Małżeństwo bezdzietne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Małżeństwo bezdzietne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1 Ostatnio edytowany przez graatka (2014-10-20 18:29:49)

Temat: Małżeństwo bezdzietne

Cześć witajcie dziewczyny -czy małżeństwo bezdzietne jest złe i niepochwalane przez kościół, czy każda para małżeńska powinna mieć dzieci jak nakazuje kościół i jak mówi przysięga małżeńska a wypierane się i stawanie przeciw życiu będzie traktowane jako niedotrzymanie przysięgi a zarazem jej złamaniem co słychać wiążące nieważność związku, otóż rozmawiałam na ten temat z księdzem i ksiądz jednoznacznie wypowiedział się że dziecko w małżeństwie musi być, ponieważ po to ludzie występują w związek małżeński aby się rozmnażać, dodał że niezrozumienie co to znaczy, nie chcę dziecka, sam Pan Bóg nakazuje aby się nie zamykać na życie ale zawierzyć Bogu, Ja przedstawiłem swoją sytuację życiową gdy nie bardzo nadaje się do bycia mamą bo nie jestem w stanie stawić temu czoła i mam obawy co do dolegliwości w ciąży i porodu, ale ksiądz nie zrozumiał moich obaw ale aż nawoływał do decyzji na dzieci, zapytał też czy nie chciałabym trzymać własnego dziecka na rękach i cieszyć się nim, moją decyzję która była na - (nie) bardzo zdenerwowała, więc trzeba trzymać się nakazom jakie kościół a przede wszystkim Pan Bóg nakazał ludziom, a sprzeciwianie się woli Bożej może sprowadzić nieszczęście na tych którzy są nieposłuszni? Jak to jest z tą decyzją na (nie) małżeństwo bez dziecka, bardzo dziękuję za słowa otuchy, zrobiło mi się lżej na duszy, jak to dobrze jest z kimś pogadać, w rodzinie również nie rozumieją moich obaw, siostra się śmieje a mama nawet nie chce słuchać o tym nie chciejstwie, a ja tak mam i z tego niezrozumienia przez swoich najbliższych poczułam się upokorzona i jest mi naprawdę źle, przecież i tak dostałam nie małą karę od życia to że nie będę nigdy w stanie mieć dziecka a to dla kobiety jest ogromny ból, może bym chciała ale nie jestem w stanie, podjąć decyzję i zdecydować się, wiem że dziecko zwłaszcza takie maleńkie jest fajne ale niestety nie da rady lęk stanowi górę a to boli

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Małżeństwo bezdzietne

Nic na ciebie nie sprowadzi żadnego nieszczęścia, a już na pewno nie "sprzeciwianie się woli bożej". To są jakieś zabobonne bzdury, nie wierz w to! Jeśli masz ważny powód, by dziecka nie mieć, brak predyspozycji psychicznych, ciężka choroba, uzasadniona obawa o donoszenie ciąży i urodzenie zdrowego potomstwa, to nikt i nic cię do tego nie zmusi. I w ogóle dlaczego pytasz o to księdza? On się nie rozmnaża,a przynajmniej teoretycznie nie współżyje, więc nic mu do małżeństw. W trakcie ślubu przysięgałaś, że przyjmiesz potomstwo, więc załóżmy, że wpadniesz teraz, to ciąży nie usuniesz, urodzisz i odchowasz, ale te słowa nie oznaczają, że musisz się być matką. Celem małżeństwa nie jest tylko i wyłącznie prokreacja, jeśli małżeństwo jest bezpłodne, to nie jest z automatu nieważne. Jesteście razem przede wszystkim po to, by się kochać i wspierać.
Nie daj się wpędzać w poczucie winy żadnemu księdzu ani nie pozwalaj sobą manipulować. Oni specjalnie opowiadają bajeczki o karze bożej, żeby ludzie się bali! Nie masz się czego bać, masz prawo wybierać, masz prawo żyć jak chcesz, byle byś nikogo nie krzywdziła swoimi decyzjami.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Małżeństwo bezdzietne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018