Czy Energy Drinki szkodza?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy Energy Drinki szkodza??

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 82 ]

1

Temat: Czy Energy Drinki szkodza??

Ciągle tylko słyszę od rodziców nie pij tego, bo nabawisz się jakiejś choroby, bo zniszczysz sobie nerki... ale czy tak na prawdę częste picie ich szkodzi?

Szczerze mówiąc to był taki czas że piłam je codziennie, ale zaczęłam się ograniczać żeby ciągle nie słyszeć tego....

2 miesiące temu robiłam USG nerek i wszystko jest ok, także chyba nie ma się co o nerki bać, ale może szkodzą na coś innego?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy Energy Drinki szkodza??

ja osobiscie jestem przeciwna piciu takich mieszanek
są one dla osób, która prowadzą bardzo aktywny tryb życia, sportowców itp.
mogą one zaszkodzić, jeśli pije się je w większych ilościach
mój kolega też pił je w dużych ilościach, na szczęście sie opamiętał
kołatanie serca, nudności , zakwaszanie żołądka, szybkie podniesienie ciśnienia tętniczego, to niektóre z objawów po spożywaniu
zawieraja ogromna ilość kofeiny i chemii, która dla młodego organizmu jest szkodliwa
jesli pije się je tylko dla smaku, nie uprawiając sportu, to można mieć potem wiele problemów
radzę ci zrezygnować całkowicie z tych specyfików, lepiej wypij codziennie szklankę kubusia albo jakiegoś soku-  zaoszczędzisz pieniądze i zdrowie

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

3

Lubię te napoje, ale pije je sporadycznie, mój znajomy miał problemy ze zdrowie gdy pił ich za dużo, ostre bóle brzucha, mdłości, brak apatytu, skoki ciśnienia... na razie nie znam jego wyników badań, ale wiem ze picie ich za dużo szkodzi, przecież to kofeina...
już zdrowsze są napoje izotoniczne

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

4

ludzie ludzie... nie czytacie składu tam? jest tam pełno substancji rakotwórczych itp, sama chemia i bez względu na firmę, sami sobie raka możecie tym uaktywnić jak pijecie to świństwo...

Ludzie...z każdą minutą zaskakują mnie coraz bardziej smile

5

wystraszyłyście mnie tym wszystkim ;/ już nie będę tego piła w takich ilościach, ograniczę sie do minimum smile teraz przeszłam na soczki tymb araka te takie świeże niby bez cukru i konserwantów , pewnie są o wiele zdrowsze smile

6

Zgadzam się z Bliźniaczką22 te drinki to czysta chemia. OwsZem, w niewielkich ilościach nie zaszkodzi, ale jeżeli ktoś pije je często to jakieś skutki uboczne mogą się pojawić. zresztą u mnie bywa tak,że smakują mi jedynie schłodzone...gdy są ciepłe to mogłabym się zżygać ;< Blee

7

a tak poza tym po co wam jakieś drinki energetyczne? wiecie dla mnie to dziwne, jakby sie nie mogło normalnie wyspać zadbac o siebie itp. dla mnie to takie robienie  niedorajdy z siebie o kupie to bo mi sie nie chce cos tam itp  a sobie łyknę to sie pobudzę wierzycie w durne reklamy itp. równie dobrze mozna wypić sok z wodą i sobie powiedzieć oooooooo pobudziło i to jak cytryna - od razu od kwasoty się pobudzi czlowiek he he żenada ludzie, no ale wasze życie i zdrowie na starośc i tak wszystko wyjdzie. Teraz jest pełno chemii powiecie i co tam wypije sobie co mi szkodzi a tam takie bzdury mi gadacie, tak pewnie mysli wiekszośc z nas, Fakt tak jest ale pytanie czy chcesz sam sobie być piłatem? skazać siebie na choroby lub co gorsze inne problemy? Nie lepiej czytając skład produktów wybierac te bez tych niebezpiecznych chemikalii? W necie wszytko jest i nie trudno sie dowiedzieć co jest zdrowsze smile

Ludzie...z każdą minutą zaskakują mnie coraz bardziej smile

8

jestem tego samego zdania, zresztą ja nie wierzę na słowo każdej reklamie, wybieram sprawdzone produkty, a nie biegne do sklepu, gdy tylko zobacze reklame
ale nie o tym mowa
powtarzam po raz kolejny, że są one niezdrowe

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

9

Mojej mamy koleżanki córka przez takie energetyki miała operacje nerek piła to w dużych ilościach i codziennie... wiec razem to pic z umiarem...

Nigdy nie wiesz kiedy spotkasz mężczyzne, który pachnie jak Twoje marzenie...

10

Ja o żadnych powikłanich nie słyszałam. Picie nepojów energetyzujących jest jak picie kawy. Jeśli pijesz jedną kawę dziennie to nic nie powinno się stać, prawda? Z resztą wszystko zależy od indywidualnego człowieka i jego ciała. Niektórzy piją po 8 filiżanek dziennie i maja się świetnie, inni nie zniosą nawet jednej filiżanki. Oczywiście wszystko z umiarem. Nadmierne pobudzanie organizmu nie jest wskazane, ale myślę, że jeden napój dziennie krzywdy nie powinien zrobić.

11

Mojej znajomej syn po wypiciu takiego napoju wylądował w szpitalu....na czczo wypił litrowy,bardzo podskoczyło mu ciśnienie,serce waliło jak oszalałe.Po dokładniejszych badaniach okazało się że ma nie wykrytą wadę serca a chłopak ma 20lat.
Myślę że warto zastanowić się przed wypiciem,już lepiej wypić filiżankę aromatycznej małej czarnej.

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

12

Codzienne picie napojów o działaniu silnie pobudzającym przyśpiesza akcję serca, co może prowadzić do arytmii. Ustawicznie podrażniają także żołądek i śluzówkę przewodu pokarmowego.Wszyscy, którzy sięgali, sięgają lub zamierzają sięgnąć po zastrzyk energii w puszce muszą pamiętać, że jest wiele różnych produktów, każdy pełni inne funkcje. Należy wiedzieć jakie i znać potrzeby swojego organizmu i preferencje poszczególnych produktów. Jako naturalny doping polecam spacer.

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

13

dobry temat, ja też przez ostatni miesiąc zacząłem je pić, ale chyba już skończe albo ograniczę do minimum, to że jest to nie zdrowe to wiem i chyba jak coś to już lepiej wypić sobie filiżankę kawy...

14

Ogladacie na tvn style down size me (rozmiar w dol)? Tam kiedys byla pewna pani, ktora pila okolo 12 takich napojow dziennie. Miala tak podwyzszone cisnienie ze kazdy wysilek fizyczny (spacer, krotki bieg, wchodzenie po schodach) grozil zawalem serca.
W Norwegii pewien popularny napoj, ktory 'doda ci skrzyyyydel' jest zabroniony ze wzgledu na zbyt duza szkodliwosc.
Czytalyscie kiedys sklad takiego napoju? Naprawde chcecie wlewac w siebie te chemikalia i jeszcze za to placic? Przerzuccie sie na kawe z szacunku do wlasnego zoladka, w koncu to nie smietnik.
Takie napoje czynia o wiele wiecej szkod niz kawa. Maja o wiele wiecej kofeiny, poza tym kawe slodzimy (jesli w ogole) to cukrem, a napoje zawieraja substancje slodzace, poczytajcie ile jest kontrowersji chocby wokol aspartamu.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

15

Lubię smak energy drinków, ale nasłuchałam się sporo o tym, że bardzo przyczyniają się do odkładania się tłuszczu, zwłaszcza w okolicach bioder, i że szkodzą nadnerczom, więc piję baaaardzo rzadko.

16

ja osobiście piłam jak pracowałam w nocy, i powiem że efekt rewelacja, masz energię, nie chce ci sie spać......ale........bardzo szybko idzie się od nich uzależnić!!! więc radzę uważać bo wiadomo że co za dużo to nie zdrowo, wkoncu to sama chemia

Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość.

17

Tak...energy drinki nie należą do zdrowych napojów, aczkolwiek spożywane sporadycznie nie powinny szkodzić. Większość ma substancje pobudzające i wzmacniające koncentrację(kofeina i tauryna), substancje nadające smak i barwę a także sporą dawkę cukrów, więc na pewno nie sprzyjają dobrej sylwetce. Produkty light zawierają zamiast cukrów spore ilości aspartamu- słodzika o działaniu rakotwórczym.
Najlepiej pić czystą wodę, a jeśli chcemy być pełni energii to kawa:))

Akcja społeczna przeciwko pijanym kierowcom ilemogewypic.pl oraz alkomaty

18

Mój narzeczony wypił dwa i wylądował w szpitalu!!!! Gdybym nie zawołała karetki, to mógłby dosłownie umrzeć. Dusił się i dostał bardzo dużego cisnienia. To gówno i nie pijcie tego!! a jak juz to na pewno nie codziennie.

19

Atina-przynajmniej sie dowiedział że ją ma, co nie znaczy że energy drink przyczynił sie do jej  powstania choć nie wątpliwie do jej wykrycia.
Tagalog-Racja, gdyz to cukry proste, jeśli nie zużyjesz szybko takiego zastrzyku energi-odłoży się ona w tłuszcz.
Mona213-naucz sie pisać poprawnie prosze ,,razem Ci to"...
Pije energy drinki, nie działają na mnie kawa też nie, czasami boli mnie żołądek, to znaczy że jego ściany dostają po d***ie wtedy stosuje przerwę:)nie pije kawy więc energy sobie nie odmawiam, czy energy drinki szkodzą?owszem, ale vodka tez szkodzi, fajki też,100% ,,naturalne soki"z dodatkiem E123,E224......itd również.Czasami na detoks proponuje tydzień na wodzie mineralnej..Pozdrawiam

20

No ja też piłam to... zbyt mało czasu, zbyt duzo rzeczy do zrobienia, za malo czasu na sen.
Az do sytuacji w wakacje, kiedy przez dwa dni doslownie 'sikałam krwią' z powodu nerek. Na szczescie od razu zareagowałam, podleczyłam się i wszystko jest ok. Raz na jaakis czas zdarza mi się wypić małą puszkę, ale mysle, ze w takich ilosciach zupelnie nie szkodzi.
A wszystkim ktorzy piją za duzo stanowczo mowie aby sie opanowali ;]

21

uprawiam sporty siłowe, co wymusza na mnie ,,oczyszczanie" sie z różnych substancji, co może wpływać na obniżoną toksyczność tych e drinków dla mojego organizmu:)

22

Ja też nie jestem ich zwolenniczką - są bardzo niezdrowe i faktycznie uzależniają. Mam wielu znajomych, którzy zaczynają od puszki z energy drinkiem dzień, a później piją ich jeszcze kilka - aż do wieczora. I nie jestem w stanie tego zrozumieć. Bardzo wyniszczają organizm i dlatego ja mówię im stanowcze nie.

23 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-06-13 19:05:41)

Witam serdecznie !

Wszystko w nadmiarze jest szkodliwe a wiele substancji spożywanych w dużych ilościach jest wręcz toksyczna dla organizmu człowieka.
Wiele osób zapomina o tym pijąc bezmyślnie różne napoje.

Żyjemy w XXI wieku i o wartościowe pokarmy niezwykle trudno a organizm nasz potrzebuje energii.
Dlatego musimy się wspomagać.
Korzystając we właściwy sposób z właściwych suplementów możemy zapewnić sobie wiele korzyści.
Stosując je dostarczamy organizmowi bardzo ważnych składników witalizujących i wspomagających.

Patrzcie na skład energy drinków. To bardzo ważne.

Pozdrawiam

24

Człowiek prowadzący zdrowy tryb życia i zrównoważoną dietę nie potrzebuje żadnych suplementów ani napojów energetycznych. Nie wierzcie w to, że łykając tabletki tak wspaniale pomagamy organizmowi - to rozwiązanie na krótką metę, przy chorobach czy jakiś dysfunkcjach. Zdrowy człowiek niczego nie potrzebuje - lobby producentów suplementów jest bardzo silne, nie ma co jednak dać się zwieść osobom, które chcą zarobić na naszej niewiedzy.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

25

Pijąc w nadmiarze takie napoje na pewno szkodzimy swojemu zdrowiu. Prosty przykład - kiedy przychodzi sesja, zazwyczaj studencki siegaja po wspomagacze i to własnie w takiej formie, przynajmniej tak jest wsrod moich znajomych. Piją je po 3-4 dziennie, dla mnie to juz przesada i ronia to tyko po to, by nie zasnac. Nie wiem, nie probowalam nigdy, ale nawet jesli bym sproowala to jednego dziennie, a nie w takich ilosciach. Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem smile

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

26 Ostatnio edytowany przez natalku1993@wp.pl (2012-05-13 11:15:55)

Mój chłopak też czasem sięga po tego typu napoje hmm Już nie raz, dosłownie darłam się na niego, żeby to odstawił, bo jest to Nie zdrowe.! Jednak moje słowa jednym uchem wleciały, a drugim wyleciały. Dwa dni temu około godz 21.00 dostał silnych duszności, wysokiego ciśnienia, szybkiego tętna i zawrotów głowy. Nie wiedząc czym to jest spowodowane, zażywał syrop uspokajający (uzasadniając swój stan nerwami i stresem, ponieważ jest w czasie zdawania matur) Wczoraj spytałam się czy pił Energy Drinka. Odpowiedział, że tak. Wypił go (jedną puszkę) około południa, tego samego dnia jego stan zdrowia sie nagle pogorszył. Nigdy w życiu czegoś takiego nie przeżył.. Wczoraj mnie wysmiał, że to nie możliwe żeby ten Energy Drink mu miał zaszkodzic. Jednak zaszkodził. O mały włos nie wylądował w szpitalu. :(Dziś czuje sie lepiej. Mam nadzieje, że w końcu zacznie słuchac moich rad.

27

wypłukują magnez z organizmu to na pewno, ogolnie to ja sama nie stosuje tego typu napitkow hehe

28

Lepiej pić izotoniczne napoje - to woda z licznymi wit, jonami itp

energetyczne sa niezdrowe - cukier, kofeina i konserwanty. aua.

29 Ostatnio edytowany przez nbm (2012-05-17 11:57:43)

PłomiennaLena napisał/a:

Lepiej pić izotoniczne napoje - to woda z licznymi wit, jonami itp

energetyczne sa niezdrowe - cukier, kofeina i konserwanty. aua.

A w izotonikach nie masz cukru? Masz fruktozę, glukozę, sacharozę, maltodekstrynę czy inne, dodane różnego rodzaju aromaty. Poza tym są napoje izotoniczne, które można podawać dzieciom już od 6. roku życia.

W napojach energetycznych również są witaminy, więc nie wiem o co Ci teraz chodzi. Kofeina niezdrowa? Powiedz to miliardom ludzi pijących kawę lub wyroby kawopodobne (acqua colorata).

"(...)szlachta na koń wsiędzie,
Ja z synowcem na czele i? - jakoś to będzie!"

30

Mam koleżankę, która codziennie pije energy drinka. Zauważyła, że daje jej to kopa czyli energię, a u niej w pracy to się przydaje. Zauważyła też, że pojawiło się u niej kołatanie serca. Poszła do lekarza, robili badania, pytali o tryb życia by znaleźć przyczynę ... przyszło jej na myśl by powiedzieć o energy drinku, że pije niejednego w ciągu dnia, lekarz złapał się za głowę, znalazła się przyczyna bólu w klatce piersiowej, kołatania serca ... Taki miały wpływ te napoje na jej organizm. Pobudzały codziennie serce do zwiększonej aktywności przez co się ono męczyło. Dostała tabletki i zakaz picia wszelakich tego typu drinków. Pije dalej bo jej smakują, popija energy drinkiem tabletkę hmm i tylko czasem robi się jej słabo hmm nie wiem czy nie wierzy, że to przez te napoje czy po prostu uzależniła się od nich ...

31

ale izotoniczne sa dla sportowcow których organizm woła o glukozę. Natomiast energi - nie dosc ze duuuzo cukru, to ilosc kofeiny porownywalna do niemal 3 kaw...

32

Izotoniki są bardzo dobre w czasie wzmożonego wysilku wink

33

Napój energetyczny może wypiłam z 2 razy w życiu. Jak dla mnie ohyda!! Ale fakt faktem byłam mocno pobudzona. No, ale co z tego, jak niszczy zdrowie? Dlatego piłam to tak mało razy i więcej nie zamierzam. Sama chemia.
Kasia27, no właśnie, ja już dawno tak myślałam, że skoro tak bardzo pobudza to musi być szkodliwe dla serca, bo ma wzmożoną pracę. Jak widać, miałam rację.
A napoje izotoniczne to owszem są dobre, ale raczej dla sportowców i osób, które naprawdę mają bardzo dużo sportu.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

34

Energy drink kopa da wtedy gdy rzadko sie go pije.

Jak pije sie go czesto, organizm sie przyzwyczaja i nie ma juz tego samego efektu.

35

ja osobiscie jestem uzalezniona od energy drinkow ale teraz modny jest zdrowy tryb zycia wiec staral sie wykluczyc te, ktore chemia wieja. Aktualnie wybralam golddubai bo bez tauryny i bardziej naturalny-spoko opcja jak na moje

36

To najgorsze świństwo jakie może byc... Uzależnia i tyje sie od niego...

37

mnie te energy nie smakuja wcale, sa za slodnkie jednak czasem je pije, kiedy nie moge pojsc spac, bo np.musze sie dluzej pouczyc, czesto jednak po wypiciu takiego napoju jest mi slobo, serce mocno wali, a ja nadal chce pojsc spac... i jaki jest sens ze wypije sklanke takiego szkodliwego napoju i i tak pojde spac... czlowiek to jest glupi czasem;/

38

Serce wali wlasnie przez nadmiar tauryny w organizmie (standardowo ona reguluje bicie serca lecz potegowanie tego niezbyt dobrze dziala na organizm) dlatego wlasnie szukalam ruski rok czegos co tauryny zawiera jak najmniej i padlo na golddubai. Swoja droga ostatnio slyszalam, ze energetyk raz na jakis czas rzecza dobra dla organizmu bo swietnie usuwa toksyny tylko za cholere nie moge znalezc gdzie to bylo i zastanawiam sie ile w tym prawdy

39

krasnalka - bo masz za mało łatwo dostępnego cukru w postaci glikogenu. Dlatego słabo ci się robi. Zjedz snickersa do takiego energetyka to dostaniesz naprawdę solidnego kopa energetycznego. Tylko nie przesadź. Przy litrze Tigera i trzech snickersach serducho może nie wyrobić...

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

40

Tigera nie pijam, raz się skusiłem, wypiłem 1/3 litra i miałem dość. Słabo działa, a podnosi ciśnienie i za szybko serce bije, Redbull to samo, chyba że z wódką, to nie słyszy się...;)
Najlepszy drink na pobudzenie - kawa, ale nie jakaś smoła. Raz piłem kawę taką robioną w czajniczku, bez mleka i cukru 3 łyżki, sama esencja - 5 łyków i miałem dość...

Raz się żyje, więc przestań patrzeć, na to co powiedzą inni tylko :
Rób to co uważasz za stosowne !

41

Kofeinka czyni cuda.

Tigery i snikersy to był chleb powszedni na poligonie. Inaczej nie dawało rady po kilku tygodniach ostrego wycisku. A i tak nic innego nie było w sumie.

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

42

jak potrzebujesz kopa, zacznij pić yearba mate - ona jest lepsza od kawy. ewentualnie guarana tez pomaga- można kupić herbatę lub tabletki. Oba środki są naturalne.
energy drinki niszczą wątrobę i są paskudne w smaku.

43

Oczywiście, że szkodzą. najgorsze świństwo jakie może być. Sam cukier i chemia.

Kochająca ko­bieta wy­bacza wszys­tko, lecz nie za­pomi­na niczego.

44

ja ostatnio piłam sexenergy black, nowy energetyk i był całkiem spoko, to znaczy w ogóle nie czuć smaku tradycyjnego energetyka. fajny tropikalny smak, jeżeli ktoś nie cierpi tego chemicznego posmaku.

45

W połączeniu z wódą daje po wątrobie mocniej niż można sądzić.

...we keep what we kill...the truth of all oppression...the fear!
...marching ashore...forged in Valhalla...by the hammer of Thor!

46

Pierwszy raz wypiłam energy drinka będąc w Kanadzie. Ten z dwoma czerwonymi bykami. Nie smakował mi. To był pierwszy i ostatni raz, gdy wypiłam puszkę tego typu napoju. Uważam tak samo, jak część osób, że to świństwo. W ogóle napoje gazowane to chemia. Poza tym producenci przy ich produkcji najpierw solą je, a potem dodają tony cukru. Taki proceder powoduje, że konsument po wypiciu napoju, nie czuje, że się napił i dalej mu się pić chce.
Jak już ktoś chce dać sobie kopa, niech wypije kawę. Zawsze to mniejsze zło.

Ale najbardziej dziwię się rodzicom, którzy swoim dzieciom do zerówki wsadzają do plecaka napój energetyczny. Bezmyślność?

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

47

Nie ma różnicy czy to redbull czy taki za 1,5 skład ten sam i zawartość środka pobudzającego. Okropne świństwo i jeszcze bezczelne koncerny wpajają dzieciakom, że to jest trendi!

48

Pytałam całkiem niedawno o te napoje swojego kolegę, studenta medycyny. Powiedział mi, że pite w małych ilościach zdrowym osobom  nie powinny szkodzić, ale, tak jak już parę osób wspomniało, są bardzo niebezpieczne w połączeniu z alkoholem. Jakoś tam wchodzą w reakcję i wydziela się podobno jakiś bardzo szkodliwa substancja, której nazwy wam nie powtórzę bo jej nie pamiętam. W każdym razie kolega był przekonany, że drinki: alkohol (w domyśle wódka) z napojami energetyzującymi powinny być w ogóle zakazane.

Co do samych napojów: pijam bardzo rzadko, mi nie szkodzą i co gorsza smakują tongue Ale na co dzień się pilnuję, żeby pić soki i herbaty a nie taką chemię w płynie smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

49

Szkodzą, sama się o tym przekonałam swego czasu pijąc kilka puszek dziennie na "pobudzenie". Teraz jak chcę się lekko rozbudzić to piję pozbawioną chemii Sodę Lemon, trzeba dbać o zdrowie ;]

50

Chciałam odświeżyć wątek. Pijecie energy drinki?:) bo nie zgadzam się z niektórymi wpisami, że energy drinki zawsze i w każdej sytuacji są złe. ja np. piję z umiarem, ale czasami po prostu nie dałabym rady bez większego kopa:)

51

aaa ja nawet czasami napiję się z wódką i nic mi nie jest

52

pinifarina napisał/a:

aaa ja nawet czasami napiję się z wódką i nic mi nie jest

pewne zmiany nie są od razu zauważalne. ogólnie nie powinno się tego łączyć z alkoholem i myślę, że powinnyśmy się trzymać tej zasady jeśli chodzi o energetyki. natomiast nie mam nic przeciwko wypiciu od czasu do czasu puszki w pracy czy w trakcie jakichś dodatkowych obowiązków, kiedy nie ma za dużo czasu na sen. można też pić jakieś witaminowe drinki, jeśli jesteście fankami suplementów. ale wiadomo, jeśli chodzi o pobudzenie to tylko kawa lub energetyk

53

Kiedyś spróbowałam  i odrzucił mnie smak, sama chemia, słodki. Za to mam znajomego, który pije litr tigera i kawę przed nauką i twierdzi, że dobrze idzie mu po tym nauka

54

nomissn napisał/a:

Kiedyś spróbowałam  i odrzucił mnie smak, sama chemia, słodki. Za to mam znajomego, który pije litr tigera i kawę przed nauką i twierdzi, że dobrze idzie mu po tym nauka

Ja mam sprawdzony sposób na naukę w sesji. Zazwyczaj starcza puszka blacka klasycznego, ewentualnie czasem plush z magnezem. Wszystko zależy od tego, czy mam czas na sen. Jak się człowiek uczy to najlepiej dużo spać, ale dobrze wiemy jak to wygląda w praktyce. Kawa z tigerem? Jakaś totalna masakra. po pierwsze, nie wyobrażam sobie smakowo takiego połączenia jeden po drugim, po drugie jedna puszka dobrego energetyka  naprawdę powinna wystarczyć smile

55

nomissn napisał/a:

multiwitamina jest całkiem całkiem. ale wolę jakieś inne suplementy, albo po prostu zdrowe odżywianie, niż tabsy. ale na wiosenne przesilenie zamierzam się w coś zaopatrzyć witaminowego. szara cera itd sad:(:(

Posty [ 1 do 55 z 82 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy Energy Drinki szkodza??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018