Temat: Najlepszy kosmetyk marki l'oreal paris według was?

Najlepszy kosmetyk marki l'oreal paris według was?
Który jest najlepszy i dla czego, chetnie tez dowiem sie  absolutnych porazkach tej marki.
Wszystkie opnie będa cene ;)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Najlepszy kosmetyk marki l'oreal paris według was?

Chyba żaden. Przestałam używać tej firmy kiedy okazało się, że popierają testowanie składników kosmetyków na zwierzętach. "Ponieważ jesteś tego warta", nie?

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

3

busiu napisał/a:

Chyba żaden. Przestałam używać tej firmy kiedy okazało się, że popierają testowanie składników kosmetyków na zwierzętach. "Ponieważ jesteś tego warta", nie?

Raczej też nie jestem ich fanką, ale z tym testowaniem na zwierzętach, cóż absolutnie tego nie pochwalam, kocham zwierzęta, ale takie gadanie...leków też jak rozumiem nie używasz?

4

Ja bardzo lubię ich szminki ;)
No i jeszcze błyszczyki mają ok.
Niemniej podkłady bardzo średnie.

5

Małpa69 napisał/a:
busiu napisał/a:

Raczej też nie jestem ich fanką, ale z tym testowaniem na zwierzętach, cóż absolutnie tego nie pochwalam, kocham zwierzęta, ale takie gadanie...leków też jak rozumiem nie używasz?

Małpo, lubię Twoje posty, ale tutaj wykazujesz się trochę ignorancją. Testowanie na zwierzętach jest zbędne - powstało już wiele alternatywnych metod, choćby wykorzystujących tkanki ludzkie, DNA. Królik, małpa, pies to nie człowiek i testy na nich prowadzą do błędnych wyników badań. Nie wiem czy wiesz, ale właśnie test penicyliny na królikach opóźnił jej powstanie aż o 10 lat, bo na gryzoniach nie działała. Fleming dopiero w akcie desperacji podał ją choremu człowiekowi, i uratował mu życie. I jest wiele przykładów leków, które były bezpieczne dla zwierząt, ale nie dla ludzi - 92% leków nie wchodzi do produkcji, chociaż pozytywnie przeszły testy zwierzęce.

Jedynym powodem, dla którego firmy decydują się na testy na zwierzętach są pieniądze. Ludziom za takie testy trzeba by płacić! Pieska można uśpić, do pieca i wziąć kolejnego. A firmom farmaceutycznym nie chodzi o dobro zwierząt czy ludzi, tylko właśnie o pieniądze. Między innymi dlatego w samych Stanach Zjednoczonych rocznie umiera ok. 100 000 ludzi z powodu skutków ubocznych leków.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

6

A tego, że są testowane na zwierzętach to nie wiedziałam. Czy można to sprawdzić na opakowaniu kosmetyku?

7 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-04-14 21:29:05)

busiu napisał/a:

Małpo, lubię Twoje posty, ale tutaj wykazujesz się trochę ignorancją. Testowanie na zwierzętach jest zbędne - powstało już wiele alternatywnych metod, choćby wykorzystujących tkanki ludzkie, DNA. Królik, małpa, pies to nie człowiek i testy na nich prowadzą do błędnych wyników badań. Nie wiem czy wiesz, ale właśnie test penicyliny na królikach opóźnił jej powstanie aż o 10 lat, bo na gryzoniach nie działała. Fleming dopiero w akcie desperacji podał ją choremu człowiekowi, i uratował mu życie. I jest wiele przykładów leków, które były bezpieczne dla zwierząt, ale nie dla ludzi - 92% leków nie wchodzi do produkcji, chociaż pozytywnie przeszły testy zwierzęce.

Jedynym powodem, dla którego firmy decydują się na testy na zwierzętach są pieniądze. Ludziom za takie testy trzeba by płacić! Pieska można uśpić, do pieca i wziąć kolejnego. A firmom farmaceutycznym nie chodzi o dobro zwierząt czy ludzi, tylko właśnie o pieniądze. Między innymi dlatego w samych Stanach Zjednoczonych rocznie umiera ok. 100 000 ludzi z powodu skutków ubocznych leków.

Busiu wszystko się zgadza, ale (jak zawsze musi być ale) wiele leków z których dziś korzystamy, jak i niektórych technik zabiegów czy operacji, zostało odkryte w sposób umówmy się okrutny, wiele na więźniach obozów, wiele na zwierzętach i co prawda przy kosmetykach mamy wybór, bo są firmy które nie testują ich na zwierzętach, ale leki nadal jak słusznie zauważasz ze względów finansowych są testowane na zwierzętach. Nikt przy zdrowych zmysłach nie powie "Nie wezmę (lub nie kupię dziecku) tego leku bo był testowany na zwierzętach".

Mówisz że jest zbędne, ale zapomniałaś nadmienić że mimo to powszechnie stosowane, a przy lekach akurat wyboru nie ma.
Ja akurat nad tym ubolewam, uwielbiam zwierzęta, nie zabijam nawet pająków, tylko łapie i wypuszczam, kiedy jadę samochodem a pod kołami czmychnęła mi myszka modle się o to żebym jej nie rozjechała, kiedy wiem że to zrobiłam przepraszam ją za to i proszę buddę by wróciła w lepszym wcieleniu, niektórzy myślą że jestem chora, ale ja szanuje każde życie, nawet te najmniejsze, a przede wszystkim nie znoszę cierpienia, niepotrzebnego.

Odpowiadając na pytanie Lesandry, jeśli nie były jest znaczek że nie były, zwykle króliczek. O tym że były już oczywiście nikt się nie chwali. A wracając do głównego tematu wątku. Na prawdę sądzę iż kosmetyki tej firmy nie są wybitne, są łatwo dostępne nawet u mnie w dziurze, ale jednak nic wybitnego, ostatnio przymierzałam się do tego podkładu true match, to była tragedia, więc w końcu kupiłam podkład Lirene za 15 zł który był o niebo lepszy. Loreal ma przyzwoite kosmetyki do włosów, ale to też zaledwie przyzwoite a niekoniecznie w dobrej cenie.

8

Color Minerals cienie do powiek , aczkolwiek używam ich rzadko ;)

"Znudziłem się wam? Tak? Jesteście tylko zgrają snobistycznych snobów. Snobistycznych snobów, którzy się snobują. I tak was nie potrzebuję. Obejdę się i bez was. A kiedy odniosę sukces, wydam wielkie barbecue. I żadnego nie zaproszę. Pokażę wam. Jeszcze zobaczycie!"

Johnny Bravo !

9

A dla mnie ta marka jest troche przereklamowana, no nie wiem.. moze sie czepiam.. ale w duzo nizszej cenie moge kupic kosmetyki innych marek o podobnej jakosci...
Produkty do wlosow maja fajne, dobre i to chyba by bylo na tyle...

10

Ja generalnie bardzo lubię markę Loreal Paris :) Jeśli miałabym wybrać jeden ulubiony kosmetyk to pewnie byłby to podkład do twarzy Loreal Paris Infallible. Widziałam w ich aktualnej gazetce w aplikacji Moja Gazetka, że jest on obecnie przeceniony z 59,99 zł na 44,99 zł :) Mój obecny podkład jest już na wykończeniu więc czas się wybrać na zakupy :)