Odchudzanie a skuteczność tabletek anty - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Odchudzanie a skuteczność tabletek anty

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Odchudzanie a skuteczność tabletek anty

Mam pewne wątpliwości czy tabletki które biorę (Mercilon) zachowują swoje działanie.
Pół roku temu zaczęłam się odchudzać i waga spadała dość drastycznie- 11kg w 3 miesiące.
Już w drugim miesiącu kiedy spadło 9kg zaczęło się coś dziać- w połowie blistra dostałam okres (i nie było to plamienie, tylko bardzo obfity okres), który trwał aż do końca opakowania tabletek (nie przerwałam brania) czyli twał az 3 tygodnie! Znikł dopiero w 5 dzień normalnej 7- dniowej przerwy.  W kolejnym, trzecim miesiącu diety i ćwiczeń znowu tak się stało- okres dostałam w dniu kiedy łykałam 15 tabletkę. I znowu trwał do końca 7-dniowej przerwy.

Później stan nieco się uregulował- spadki wagi były o wiele mniejsze lub następował lekki wzrost i organizm się przyzwyczaił. Znowu było jak w zegarku.

Teraz jednak znowu coś się dzieje.. od początku marca ubyło mnie aż 5 kg. Obecnie mam niedowagę. Okres przyszedł w 18 dniu tabletek i był bardzo obfity.

Dodatkowo mam kolejne zmartwienie.. W dniu kiedy łykałam 6 tabletkę z kolejnego blistra kochałam się z chłopakiem. Nie
doszedł we mnie ale nie używaliśmy też prezerwatyw więc ryzyko istnieje zwłaszcza, że to pierwszy tydzień...

Nie wiem już co o tym myśleć. Jestem zabezpieczona czy nie? Jest ryzyko ciąży?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Odchudzanie a skuteczność tabletek anty

Wypadałoby się przejść do lekarza i mu o tym wszystkim powiedzieć.

3

Może ktoś jeszcze by się wypowiedział? Obecnie nie mam możliwości iść do lekarza, w Polsce będę dopiero za tydzień.

4

Czy jest na sali lekarz?!  wink

5

PerfectBody napisał/a:

Może ktoś jeszcze by się wypowiedział? Obecnie nie mam możliwości iść do lekarza, w Polsce będę dopiero za tydzień.

A czy tam gdzie mieszkasz nie ma lekarzy? Bo żadna z nas tu obecnych nie ma wystarczającej wiedzy i nie powie Ci czy to od odchudzania czy nie..

"Nie pozwól uciec miłości. Taka prawdziwa zdarza się tylko raz w życiu, i jeśli jej nie przeżyjesz, unieszczęśliwi Cię na zawsze..." :*

6

przede wszystkim konsultacja z ginekologiem! potem możesz próbować z dietetykiem.

7

Też biorę mercilon i to od 20 lat.Przez ten czas radykalnie chudłam i tyłam i nigdy nic się nie działo.Moim zdaniem twój organizm reaguje tak nie na tabletki a na  mało rozsądną dietę ale oczywiście konieczna jest wizyta u ginekologa,to on musi zadecydować czy mercilon odpowiada za to rozchwianie cyklu i czy są to tabletki odpowiednie dla ciebie.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Odchudzanie a skuteczność tabletek anty

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018