DORADCA ZAWODOWY - pomoc w wybraniu kierunku studiów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » DORADCA ZAWODOWY - pomoc w wybraniu kierunku studiów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: DORADCA ZAWODOWY - pomoc w wybraniu kierunku studiów

Hej, mam 21 lat. Studiuje prawo, ale niemalże od początku myślę o zmianie. Kierunek jest za sztywny, za konkretny, treść tych studiów w 90% mnie nie interesuje(przedmioty), a i nie widzę siebie jako przyszłej prawniczki, siedzącej w papierach, dokumentach.
Czy istnieje coś takiego, jak ktoś, kto pomaga wybrać kierunek studiów, a nie tylko zawód, pracę?? Byłabym wdzięczna za informacje.
Tymczasem jednak przeczytajcie to, co poniżej i wyraźcie swoją opinię -  jaki kierunek byłby dla mnie najlepszy....??:)

- Nie mam konkretnego, JEDNEGO pomysłu na  kierunek. Jedyne co mam, to....mało konkretny zestaw zainteresowań.
W szkole byłam dobra  z historii, geografii, j.polskiego i w-f. Te przedmioty mnie interesowały, bo dobra byłam jeszcze momentami z innych, ale to tylko dzięki nauczycielom.
Ogólnie, że świata interesuje mnie: 1. człowiek, społeczeństwo, ludzie (kierunki i praca bardziej społeczna),

2. polityka, podróże, inne kultury,  stosunki i relacje pomiędzy państwami, sytuacja  innych       państw - czyli coś bardziej  międzynarodowego, biznesowego, bądz związanego z  HR lub reklamą, PR, może telewizją..??

3. Sztuka, literatura, kultura, historia, muzyka - kierunki bardziej artystyczne

4. Kobiece sprawy, takie jak seks, diety, nowości dla kobiet. Tego typu nowinki wchodzą mi do głowy baaardzo szybko.

-  Oprócz tego mam takie dwa marzenia, wizje:
1. Studiować psychologię,po drodze pracować w czymś związanym z reklamą, PR-m,  ale w przyszłości psychoterapeutką( to takie moje ciche marzenie i jeśli mogłabym wytypować swój jedyny, największy talent, to właśnie zmysł psychologa  i ogromna empatia)

2. Iść na licencjat na jakiś bardziej ogólny kierunek jak np. stosunki międzynarodowe, potem wyjechać na magistra
za granicę i dopiero po drodze jakoś planować swoją przyszłość i wybrać z czego robiłabym magistra. smile) To dobra wizja, biorąc pod uwagę, że nie należe do osób zuper zdecydowanych i umiejących robić coś z myślą o przyszłości, więc jako jeszcze niezdecydowana idąc na licencjat z czegoś mniej ogólnego, zostawiam sobie jeszcze furtkę otwartą.

Kierunki artystyczne raczej zostawiam, bo choć uwielbiam pisać, czasem coś namalować, zrobić coś ładnego, to...wolałabym chyba, żeby dalej pozostało to moim hobby. Po za tym nie jestem w tym wystarczająco dobra, by myśleć o tym w kategoriach przyszłego zawodu, czy nawet studiowania
Co do ,,kobiecych''...kosmetyczką być nie chce, diet etologiem też nie (nie przeszłabym tych studiów z uwagi na program, czyli całe mnóstwo biologiczno-chemiczych przedmiotów, których nie znoszę, a przynajmniej nie znosiłam w szkole). Ale można by to potraktować jako coś dodatkowego w przyszłości.

Może Wam uda się dostrzec coś, czego może ja nie widzę i pomóc to ukonkretnić do jakiegoś JEDNEGO, konkretnego wyboru. Z góry dziękuję dziewczyny za Waszą pomoc, wiedzę i rady:))) pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: DORADCA ZAWODOWY - pomoc w wybraniu kierunku studiów

Wiem, że każda poradnia psychologiczno-pedagogiczna oferuje doradztwo zawodowe. Można również znaleźć prywatne pracownie psychologiczne, które się tym zajmują. Mnie to "za młodu" bardzo pomogło.

Nie mam jednej, uniwersalnej rady i nie umiem wskazać Ci jednego kierunku studiów. Jedyne, co mogę Ci doradzić to żebyś przed zapisaniem się na dany kierunek uważnie przejrzała katalog przedmiotów ECTS i przemyślała sobie, co będzie dla Ciebie zmorą, a co nie. Dobrze też poszperać w internecie w poszukiwaniu forów studentów danego kierunku, zwykle są dość wylewni jeśli chodzi o ewentualne problemy, jakie napotykają czy zawodowe zdezorientowanie, jeśli takowe jest.

Jeśli chodzi o stosunki międzynarodowe, znam studentów tego kierunku i akurat z tych, których znam mało który nie studiuje drugiego kierunku (najczęściej łączą to z prawem). Wydaje mi się jednak, że tematyka tych studiów może Ci się wydać chwilami łudząco podobna do prawa.
Z kolei w kwestii psychologii pamiętaj, że jesteśmy w okresie ogromnego boomu na te studia i zastanawiam się, jak odbije się to na polu zawodowym w przyszłości.

Ogólnie zaczęłabym od badań zawodoznawczych w Twoim przypadku.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

3

A może europeistyka?

4

Serdecznie dziękuję:))) Mam nadzieję, że takie badania nie będą drogie, ale rzeczywiście warto.

5

No oczywiście doradca zawodowy może pomóc w wyborze kierunku studiów, ale tez jak już zakonczymy studia, to choćby w znalezieniu odpowiedniej oferty pracy czy napisaniu dokumentów rekrutacyjnych takich jak CV czy list motywacyjny. Wydaje mi się, ze zwrócenie się do takiej osoby, to dobry pomysł.

6 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-05-23 13:12:56)

A może spróbujesz od takiego testu spam zajmie Ci kilka minut i będzie kosztował pare złotych, ale może cos Ci podpowie.

7

z tego co wiem to po studiach prawniczych też możesz szukać pracy w stosunkach międzynarodowych. absolwentów prawa przyjmują na praktyki np.,do ambasad.

"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." A.Einstein

8 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-05-23 13:16:04)

kkkarolina napisał/a:

A może spróbujesz od takiego testu spam zajmie Ci kilka minut i będzie kosztował pare złotych, ale może cos Ci podpowie.

Teraz ten test jest darmowy wiec mozna sie sprawdzic za free, tylko na koncu zamiast kodu z sms trzeba wpisac 'kluczdokariery'.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » DORADCA ZAWODOWY - pomoc w wybraniu kierunku studiów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018