Jak uszyć sukienkę/bluzkę. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

Witam.
Zakładam ten post ponieważ bardzo chciała bym uszyć coś dla siebie. Posiadam maszynę do szycia i wszystkie potrzebne materiały. Chciała bym zacząć od czegoś prostego. Znacie jakieś strony internetowe które mogły by mi pomóc? Chętnie posłucham osób, które się na tym znają. Korzystałam z papavero, ale wolałabym zacząć od czegoś łatwiejszego.


Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedz.

2

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

Ja polecam kurs krawiecki smile

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

A ile taki kurs może kosztować?? Też nad tym myślałam.

4

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

Jako osoba szyjąca od prawie zawsze mam radę.Kurs raczej długo trwa a nie chodzi Ci chyba o to by zrobić samej wykrój i inne często niepotrzebne rzeczy. Polecam kupno pisma Burda gdzie są b.dobre wykroje,następnie wybranie czegoś prostego i uszycie wg instrukcji które są naprawdę dobre. Potem w razie jakichś wątpliwości zapytaj kogoś kto szyje lub...mnie,na maila.Ale wierzę że nie będzie takiej potrzeby smile Powodzenia

5

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

Hej Wam

Jak w Szkole Podstawowej zaczynaliśmy ćwiczenia z szycia to od czego  no?
od prostej spódnicy,albo spódnicy z koła a ja doszyłam jeszcze falbankę i
spódnica zapinana była na zameczek z tyłu. Dobrze jest poćwiczyć na kawałkach
materiału podwijanie spódnic,spodni,bluzek. Ale również i wszywanie zamka,czy też
przyszywanie guzika...... robinie kieszonek itd itd....

A tak w ogóle to jestem po Szkole krawieckiej,nie mniej jednak  jak masz maszynę
i to z tych teraz nowocześniejszych i szybszych...dasz radę... tongue

A najprostszym sposobem pierwszego szycia bluzki to jej rozprucie i na nowo
zeszycie..... tongue po swojemu.Lub szycie np ubranek dla lalek dziecka tongue

6

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

O ceny trzeba pytać,w każdy miejscu są inne,u mnie 1000zł.
Tez polecam Burdę,z niej mam swoje pierwsze wykroje wink

7

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.
diana45 napisał/a:

Jako osoba szyjąca od prawie zawsze mam radę.Kurs raczej długo trwa a nie chodzi Ci chyba o to by zrobić samej wykrój i inne często niepotrzebne rzeczy. Polecam kupno pisma Burda gdzie są b.dobre wykroje,następnie wybranie czegoś prostego i uszycie wg instrukcji które są naprawdę dobre. Potem w razie jakichś wątpliwości zapytaj kogoś kto szyje lub...mnie,na maila.Ale wierzę że nie będzie takiej potrzeby smile Powodzenia

O, dzięki za podpowiedź smile Też chciałam się nauczyć szyć.


W ogóle to mamy podobne nicki hehe smile

8

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.
diana45 napisał/a:

Jako osoba szyjąca od prawie zawsze mam radę.Kurs raczej długo trwa a nie chodzi Ci chyba o to by zrobić samej wykrój i inne często niepotrzebne rzeczy. Polecam kupno pisma Burda gdzie są b.dobre wykroje,następnie wybranie czegoś prostego i uszycie wg instrukcji które są naprawdę dobre. Potem w razie jakichś wątpliwości zapytaj kogoś kto szyje lub...mnie,na maila.Ale wierzę że nie będzie takiej potrzeby smile Powodzenia

Ja też polecam ten miesięcznik smile. ,,Burda" wydaje dodatkowo ,,Szycie jest proste", gdzie krok po kroku dokładnie opisane jest (i pokazane) jak wykonać dany model. Zresztą w każdym tradycyjnym numerze również umieszczony jest jeden taki przykład. Jeśli przygodę z szyciem dopiero się zaczyna, to te wskazówki naprawdę bywają bardzo pomocne.
Szyć umiem dokładnie wszystko (w tym sukienki, spodnie, kostiumy, kurtki, płaszcze, dzianiny, a nawet szyłam dwie suknie ślubne), jeśli więc masz jakieś pytania, to śmiało je zadawaj smile.

9

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

Ja wbrew wszystkim nie polecam Burdy, nigdy nie mogłam połapać się w ich wykrojach i objaśnieniach i z tego co wiem nie tylko ja jestem tak "ułomna" Ja uczyłam się szyć na starych ubraniach, tzn prułam stare ubrania i traktowałam je jak gotowe wykroje. Wtedy miałam gwarancję że będą pasować i zamiast ciuszka nie wyjdzie mi worek.
I jeśli nie umiesz szyć, to bluzka czy sukienka nie bardzo się nadaje na początek, to jest raczej wyższa szkoła jazdy

10

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.
PodPseudonimem napisał/a:

Ja wbrew wszystkim nie polecam Burdy, nigdy nie mogłam połapać się w ich wykrojach i objaśnieniach i z tego co wiem nie tylko ja jestem tak "ułomna"

Przyznaję, że to może sprawiać pewien problem, ale kiedy człowiek nauczy się już z tego korzystać (zapewniam, że się da wink), to doceni, że wykroje są naprawdę dobrze opracowane. Tam wszystko do siebie pasuje, wszystko się zgadza, jest starannie opisane.

11

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

No fakt Olinko,sama  kiedyś zakupiłam jeden egzemplarz "Burdy" bardzo mi się podobały pomysły...ale czy skorzystałam z wykroju , nie pamiętam. W sumie pomimo że umiałam zrobić z papieru wykrój bluzki czy też spodni,to najszybciej i najprościej odrysowywałam sobie od swoich prostych bluzeczek i sama sobie projektowałam nowości.Tzn dodawałam falbanki,kieszonki,zakładki czy też wypustki. smile

12

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.
Milionek napisał/a:

No fakt Olinko,sama  kiedyś zakupiłam jeden egzemplarz "Burdy" bardzo mi się podobały pomysły...ale czy skorzystałam z wykroju , nie pamiętam. W sumie pomimo że umiałam zrobić z papieru wykrój bluzki czy też spodni,to najszybciej i najprościej odrysowywałam sobie od swoich prostych bluzeczek i sama sobie projektowałam nowości.Tzn dodawałam falbanki,kieszonki,zakładki czy też wypustki. smile

Tak naprawdę to jest bardzo dobry pomysł i świetna metoda, zwłaszcza dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z krawiectwem i nie bardzo radzących sobie z dostosowywaniem form do własnej sylwetki czy też indywidualnych potrzeb. A przecież nie od dziś wiadomo, że dobry wykrój to połowa sukcesu! smile

13

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

Otóż to nie sztuka jest uszyć a wcześniej wykroić dwa prostokąty zostawić dziury na głowę i rękawy.To musi jeszcze wyglądać i pasować.I wydawać by się mogło,ach to takie proste... no nie?  A jednak,nawet tu jest haczyk. W szkole średniej szyliśmy na praktykach tylko ubrania robocze,dla Szkół Zawodowych - uczniów samochodówki itp.Ale w drugiej klasie już mieliśmy nie lada zadanie,trzeba było uczyć coś swojego projektu,pomysłu... Ja uszyłam koszulę nocną z szarej flanelki w drobną krateczkę.Rękawki lekko marszczone zakończone białą wypustką.Zapięcie polo na 3 guziczki i tu również biała pliska koło zapięcia. Wyszła mi tongue i to naprawdę cieszyło...no bo sama... smile

14

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

Spieszę donieść, że ,,Burda" wydała właśnie swój specjalny numer - ,,Szkoła szycia". Można w nim znaleźć 17 łatwych modeli, idealnych dla osób zaczynających swoją przygodę z krawiectwem. Numer zawiera mnóstwo ilustracji oraz opisów jak krok po kroku wykonać poszczególne elementy odzieży. Co prawda nie zaglądałam do środka, ale znając wydawnictwo, jestem pewna, że będzie to świetna pomoc w nauce szycia smile.

15

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

Olinka, tak się z ciekawości zapytam... szyjesz sama dla siebie, czy jednak poprzestajesz na gotowej garderobie ze sklepu? smile

16

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

Bbasiu, szyję dla siebie, choć przyznaję, że z braku czasu, ostatnio także chęci, większość rzeczy w mojej obecnej szafie pochodzi ze sklepu - kiedyś było dokładnie odwrotnie, czyli większość była samodzielnie wykonana. Uszyć potrafię wszystko - spodnie, bluzkę, spódnicę, żakiet, płaszcz, ocieplaną kurtkę, szyję też fantazyjne sukienki wieczorowe, a nawet mam na swoim koncie trzy sukienki ślubne wink. Dlatego jeśli macie w tym temacie jakieś pytania, to chętnie odpowiem smile.

17

Odp: Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

Sama była samoukiem, zaczęłam sama szyć jakiś rok temu i dalej się uczę, i bardzo polecam Ci ten kanał na youtubie http://www.youtube.com/user/2qhan, dziewczyna robi świetne rzeczy sama! Trochę trudne, ale jak się dobrze śledzi jej poczynania da się radę uszyć coś fajnego! smile

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Jak uszyć sukienkę/bluzkę.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024