Nawoływanie Kościoła do niestosowania prezerwatyw w krajach Afryki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Nawoływanie Kościoła do niestosowania prezerwatyw w krajach Afryki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1

Temat: Nawoływanie Kościoła do niestosowania prezerwatyw w krajach Afryki

Odpowiadam tworząc nowy wątek zanim nas znów pogonią za offtop.

Vian napisał/a:

No właśnie porozmawiajmy o faktach. Cząsteczka wirusa HIV jest 50 - krotnie mniejsza niż plemnik. Prezerwatywa w zapobieganiu ciąży, jeżeli nie pęknie i jest prawidłowo używana daje jakieś 85% - więc ryzyko zakażenia HIV przy prawidłowo użytej prezerwatywie to co najmniej 15%. Wiecie kolego medycynę kończyłem dość dawno temu, ale nie tak dawno, żeby nie pamiętać pewnych podstawowych rzeczy.

Te 85% skuteczności prezerwatywy w zapobieganiu ciąży obejmuje właśnie również ryzyko pękania. Ty dość dawno kończyłeś medycynę, ja dość niedawno seksuologię. Prawidłowo stosowana prezerwatywa zwiększa szanse na niezarażenie się HIV do 90%.
I nie wiem jak Ty, ale ja wole mieć 90% szans niż 0%.

PS.
Uważam, że nakłanianie do niestosowania prezerwatyw w takich krajach jak afrykańskie, gdzie 1/3 populacji jest nosicielami, to zwykła zbrodnia, taka sama jak nakłanianie do zabójstwa czy samobójstwa.

Adam12 napisał/a:

Vian nie rozsiewaj plot. Afryka jest bardzo zróżnicowana. Akurat najwięcej zakażeń jest właśnie, w krajach, w których rozdają prezerwatywy i są one używane (RPA, Zimbabwe).

W Europie w państwach  największym zużyciu gumek jest najwięcej zakażeń w przeliczeniu na 100 osób.

I można wymieniać, więc wybacz Słonko ale twarde dane pokazuję, że ilość zużytych prezerwatyw jest wprost proporcjonalna do liczby zakażeń. Zapewne dużą rolę odgrywa fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

HiV o dziwo ma najwięcej osób nie w RPA, chociaż to tam popularna jest wiara, że stosunek z dziewicą wyleczy nosiciela. Zimbabwe i Botswana. Pierwsze słyszę, żeby w Botswanie prezerwatywy były jakoś szczególnie popularne. Jakieś twarde dane na ten temat?

Po drugie w Europie najwięcej zakażeń jest nie w krajach, w których popularne są prezerwatywy, a w tych, do których popularna była turystyka w latach 60-tych i 70-tych, wymiana kulturowa, tygiel okresu rewolucji seksualnej - Francja, Włochy, Wielka Brytania. W Szwecji np. prezerwatywy są popularne a ilość zakażonych jest już mniejsza. W krajach bylego bloku wschodniego jest jeszcze nieco mniejsza, skoro migracja była utrudniona, logiczne.

Warto tu dodać, że w najbardziej zakażonym HIV europejskim kraju nosicieli jest ok 100krotnie (sic!) mniej nosicieli niż w tej Botswanie czy Zimbabwe, ergo ja bym nie zrzucała winy na "fałszywe poczucie bezpieczeństwa". Ergo zanim zaczniesz podawać twarde dane warto się krytycznie zastanowić, skąd takie a nie inne dane się wzięły, bo wg twardych danych ja mam 3 nogi i pół ogona. Słonko. smile

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Adam12 (2013-12-18 10:17:20)

Odp: Nawoływanie Kościoła do niestosowania prezerwatyw w krajach Afryki

Dane ze źródłem masz w wątku dotyczącym objawień oraz na stronach WHO.

Mówimy o standardzie europejskim nie afrykańskim. Nie porównuj nieporównywalnego. To taki brzydki zwyczaj.

P.S. pisząc o liczbach zakażonych pokazujesz dane względne czy bezwzględne?

Poza tym mylisz państwo w którym doszło do zakażenia od narodowości źródła zakażenia to duży błąd.

Wybacz ale 500.000 zakażeń w Rosji przy populacji liczącej 150.000.0000 osób to jednak nie jest zatrważająca liczba. Jednocześnie restrykcyjna polityka w zakresie prowadzenia badań (osoby w grupie ryzyka badane przymusowo pod nadzorem FSB) każe przypuszczać, że ciemna liczba jest niewielka

Dla porównania w Niemczech liczba zakażonych - zgodnie z danymi Instytu Kocha to 100.000 osób na jakieś 80.000.000 ludzi (brak danych na temat ciemnej liczby, brak przymusu badań w grupach ryzyka)

W Polsce: 17.281 (dane SANEPID) na 40.000.000 osób.

Wnioski nasuwają się same.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Nawoływanie Kościoła do niestosowania prezerwatyw w krajach Afryki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021