Leczenie chorób za pomocą kamieni - Litoterapia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Leczenie chorób za pomocą kamieni - Litoterapia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Leczenie chorób za pomocą kamieni - Litoterapia

Litoterapia, to leczenie schorzeń nie tylko fizycznych, ale psychicznych za pomocą kamieni.

Kamieniom przypisuje się konkretne właściwości lecznicze.

Malachit - działanie przeciwbakteryjne, pomocny przy astmie, koordynuje pracę półkul mózgowych, pomocny jest więc przy zawrotach głowy czy padaczce.

Ametyst - redukuje stres, uwalnia od nałogów, relaksuje.

Opal - odtruwa organizm, leczy choroby krwi.

Topaz - kamień młodości, opóźnia procesy starzenia.

Cytryn - dla cukrzyków.

Fluoryt - leczy płuca, zapobiega nowotworom płuc.

Onyks - kamień równowagi psychicznej.

Hematyt - oczyszcza krew, łagodzi bóle pleców, wspomaga leczenie anemii.

Jak widzicie kamienie dobre niemalże na wszystko wink Kto wie czy faktycznie mogą pomóc w leczeniu pewnych chorób, ale z całą pewnością nie zaszkodzą, a na pewno pięknie wyglądają.

Czy ktoś z Was stosował leczenie kamieniami?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Leczenie chorób za pomocą kamieni - Litoterapia

Ciekawy temat, ale nie słyszałam o tym ;-)

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego." Marek Aureliusz
Walczę z boreliozą i bartonella https://boreliozalyme.blogspot.com/

3 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-07-02 13:21:02)

sluuu napisał/a:

Ciekawy temat, ale nie słyszałam o tym ;-)

Ja osobiście nie stosowałam tej metody, ale pamiętam jak moim ulubionym kamieniem był malachit, mam zresztą wisior z nim który sama zrobiłam jeszcze za czasów szkolnych i dopiero potem jakaś babcia powiedziała mi że, skoro mam astmę to mój organizm sam instynktownie go wybrał, bo to kamień dobry dla astmatyków wink Sama nie wiem co o tym myśleć, pewne jest że to nie zaszkodzi a w końcu kamienie są piękne i cieszą oko. Planuje sobie kupić ametyst na stres i wewnętrzną równowagę, nawet jak nie pomoże to piękny kamień jest big_smile

Podobno kamień położony na skórę w pobliżu chorego narządu, przyczepia się, a skóra robi się zaczerwieniona. Uważam też że jeśli wierzymy że coś nam pomoże, to może nam faktycznie pomóc bo sama siła mózgu który uznaje że organizm poddano skutecznemu leczeniu jest ogromna.

4

Ktoś kiedyś stwierdził, że moim "dobroczynnym" kamieniem jest karneol. Niespecjalnie mi się ten kamień podoba, ale dostałam całkiem ładny okaz, dzięki czemu potem przez całkiem długi czas nosiłam go przy sobie.

Ogólnie zastanawiam się w jaki sposób należałoby korzystać z kamieni, aby ich moc naprawdę mogła leczyć, bo nie chce mi się wierzyć, że jeden, dajmy na to noszony na rzemyku, już wystarczy. Za to istotnie wierzę w moc uzdrawiania poprzez wiarę (proszę nie mieszać do tego religii, bo nie to mam na myśli), nie od dziś zresztą wiadomo jak działa efekt placebo wink.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z niezależnych ode mnie przyczyn technicznych właściwy zobaczysz dopiero w moim profilu wink]

5

Podobno kamienie mają swoją energię i najlepiej kupować kamienie osobiście, dotknąć ich i wybrać taki który do nas przemawia, który nam się podoba, do którego nas ciągnie. Również każdy znak zodiaku ma swój kamienie. Podobno kamień leczy swoją energią i zawartymi w nim minerałami. Leczy się różnie, czasami nosząc przy sobie, czasami kładąc pod poduszkę, czasami przykładając do chorych miejsc lub na czakry.

6 Ostatnio edytowany przez pinkpiwonia (2014-07-03 13:37:43)

smile
Osobiscie polecam tzw. krysztalowa nalewke. Jest to woda ze szklanego! dzbanka w ktorej znajduja sie trzy podstawowe energetycznie krysztaly: Kamien gorski, Ametyst i Kwarc rozowy.
Kryszaly lezac okolo 24 godziny w wodzie , oddaja jej wlasna energie (wiadomo jakim wspanialym nosnikiem jest czysta woda) a my wypijajac taka nalewke wzbogacamy energetycznie i pierwiastkowo swoj organizm.
Krysztaly najlepiej powinny byc w postaci naturalnej , czyli nieobrobione , tak jak sa wydobywane.
Nalewke mozna, nalezy, trzeba pic codziennie.  Ubywajaca wode z dzbanka  uzupelnia sie na biezaco swieza woda.
Przy sporzadzaniu WAZNE jest przy tym zachowanie tzw.BHP czyli: TYLKO zdrowe i czyste kamienie przekazuja zdrowa i czysta moc.
Aha i jeszcze jedno, taka krysztalowa wode mozna oczywiscie nasycic tez energia innych krysztalow, wedlug potrzeb ALE *U*W*A*G*A* - nie wszystkie kamienie mozna w taki sposob stosowac, bo niektore (podobnie jak trujace grzyby) maja w sobie szkodliwe dla zdrowia, rozpuszczalne pierwiaski,.
Wiadomo, ze krysztaly najszybciej energetycznie dzialaja na sfere emocjonalna i psychike ludzka i w ten sposob pomagaja organizmowi zmobilizowac i wytwarzac potrzebne sily. A kiedy organizm jest pelen dobrej energii i sil witalnych , wtedy albo niedopusci do choroby albo szybko sobie z nia poradzi.

no i tak zupelnie na koncu , powiedzialabym raczej -ze chodzi tutaj raczej o wzbogacanie organizmu lecznicza energia kamieni ,mowiac o leczeniu chorob za pomoca kamieni mozna spowodowac niewlasciwe albo wrecz bledne postepowanie w trakcie choroby!

7

Pink, zawsze podkreślam aby każdą metodę niekonwencjonalną stosować w porozumieniu z lekarzem, jeżeli chorujemy na ciężkie choroby przewlekłe. Lekarze coraz częściej otwierają się na nowe metody, niekoniecznie akademickie i np mój lekarz jak najbardziej zgodził się z ziołami czy olejkiem oregano, sam odsyłał mnie do homeopaty bo stwierdził że przy grzybicy wielonarządowej on mi nie pomoże, bo lek zabije grzyba, ale bez wzmocnienia organizmu on wróci. Najlepiej kiedy mamy dobrego lekarza który uznaje wsparcie z innych stron.

Hmm pamiętam że kiedyś u mnie w domu była nalewka bursztynowa, ale z alkoholem nie z wodą.

Też miałam taką nalewkę bursztynową - pomagało smarowanie nią bolących miejsc. O terapii kamieniami coś tam kiedyś słyszałam, lecz nie specjalnie w to wierzę. Jednak ostatnio skusiłam sie na masaż kamieniami - dla mnie rewelacja.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Leczenie chorób za pomocą kamieni - Litoterapia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021