Islam-dlaczego nie jest szanowany przez inne religie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Islam-dlaczego nie jest szanowany przez inne religie?

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 125 ]

Temat: Islam-dlaczego nie jest szanowany przez inne religie?

Zastanawia mnie wasze zdanie.Dlaczego Islam nie jest szanowany przez inne religie?
W dzisiejszych czasach bardzo ciezko kierowac sie wlasnych zdaniem,gdyz media,telewizja,polityka,dziennikarze narzuca nam z gory swoje zdanie na tematy Religii i nie tylko.
Wiem ze jest mnostwo wyznawcow Islamu,ktorych zachowanie pozostawia wiele do zyczenia,dlatego nie pytam o wyznawcow tej Religii,a o sam Islam?
Bardzo tez prosze,jesli nie macie zadnych informacij na ten temat,to prosze sie nie wypowadac,tylko na podstawie plotek i relacj dziennikarzy,ktorym nie chodzi o przekazywanie prawdy,tylko szukaja sensacij.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Islam-dlaczego nie jest szanowany przez inne religie?

Co to znaczy "nie jest szanowany na świecie"?
Pisząc "świat" masz na myśli świat chrzescijanski? Buddystow? Żydów?
Ogólnie wszystkich ludzi na kuli ziemskiej?

Skąd twierdzenie, że nie jest szanowany przez inne religie? Jeżeli już, to odwieczny spór toczy się tylko pomiędzy chrześcijanami i żydami, a to nie jest jeszcze cały świat.

3

Moje stwierdzenie jest stad,ze wystarczy wlaczyc telewizor,lub wyjsc na ulice,a zdanie na temat Islamu jest takie samo(tzn.nie najlepsze)
Chodzilo mi ze media narzucaja nam co mamy myslec,zamiast usciasc poczytac sobie Koran i samemu sprawdzic,dlaczego ludzie oczywiscie z poza okregu Islamu tak zle wypowiadaja sie na jego temat.
A walki pomiedzy roznymi religiami,odbywaly sie od zawsze na calym swiecie.
Prosilam o wypowiedzenie sie na dany temat,a nie lapanie mnie za slowa.

4

klau.musti napisał/a:

Wiem ze jest mnostwo wyznawcow Islamu,ktorych zachowanie pozostawia wiele do zyczenia,dlatego nie pytam o wyznawcow tej Religii,a o sam Islam?

No ale to chyba normalne, że religia jest oceniana poprzez postawę jej wyznawców, szczególnie, że to nie jest tak, że mała grupka radykalnych muzułmanów jest agresywna, a zdecydowana większość traktuje islam jako religię pokoju, a raczej odwrotnie - większość jest nastawiona agresywnie. To nie znaczy, że większość muzułmanów to terroryści z bombami, ale są ekspansywni, niechętni do kompromisów, dialogu.

Zresztą ja Koran czytałam i co - też mnie nie zachwycił, nie zauważyłam, żeby miał szczególnie otwarte, pokojowe przesłanie. Biblia zresztą analogicznie.

5

W telewizji raczej nie mówi się o islamie jako takim a raczej o islamskich fundamentalistach.
Miałaby mi się spodobać religia, która dyskryminuje kobiety?

6

Islam jest odbierany źle przez działania wyznawców - fundamentalistów.

O samym Islamie coś tam wiem i chociaż nie zgadzam się z wieloma stwierdzeniami tam padającymi to uważam, że Mahomet zupełnie czego innego oczekiwał a po jego śmierci przez rywalizację Aiszy i Alego wszystko się pokręciło. Poza tym uważam, że historia jego życia pokazuje, że wiele zasad, które wprowadził po prostu była ma na rękę.

Wbrew pozorom wiele muzułmanek czuje się dobrze w swojej roli i z naszego punktu widzenia one są nie szanowane, ale z ich wcale tak nie musi być.

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

7

Miałaby mi się spodobać religia, która dyskryminuje kobiety?
Prosze podaj mi jakies przyklady mowiace o dyskryminacij kobiet w Islamie.
Wiem napewno ze zanim Mohamet(pzn)zostal ogloszony ostatnim prorokiem,kobiety byly strasznie traktowane:bite,ponizane,dziewczynka jak sie rodzila byla zywcem grzebana,nie bylo kompletnie zadnego poszanowania dla kobiet.Dopiero Koran objawiany dla Proroka,zaczal uczyc mezczyzn szacunku i dobrego traktownia kobiet.

8 Ostatnio edytowany przez Lajla72 (2013-11-11 17:51:07)

Szariat tj burki,  poligamia(właściwie poligynia)  Mahomet miał 8 żon, zakaz poliandrii jak wszędzie, zakaz prawa jazdy dla kobiet, obrzezanie kobiet.
Kobieta z domu wychodzi za zgoda męża.
Teraz plus przyznam że za dewiacje Islam propaguje chłostę a stary testament śmierć smile
Mąż musi zaspokajać potrzeby żony także seksualne.
Ja jednak wolę ateizm choć niedawno byłam deistką.

9

klau.musti napisał/a:

Prosze podaj mi jakies przyklady mowiace o dyskryminacij kobiet w Islamie.

Ty tak serio?

Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie.

Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu.

Te cytaty są z Koranu, a przecież islam to nie tylko Koran.

Wiem napewno ze zanim Mohamet(pzn)zostal ogloszony ostatnim prorokiem,kobiety byly strasznie traktowane:bite,ponizane,dziewczynka jak sie rodzila byla zywcem grzebana,nie bylo kompletnie zadnego poszanowania dla kobiet.Dopiero Koran objawiany dla Proroka,zaczal uczyc mezczyzn szacunku i dobrego traktownia kobiet.

No ale my nie mówimy o tym, co było 2000 lat temu, a o islamie dziś w kontekście innych religii. Dziś.

10

Zgadza sie Prorok(pzn)mial 8 zon,ale czy dowiedzialas sie dlaczego zenil sie z tymi kobietami?
Zony Proroka zanim zostaly jego zonami,stracily mezow na wojnie i poprostu byly wdowami,bez zadnych srodkow do zycia.Gdyby nie ozenil sie z tymi kobietami,musialy by zebrac na  ulicy aby wykarmic swoje dzieci.Jedynie Aisza nie byla wdowa  i pierwsza zona proroka ktora przezyla z nim 25 lat.
Co do obrzezania kobiet to Islam nie ma z tym nic wspolnego,bo z tego co wiem jest to praktykowane raczej w Afryce,ale w Koranie nie znajdziesz zadnej wzmianki na temat obrzezania kobiet.

11 Ostatnio edytowany przez Vian (2013-11-11 18:16:13)

Zdziwiłaś się, że islam dyskryminuje kobiety, a nawet w Koranie jest, żeby bić kobiety, jeśli zachodzi obawa, że nie będą pokorne i posłuszne.

Żony Mahometa to też dobry motyw. Ok, ożenił się, żeby się nimi opiekować, ale sypiał z nimi już dla frajdy, łącznie z tą małą dziewczynką tworząc tym samym precedens dla pedofilii w islamie, z którego tak skwapliwie korzystał choćby ajatollah Homeini.

Dlaczego w ogóle odpowiadasz tak wybiórczo tylko na te argumenty, które Ci pasują, a resztę pomijasz?

12

A ja bynajmniej nie w islamskim kraju słyszałem parę starych, męskich, "życiowych" porad na temat traktowania kobiet. Cytować nie będę, bo się pewnie okażą niestosowne ale założę się, że Panie je znają, a jak znają, to ciekawe skąd? Czyżby zasłyszały je na wycieczce do jakiegoś islamskiego kraju? Nie wspomnę, że bez problemu mogę wskazać miejsca w tym kraju, gdzie kobiety siedzą cicho i przed męża nie wychodzą. Może to tatarskie wpływy albo pozostałość po wojnach z Turczynami?

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

13

Na temat obrzezania bylo do Lajla72.
Skoro ozenil sie z nimi to co stoi na przeszkodzie aby sypiac ze swoimi zonami.Prorok nie zrobil nic niezgodnego z prawem Bozym,czy prawem cywilnym.
Jesli masz problem z ta Religia,to poprostu to napisz,albo sie komentuj,ale przestan na mnie naskakiwac.

14 Ostatnio edytowany przez Lajla72 (2013-11-11 18:49:33)

Ale co innego Mahomet a co innego dzisiejsze czasy, gdy obecna żona wcale nie musi chcieć kolejnej żony, nie zakazaliście poliginii a zakazaliście wyłącznie poliandrię.
Powołując się na Koran zakazujecie kobietom prawa jazdy, prawa do wyborów, nie będę się powtarzała napisałam już to w poprzednim poście.

15 Ostatnio edytowany przez Lajla72 (2013-11-11 18:56:05)

Dalej kiedy mężczyzna jest daleko od żony i trwa to długo w islamie ma prawo zawszeć LEGALNĄ umowę z inną kobietą by móc uprawiać seks za to w druga stronę to nie działa...
Nie mam aż takiego obrzydzenia do religii jak do islamskiego prawa i obyczajów to samo tyczy starego testamentu, tyle że Żydzi w większości go tak dosłownie nie traktują.

16

Snake napisał/a:

A ja bynajmniej nie w islamskim kraju słyszałem parę starych, męskich, "życiowych" porad na temat traktowania kobiet. Cytować nie będę, bo się pewnie okażą niestosowne ale założę się, że Panie je znają, a jak znają, to ciekawe skąd? Czyżby zasłyszały je na wycieczce do jakiegoś islamskiego kraju? Nie wspomnę, że bez problemu mogę wskazać miejsca w tym kraju, gdzie kobiety siedzą cicho i przed męża nie wychodzą. Może to tatarskie wpływy albo pozostałość po wojnach z Turczynami?

A czy ktoś tu twierdzi, że TYLKO w krajach muzułmańskich i przez muzułmanów kobiety są źle traktowane?

Skoro ozenil sie z nimi to co stoi na przeszkodzie aby sypiac ze swoimi zonami.Prorok nie zrobil nic niezgodnego z prawem Bozym,czy prawem cywilnym.

No wiesz, on je stworzył - z mojej perspektywy nie-muzułmanki, więc nic dziwnego, że nie zrobił nic niezgodnego z prawem. tongue Homeini zawierając tymczasowe małżeństwo z bodajże 3-latką a potem ją molestując całą noc też nie zrobił nic niezgodnego z muzułmańskim prawem bożym ani cywilnym szariatem. Ojciec tej małej uznał to za wielki zaszczyt, że Homeini zechciał się zainteresować jego córeczką, więc nie było problemu. Płaczem małej też się nikt nie przejmował.

Jesli masz problem z ta Religia,to poprostu to napisz,albo sie komentuj,ale przestan na mnie naskakiwac.

Primo, nie naskakuję na Ciebie.
Secundo, nie mam problemów z żadną religią, póki się trzyma z dala ode mnie. Natomiast jak słyszę, że islam to religia pełna szacunku wobec kobiet, to mnie pusty śmiech ogarnia. Chrześcijaństwo zresztą wiele się swego czasu nie różniło, tyle, że chrześcijaństwo się w znakomitej większości zliberalizowało, a islam ani myśli, dalej siedzi obiema nogami w prawach plemiennych, czy są one dobre, czy nie, sprawiedliwe, czy nie, sensowne w dzisiejszych czasach czy nie.

17

Widze ze jestes ateistka,wiec nie ma najmniejszego sensu z toba dyskutowac.
Chrzescijanstwo sie caly czas zmienia,i na chwile obecna  znajdzie sie zaledwie garstka ludzi,ktorzy zyja zgodnie z tym co przekazal Jezus(pzn)
Islam sie nie zmienia,bo tak zapowiedzial Bog,w Koranie,ze Bedzie chronil Koran przed wszelkimi innowacjami i zmianami.
Prawa plemienne jak to okreslilas to prawo Boze,ktore bylo wazne 1400 lat(jak Koran zostal objawiony)jak i teraz,i bedzie stosowane do konca zycia na tej ziemi.

18

klau.musti napisał/a:

Widze ze jestes ateistka,wiec nie ma najmniejszego sensu z toba dyskutowac.

big_smile
Dlaczego mi się wydaje, że jak ja bym napisała "Widzę, że jesteś muzułmanką, więc nie ma najmniejszego sensu z tobą dyskutować." to zaraz byś się rozkrzyczała o braku szacunku, ale w drugą stronę to już widzę nie ma problemu. tongue

Islam sie nie zmienia,bo tak zapowiedzial Bog,w Koranie,ze Bedzie chronil Koran przed wszelkimi innowacjami i zmianami.

No i tu jest właśnie problem.

To co, nie wyjaśnisz, jak możesz twierdzić, że prawa twojego boga są słuszne i dobre, ale jednocześnie pozwalają na pedofilię i gwałty na dzieciach, że o małżeńskich nie wspomnę? smile

19

Lajla72-Powołując się na Koran zakazujecie kobietom prawa jazdy, prawa do wyborów, nie będę się powtarzała napisałam już to w poprzednim poście.

Kto ci takich glupot nagadl ze kobiety w Islamie nie moga miec prawa jazdy,albo prawa wyborow,kompletna bzdura,nie poparta zadnym przykladem i wyssana z palca.
Osobiscie znam pare muzulmanek ktore sa zakryte od stop do glow,maja prawo jazdy i codziennie odwoza swoje dzieci do szkoly.

20

klau.musti napisał/a:

Kto ci takich glupot nagadl ze kobiety w Islamie nie moga miec prawa jazdy,albo prawa wyborow,kompletna bzdura,nie poparta zadnym przykladem i wyssana z palca.
Osobiscie znam pare muzulmanek ktore sa zakryte od stop do glow,maja prawo jazdy i codziennie odwoza swoje dzieci do szkoly.

Bo mają to szczęście żyć w krajach NIEZISLAMIZOWANYCH i korzystać z wolności od szariatu.

Kobieto, uważasz się za bardziej muzułmańską od Arabów z Arabii Saudyjskiej? Uważasz, że więcej wiesz o islamie od wielopokoleniowych muzułmanów z Arabii Saudyjskiej i innych krajów muzułmańskich? Jest takie powiedzenie "nie ucz ojca dzieci robić"...

21 Ostatnio edytowany przez Iceni (2013-11-11 19:43:23)

To ja zapytam inaczej - czym sobie Islam zasłużył, żeby go świat szanował? Skoro Allah jest tak wielki, a jego prawa tak doskonałe, to logiczną rzeczą byłoby rozprzestrzenianie się Islamu w mgnieniu oka. Dlaczego zatem tak nie jest?

Mnie osobiście Islam kojarzy się z dyskryminacją kobiet, z terroryzmem, z prymitywnym prawem oraz, a może przede wszystkim, z analfabetyzmem. To jest wspólny mianownik krajów, gdzie dominuje Islam.

Ktoś mądry (chociaż nie był to Mahomet) powiedział kiedyś, że na szacunek trzeba sobie u ludzi zasłużyć...

Nie chce mi sie produkować samej pół godziny, wieć pozwolę sobie uzyć gotowych tekstów:

za "Wysokie Obcasy"

Prowadzenie samochodu niszczy jajniki, kobiety, które to robią, rodzą chore dzieci - ostrzega saudyjski duchowny. Kobiety mają dosyć takich argumentów i 26 października ogłosiły "dniem nieposłuszeństwa". Wsiądą za kółko. W ultraortodoksyjnej monarchii Saudów kobiety mają więcej zakazów niż praw - nie wolno im studiować ani pracować bez zgody mężczyzny, nie mogą nawet samodzielnie zdecydować o poddaniu się operacji.
"Islam ani saudyjskie prawo nie zabraniają kobietom prowadzenia samochodu, dlatego żądamy pozwolenia na ubieganie się o prawo jazdy" - napisały organizatorki protestuna stronie internetowej akcji.

Mają rację. Słynny saudyjski zakaz jest nieformalny, prawo nie zabrania kobietom prowadzić, jednak religijne dokumenty są interpretowane w taki właśnie sposób. Formalny czy nie - zakaz jest skrupulatnie wdrażany w życie przez religijną policję - za pomocą grzywien i mandatów.

Autorzy petycji podkreślają, że w kampanii nie ma haseł antyislamskich i politycznych, żądają jedynie od władz przedstawienia konkretnych powodów, dla których kobietom nie wolno prowadzić samochodów. "Mamy dość tłumaczenia się brakiem społecznego przyzwolenia na kobietę za kierownicą" - piszą.

Rozpoczęta na Twitterze kampania wzywa Saudyjki, żeby 26 października, mimo obowiązującego w kraju zakazu, wsiadły za kółko. Akcja robi furorę - w ciągu tygodnia od uruchomienia strony z petycją poparło ją ponad 11 tys. osób.

To nie pierwsza taka akcja. W czerwcu 2011 r. Saudyjki w całym kraju wsiadły za kierownicę w ramach protestu. Z kolei w 2007 r., ponad 1100 Saudyjczyków obojga płci podpisało petycję do króla Abdullaha, wzywając go do zniesienia zakazu. W dokumencie napisano, że wiele Saudyjek ma prawo jazdy i prowadzi samochody, kiedy tylko wyjeżdża z kraju. "Podobnie jest na saudyjskiej prowincji, gdzie od dawna nikt nie przestrzega zakazu. Dlatego domagamy się także prawa do prowadzenia w miastach" - napisali.

Marte Deborah Dalelv 16 lipca została skazana w Dubaju na rok i cztery miesiące więzienia za to, że została zgwałcona.

Pochodząca z miejscowości Toensberg 24-letnia Marte wiosną tego roku pojechała służbowo do Dubaju. To jeden z krajów często odwiedzanych przez Norwegów ze względu na wspólne przedsięwzięcia w branży paliwowej.

Ostatniego dnia służbowego pobytu w Dubaju, 6 marca tego roku, Marte Dalelv wyszła na miasto z norweskimi koleżankami oraz kolegami z pracy. Następnego dnia obudziła się leżąc nago na podłodze jakiegoś pokoju. Prawdopodobnie podano jej pigułkę gwałtu. Marte od razu poszła na policję nie wiedząc, że najgorsze dopiero przed nią.

Zamknięto ją w zimnej, zatłoczonej celi na cztery dni. Odebrano pieniądze, torebkę, paszport i telefon. Oskarżono o seks pozamałżeński. W końcu udało się jej pożyczyć od kogoś kartę telefoniczną i zadzwonić do domu. Zdołała tylko powiedzieć ojcu: "zgwałcono mnie. Jestem w areszcie na posterunku Bur Dubai. Dzwoń do ambasady!"

Marte potraktowano zgodnie z prawem obowiązującym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie zwykle to kobietę uznaje się za winną gwałtu. Sąd uznał ją winną seksu pozamałżeńskiego oraz spożywania alkoholu bez pozwolenia. Sędzia stwierdził też, że kobieta kłamie twierdząc, iż nie godziła się na stosunek.

Norweżka znalazła schronienie w siedzibie organizacji luterańskiego Kościoła Norweskiego Sjoemannskirken w Dubaju.

Sprawca gwałtu, współpracownik Norweżki, również został skazany i otrzymał karę 13 miesięcy więzienia za "seks pozamałżeński".

22

klau.musti napisał/a:

Lajla72-Powołując się na Koran zakazujecie kobietom prawa jazdy, prawa do wyborów, nie będę się powtarzała napisałam już to w poprzednim poście.

Arabia Saudyjska *(chodzi o zapis gdzie kobiety nie mogą jeździć na wielbłądach) dalej maż ma przyzwolenie na zdradę gdy pracuje daleko a kobieta już nie.
A co jeśli kobieta wyjdzie za araba a on znajdzie sobie kolejną drugą żonę wbrew jej woli.
W Afganistanie kobieta nie może nigdzie wychodzić bez zgody męża, podobnie jest w Iranie i Pakistanie.   
Jedynie dobrze było w Libii ale się skończyło, wiem o tym ponieważ moja koleżanka poślubiła Libijczyka nie biednego bo było go stać na studiowanie u nas pojechali do Libii.  sad
Teraz tam pojawiają się różne konflikty plemienne jest chaos już chce uciekać do Polski, dzięki niej troszkę wiem o Islamie.

23

Dlaczego mi się wydaje, że jak ja bym napisała "Widzę, że jesteś muzułmanką, więc nie ma najmniejszego sensu z tobą dyskutować." to zaraz byś się rozkrzyczała o braku szacunku, ale w drugą stronę to już widzę nie ma problemu. tongue

Moje przekonania Religijne nie maja tu nic do rzeczy.
Napisalam ze prawdopodobnie jestes ateistka bo jak to ujelas-cytuje:nie mam problemow z zadna religia,poki sie trzyma z dala odemnie.

To co, nie wyjaśnisz, jak możesz twierdzić, że prawa twojego boga są słuszne i dobre, ale jednocześnie pozwalają na pedofilię i gwałty na dzieciach, że o małżeńskich nie wspomnę?

Jesli chodzi o scislosc NIE MA MOJEGO BOGA,BOG JEST,BYL I BEDZIE ZAWSZE JEDEN DLA WSZYSTKICH ISTOT KTORE SYWORZYL.
Jesli ktos popelnia pedofilje to  napewno zaostanie odpowiednio przez Boga za to ukarany,wczesniej czy pozniej.

24

W krajach arabskich  żyje 99.5 miliona analfabetów, co stanowi 30% z jego335 milionów mieszkańców , ogłosiła we wtorek Arabska Organizacja d.s. edukacji, kultury i nauki (ALECSO) z okazji Arabskiego Dnia Walki z Analfabetyzmem.
Większość z analfabetów ? 75 milionów ? ma pomiędzy 15 a 45 lat. Prawie połowa (47,5%) z arabskich kobiet nie umie czytać ani pisać.
Wysiłki podejmowane przez kraje arabskie, aby zaradzić tej sytuacji nie dały rezultatów. ALECSO proponuje wprowadzenie obowiązkowego szkolnictwa podstawowego oraz organizowanie kampanii promujących edukację w biednych wiejskich rejonach państw arabskich.
Zjawisko to dotyczy przede wszystkim Egiptu, a także Sudanu, Algierii, Maroka i Jemenu. W bogatych krajach Zatoki - ZEA, Katarze, Bahrajnie i Kuwejcie, a także Palestynie, Syrii i Libanie ludność jest lepiej wyedukowana.

25

klau.musti napisał/a:

Moje przekonania Religijne nie maja tu nic do rzeczy.
Napisalam ze prawdopodobnie jestes ateistka bo jak to ujelas-cytuje:nie mam problemow z zadna religia,poki sie trzyma z dala odemnie.

Jestem agnostyczką, jak to się ma do tego, że nie ma sensu ze mną dyskutować? smile

Jesli chodzi o scislosc NIE MA MOJEGO BOGA,BOG JEST,BYL I BEDZIE ZAWSZE JEDEN DLA WSZYSTKICH ISTOT KTORE SYWORZYL.

To Twoje przekonania, ale nie moje.
Skoro chcesz, żeby Twoje szanować, powinnaś zacząć od szanowania przekonań innych. smile

Jesli ktos popelnia pedofilje to  napewno zaostanie odpowiednio przez Boga za to ukarany,wczesniej czy pozniej.

Czyli Mahomet został wg Ciebie ukarany?

26

Maz nie ma przyzowenia na zdrade tylko jesli bardzo dlugo pracuje gdzies zagranica,moze zawrzec tz:tymczasowe malzenstwo(bo jak wiadomo kontakty pozamalzenskie w Islamie sa surowo zabronione),ale,ale jesli jego malzonka wyrazi na to zgode,wiec to nie jest tak ze chlop wszystko moze,a kobiety nie.
Wybacz,ale wiadomo jak jest nazywana kobieta,ktora idzie na lewo,tylko dlatego ze przez dluszy czas maz przebywa poza domem
Jesli chodzi o ozenek z wiecej niz jedna kobieta,to tez maz przy zawieraniu malzenstwa musi uzyskac zgode od zony,czy bedzie mogl poslubic kolejna.Jesli nie uzyska tego prawa,to nie moze sie wiecej zenic.

27

Mowilam ogolnie o pedofilach,bez wzgledu na wiare.

Nie rozumiem co ty masz do Proroka Mahometa(pzn),nigdy by mi do glowy nie przyszlo aby myslec o Nim w ten sposob
To jest bardzo przykre i smutne,to co myslisz
Musze sie przyznac,ze brakuje mi juz sil i slow na wyjasnianie

28

Zakaz jazdy też jest za zgodą żony?
Prawo obyczajowe kamienowania niewiernej, bądź bez burki też jest za jej zgodą?
U nas Nergal może podrzeć biblię a jak by podarł Koran to by skoczył jakiś świr obwieszony dynamitami i krzyknął Allah Akbar i na tym koniec.
Izrael jest naturalną zapora przed muzułmanami, i chwała im za to.

29

Jeszcze jedno moge  szanowac i sznuje inne religie,bo kazda w rezultacie uczy milosci do Boga i poprostu wierzy w Boga,ale nigdy nie bede szanowac ludzi watpiacych do ktorych niewatpliwie sie zaliczasz,i nie ma najmniejszego znaczenia czy jestes agnostyczka,czy ateistka-na jedno wychodzi.W jednym i drugim przypadku,nie wierza,lub watpia.

30

Klau.musti, slysxalas o ksiaxce jaka napisala Malala? Dlaczego jej groza? Dlaczego ta dziewczyna jest teraz w niebezpieczenstwie? Dlaczego w krajach arabskich kobieta nie moze napisac, a tym bardziej wydac ksiazki?? Skad to sie bierze? Generalnie kobiety sa bardzo dyskryminowane w panstwach arabskich I taka jest prawda. Nie mow, ze jest inaczej. Znam kilka przypadkow osobiscie, gdzie kobieta nie mogla puscic baka jak jej maz na to nie pozwolil. Ile sie ssyszalo, ze maz arab byl dla kobiety kochaniutki I milutki w europie, a jak tylko z nim wyjechala zostala zamknieta w domu? Skad to sie bierze?wytlumacz mi to jakos logicznie

16.05.2016 2:12 Majeczka, nasz caly swiat <3<3<3

31 Ostatnio edytowany przez Vian (2013-11-11 20:22:24)

klau.musti napisał/a:

Mowilam ogolnie o pedofilach,bez wzgledu na wiare.

Nie rozumiem co ty masz do Proroka Mahometa(pzn),nigdy by mi do glowy nie przyszlo aby myslec o Nim w ten sposob
To jest bardzo przykre i smutne,to co myslisz
Musze sie przyznac,ze brakuje mi juz sil i slow na wyjasnianie

A szkoda, że Ci nie przyszło, ciekawa jestem Twoich refleksji.
Mahomet poślubił Aiszę w wieku lat 6, tak? Ty twierdzisz, że każdy, bez względu na wyznanie, kto dopuścił się pedofilii zostanie ukarany przez Allaha, więc chciałabym wiedzieć, czy Mahometa również to dotyczy.

No i chyba jasno się wyrażam, co do niego mam - nie lubię osób wykorzystujących seksualnie dzieci, szczególnie takich, którzy robią to pod płaszczykiem opieki, a Mahomet swoim ślubem z Aiszą otworzył im do tego drogę.

32

klau.musti napisał/a:

Jeszcze jedno moge  szanowac i sznuje inne religie,bo kazda w rezultacie uczy milosci do Boga i poprostu wierzy w Boga,ale nigdy nie bede szanowac ludzi watpiacych do ktorych niewatpliwie sie zaliczasz,i nie ma najmniejszego znaczenia czy jestes agnostyczka,czy ateistka-na jedno wychodzi.W jednym i drugim przypadku,nie wierza,lub watpia.

Wiesz, no to nie spodziewaj się szacunku, skoro nie umiesz go okazać. smile

Ja wierzących bez najmniejszych zastrzeżeń, ślepo, niemyślących też jakoś nieszczególnie szanuję.

33

No wlasnie, to juz drugi temat, gdzie osoba popierajaca islam nie jest w stanie konkretnie odpowiedziec na zadawane pytania, stoi murem za ta religia, a tak naprawde nie wie dlaczego, po co. Plus dorzuca brak szacunku dla innych religii a wymaga, by islam szanowano

16.05.2016 2:12 Majeczka, nasz caly swiat <3<3<3

34

35

To mentalność Kalego a co do Afryki do w 90% jest Islamska big_smile

36 Ostatnio edytowany przez Pan Lewski (2013-11-11 21:29:18)

klau.musti napisał/a:

A dlaczego nie szanujesz tych którzy nie wierzą lub wątpią? Robią ci coś złego? Coś ci powiem: Gdyby nie to że byli i są ludzie dociekliwi, skłonni do wątpliwości, to byśmy nie mogli rozmawiać przez internet, bo by go nie było. Większość wybitnych naukowców to ateiści. Starożytni Grecy, którzy stworzyli podwaliny nauki, z czasem stali się ludem niewierzącym w bóstwa. Sondy kosmiczne stworzone w dużej mierze dzięki ateistom, opuściły już granice Układu Słonecznego. Jak daleko doleciały sondy zbudowane w oparciu o Koran? Czemu Allah dał tak wielką mądrość ludziom którzy w niego nie wierzą, a tym którzy wierzą w Allaha nie dał takiej mądrości i całą technikę oraz wiedzę naukową muszą oni czerpać z Europy?

Islam nie jest szanowany przez innych ponieważ sam innych nie szanuje i najchętniej by wszystkich innych wysadził bombami.

Każdy człowiek który nie przeszedł kursu doskonalenia techniki jazdy i spowodował wypadek, powinien zostać rozstrzelany.

37

Panie Lewski jak zwykle w sedno smile

38

mery90-Przede wszystkim,jestem w pelni swiadoma po to? i dlaczego ?popieram islam.
Nie odpowiadam za postepowanie Arabow.Uwazam ze Islam jest idealna religia,a nie ludzie.
Ludzie zawsze wypaczali Slowo Boze,i interpretowali je po swojemu.
Co do ludzi tz:Watpiacych,lub wogole niewierzacych-prosze podajcie mi jeden powod dla ktorego mialabym okazywac jakikolwiek szacunek ,dla tego typu ludzi.Skoro zyja na tym samym swiecie,co kazdy,jedza to samo jedzenie,i poprostu mysla ze to wszystko na tym swiecie,tak sobie samo powstalo,a pozniej jak umrrzemy,to umrzemy,to juz pewnie tylko ciemnosc.
Trzeba byc skonczonym idiota,aby nie wierzyc w Boga.
Po za tym Jest jeszcze jeden wazniejszy powod:Sam Najwyzszy,powiedzial w swoich ksiegach ze gardzi takimi ludzmi,i jesli umra nadal niewierzacy,nigdy przenigdy nie wybaczy tego,bez konca bedzie katowal w piekle.
To chyba wystarczajace argumenty.
Naprawde sadzicie ze muzulmanin ktory jak wiadomo wszystkim modli sie do Boga 5 razy dziennie,bedzie tak samo oceniany jak niedowiarek,ktory ma wyjebane na cala religie,a szczegolnie na Boga.
Wystarczy zaczac myslec glowa,i troche pokory.

39

klau.musti napisał/a:

Widze ze jestes ateistka,wiec nie ma najmniejszego sensu z toba dyskutowac....

klau.musti napisał/a:

klau.musti napisał/a:

....Co do ludzi tz:Watpiacych,lub wogole niewierzacych-prosze podajcie mi jeden powod dla ktorego mialabym okazywac jakikolwiek szacunek ,dla tego typu ludzi.Skoro zyja na tym samym swiecie,co kazdy,jedza to samo jedzenie,i poprostu mysla ze to wszystko na tym swiecie,tak sobie samo powstalo,a pozniej jak umrrzemy,to umrzemy,to juz pewnie tylko ciemnosc.

Albo odwrotnie.

klau.musti napisał/a:

....Po za tym Jest jeszcze jeden wazniejszy powod:Sam Najwyzszy,powiedzial w swoich ksiegach ze gardzi takimi ludzmi,i jesli umra nadal niewierzacy,nigdy przenigdy nie wybaczy tego,bez konca bedzie katowal w piekle.

To są żadne argumenty. To jest głupota.

klau.musti napisał/a:

...Naprawde sadzicie ze muzulmanin ktory jak wiadomo wszystkim modli sie do Boga 5 razy dziennie,bedzie tak samo oceniany jak niedowiarek,ktory ma wyjebane na cala religie,a szczegolnie na Boga.

To się nazywa fanatyzm. Jesteś fanatycznką. Faszyści też byli/są fanatykami. Również nie mają/mieli szacunku dla odmiennych poglądów. Racja fanatyka zawsze jest najmojsza.

Fanatyczka z misją głoszenia PRAWD OBJAWIONYCH.

A moze Ty podaj mi jeden powod dla ktorego miałbym okazywac jakikolwiek szacunek dla fanatyków.

40

no to porównajmy: czym się różnią historyjki w Koranie i w Biblii?  Ciut fabułą, ale i w jednej i drugiej książce są teksty, które powalą bo są brutalne, albo po prostu godzą we współczesne normy. Dalej: jaka jest różnica między wyznawcami, no jedna zasadnicza, że chrześcijanie dokonali idiotycznej nadinterpretacji jakieś 300-400 lat temu, i np szukali po ciemnych lasach czarownic, a muzułmanie mimo rozwoju cywilizacji na całym świecie, nadal kurczowo trzymają się zasad zapisanych ich w świętej książce, ba nadal dokonują nadinterpretacji owej książki (tak samo jak chrześcijanie te x lat wstecz) a dlaczego? bo tak im wygodniej. Jednym słowem chrześcijanie nie mają za sobą chlubnej historii, ale mimo wszystko zmienili swoje postępowanie i nie puszczają niewiast po wodzie coby sprawdzić czy nie mają konszachtów z szatanem, a muzułmanie nadal za całe zło na świecie karzą swoje kobiety i tych złych- niemuzułmanów

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

41

Pan Lewski napisał/a:

Islam nie jest szanowany przez innych ponieważ sam innych nie szanuje i najchętniej by wszystkich innych wysadził bombami.

Pomimo złych doświadczeń zwłaszcza chrześcijan z fundamentalistami i grupami terrorystycznymi z pod znaku Islamu, musze stanowczo zaprotestować. To co mówisz, to nie jest prawdziwy obraz Islamu. Znam wprawdzie z netu ludzi wyznających Islam i to nie są krwiożercze potwory, można z nimi rozmawiać i dowiedzieć się dużo o religii i kulturze, którą wyznają. Osoby te miały również tolerancję dla mnie jako innowiercy.

Mów mi Filip smile

42 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2013-11-12 12:00:18)

Rozumiem emocje, ale tak obraźliwe posty nie będą tolerowane na naszym forum. Proszę, byś w przyszłości powstrzymała się od takich, wyraźnie naruszających regulamin, wypowiedzi.
Moderatorka Anemonne

43

mortisha napisał/a:

Rozumiem emocje, ale tak obraźliwe posty nie będą tolerowane na naszym forum. Proszę, byś w przyszłości powstrzymała się od takich, wyraźnie naruszających regulamin, wypowiedzi.
Moderatorka Anemonne

post z klau.musti z 8:28 również jest obraźliwy wyzywając od idiotów i nie tyko ten, sporo jej postow w tym temacie zakrawa o obrazę i ewidentny brak szacunku do pozostałych wypowiadających się.Jak już lecimy z korektą to po całości

44 Ostatnio edytowany przez Kizia75 (2013-11-12 14:56:35)

klau.musti napisał/a:

Chrzescijanstwo sie caly czas zmienia,i na chwile obecna  znajdzie sie zaledwie garstka ludzi,ktorzy zyja zgodnie z tym co przekazal Jezus(pzn)

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?  Jest mnóstwo chrześcijan, dla których Słowo Boże jest święte i starają się żyć według Niego. Słowo Boże jest niezmienne, chociaż świat się zmienia.
Wiesz co mnie najbardziej irytuje u muzułmanów? Ich hipokryzja i dwulicowość, zwłaszcza mężczyzn. Z jednej strony zarzucają chrześcijanom, że nie żyją zgodnie ze swoimi przykazaniami a z drugiej sami nagminnie łamią nakazy własnej religii. Czy wiesz, że w Egipcie są agencje, które załatwiają muzułmanom - facetom (z wielu muzułmańskich krajów) żony "czasowe"? Oni się z tymi kobietami żenią na jedną albo kilka nocy, a są to po prostu zwykłe prostytutki. To taki muzułmański sposób, żeby legalnie korzystać z usług prostytutek. Niektórzy tak się "żenią" co weekend. Albo muzułmanie, którzy przyjeżdżają do Europy i chleją alkohol  (z jednym takim kiedyś pracowałam), a jak potem jak wracaja do swojego kraju to udają baaardzo bogobojnych. Są muzułmanie złodzieje, mordercy, oszuści jak w każdym społeczeństwie, więc do cholery przestańcie wreszcie czepiać się krajów zachodnich, że u nas niby takie zepsucie, bo u nas przynajmniej mówi się  o tym otwarcie, a w krajach muzułmańskich udają, że tego nie ma i nawet imamowie to akceptują.

Allan Sandale, Carnegie Institution w Pasadenie: "Świat we wszystkich swych składowych częściach i zależnościach jest zbyt skomplikowany, aby mógł być wyłącznie rezultatem przypadku."
Artur Leonard Schawlow - fizyk,noblista: "Wydaje mi się, że będąc skonfrontowani z cudami życia i wszechświata, należy zadać sobie pytanie dlaczego, a nie po prostu jak. Jedyne możliwe odpowiedzi są religijne..."

45

Nie bede absolutnie odwolywac tego co powiedzialam o ludziach ktorzy nie wierza w Boga lub watpia(na jedno wychodzi).
Nie musze takich ludzi szanowac,to jest moje prawo,tak samo nie czekam aby mnie szanowali,staram sie trzymac od nich z daleka.Intersuje mnie tylko,abym w oczach Bozych byla dobrym czlowiekiem.

Zgadzam sie z Kizia75,ze takie zawieranie malzenstwa na tydzien lub weekend to jest naduzywanie nakazow bozych,ale na szczescie Bog o nas wszystko wie i przed Bogiem nic sie nie da ukryc(dobrego czy zlego).
Wlasnie mowilam o tym na poczatku tematu,ze ludzie wypaczaja prawa boskie,tak jak im sie to podoba w danym momencie zycia.
Stanowczo nie popieram takich praktyk.To ze arabowie byli pierwszymi wyznawcami Islami,nie czyni ich idealnych muzulmanow.
Tak jak wpominalam wczesniej,nie nalezy winic Islamu,tylko zlych wyznawcow tej Religii

46

klau.musti napisał/a:

Wlasnie mowilam o tym na poczatku tematu,ze ludzie wypaczaja prawa boskie,tak jak im sie to podoba w danym momencie zycia.
Stanowczo nie popieram takich praktyk.To ze arabowie byli pierwszymi wyznawcami Islami,nie czyni ich idealnych muzulmanow.
Tak jak wpominalam wczesniej,nie nalezy winic Islamu,tylko zlych wyznawcow tej Religii

To samo dotyczy Chrześcijan i Chrześcijaństwa, czyż nie?

Allan Sandale, Carnegie Institution w Pasadenie: "Świat we wszystkich swych składowych częściach i zależnościach jest zbyt skomplikowany, aby mógł być wyłącznie rezultatem przypadku."
Artur Leonard Schawlow - fizyk,noblista: "Wydaje mi się, że będąc skonfrontowani z cudami życia i wszechświata, należy zadać sobie pytanie dlaczego, a nie po prostu jak. Jedyne możliwe odpowiedzi są religijne..."

47

klau.musti napisał/a:

Nie bede absolutnie odwolywac tego co powiedzialam o ludziach ktorzy nie wierza w Boga lub watpia(na jedno wychodzi).
Nie musze takich ludzi szanowac,

Ojej- a ja myślałam, że to religia miłości.

Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych.

48

harmagedon napisał/a:
klau.musti napisał/a:

Nie musze takich ludzi szanowac,

Ojej- a ja myślałam, że to religia miłości.

Do czasu aż jesteś po ich stronie  i ich ubóstwiasz ujdziesz życiem, postaw się a ci trotyl w gacie  wsypią i wysadzą w powietrze  nawet nie wiedząc  kiedy

49

klau.musti napisał/a:

Nie musze takich ludzi szanowac,to jest moje prawo,tak samo nie czekam aby mnie szanowali,staram sie trzymac od nich z daleka.Intersuje mnie tylko,abym w oczach Bozych byla dobrym czlowiekiem.

I tu chyba widać różne podejścia w islamie i chrześcijaństwie. W chrześcijaństwie ktoś, kto nie szanuje ludzi o innych poglądach, nie może siebie nazwać dobrym człowiekiem. Jak tu pięknie brzmi przykazanie byśmy się wzajemnie miłowali, tak jak nas Bóg wcielony w człowieka umiłował. smile

Mów mi Filip smile

50

Allah (Jeden Bóg) przekazał w Koranie: "Powiedz im: Słuchajcie Boga i Jego Posłańca, lecz jeśli oni się odwrócą, to Bóg nie miłuje tych którzy odrzucają wiarę". (Tłumaczenie znaczenia Sury Al Imran wers 32).

To jest fragment sury z Koranu,wiec na podstawie tego fragmentu i nie tylko,moge smialo powiedziec nie postepuje zle,nie szanujac ludzi,ktorzy odrzucaja wiare.Skoro Bog ich nie miluje,dlaczego ja mam?
Takich i podobnych wersetow mozna tez mnostwo znalesc w Biblii.

51

Kizia75-dokladnie tak,zgadzam sie z toba,bo nie tylko muzulmanie,ale chrzescijanie rowniez lubia,wypaczac i przekrecac Slowo Boze,dla swoich potrzeb,a to juz grzech ciezki z tego co sie orientuje.

52

klau.musti, a mogę prosić o Twoje odniesienie do:

Vian napisał/a:

Mahomet poślubił Aiszę w wieku lat 6, tak? Ty twierdzisz, że każdy, bez względu na wyznanie, kto dopuścił się pedofilii zostanie ukarany przez Allaha, więc chciałabym wiedzieć, czy Mahometa również to dotyczy.

Jestem ciekawa Twojej opinii w tym aspekcie.

53 Ostatnio edytowany przez Dominisia21 (2013-11-12 22:34:08)

Od razu zaznaczam, że jestem katoliczką, żeby Klau.musti wzięła pod uwagę moje wypowiedzi. wink

klau.musti napisał/a:

Uwazam ze Islam jest idealna religia...

Na jakiej podstawie sądzisz, że islam jest idealną religią? A czemu nie np. chrześcijaństwo?

klau.musti napisał/a:

Aż mi ciarki po plecach przeszły. yikes

klau.musti napisał/a:

Sam Najwyzszy,powiedzial w swoich ksiegach ze gardzi takimi ludzmi,i jesli umra nadal niewierzacy,nigdy przenigdy nie wybaczy tego,bez konca bedzie katowal w piekle.

Ależ ty pewna. roll roll roll

klau.musti napisał/a:

Naprawde sadzicie ze muzulmanin ktory jak wiadomo wszystkim modli sie do Boga 5 razy dziennie,bedzie tak samo oceniany jak niedowiarek,ktory ma wyjebane na cala religie,a szczegolnie na Boga. Wystarczy zaczac myslec glowa,i troche pokory.

Ten sam Najwyższy powiedział:
"Obrzydłe Panu serce wyniosłe, z pewnością karania nie ujdzie" - Księga Przysłów 16,5
"Przed porażką - wyniosłość, duch pyszny poprzedza upadek" - Księga Przysłów 16,18

Wystarczy zacząć myśleć głową i trochę mniej pychy będzie.

klau.musti napisał/a:

Allah (Jeden Bóg) przekazał w Koranie: "Powiedz im: Słuchajcie Boga i Jego Posłańca, lecz jeśli oni się odwrócą, to Bóg nie miłuje tych którzy odrzucają wiarę". (Tłumaczenie znaczenia Sury Al Imran wers 32). - To jest fragment sury z Koranu,wiec na podstawie tego fragmentu i nie tylko,moge smialo powiedziec nie postepuje zle,nie szanujac ludzi,ktorzy odrzucaja wiare.Skoro Bog ich nie miluje,dlaczego ja mam?

Dlaczego? Poważnie pytasz? big_smile
Ponieważ ty nie jesteś Bogiem. Masz za zadanie szanować ludzi tak jak szanujesz Boga. Jeśli nie szanujesz ludzi, nie szanujesz też Boga. Proste.

"Jeżeli nie wiesz dokąd zmierzasz, każda droga zaprowadzi cię donikąd."

"Śmiech jest lekarstwem, które każdy może sobie przepisać."

54

klau.musti napisał/a:

.Uwazam ze Islam jest idealna religia

Mamy prawo do odmiennej opini czy juz nie?
Bo to ze ty tak twierdzisz to jak dla mnie troche za malo.
Krotko mowiac...za cienka w uszach jestes aby mnie przekonac smile

klau.musti napisał/a:

Co do ludzi tz:Watpiacych,lub wogole niewierzacych-prosze podajcie mi jeden powod dla ktorego mialabym okazywac jakikolwiek szacunek ,dla tego typu ludzi.Skoro zyja na tym samym swiecie,co kazdy,jedza to samo jedzenie,i poprostu mysla ze to wszystko na tym swiecie,tak sobie samo powstalo,a pozniej jak umrrzemy,to umrzemy,to juz pewnie tylko ciemnosc.

A kim jestes zeby twierdzic ze twoje zycie jest lepsze niz jakiekolwiek inne?
Skoro domniemany bog dal mnie i mnie podobnym prawo zeby byc na tym swiecie to kim ty jestes zeby mi tego prawa odmawiac?
Sttawiasz sie ponad bogiem? Ryzykowne... big_smile

klau.musti napisał/a:

Trzeba byc skonczonym idiota by wierzyc big_smile

klau.musti napisał/a:

Po za tym Jest jeszcze jeden wazniejszy powod:Sam Najwyzszy,powiedzial w swoich ksiegach ze gardzi takimi ludzmi,i jesli umra nadal niewierzacy,nigdy przenigdy nie wybaczy tego,bez konca bedzie katowal w piekle.

Ale mnie nic takiego nie powiedzial smile
A skoro gardzi to czemu pozwolil im sie urodzic?
Przeciez muzulmanami/chrzescijanami/zydami/prawoslawnymi nikt sie nie rodzi smile

klau.musti napisał/a:

Naprawde sadzicie ze muzulmanin ktory jak wiadomo wszystkim modli sie do Boga 5 razy dziennie,bedzie tak samo oceniany jak niedowiarek,ktory ma wyjebane na cala religie,a szczegolnie na Boga.

Buhahahahahahaha!!!!!!!
Buhahahahahahahaaaaaaaaa!!!!! big_smile big_smile
Hihihihihihihihihihihhihihihihihihihihihihih !!!!!!!

Loooo matkoooooo!!!!! :DD
Leze i kwicze :DDDD :DDD :DDD

55 Ostatnio edytowany przez Dominisia21 (2013-11-12 23:52:49)

Oj Jaguar, Jaguar... Wszystko było dobrze dopóki nie wypowiedziałaś następującego zdania:

Jaguar napisał/a:
klau.musti napisał/a:

Trzeba byc skonczonym idiota by wierzyc big_smile

W tym miejscu zachowałaś się tak samo jak Klau.musti. Dokładnie tak samo.

Czyżby postawa Klau.musti była zaraźliwa? tongue

Po prostu śmiech na sali... big_smile big_smile

"Jeżeli nie wiesz dokąd zmierzasz, każda droga zaprowadzi cię donikąd."

"Śmiech jest lekarstwem, które każdy może sobie przepisać."

Posty [ 1 do 55 z 125 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Islam-dlaczego nie jest szanowany przez inne religie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018