III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 89 ]

Temat: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Andriej Iłłarionow, były doradca prezydenta Rosji twierdzi, że grozi nam III WŚ. "Jego zdaniem na sankcje finansowe jest za późno, a Władimira Putina powstrzymać może tylko reakcja wojskowa Zachodu." (PolskaTimes)
Twierdzi również, że:

"Iłłarionow przekonuje, że Rosja z "półdemokracji", jaką była kilkanaście lat temu, przekształciła się "w państwo w pełni autorytarne (...) Prowadzi bardzo agresywną politykę zagraniczną, której celem jest nakreślenie na nowo granic w Europie. To nie jest żart. To jest oficjalna polityka rządu".
"Jego zdaniem obecny kryzys na Ukrainie może doprowadzić nawet do "wojny na pełną skalę". - To nie jest kryzys krymski czy nawet ukraiński. To kryzys, który potencjalnie może doprowadzić do trzeciej wojny światowej. To nie jest przesada, ostrzegam już od trzech miesięcy - podkreślił. " (tamże)

Przyznam, że na historii znam się mało, jednak i ja od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że Ukraina w tym całym konflikcie jest tu najmniej ważna, że jest tylko punktem zapalnym do czegoś innego. Zobaczymy.

Ale.... czy wyobrażacie sobie III WŚ? Jak Waszym zdaniem by przebiegała? Jak zmieniłoby się życie społeczne?
Podywagujmy.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Catwoman, nie przerażaj mnie... Ja sobie tego W OGÓLE nie wyobrażam. Choć też nie powiem, odczuwam spory niepokój jak oglądam te wszystkie relacje z Ukrainy.

3

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Mam nadzieje ze niedlugo sie zacznie.
Rosja napadnie na Europe ze Swoja potezna armia i nieograniczonymi rezerwami ludzkimi. Atak zacznie sie z terenu zajetej juz Ukrainy i Bialorusi i Obwodu Kaliningradzkiego. NATO bedzie probowalo powstrzymac Armie FR lecz na prozno. USA nie bedzie chcialo sie angazowac zajeta Chinami i Korea Polnocna na Dalekim Wschodzie. Mowiac o Dalekim Wchodzie Chiny atakuja Tajwan i Japonie a Korea Polnocna poludnie obydwa kraje zreszta komunistyczne beda chcialy ukrocic amerykanskie wplywy w tym regionie swiata. Na Bliskim Wschodzie Iran zaatkauje Izrael i zacznie sie pieklo. Panstwa arabskie beda mialy do wyboru sojusz z Iranem przeciw Izraelowi lub tez polknac gorzka pigulke zawrzec na czas wojny luzny sojusz z Izraelem w celu pokonania Iranu. Ta wojna bedzie gorsza niz I i II. Zwazajac na bron nuklearna mocarstw uczestniczacych w tej wojnie: USA,K Polnocna,Chiny,Rosja,Iran ta wojna moze spowodowac koniec swiata. Najbardziej ucierpia zwykli ludzie. Tak sobie to wyobrazam.

4

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Wyobrażam sobie tak: jedno bum drugie bum i nie ma świata. Najgorsze, że netkobiety znikną smile. To by było straszne smile.

5 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2014-03-11 19:31:10)

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

No właśnie! Netkobiety znikną big_smile ... bo i łączności zapewne by nie było: Internetu, telefonów komórkowych....
My tak z mężem dywagujemy, że Chiny Rosję jakby co, powstrzymają, bo za dużo interesów w Europie mają.

No i faceci poszliby na wojnę. Czemu nie kobiety? (prócz lekarek, pielęgniarek, weterynarzy..) gdzie tu równouprawnienie? ;p

6

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Catwoman napisał/a:

Ale.... czy wyobrażacie sobie III WŚ? Jak Waszym zdaniem by przebiegała? Jak zmieniłoby się życie społeczne?
Podywagujmy.

Zaledwie dwa dni temu, oglądając "Wiadomości" w TV, powiedziałam w domu, że przed II WŚ tacy jak my, czyli zwykli ludzie, też mieli nadzieję, że do wojny nie dojdzie, a jednak niedługo potem zaczęły się najstraszniejsze w historii działania wojenne. Polityka nie liczy się z szaraczkami, tam mają swoje interesy i swoje rozgrywki, interes zwykłego obywatela jest najmniej ważny, dlatego my nigdy nie możemy czuć się w 100% bezpieczni.

Nie mam określonej wizji przebiegu działań, no może poza tym, że wszystko poszłoby szybko i doszczętnie. Słyszałam też opinie strategów, że jeśli naprawdę się zacznie, to tym razem absolutnie nikt nie będzie w stanie nad tym nie zapanować. 

Black P napisał/a:

Mam nadzieje ze niedlugo sie zacznie.

Ty tak poważnie? yikes

7

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

No właśnie....bo to trudno sobie wyobrazić, że NIC się nie da zrobić i nagle nasi mężowie dostają wezwanie, ruszają na front, kobiety z czasem pewnie zagoniliby do przemysłu, broń wyrabiać wink

8

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Uwazalem Putina za polityka z jajami. Pomysl czy wojna to nie rozwiazanie. W koncu ta meczarnia by sie skonczyla ten egoizm na swiecie,falszywosc i wbijanie sobie noza w plecy itd itp. Jesli nie wywola wojny bede rozczarowany a jesli sie zacznie bilecik do Brazyli i wylatuje z Polski.

9

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Black P, wiem co masz na myśli. Bo wojna tak działa: wybije się trochę ludzkości i nagle pozostała część znów na cel, znów może budować, rozmnażać się, coś tworzyć. Psychologiczny aspekt wojny, ale okupiony cierpieniem.

Taaa bilecik do Brazylii big_smile Jesli masz lat 18-65 dostaniesz wezwanie na front i nie ma zmiłuj.

10

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Black P napisał/a:

Pomysl czy wojna to nie rozwiazanie. W koncu ta meczarnia by sie skonczyla ten egoizm na swiecie,falszywosc i wbijanie sobie noza w plecy itd itp. Jesli nie wywola wojny bede rozczarowany a jesli sie zacznie bilecik do Brazyli i wylatuje z Polski.

Z całym szacunkiem, ale wojnę jako rozwiązanie czegokolwiek, może wymyślić tylko mężczyzna. Nie wypada mi tego pisać, ale jeśli ktoś uważa, że na świecie jest gorzej niż w czasach okupacji, to ma jakąś dziwną wizję postrzegania wojny. Pomijam przy tym fakt, że nowym porządkiem świata może zachwycać się wyłącznie ten, kto przeżyje. Masz tę pewność? Ja niestety nie. 

I dlaczego już nie kupisz sobie tego bileciku? wink Przypuszczam, że teraz Brazylia jest bardziej dostępna. I przestrzeń powietrzna spokojniejsza.

11 Ostatnio edytowany przez Black P (2014-03-11 20:08:43)

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Za nikogo nie zamierzam oddawac zycia. Tutaj teraz beda tymczasowe porozumienia i do wojny MUSI dojsc jest to tylko kwestia czasu. Niestety bedzie to wojna nuklearna.
Jesli chodzi o mezczyzn i wojne to masz racje. Przewaznie mezczyzni dazyli do wojny. Hitler,Stalin,Bush,Husajn itd.

12

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Ależ nikt się Ciebie nie będzie pytał, czy zamierzasz oddawać życie za kogoś!

13 Ostatnio edytowany przez k.a.p (2014-03-11 20:26:19)

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Black P napisał/a:

Niestety bedzie to wojna nuklearna.

Czemu niestety, przecież będziesz w Brazylii big_smile

A na marginesie, albo cierpisz na brak wyobraźni albo wręcz odwrotnie, nałogowo fantazjujesz.

14

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Lapiesz mnie za slowka i nie potrafisz logicznie myslec ale jest git. Nikt mnie nie zmusi aby oddawac za kogokolwiek zycie. Nikt nie jest warty aby umierac.

15

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Black P ale dlaczego sądzisz, że masz umierać za daną osobę? Za kogo -wyobrażasz sobie- że miałbyś umierać?

16

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Laski nie pojda na front no wiec logiczne o kogo chodzi.
Pozdro.

17

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

"Nie wiem ja­ka broń będzie użyta w trze­ciej woj­nie świato­wej, ale czwar­ta będzie na ki­je i kamienie"
Tak kiedyś podsumował bieg historii Einstein. Moim zdaniem to bardzo trafnie oddaje ewentualny przebieg III wojny światowej.
Wydaje mi się, że teraz ta wojna nie wybuchnie, i jeszcze przez wiele lat nie. Za wiele lat pewnie się to zdarzy, bo ludzie nie wyciągają wniosków z wcześniejszych dramatów. Co jedna wojna to zwykle toczy się bardziej krwawo i niesie za sobą coraz więcej niszczących wynalazków technicznych. Mam nadzieję, że nie dojdzie do użycia broni nuklearnej już nigdy, ponieważ to najgorsza rzecz, jaka może spotkać ludzkość. Żadna polityka, żadne pieniądze nie są przecież warte tylu niewinnych istnień, rozbitych rodzin itp.
Niestety przestała mieć znaczenie liczebność wojsk, ale wyposażenie. Mam jedynie nadzieję, że Rosja nie użyłaby broni atomowej na terenie naszego kraju, ponieważ będą potrzebowali korytarza przez Europę, aby mieć jak przemaszerować na zachód.
W obecnej sytuacji obawiam się, że nasi politycy będą chcieli "przedobrzyć" i za bardzo wtrącą się w sprawy Ukrainy, Krymu, Rosji, i będą tego żałować kiedy Rosja z zemsty podwyższy ceny gazu, co można łatwo przewidzieć po zakazie eksportu mięsa. A zachód i USA nie będą chcieli zbyt wiele ryzykować o sprawę Ukrainy, której pewnie nie potrafią poprawnie zlokalizować na mapie.

18

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Przy obecnej technologii i modelu Świata nikomu nie opłaci się klasyczna wojna na dużą skalę. Lepiej systematycznie okradać przeciwnika. A co do Ukrainy to jestem z Putinem, bo to bratni naród i nie należy go rozdzielać z Rosją.

19

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Black P to zwykły śmieszny troll, widziałam jego posty w innych wątkach- żenada. Nie karmcie go, to sobie pójdzie, trzeba odrobić zadanie domowe z "pszyry", jutro do szkoły przecież.

Co do tematu- mi się wydaje, że wojna jako konflikt zbrojny nam nie grozi. Dlaczego?

Po pierwsze- władze państw nie są wbrew pozorom takie głupie. Są świadome tego, że jedna iskra wywoła lawinę atomówek- wystarczy, że jeden kraj walnie w drugi, momentalnie inne zagrożone państwa zaczną się zbroić i rzucać "bombkami", a to przyniesie nam niechybną zagładę. Einstein bodajże mówił, że czwarta wojna światowa będzie na kije i kamienie- i to prawda.

Po drugie- obecnie nie trzeba wysyłać żołnierzy na front- konflikty rozwiązuje się teraz na drodze gospodarczej, medialnej, politycznej.

Po trzecie- Polska nie ma się czego obawiać. Dlaczego? Bo sami za bezcen odsprzedajemy innym krajom wszystko co cenne, po co więc ktokolwiek miałby nas atakować, skoro i tak sami wszystko oddajemy? Co jeszcze mogą nam zabrać, ziemię? A na co ona komu? Wystarczy, że inne państwa są w posiadaniu naszych dóbr, przedsiębiorstw, firm. Mają wszystko, nie muszą nas najeżdżać, bo nic cennego już nie mamy- a nawet jeśli mamy, to niedługo sprzedamy za śmieszne pieniądze.

Całe to gadanie o III wojnie to wg. mnie tylko sianie paniki i straszenie, żeby ludzie znali swoje miejsce i się nie wychylali.

20

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Dzisiaj w laboratoriach wywiadów kilku krajów na Świecie jest praktycznie gotowa broń biologiczna, która umożliwia precyzyjne wybicie określonej grupy ludzi, a nawet pojedynczych jednostek. Do tego sprzęt umożliwiający bezpośredni wpływ na podświadomość. W tej sytuacji klasyczna wojna jest niepotrzebna, ale i tak najlepiej okradać zamiast zabijać.

21

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Einstein poiwedział:"nie wiem jak będzie wygladala 3 wojna swiatowa,ale 4 bedzie na kije i pałk"i:wszystko w temacie trzeciej wojny.

22

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Nawet nie chcę myśleć że mogła by być. Fakt że nie jest dobrze na Świecie.
Ktoś kiedyś gdzieś powiedział że na wojnie można nie zle zarobić sad To straszne.
Pieniądze które przeznacza się na zbrojenia,powinno przeznaczyć się na Kraje
Trzeciego Świata. Ale jak widać bieda i śmierć głodowa nie robi wrażenia ....

23

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Jak się dobrze przyjrzeć,to caly "cyrk" zaczal się od buntu obyateli na Ukrainie.W związku z tym,ze nastapil wewnętrzny chaos i nastapilo znaczne osłabienie zaufania politycznego,pojawila się niebywala "okazja" na to,zeby uszczknąć cos dla siebie w myśl zasady-"gdzie dwóch się bije,tam trzeci korzysta".Na moje oko,eskalacja problemu i zasiegu informacji o tym była zamierzona i sukcesywnie podawana do wiadomoscie publicznej.Stopniowo podsycali ciekawość,lek,obserwowali nastroje i "kierowali" cala akcja..Patrzac wstecz,mozna napisac,ze historia lubi się powtarzac.
Prosze wziąć pod uwagę słowa tragicznie zmarłego L.Kaczynskiego-"Dzisiaj Gruzja,jutro Ukraina,pojutrze państwa bałtyckie" wypowiedziane w roku 2008.Dwa lata później ginie w katastrofie lotniczej wraz z 96 innymi osobami.Ilez bylo niedociągnięć w wyjaśnianiu tej tragedii? Nastepny przykład (wybaczcie brak chronologii)-Atak na WTC-ilez tam bylo malwersacji? Stworzenie sztucznego tworu zwanego "terroryzm" (czy to nie wlasnie terroryzm jest obecnie najczestszym powodem coraz to liczniejszych najazdow pod maska "misji pokojowych"?)na USA i późniejsze zajecie terenow państw "zagrazajacych reszcie ludności".Pare dekad wczesniej-wojna w Zatoce Pearl Harbour i Wietnamie (czy ktoś z Was wie,jak do tego naprawdę doszło ??),w czasach bardziej "nowożytnych"-czy mowi Wam cos nazwisko Edward Snowden? Czy ktoś się orientuje,dlaczego ten człowiek postanowil ujawnić szokujące fakty.Czy komus mowia dokumenty WikiLeaks? Czy kogos zastanowil fakt,ze ludzie,ktorzy probuja uchylić rabek tajemnicy,sa karani?? Nie jest zastanawiającym fakt,ze USA "pomaga" Polsce a nie kiwnelo palcem w sprawie Ukrainy?? W końcu u nas sa zloza gazu lupkowego,Ukraina jest biedna pod tym względem jak mysz koscielna.Pod przykrywka pomocy militarnej pewnie nasz rząd odda walkowerem tereny,podaruje wszelakie koncesje i pewnie pokryje jeszcze koszty wydobycia,by później kupować towar z własnego terytorium.Tak to wlasnie wygląda z mojego punktu widzenia-wszedobylska manipulacja.Podejrzewam,ze widmo III WS nie jest nierealne,ale mysle tez,ze jest to kontrolowane zajście majace odebrać zdolność niezależnego myslenia.Obserwujac to cale zajście smiem twierdzic,ze za Putinem ktoś stoi-dualizm USA w sprawach wojennych historia już zna.Caly swiat jest kontrolowany przez garstke chciwych,zadnych władzy ludzi.I oni na tym zarabiają.

24

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
ola_15 napisał/a:

Żadna polityka, żadne pieniądze nie są przecież warte tylu niewinnych istnień, rozbitych rodzin itp.
.

Wg Ciebie czy wg mnie, ale nie wg Tych Na Górze- bo dla nich są wojny tak naprawdę. Tu nie chodzi o szaraka na froncie czy w piwnicy domu- ta jednostka się kompletnie w polityce nie liczy.

25

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Drogie Panie. Po pierwsze wojna jest czymś naturalnym w historii człowieka. Akurat nam się trafiło siedem dekad bez wojny na naszym terytorium ale jest to okres bardzo wyjatkowy w historii naszego kraju. Zapominanie o wojnie jest głupie, naiwne i niebezpieczne. Każde państwo traktuje wojnę jako naturalne przedłużenie innych działań tzw. pokojowych. Instrumenty dobiera się wg skuteczności. Czasem wystarcza szantaż, presja gospodarcza, presja polityczna, a czasem sięga się po broń. W przypadku Rosji jest to bardzo dobrze widoczne, bo potrafi ona stosować zamiennie lub razem wszystkie te narzędzia. Nie bez powodu mówi się, że mają jedną z najlepszych dyplomacji na świecie.
Pogląd, że nie użyje się broni atomowej na terytorium Polski, bo potrzebna jest jako korytarz na Zachód jest błędny podwójnie.
Od wielu lat, czyli od momentu kiedy broń atomowa zeszła na poziom zwykłej broni taktycznej praktycznie każdy rodzaj wojsk w każdej europejskiej armii jest przygotowywany do działania w warunkach skażenia atomowego lub chemiczno-biologicznego. Takie skażenie może spowolnić marsz wojsk ale go nie zatrzyma. Każdy czołg, każdy transporter opancerzony, bojowy wóz piechoty jest konstruowany w sposób szczelny z systemami filtrowania powietrza itp., a więc może działać w środowisku skażonym. Każda armia, nasza też ma dobrze wyposażone oddziały chemiczne, których głównym zadaniem jest właśnie odkażanie pojazdów, otoczenia. Tak więc uderzenia atomowe mogą oczywiście rozbić część poruszających się wojsk, mogą zniszczyć infrastrukturę przydatną w marszu jak węzły komunikacyjne, mosty ale nie są w stanie zatrzymać licznej armii, no chyba, że bomby polecą w takiej ilości, że po prostu fizycznie tą armię zniszczą.
Tyle, że nie ma potrzeby aby taką zaporę stawiać, bo Rosja nigdzie na Zachód się nie wybiera. Rosja odtwarza swój "stan posiadania" z czasów ZSRR lub próbuje zabezpieczać swoje interesy w swoim bliskim sąsiedztwie. Tam gdzie jest to jej na rękę idąc zresztą w parze z tzw. Zachodem np. w Afganistanie. W tym kraju Rosja i Zachód ma wiele rozbieżnych interesów ale jeden wspólny - nie chcą aby to miejsce było kontrolowane przez radykalnych islamistów na pasku Pakistanu. Gruzja to również pole walki Zachodu i Rosji. Jugosławia, a szczególnie działania w Serbii były niczym innym jak pstryczkiem w nos Rosji. Na Bliskim Wschodzie głównym wrogiem Zachodu jest Iran, który po pierwsze jest otwarcie antyizraelski ale co ważniejsze eksportuje dużo ropy do Chin. Dlatego Zachód wywołał wojnę Irak-Iran, płacił ogromne pieniądze Saddamowi Husajnowi na prowadzenie tej wojny, dostarczał broni. Nie udało się, na dodatek totalnie zrujnowany i zdesperowany Husajn postanowił się odkuć na Katarze, więc został ukarany. Proszę sobie sprawdzić jak został ukarany. Bardzo łagodnie, bo Saddam miał mieć nadal siłę zdolną szachować Iran. W końcu jednak wygrał scenariusz, że brudną robotę trzeba zrobić samemu. Stąd zajęcie Iraku, obalenie Saddama żeby umiejscowić tam spolegliwy rząd i bazy wojskowe. Stąd opłacanie i ekwipowanie w broń tzw. rebeliantów w Syrii. Celem jest co najmniej obalenie władz Syrii przyjaznych wobec Iranu i Rosji, a w konsekwencji całkowita izolacja Iranu i wypracowanie dogodnych pozycji do zajęcia Iranu. Po drodze osiągnięty został cel minimum czyli chaos w Syrii, który nie pozwala jej skutecznie wspierać różnych ugrupowań w państwach ościennych i np. skutecznie zablokowało Rosji użytkowanie jej bazy dla Floty Czarnomorskiej, którą sobie w Syrii urządziła.
Drogie Panie. To jest właśnie III wojna światowa, która trwa w najlepsze od lat. Ukraina jest tylko kolejnym frontem tej wojny, a nasi żołnierze już od dawna w tej wojnie uczestniczą choćby w Afganistanie oraz Iraku.

26

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Do żadnej eskalacji konfliktu raczej nie dojdzie. Dzisiejsze czasy trudno porównać z tymi na początku 20 wieku. Wówczas świat był głuchy i ślepy na poczynania najsilniejszych państw, poniewaz nie było takiego przekazu informacji, jaki mamy obecnie. Owszem, media są manipulowane przez polityków, ale w epoce informacji bardzo trudno szczelnie kontrolować przecieki informacji, a to skutkuje poważnymi konsekwencjami dla agresora. Czemu? Otóż, im bardziej się rozwijamy, tym bardziej jesteśmy podatni na wszelkie zmiany. Rosja przekonała się o tym zaraz po wprowadzeniu swoich wojsk na Krym, gdy w ciągu jednego dnia akcje ich firm straciły 56 miliardów $. Po za gospodarczym ryzykiem załamania w państwie, jest jeszcze problem rozwarstwienia się społeczeństwa na klasę ludzi bardzo bogatych i bardzo biednych. Ukraina i Rosja to świetne przykłady tego problemu. Gdyby Putin zaryzykował uwikłanie się w długotrwałą wojnę, to ma niemal jak w banku, że przez kraj przejdzie fala niezadowolenia i rewolucji. Przez hasła "neofaszystów, terrorystów" próbuje się teraz ładnie tuszować agresywną politykę rodem z czasów ZSRR.

Dla tych wszystkich "znawców", którzy twierdzą, że zaraz spadną setki bomb jądrowych... Od czasów Zimnej Wojny, świat też dość mocno się zmienił. Już nawet podczas wojny w Korei był pomysł użycia broni jądrowej przez głównodowodzącego amerykańską armią generała McArthura, jednak do tego nie doszło. Ten fakt oraz samowola gróźb wobec Chin spowodowała zdymisjonowanie generała przez prezydenta Trumana. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego jakie konsekwencje niesie użycie tej broni. Większość krajów Zachodnich obecnie przestawiło swoje armie liczące setki tysięcy żołnierzy, na armie ekspedycyjne. Wyspecjalizowane jednostki do szybkiego reagowania w imię interesów kraju. Żaden kraj obecnie ( nie licząc USA oraz Chin ) nie jest przygotowany do wojny na pełna skale. To są za duże koszta, by utrzymać taką ilość wojska. Nawet Rosja, która w ostatnich latach stara się wrócić do swojej mocarstwowej pozycji na arenie międzynarodowej, nie jest jeszcze na to gotowa. Ich sprzęt w większości jest przestarzały, a wojsko ma niskie morale i wyszkolenie. Jedyne co stanowi niekwestionowaną siłę odstraszającą Rosji to liczby. Ogromna ilość rezerwistów oraz ilość głowic nuklearnych. Putin jednak tego atutu nie wykorzysta ofensywnie, bo nie od dziś wiadomo, że wojny to dobry sposób na napędzanie gospodarki zbrojeniowej i rozpoczęcie budowy kraju od podstaw, włącznie z polityką. On ma już swoją ciepłą posadkę i nie potrzebuje wychylać się za bardzo, by dalej na niej trwać ( w końcu nawet konstytucje zmienili, by mógł dalej być prezydentem ).

Konflikt na Ukrainie jest mocno przepompowany medialnymi spekulacjami, a nie realnymi zagrożeniami. W najgorszym wypadku u naszych sąsiadów dojdzie do wojny domowej i rozpadu kraju. Niestety ani zachód, ani wschód nie odważy się na wprowadzenie swoich wojsk tam nawet gdy krew będzie lała się hektolitrami... Ryzyko otwartego konfliktu skutecznie dławi takie pomysły. Co najwyżej wojska ONZ za porozumieniem obu stron przedzielą linię frontu ludzi z nastawieniem prorosyjskim z tymi proeuropejskimi.

27 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2014-03-12 15:21:03)

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Ja- jako "nieznawca" a jedynie "dumacz" tak sobie dumam, że raczej nie zastosowano by broni nuklearnej, bo to się nie opłaca: w końcu poniszczyli by przy okazji wiele złóż. A to są pieniądze.

Ale fajnie, że się wypowiedzieliście chłopaki, Snake zawsze potrafi ugasić moje emocjonalne zapędy wszystko racjonalizując. To ja będę go słuchać w sprawie wojny big_smile

28

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Jak to dobrze że są pozytywni uświadamiacze ważnych wydarzeń z Historii i nie tylko.
Dzięki temu człowiek nie pozostaje w tyle z co by było gdyby.... smile

Pozdrawiam

29

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Moim zdaniem Rosja bedzie powoli starala sie odbudowac Swoja pozycje. Najpierw Ukraina pozniej Bialorus i Moldawia a czy dojdzie do wiekszego konfliktu bedzie zalezec od postawy USA/NATO. Gdyby Rosja miala zaatakowac Niemcy/Polske/Wegry czlonkow NATO wtedy moglbym posunac sie do opini ze napewno wybuchnie wojna. Nie wyglada to dobrze ale mowiac w 100 procentach czy wybuchnie wojna czy nie jest na chwile obecna wrozeniem z fusow. Gdyby jednak wybuchla bedzie to wojna nie tylko poprzez starcie wojsk Rosji i NATO ale rowniez wojna gospodarcza. W najgorszym rozrachunuku gdyby jedna strona przegrywala mogliby sie posunac do uzycia bomby atomowej ale to w ostatecznym rozrachunku. Tez niewiadomo jak zachowalyby sie Chiny ktore na chwile obecna skutecznie lawiruja miedzy Rosja a Zachodem.

30

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Co do Chin...sądzę, że jednak wypięłyby się na Rosję - mają zbyt dużo interesów w Europie.

31

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Chinom blizej do Rosji z ktora laczy ja wspolny antagonizm antyamerykanski. Rosja jest zainteresowana zmniejszeniem wplywow USA w Europie a Chiny zmniejszeniem wplywow USA na Dalekim Wschodzie. Sprawdza sie tu zasada wrog mojego wroga jest moim potencjalnym sojusznikiem. Zreszta popatrz w sprawie Iranu,Syrii Rosja i Chiny mowia wspolnym jezykiem. Jesli chodzi o Ukraine odnosze wrazenie ze Chiny sa cicho przychylne wobec Rosji.

32

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Trzecia wojna światowa , chociaż brzmi złowieszczo nie musi oznaczać końca świata. Sądzę że nie będzie konfliktu nuklearnego , raczej wojna z użyciem broni konwencjonalnej, czyli armii. Gdyby miałyby rozstrzygać rakiety z głowicami , to nie siedzielibyśmy  teraz przy laptopach. Jest dwóch głównych graczy z bronią jądrowa i trzymają się wzajemnie w szachu ( USA i Rosja). Wielu uważa, że przecież w każdej chwili jakiś szaleniec naciśnie guzik i rozpęta atomowe piekło.Nic podobnego. Za dużo osób stoi za procedurami uruchamiającymi głowice. Broń jądrowa jest silnym argumentem i zapewnia swoiste poczucie militarnej siły, ale jej użycie przy obecnej technice rozpoznania i reagowania przez przeciwnika - byłaby zwyczajnym samobójstwem na ogromną skalę.. Tradycyjna wojna daje o wiele więcej możliwości. W konfliktach często tak jak i w życiu nie wiadomo o co chodzi , a gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze..

33

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Krym został zajęty, Zachód nic nie zrobi- i słusznie. Była pomarańczowa rewolucja, i kogo Ukraińcy wybrali? Janukowycza. W normalnym państwie, jeśli jest się niezadowolonym z rządzących, czeka się na kolejne wybory. Teraz niech sobie rewolucjoniści radzą, bez pieniędzy, i bez Krymu.

A i tak sądzę, że za parę miesięcy wszystko ucichnie jak po Gruzji i Osetii.

34

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
busiu napisał/a:

Była pomarańczowa rewolucja, i kogo Ukraińcy wybrali? Janukowycza. W normalnym państwie, jeśli jest się niezadowolonym z rządzących, czeka się na kolejne wybory.

Dokładnie tak smile Pisałem co trzeba było zrobić: wyjść na Majdan, żeby wyrazić swój sprzeciw i europejskie aspiracje, wynegocjować, że do wyborów nic nie podpisujemy (ani z Rosją ani z UE), opuścić Majdan, a później działać w terenie, żeby przekonać Ukraińców do poparcia proeuropejskiej władzy w najbliższych wyborach. Gdyby były jakieś nieprawidłowości to wtedy prosić Zachód o pomoc.

P. S. Akceptując obalanie legalnej władzy musimy zaakceptować, że pewnego dnia PiS niezadowolony z wyniku wyborów obali Prezydenta i rząd, bo przecież chcą źle dla Polski.

busiu napisał/a:

A i tak sądzę, że za parę miesięcy wszystko ucichnie jak po Gruzji i Osetii.

Akurat Gruzja poradziła sobie nie najgorzej.

35

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

A o jakim obalaniu legalnej władzy na Ukrainie piszecie? big_smile Parlament jaki był, to jest. Porozumienie wynegcjowane przez 3 ministrów zakładało: utworzenie nowego rządu z opozycją, przeprowadzenie wcześniejszych wyborów prezydenckich, a wcześniej zmianę konstytucji i podpisanie tej zmiany przez prezydenta Janukowycza w ciągu 48 h. Parlament wypełnił tą część zobowiązania i zmianę konstytucji uchwalił. Prezydent jednak zamiast wypełnić swoją część zobowiązania raczył się oddalić w pośpiechu w bliżej nieokreślonym kerunku, a ostatecznie do Rosji. Nowy rząd powstał, a przecież dotychczas rządząca Partia Regionów nadal istnieje, jej parlamentarzyści nadal są parlamentarzystami. Jedyną stroną, która złamała warunki porozumienia jest Janukowycz. W efekcie został usunięty ze stanowiska prezydenta przez parlament ukraiński. Oczywiście pozostają wątpliwości co do zgodności tej procedury z prawem ukraińskim ale nie da się podważyć, że przeprowadziło to ukraińskie ciało ustawodawcze.
To co robił Janukowycz jest nie do obrony. Jedna sprawa, to sposób pacyfikacji Majdanu, zresztą niejasny i niewykluczone, że jednak z prowokacjami różnych "ciemnych" sił. Kiedy uciekł z Kijowa, to myślałem, że będzie siedział na wschodzie Ukrainy i stamtąd targował się nadal z opozycją. Skoro uciekł i stamtąd, to znaczy, że stracił całe zaplecze polityczno-biznesowe. To najprawdopodobnie żywy dowód na skuteczność unijnych sankcji. Postraszeni sankcjami oligarchowie musieli murem odwrócić się od Janukowycza i kiedy tylko zdał sobie z tego sprawę uciekł do Rosji. Nawet wtedy byłby głównie postacią kontrowersyjną, może tragiczną ale po tych występach sterowanych przez Kreml, gdzie de facto poprosił obce państwo o napaść na jego kraj, jego rodaków, to został co najwyżej żałosnym sprzedawczykiem.
Oczywiście mi też nie bardzo podobają się majdanowe wzory demokracji, z tym prezentowaniem rządu, a wręcz akcpetowaniem przez tłum. No trochę to uroki "rewolucji", a trochę mi to przypomina kozacką czerń.

36

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Drogi wezu. Ciekawy jestem ile Jaceniuk placi Tobie aby propagowac proukrainska postawe na tym portalu. Badz tak uprzejmy poinformowac Nas w jakiej walucie Tobie placi? :)

37

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Ech, zastanawiałem się chwilę co odpisać na tak grubiański i głupi post ale doszedłem do wniosku, że w języku ludzi cywilizowanych braku słów aby to przekazać big_smile Droga moderacjo, absolutnie nie wnoszę aby ukarać autora powyższego postu, bo jego już Bóg pokarał...

38

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Snake (waz) wybrales sobie trafny nick :)

39

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Faceci, jak widzicie SIEBIE podczas wojny?

40

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Podczas wojny Catwoman kazdy bedzie dbal o Swoja skore. Przykre ale prawdziwe.

41

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

No ale ja pytam Was bo wezwanie do wojska dostaniecie smile

42 Ostatnio edytowany przez Michst (2014-03-19 20:18:53)

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Wezwanie do wojska Swoja droga a jak sie zachowaja inni Swoja.
Osobiscie Catwoman nie zamierzam walczyc w niczyjej sprawie. Niech walcza inni byle z daleka ode mnie.
Przytocze Tobie historyczny cytac z 15tego wieku z dworu jednego mocarstwa.
" Niech inni prowadza wojny, Ty piekna Austrio rozwijaj sie w pokoju"

43

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Catwoman napisał/a:

Faceci, jak widzicie SIEBIE podczas wojny?

Moja żona oglądając w tv to co się dzieje niedaleko nas powiedziała, że w razie czego pakujemy się w samochód i jedziemy gdzieś na zachód. Sprostowałem jej słowa - Ty się spakujesz z dziećmi i pojedziesz gdzieś na zachód. Ja zostaję, bo to moja ziemia. Kategorię A mam, jak mnie do wojska nie wezmą, to teraz modne są różne oddziały samoobrony big_smile Broni w magazynach mobilizacyjnych jest tyle, że starczy dla każdego (piszę o broni strzeleckiej). Czy mi się podoba taka perspektywa? Nie, nie podoba ale nie zawsze człowiek może robić to co mu się podoba. Czy jestem gotów umrzeć za ojczyznę? Nie ale jestem gotów sprawić aby przeciwnik umarł za swoją... big_smile

44

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Snake napisał/a:

Czy jestem gotów umrzeć za ojczyznę? Nie ale jestem gotów sprawić aby przeciwnik umarł za swoją... big_smile

Dobre big_smile

45

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Bo autorstwa mądrego gościa big_smile

46

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Catwoman napisał/a:

Faceci, jak widzicie SIEBIE podczas wojny?

Będziemy walczyć ile sił o... RÓWNOUPRAWNIENIE wink

47

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Catwoman napisał/a:

Faceci, jak widzicie SIEBIE podczas wojny?

Ja mogę powiedzieć za mojego faceta. Dla niego patriotyzm ma duże znaczenie, tak twierdzi i powiedział mi, że będzie wtedy walczył, że nie wyobraża sobie inaczej. Z jednej strony to nie bardzo mnie to cieszy, bo nie chciałabym, żeby zginął w razie czego, dlatego przyznaję wolałabym, by nie walczył, by był bezpieczny, no ale taki on jest. Nie zmienię tego. Ja jestem kobietą, więc pewnie inaczej, ale wiem jedno: moja Ojczyzna jest dla mnie ważna, owszem, ale jednak nie umiałabym za nią umrzeć, oddać życia, no jakoś bym nie umiała. Za to na pewno bym umiała umrzeć, oddać za swoich bliskich. Tak że mój facet twierdzi, że oddałby życie za Ojczyznę, ja że nie, przez chwilę nawet było "spięcie", bo stwierdził, że dziwne mam podejście tongue No, ale co ja poradzę... Takie mam i już.

Dlatego ja powiedziałam mu, że zrobiłabym tak, że właśnie wyjechałabym, bo chciałabym przeżyć, bo nie jestem w stanie za Ojczyznę oddać życia, że za rodzinę tak, za bliskich tak, ale za Ojczyznę nie. Powiedziałam też, że w razie czego bałabym się o niego i że szkoda, że tak jak ja by nie wyjechał, bo chociaż by bezpieczny był. A ja nie mogłabym oddać życia za Ojczyznę na siłę, bo "wypada", więc nie oddałabym, wyjechałabym. A on na to, że to tchórzostwo. No, ale mamy tutaj inne podejścia i spoko, bywa. W wielu innych kwestiach za to mamy bardzo podobne smile

48

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

W Polsce XXI wieku trzeba ŻYĆ dla Ojczyzny, a nie za nią umierać...

49

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Dlatego już tu kiedyś pisałem, że stereotyp ginięcia za ojczyznę jest szkodliwy. Pod tym względem zawsze było mi bliżej do pozytywistów niż romantyków. Praca, praca i jeszcze raz praca. Budowanie siły gospodarczej i politycznej. W tej ostatniej więcej cwaniactwa niż pieniactwa. Pod tym względem coś nie coś Polacy wyciągnęli wniosków z doświadczeń II wojny światowej i hekatomby polskiego narodu. Naprawdę dużo rzeczy osiągnęliśmy spokojem, pracą, sprytem. Nie mniej jednak są chwile kiedy i sprytny, cichy szczur musi ugryźć...
Tak na przykład nawiązując do sytuacji na Krymie. Zastanawiam się czy podziwiać Ukraińców za zimną krew i opanowanie aby nie da się sprowokować do oddania pierwszemu strzałów czy też użalać się nad rozkładem struktur państwa i armii. Ciężko powiedzieć co jest decydujące w ich zachowaniu. Nie mam za to wątpliwości, że Polacy już dawno by strzelali big_smile
I wracając do mojego cytatu z jednego z najwybitniejszych dowódców, generała Georga S. Pattona:

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci skur....le umierali za swoją"

50

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Catwoman napisał/a:

Faceci, jak widzicie SIEBIE podczas wojny?

Nie lubię jak kobiety wychodzą z założenia, że jeśli wojna to mężczyźni powinni tylko walczyć. W trakcie działań zbrojnych także kobiety walczyły, a jeśli nie, to pracowały w fabrykach, a nawet kopalniach byle tylko wesprzeć swoje oddziały na froncie. Wojna sięga każdego niezależnie od płci, poglądów, czy chęci... Jedynie tchórze unikają wkładu w obronę ojczyzny. Zresztą podczas wojny dezercja może być karana śmiercią.

51

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Kamil_1986 napisał/a:

Zresztą podczas wojny dezercja może być karana śmiercią.

W zeszłym roku Prezydent zniósł karę śmierci podczas wojny...

@Snake, są kraje słabe militarnie, a jednocześnie tak silne gospodarczo i politycznie, że nikt im nie podskoczy. Polska ma wszystko, żeby takim krajem się stać, ale musimy postawić na twardą i skuteczną politykę. Ze stania po właściwej stronie nic wielkiego nie wynika.

52

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
marioosh666 napisał/a:

Ze stania po właściwej stronie nic wielkiego nie wynika.

Nie zgadzam się big_smile W przypadku karabinu lepiej stać po właściwej stronie lufy big_smile
Natomiast oczywiście zgadzam się, że trzeba zbudować silne gospodarczo państwo oraz silne wewnętrzne tzn. ze sprawnymi strukturami władzy. Sojusze są ważne i fajne ale w życiu sprawdza się zasada, że pomaga się silnym i ważnym. Umiesz liczyć, licz na siebie...

53

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Litwa, Łotwa i Estonia robią bardzo sensownie wchodząc do strefy ?, bo wiadomo, że w razie podobnych zawirowań jak na Ukrainie to zwiększa ich szansę na międzynarodową pomoc. Dla Polski to jeszcze ważniejsze. UE i USA nie pozwolą, żeby zbyt długo panował chaos na rynkach, a przy tak dużym kraju jak Polska to nieuniknione. Rosjanie mają zakodowane coś takiego, że Polska to jeszcze nie Zachód. Trzeba zrobić wszystko, żeby się przekonali, że się mylą smile

54

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

kamil napisałam jak jest: to faceci idą na front.
Również jestem za brakiem wojny, jestem pacyfistką, ale tu tylko gdybamy smile Podzielam Waszą opinię co do budowania kraju zamiast niszczenia go, jednak gdy wybucha konflikt zbrojny to nie my decydujemy,.

55

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Catwoman napisał/a:

kamil napisałam jak jest: to faceci idą na front.

Nie spodziewałem się, że wystarczy zagrożenie wojną, żeby chęć na równouprawnienie Wam minęła wink

http://www.gunandgame.com/forums/attachments/powder-keg/66239d1388718145-guns-girls-israeli-woman-soldier2.jpg

56

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

To jest Twoja interpretacja.

57

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Catwoman napisał/a:

kamil napisałam jak jest: to faceci idą na front.

Nie tylko big_smile W polskich Siłach Powietrznych służy 17 kobiet pilotów, w tym jedna w Malborku lata na samolotach myśliwskich MiG-29. Myślisz, że tyle się dziewczyna starała żeby siąść za sterami odrzutowca aby w razie wojny patrzeć z ziemi jak koledzy walczą? Poza tym spójrz na wiadomości z Krymu. Może i faceci idą na front ale przed frontem pędzą baby żeby druga strona nie strzelała big_smile Skąd my to znamy... Bez trudu znajdziesz też świeże zdjęcia z Krymu, gdzie z ponad munduru i rączek trzymających zgrabny karabinek wystaje słodka, kobieca buzia...

58 Ostatnio edytowany przez Kamil_1986 (2014-03-20 10:39:05)

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

W Izraelu mają pełne równouprawnienie pod tym względem... Każda mężczyzna i kobieta musza odbyć służbę wojskową i są traktowani tak samo. W trakcie działań wojennych także są na froncie.
http://static5.businessinsider.com/image/5101c0baeab8eaa25b000000/israel-punishes-female-soldiers-for-posting-racy-pictures-to-facebook.jpg

59 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2014-03-20 10:55:30)

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

kamil ale u nas tak nie jest. Poza tym kobiety w Izraelu, mimo że odbywają tak samo służbę wojskową, sprawa jednak nie wygląda identycznie jak w przypadku mężczyzn. Pozwolę sobie zacytować wiki:
"Powoływanych jest tylko ok. połowy z 30 tys. kobiet osiągających każdorocznie wiek poborowy. Co roku ze służby zwalniane jest niemal 20% z powodów religijnych, 10% dlatego że są mężatkami, a większość z pozostałych 20% nie spełnia wymagań."

Po 5 tygodniach podstawowego treningu żołnierki zostają kierowcami, pielęgniarkami, radiooperatorkami, kontrolerkami lotów, instruktorkami kursów. Kobiety nie biorą udziału w bezpośredniej walce zbrojnej od czasów wojny wyzwoleńczej w 1948.

Cytując stronę pismozadra:

Kobiety są powoływane na dwa lata do obowiązkowej służby w Izraelskich Siłach Obronnych. W oficjalnych publikacjach często pojawia się postać młodej kobiety w mundurze z bronią na ramieniu, co ma dowodzić równego traktowania mężczyzn i kobiet w Izraelu. Bliższe przyjrzenie się roli kobiet w wojsku pozwala stwierdzić, że w ciągu 50 lat ich służby tylko nieliczne odegrały istotną rolę w Izraelskich Siłach Obronnych. W gruncie rzeczy ich role sprowadzały się, i nadal sprowadzają, do pełnienia tradycyjnych funkcji sekretarek i nauczycielek, i to wymagających najniższych kwalifikacji. Większość kobiet, które odbywały służbę wojskową, spędziła ten zbyt długi, dwuletni okres wypełniając niepotrzebne dokumenty i podając co pięć minut kawę swojemu dowódcy i jego kolegom.

Wojskowa hierarchia otwiera również wiele możliwości nadużywania władzy przez przełożonego i liczba przestępstw na tle seksualnym, a także molestowania seksualnego, była i nadal jest bardzo wysoka. Przez długie lata wokół tych przypadków panowała zmowa milczenia i dopiero w ostatnich latach wzrosła świadomość tego rodzaju problemów.
Poza tym kobiety w IDF pozbawione są możliwości zrobienia kariery. Najwyższą rangą, jakiej może dosłużyć się kobieta, jest stopień generała brygady. Segregacja stanowisk sprawia, że większość z nich jest niedostępna dla kobiet.

Podsumowując: po niemal dwóch latach, w czasie których kobiety w mundurach nie mają szans rozwijania swoich uzdolnień, umiejętności, osobowości czy doskonalenia się w zawodzie, rozpoczynają życie w cywilu nabywając umiejętności zawodowe czy wykształcenie od zera, mając dwa lata więcej niż ich koleżanki z Europy. Szanse 20-21-latki (zważywszy, że średnia wieku kobiet wychodzących za mąż to 22-26 lat) na zdobycie wykształcenia, znalezienie pracy czy zrobienia kariery zanim założy rodzinę są ograniczone. W skrócie -służba wojskowa kobiet w Izraelu nie oznacza promocji równouprawnienia społecznego, lecz odnosi wprost przeciwny rezultat. W rzeczywistości powstrzymuje rozwój kobiet i stoi na drodze ich równouprawnieniu.    ...

60

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

W polskich Siłach Zbrojnych jest obecnie prawie 3 tys. kobiet. Oczywiście większość w służbach medycznych, logistyce, łączności ale o ile się orientuje jest już pewna liczba w normalnych pododdziałach liniowych, jest trochę w siłach specjalnych, jak pisałem są też pilotami. Kobiety w Polsce rzadko pamiętają, że również podlegają powszechnemu obowiązkowi wojskowemu big_smile Drogie Panie, Wy możecie nie pamiętać ale wojsko pamięta big_smile Co roku przeprowadza rejestrację poborowych, w tym kobiet. Reguluje to stosowna ustawa i tak każda kobieta kończąca naukę o profilu: analityka medyczna, lekarskim, lekarsko-dentystycznym, pielęgniarstwo, położnictwo, weterynaria, psychologia, tłumacza, informatyka, nawigacji i pilotażu może zostać bez problemu powołana do wojska. Na pewno zaś jest rejestrowana w WKU, bo dyrektorzy i rektorzy szkół mają obowiązek przesyłać informacji o absolwentach do WKU.

61

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Tak, to prawda. To jednak mniejszość. Weterynaria.... założę się, że nie zmieniono tego przepisu od czasów wojen na koniach big_smile

62

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Catwoman napisał/a:

To jest Twoja interpretacja.

A jaka jest Twoja interpretacja? smile

63

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Nikt tu słowa nie napisał o równouprawnieniu w tej kwestii. Sam sobie to zinterpretowałeś.

64

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?
Catwoman napisał/a:

Nikt tu słowa nie napisał o równouprawnieniu w tej kwestii. Sam sobie to zinterpretowałeś.

Jeżeli chcesz cofnąć się do XIX wieku wysyłając tylko facetów na front to znaczy, że rezygnujesz z równouprawnienia... Gdzie popełniłem błąd? Taka interpretacja jest logiczna.

65

Odp: III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

A gdzie ja napisałam, proszę mnie zacytować- że UWAŻAM, lub że CHCĘ wysyłać facetów na front a kobiety nie?

Posty [ 1 do 65 z 89 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » III wojna światowa - jak ją sobie wyobrażacie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024