na wzdęcia/kolki co polecacie? infacol? espumisan? czy coś innego? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » na wzdęcia/kolki co polecacie? infacol? espumisan? czy coś innego?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1 Ostatnio edytowany przez kati1989 (2014-09-28 14:56:46)

Temat: na wzdęcia/kolki co polecacie? infacol? espumisan? czy coś innego?

Witam mamy smile
Piszę do Was z takim pytaniem: na wzdęcia/kolki co jest wg Was lepsze espumisan czy infacol, a może któraś z mam stosuje/stosowała coś innego i z własnych przeżyć szczerze może coś polecieć? Pani w aptece poleciał mi infacol ale dziecko nie bardzo chce to zażywać, co mu zaaplikuję do buzi to wypluwa praktycznie wszystko, a espumisan nie bardzo działa (chyba).  Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedzi smile

Hubert 26.07.2014r., 4370g, 56 cm
Kornelia 23.02.2016r., 3520g, 52cm
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: na wzdęcia/kolki co polecacie? infacol? espumisan? czy coś innego?

kati u nas sprawdzał się w miarę Sab Simplex (niemiecki), Infacol (ale po nim były problemy z kupkami), no i potem Espumisan, ALE w dawkach takich jak Sab simplex.
Na koniec mieliśmy Espumisan 100 i dostawał po 10 kropelek i to w miarę działało.
No Infacolu jest dosyć sporo do połknięcia, więc dzieciaczkowi może się to nie podobać.

Nie wiem jak silne są u Was kolki. U nas była masarka (co z resztą już Ci pisałam), więc nic nie działało w 100%.

3

Sab Simplex się sprawdza, z racji tego że jest slodki dziecko chętnie zażywa kropelki.
Jak Synek był starszy stosowaliśmy Espumisan też polecam.p

25.03.2013 r. <3

4

LeeBee właśnie ten infacol ma minusa za tą ilość do podania, synek połowe z tego wypluje, taki z niego cwaniak smile espumisan pomagał (chyba) bo było już lepiej ale w aptece polecila mi pani infacol zamiast espumisanu i tak się dałam namówić, jakbym wiedziałą że tyle tego jest do podania to kupiłabym espumisan, a ten sab simplex to coś jak espumisan czy lepsze? kolki ma napewno, na szczęście nie wyraża ich płaczem, ale za to strasznie się wygina, podkurcza nóżki i tak jakby stęka jakby kupkę chciał zrobić, a do tego w brzuszku mu się strasznie przelewa.

Hubert 26.07.2014r., 4370g, 56 cm
Kornelia 23.02.2016r., 3520g, 52cm

5

Nam pomagal delicol. Synek karmiony piersia wyginal sie podczas karmienia, skrecalo go, mial wzdecia i pienisto-wodniste kupki. Wyszlo na to ze mial problemy z trawieniem laktozy lub jej nadmiaru. Wady: drogie i przy maksymalnej dawce starczaja na niecaly tydzien, prawie kazda butelka przecieka.

6

Moim córko obydwie karmione piersią pomagał Esputicon, podaje się tylko dwie krople, dla mnie rewelacyjny lek.

7

u moich córek sprawdził się Infacol, a Espumisan i Esputicon bardzo słabo działał

8

Z tego co się orientuje, to espumisan dla dzieci ma smak bananowy więc one chętnie go łykają. Można też dodawać go do mleka.

9

Jeszcze jak byłam w ciąży to mi lekarz polecił Espumisan na wzdęcia, więc i u synka też go stosowałam jak musiałam. Jestem raczej za tym, żeby po leki sięgać tylko wtedy kiedy się musi, ale warto mieć pod ręką coś pewnego jednak. Tych pozostałych leków o których piszecie nie znam w ogóle.

10

One w większości bazują na podobnym działaniu. Tylko mają różne dodatki. Część z nich ma na przykład benzoesany - na co bym uważała.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » na wzdęcia/kolki co polecacie? infacol? espumisan? czy coś innego?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018