Jak znaleźć studentów do mieszkania? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jak znaleźć studentów do mieszkania?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Jak znaleźć studentów do mieszkania?

Będę wynajmować 3 pokojowe mieszkanie w Łdzi. Bardzo dobra lokalizacja, wysoki standard mieszkania i umeblowania, duży ciekawy balkon. Myślałam o wynajmie 800+ opłaty/ os.

Zastanawiam się czy szukać grupy znajomych (tak byłoby najlepiej bo największy pokój jest przechodni) czy szukać po jednej osobie na pokój.

Czy ktoś mógłby mi poradzić gdzie szukać studentów i czy cena jest ok? Nie mam doświadczenia w tym temacie sad

Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak znaleźć studentów do mieszkania?

Ogłoszenia w internecie i na uczelni. Bo tam chyba najczęściej zaglądają studenci.
Wysoki standard mieszkania i umeblowania... hmmm... nie boisz się, że w końcu roku akademickiego ten standard się znacznie obniży? wink
Nie wiem jak w Łodzi, ale w Poznaniu mój syn wynajął miejsce w mieszkaniu czteroosobowym (dwa pokoje) za 450zł plus opłaty za energie elektryczną i gaz. Co prawda nie wiem jaki standard...
Nie zapomnij pobrać kaucji za co najmniej jeden miesiąc z góry, bo ze studentami może być różnie.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3 Ostatnio edytowany przez sarenka1990 (2014-08-07 18:19:51)

Hej ; )
Moim zdaniem za pokój przechodni nie powinna być taka sama cena jak za pokoje osobne -z racji właśnie jego charakteru .Uważam że  jego cena powinna być nieco niższa.
Nie wiem jak wysoki jest standard tego mieszkania,  ale sądze że  cena 800 zł za pokój plus opłaty jest troche za duża (chociaz jest tak jak pisze- nie wiem co zaliczasz do wysokiego standardu).
Poza tym np. ja jak byłam studentką i szukałam mieszkania zwracałam uwagę na kwestie choćby ocieplenia -czy jest ogrzewanie gazowe, elektryczne czy miejskie. Ogrzewanie jest istotną kwestią dla szukającego miejsce, dlatego powinnaś również umieścić to w ogłoszeniu.
Tak jak zostało wspomniane -bierz kaucje za jeden miesiąc, jako zabezpieczenie przed ewentualnymi stratami, uszkodzeniami.
A co do ogłoszeń -serwis gumtree wink

"Znudziłem się wam? Tak? Jesteście tylko zgrają snobistycznych snobów. Snobistycznych snobów, którzy się snobują. I tak was nie potrzebuję. Obejdę się i bez was. A kiedy odniosę sukces, wydam wielkie barbecue. I żadnego nie zaproszę. Pokażę wam. Jeszcze zobaczycie!"

Johnny Bravo !

4

bbasia napisał/a:

nie boisz się, że w końcu roku akademickiego ten standard się znacznie obniży? wink

Boję się jak cholera, ale co zrobię..mieszkam w malutkim mieszkanku nawet nie mam jak zabrać tych mebli...a ściany, podłogi komandory już tam były, więc nie będę ich przecież wyrywać...Dlatego staram się jakkolwiek na tym zarobić..

bbasia napisał/a:

w Poznaniu mój syn wynajął miejsce w mieszkaniu czteroosobowym (dwa pokoje) za 450zł plus opłaty za energie elektryczną i gaz.

czyli dzielił z kimś pokój na pół, analogicznie jakby miał go sam to 2x drożej? Sama już nie wiem..

sarenka1990 napisał/a:

Moim zdaniem za pokój przechodni nie powinna być taka sama cena jak za pokoje osobne -z racji właśnie jego charakteru .Uważam że  jego cena powinna być nieco niższa.

Też tak myślę, chociaż tę część mieszkania można wynająć np. parze, wtedy mają salon i sypialnie. Z drugiej strony pokój przechodni jest zdecydowanie największy z całego mieszkania..więc też do końca nie wiem jak to ugryźć.

sarenka1990 napisał/a:

Nie wiem jak wysoki jest standard tego mieszkania,  ale sądze że  cena 800 zł za pokój plus opłaty jest troche za duża

Powiem tak, rozglądając się po ogłoszeniach zauważyłam, że za 600- 700 zł wynajmuje się pokoje zupełnie w klimacie prl-u (stare okna, zdarte gumoleum, brudne ściany, prl-owskie meble), poza centrum i pod dachem z właścicielem. Za wysoki standard rozumiem cenę zainwestowaną w mieszkanie: całość po generalnym remoncie, nowe wysokiej jakości podłogi, taras, dizajnerskie meble i dość kosztowne stałe elementy (dekoracje ścian, komandory itp). Dodam, że mieszkanie jest w zupełnym centrum. Czy w takim razie 100- 200 zł więcej jest serio przesadą? (choć ja wybrałabym dla siebie najtańszą dziurę, to zdaje sobie sprawę, że są osoby, które chcą w fajnych warunkach spędzić lata studiów). Stąd mój pomysł, na tą cenę...ale teraz to już też nie wiem.

sarenka1990 napisał/a:

Poza tym np. ja jak byłam studentką i szukałam mieszkania zwracałam uwagę na kwestie choćby ocieplenia -czy jest ogrzewanie gazowe, elektryczne czy miejskie.

A jest w blokach jakaś inna opcja niż miejskie? smile

Nie wiem już no...a co radzicie: wziąć chłopaków czy dziewczyny?

5

Katri napisał/a:

A jest w blokach jakaś inna opcja niż miejskie? smile

Nie wiem już no...a co radzicie: wziąć chłopaków czy dziewczyny?

Tak, u mnie w mieście są niektóre bloki z ogrzewaniem gazowym piecem dwufunkcyjnym lub ogrzewaniem elektrycznym.

A co do lepszej płci lokatorów, to niestety zawsze jest loteria....

Może rozważ raczej wynajem jednej osobie lub parze całego mieszkania....

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

6

Mhm, w moim inne rozwiązania są tylko w kamienicach. No właśnie też się nad tym zastanawiałam ale:
-zarobek jest wtedy zdecydowanie niższy
-większe ryzyko przekrętów i nieregularnej spłaty czynszu
-jeśli zrezygnują to tracę wszystkich lokatorów jednocześnie

Yh..trudne to wszystko...

7

Katri - jesli chodzi o cenę ja tylko i wyłącznie opieram swe doświadczenie na moim ostatnim mieszkaniu wink studiowałam w Krakowie, miałam pokój 2osobowy (całkiem spory, ogrzewanie miejskie, wieelkie łózko dla mnie, biurka,plastikowe okna,duże szafy etc) i za miesiąc -wraz ze wszystkimi opłatami (gaz,prąd, woda) płaciłam 500 zł (a osiedle było 15 minut od centrum krk). No to był blok taki typowo osiedlowy, 1 piętro, ale byłam baardzo zadowolona ; )   ale jesli Twoj standard jest naprawde megaa to mozliwe ze cena jest warta miejsca ; )

a z moich doświadczeń to na Twoim miejscu  jeśli chodzi o wynajem postawiłabym na dziewczyny -a najlepiej z 1 roku ;D

"Znudziłem się wam? Tak? Jesteście tylko zgrają snobistycznych snobów. Snobistycznych snobów, którzy się snobują. I tak was nie potrzebuję. Obejdę się i bez was. A kiedy odniosę sukces, wydam wielkie barbecue. I żadnego nie zaproszę. Pokażę wam. Jeszcze zobaczycie!"

Johnny Bravo !

8

sarenka1990 napisał/a:

a z moich doświadczeń to na Twoim miejscu  jeśli chodzi o wynajem postawiłabym na dziewczyny -a najlepiej z 1 roku ;D

To ja bym postawiła raczej na wyższe semestry i najlepiej kierunek wymagający baaardzo dużo nauki - medycyna, farmacja itp. Bo już się po pierwszym roku wyszaleli, ci, co szaleli odpadli, reszcie zależy, więc się uczy i nie ma za bardzo czasu na imprezy wink smile

9

bbasia napisał/a:
sarenka1990 napisał/a:

To ja bym postawiła raczej na wyższe semestry i najlepiej kierunek wymagający baaardzo dużo nauki - medycyna, farmacja itp. Bo już się po pierwszym roku wyszaleli, ci, co szaleli odpadli, reszcie zależy, więc się uczy i nie ma za bardzo czasu na imprezy wink smile

z tym się  również jak najbardziej zgodzę ; ) chociaż tu chyba nie ma złotej recepty na to;)

Johnny Bravo !

10

Katri napisał/a:

Zastanawiam się czy szukać grupy znajomych (tak byłoby najlepiej bo największy pokój jest przechodni) czy szukać po jednej osobie na pokój.

Czy ktoś mógłby mi poradzić gdzie szukać studentów i czy cena jest ok? Nie mam doświadczenia w tym temacie sad

Zdecydowanie polecam wynajęcie całego mieszkania jednej grupie osób i spisanie umowy najmu tylko z jedną osobą (z tej grupy).
Wynajmowałam zarówno w taki sposób, jak i poszczególne pokoje różnym osobom. W tym drugim przypadku jest więcej kłopotów.

Dawałam ogłoszenie w internecie (gumtree). Bywali też najemcy, którzy się dowiedzieli od znajomych (sama rozpuszczam wici wśród znajomych).

Co do ceny, to się nie wypowiem, bo mam tylko doświadczenie w Krakowie i wynajmowaniem mieszkania przez syna w Warszawie. W tych miastach są inne ceny.
Ale i tak wszystko zależy od lokalizacji (to ma głównie znaczenie dla studentów), standardu mieszkania, kosztów mediów etc.

11

A może po prostu daj ogłoszenie na portalu lokalnym, wyślij je też do samorządów miejscowych uczelni (tam też są tablice z ogłoszeniami) i podaj cenę za całe mieszkanie - studenci sami będą wiedzieli, po ile osób w pokoju chcą mieszkać i czy np. przechodniego pokoju nie zaadaptować na wspólny salon.

Jeśli masz fejsbooka to poszukaj, często (np. na mojej uczelni) są tworzone grupy SZUKAM MIESZKANIA/WYNAJMĘ. Zazwyczaj są to grupy zamknięte, poza tym często masz okazję zobaczyć profil osoby, która się zgłasza smile Moim zdaniem to bezpieczniejsza opcja niż gumtree (chociaż ja znalazłam mieszkanie właśnie w ten sposób i trafiłam na świetne współlokatorki, także można i tak).

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jak znaleźć studentów do mieszkania?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018