wkladka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: wkladka

chciałbym zapytać was kobiety co sadzicie na temat wkładki jako metody antykoncepcyjnej
powiem szczerze ze ja mam mieszane uczucia co do wkładki ze względu na jej sposób działania,
używa ktoś? mój ginekolog nie polecal tez (starszy lekarz)
mam dwoje dzieci i już nie planuje ciąży

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: wkladka

JAk nie planujesz juz ciazy idealna metoda antykoncepcyjna to rezygnacja z seksu.

3

Kirk napisał/a:

JAk nie planujesz juz ciazy idealna metoda antykoncepcyjna to rezygnacja z seksu.

ha ha ale smieszne, prosiłam o normalne odpowiedzi

4

mariola856 napisał/a:
Kirk napisał/a:

ha ha ale smieszne, prosiłam o normalne odpowiedzi

A co zaproponowal Tobie twoj lekarz???

5

Jeśli mowa o wkładce hormonalnej to jak najbardziej polecam. Wysoka, chyba najwyższa z możliwych skuteczności, wyłącznie miejscowe działanie, ograniczenie obfitości miesiączek lub całkowity brak krwawienia. Wkładki tradycyjne są tańsze, mają mniejszą skuteczność, wydłużają miesiączkę.

Ja mam hormonalną, w czerwcu będzie dwa lata, jestem strasznie zadowolona i nie zamieniłabym tej metody na inną.

Ale najpierw radzę się dobrze upewnić czy taka wkładka akurat jest dla Ciebie, lekarz powinien zrobić wywiad, ale różnie to bywa. W ulotce masz dostępny zestaw przeciwwskazań smile

GG: 1464002
"Nie ma takiej przeciwności, przeznaczenia, losu, które mogą zachwiać postanowieniem zdeterminowanej duszy"

6

tak pytam o ta drozsza hormonalna i skuteczniejsza
a jaki to koszt i czy zakładanie boli:)
ja boje się ze wypadnie, infekcji itd. bo slyszalam takie przypadki

7

Na forum jest temat dotyczący tej wkładki http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?pid=1860294#p1860294

U mnie koszt z wstępną wizytą z cytologią i późniejszą z założeniem wyniósł 1000 zł.
Co do zakładania ból niewielki, podobny do ukłucia czy skurczu. Wydaje mi się, że im więcej ginekolog ma wprawy w zakładaniu tym mniejszy dyskomfort u pacjentki.
Nic nie wypada, a palcem możesz sprawdzać położenie wąsików, które z niej wystają smile Chociaż chyba każda kobieta myśli o tym "wypadaniu" na początku.
Infekcji nigdy nie miałam.
Znam też kilka dziewczyn, które mają, żadna nie "chwaliła się" jakąś infekcją. Jedna twierdziła, że założenie bolało ale to egzemplarz z szalenie niskim progiem bólu i tendencją do rozczulania się nad sobą, także mało rzeczy ją nie boli.

"Nie ma takiej przeciwności, przeznaczenia, losu, które mogą zachwiać postanowieniem zdeterminowanej duszy"

8

dziekuje za odpowiedz wyczerpujaca agnik już wszystko wiem:) i za link
pozdrawiam

9

Jak się zdecydujesz się to poszukaj, który jest polecany do założenia takiej wkładki, im ma większe doświadczenie tym lepiej smile
Po założeniu przez jakiś czas mogą występować plamienia, ale zwykła wkładka wystarczy na tę okazję smile
A po pół roku zapomina się co to jest okres smile

10

a jak działa wkłada czy to jest naprawdę srodek wczesnoporonny jak przeczytałam gdzies na jakims forum, ze dochodzi do zapłodnienia ale nie pozwala wkladka zagniezdzic się zarodkowi, jeśli tak to nigdy się nie zdecyduje na wkladke

11

Nie, spirala nie jest środkiem wczesnoporonnym.
Mirena nie dopuszcza do zapłodnienia, ponieważ na ściankę macicy działa hormon. Tradycyjne spirale również nie dopuszczają do zapłodnienia przez wywołanie lekkiego stanu zapalnego (za sprawą metalowej części spirali - miedź, złoto itd.)
Nazywanie tego środkiem wczesnoporonnym to nieporozumienie smile
Wygoogluj sobie ulotkę, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę - mirena. Na forum nie można wstawiać linków smile

12

ok sprawdze

13

Witam :0 Ja mam zalozona mirene od ponad miesiaca ale bardziej ze wzgledow medycznych oczywiscie maz tez zadowolony smile:) Na razie oprocz delikatnych plamien nic mi nie dolega okres dostalam tydzien wczesniej i trwal 2 tyg ale lekarz uprzedzil mnie ze tak moze byc przez pare miesiecy zanim wszystko sie unormuje

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018