Kamienie na szaniec - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Kamienie na szaniec

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Kamienie na szaniec

Pewnie większość zainteresowana tematem zapamiętała książkę jako jedną z ciekawszych lektur.
Wczoraj miałam okazję zobaczyć jak wyszła Robertowi Glińskiemu ekranizacja tej jednej z lepszych lektur szkolnych moich czasów.
Nie jestem rozczarowana ale przyznam,że czegoś mi brakowało.
Niby pokazana jest wojna,co jakiś czas przewijają się sceny w których okupanci mordują zwykłych ludzi ustawionych szeregiem na ulicy ale tej wojny jest naprawdę niewiele- przypomnijcie sobie sceny miasta z Pianisty.
Cała akcja dzieje się w pomieszczeniach i pewnie dlatego film na autentyczności niestety traci.
Akcje chłopców z szarych szeregów okradających Niemców wyglądają na zaplanowane- nawet przez napadniętych:)
Kiedy widać jak  chłopcy robią sobie jaja z okupanta- zrywają flagę niemiecką w zamian wieszając dwie polskie,chodzą z widoczną bronią po ulicach a Zośka podjeżdża autem pod siedzibę gestapo na Szucha- to młody człowiek mógłby pomyśleć oglądając to,że okupanci biedni zupełnie nie dawali sobie rady grupką cwanych chłopaczków.

Kolejny zarzut to fakt,że w filmie właściwie nie widać Alka ani jego działań.
Następny,że chwilami dialogi są mega pompatyczne- nie pasujące do konwencji Glińskiego chcącego (chyba) pokazać bohaterów jako normalnych młodych ludzi nie jako patriotów ale raczej jako zgraną grupę przyjaciół,którzy na sobie mogą polegać,którzy widzą zło i chcą z nim walczyć.
Kiedy słuchałam Danuty Stenki opisującej swoją (taką mega chwytająca za serce) scenę jak to próbuje nie dać pokazać skatowanemu synowi,że ona wie jak bardzo z nim źle a mimo wszystko próbuje zachować pozory- to - kiedy scena się skończyła prawie do końca filmu zastanawiałam się kiedy ta mega realistyczna scena będzie.A ona już była:)
Być może nastawiłam się na coś lepszego bo dużo słuchałam i czytałam o filmie zanim go obejrzałam.

Dlatego tym co nie widzieli nie polecam czytania ani słuchania o filmie.Bez tego będzie się Wam lepiej oglądać.
A tych co widzieli zapraszam do dyskusji.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kamienie na szaniec

A ja się zastanawiam, kiedy zekranizują "Janka Muzykanta" big_smile .....

3

Catwoman napisał/a:

Z tego co pamiętam jest ekranizacja tej nowelki,chyba z 1930 roku:)

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

4

gojka102 napisał/a:
Catwoman napisał/a:

Z tego co pamiętam jest ekranizacja tej nowelki,chyba z 1930 roku:)

Pewnie chodzi o taki "przekręt", jak powyższa ekranizacja:)
Już sobie wyobrażam, jak współcześni mogliby przedstawić głównego bohatera tej nowelki.
Nie byłam, ale słyszałam tyle nieprzychylnych opinii, ze chyba nie zdecyduję się pójść.

5

Summerko- lepiej pójść na film choćby po to by wyrobić sobie własną opinię:)
Co do Janka Muzykanta- masz rację.Z tego co pamiętam to bohater nie umiera tylko robi karierę muzyczną:)

6

Obejrzałam smile Faktycznie, nie czytałam, nie dowiadywałam się, a jeśli już, o wszystkim zapomniałam smile Film był moim zdaniem...OK, ale jak zwykle w polskich filmach i w tym mi czegoś brakowało.  Ale co mnie cieszy i uważam za plus: że głównych ról (chłopców) nie zagrali znani aktorzy.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Kamienie na szaniec

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021