Jaka książka zmieniła Twoje życie,sposób myślenia? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Jaka książka zmieniła Twoje życie,sposób myślenia?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Jaka książka zmieniła Twoje życie,sposób myślenia?

Hej,szukam  jakiejś  ciekawej  książki...Chodzi mi o  taką,  po której zmieniłyście swój punkt widzenia dot.facetów.Myślałam o  jakiejś  biografii  (może  M.Monroe?)...
Polećcie mi coś  :*

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jaka książka zmieniła Twoje życie,sposób myślenia?

Hej!
Kupiłam sobie niedawno w empiku biografię księżnej Diany pt. ''Diana''. Fajnie napisana, są też fragmenty zredagowane przez samą Dianę.
Jak na książkę, która powstawała kilkanaście lat, myślę, że to dość lekka i przyjemna lektura. I pokazuje księcia Karola w zupełnie innym świetle...

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

3

Katarzyna Grochola "Związki i rozwiązki"
Nieoczywiste pytania i zaskakujące odpowiedzi to najlepszy sposób, aby spojrzeć na swój związek z zupełnie nowej perspektywy. Związki i rozwiązki miłosne to poradnik, który czyta się nie gorzej niż powieści Katarzyny Grocholi.

Jedna z najpopularniejszych polskich pisarek rozmawia z Andrzejem Wiśniewskim, terapeutą rodzinnym warszawskiego Laboratorium Psychoedukacji, o związkach miłosnych, tych dobrych i tych złych.

Związki i rozwiązki miłosne mają wiele atutów, a najważniejsze z nich to skrząca się dowcipem konwersacja, prawdziwe historie i oryginalne refleksje.

Polecam smile

4

Czy mężczyźni są światu potrzebni? L.J Wiśniewskiego.
O tym co w tytule, troszkę naukowe podejście ale o tylko wydobywa z książki to co najlepsze.

Bóg dał mi wolność wyboru
i postawił na drodze Ciebie..

5

november18th napisał/a:

Hej,szukam  jakiejś  ciekawej  książki...Chodzi mi o  taką,  po której zmieniłyście swój punkt widzenia dot.facetów.Myślałam o  jakiejś  biografii  (może  M.Monroe?)...

Samolubny gen.

6

Moje życie zmieniły Biblia i wszystkie psychologiczne książki oraz bestsellery.. z biografii kobiet dowiesz się więcej o kobietach niż o mężczyznach. Najlepszym źródłem wiedzy jest praktyka.

bo ważna jest dla mnie
równowaga
uczynków i słów
N4VV napisał/a:
november18th napisał/a:

Samolubny gen.

Teoria prof. Richarda Dawkinsa wielu altruistycznych zachowań zwierząt nie tłumaczy. Wyjaśnia w sposób zadowalający altruizm krewniaczy. A co z innymi przypadkami? Opisywanymi przez Susan Mc Carthy i Jeffreya Moussaieff Massona w dziele "Kiedy słonie płaczą. O życiu emocjonalnym zwierząt". To jedna z książek, która zmieniła mój sposób myślenia.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

8

N4VV napisał/a:
november18th napisał/a:

Samolubny gen.

I "Bóg urojony"!

;D

9 Ostatnio edytowany przez harmagedon (2013-11-14 15:47:46)

'Cząstki elementarne' Michel'a Houellebecq'a
( tylko filmu nie oglądaj, bo denny)

'Powrót z gwiazd' Stanisława Lema

Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych.

10

harmagedon
Lem to pisarz ktory nie tyle zmienil, co uksztaltowal moja osobowosc. Polak o najwyzszym oficjalnie stwierdzonym ilorazie inteligencji, ateista.
Ale czemu akurat "Powrot z gwiazd"? Ja bym stawiala na Cyberiade, Dzienniki Gwiazdowe, i cala publicystyka.
Takie Kobyszce!
Ale fakt, najpierw przeczytalam "Astronautow", "Powrot z gwiazd" moze w wieku siedmiu lat. I to wciagnelo.

11

femte napisał/a:

harmagedon
Lem to pisarz ktory nie tyle zmienil, co uksztaltowal moja osobowosc. Polak o najwyzszym oficjalnie stwierdzonym ilorazie inteligencji, ateista.
Ale czemu akurat "Powrot z gwiazd"? Ja bym stawiala na Cyberiade, Dzienniki Gwiazdowe, i cala publicystyka.
Takie Kobyszce!
Ale fakt, najpierw przeczytalam "Astronautow", "Powrot z gwiazd" moze w wieku siedmiu lat. I to wciagnelo.

november pytała o książki, które zmieniaja "punkt widzenia dot.facetów".

Cząstki elementarne i Powrót z gwiazd się uzupełniają, bo obie prezentują podobny- pesymistyczny- obraz rasy ludzkiej, a właściwie desktruktywny wpływ mężczyzn. Albo sublimacja albo eliminacja, inaczej (s)pokój jest niemożliwy.

Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych.

12

Nie doczytalam, ze chodzi o facetow.
Ale Lem dosyc pesymistycznie sie odniosl do pozbawienia czlowieka agresji. Nawet ciekawiej jest w "Wizji lokalnej" gdzie agresji przeciwstawia sie srodowisko.

13

Chodziło  mi o pesymistyczna wizję ewentualnego rozwoju ludzkości- jakie sa możliwości, a dokładniej że sami z siebie zawsze będziemy smutnymi, agresywnymi zwierzętami...

Wizji lokalnej nie czytałam. Przyznaję ze wstydem, że Lema dopiero nadrabiam...

14

Norwegian Wood

Punkt widzenia: smutek jest piękny

15

Stephen King. Rose Madder. Na co dzień mam do czynienia z psychopatami, policjantami, także ta książka wryła mi sie w głowę:-))
Pewnego dnia Rosie Daniels decyduje się porzucić swojego męża, przed którym odczuwa paniczny strach, i pod przybranym nazwiskiem rozpocząć nowe życie. Ucieka do innego miasta, gdzie wkrótce zdobywa ciekawą pracę, nawiązuje znajomości i przyjaźnie. W sklepie ze starociami kupuje niezwykły obraz zatytułowany `Rose Madder`, który - jak się okazuje - pozwala przeniknąć do innego świata. Tymczasem tropem kobiety podąża jej mąż Norman, policjant-psychopata, gotowy zabić każdego, kto się mu sprzeciwi. Jest już coraz bliżej, śledzi jej przyjaciół, zdobywa jej adres. Tylko ucieczka w świat `Rose Madder` może ocalić życie Rosie...

16

BESTIZYDOR73 napisał/a:

Stephen King. Rose Madder. Na co dzień mam do czynienia z psychopatami, policjantami, także ta książka wryła mi sie w głowę:-))
Pewnego dnia Rosie Daniels decyduje się porzucić swojego męża, przed którym odczuwa paniczny strach, i pod przybranym nazwiskiem rozpocząć nowe życie. Ucieka do innego miasta, gdzie wkrótce zdobywa ciekawą pracę, nawiązuje znajomości i przyjaźnie. W sklepie ze starociami kupuje niezwykły obraz zatytułowany `Rose Madder`, który - jak się okazuje - pozwala przeniknąć do innego świata. Tymczasem tropem kobiety podąża jej mąż Norman, policjant-psychopata, gotowy zabić każdego, kto się mu sprzeciwi. Jest już coraz bliżej, śledzi jej przyjaciół, zdobywa jej adres. Tylko ucieczka w świat `Rose Madder` może ocalić życie Rosie...

Ale to miała być książka, która zmienia spojrzenie na mężczyzn, a nie która po prostu zapadła w pamięć smile.

A dla mnie to na pewno były "Biegnąca z wilkami" - wbrew pozorom nie tylko o kobietach, "Dzikie serce" i "Żelazny Jan" smile.

17

Wszystko, o czym marzysz - Mike Greenberg
Wzruszająca i odkrywcza historia przyjaźni, miłości, złamanych serc i nieoczekiwanych zwrotów w życiu trzech wyjątkowych kobiet. Zaskakujący debiut powieściowy Mike'a Greenberga, gospodarza najpopularniejszego amerykańskiego programu radiowego o sporcie.
Brooke piętnaście lat temu poślubiła chłopaka z college?u i jest szczęśliwa w małżeństwie. Na czterdzieste urodziny ukochanego męża chce podarować mu swoje nagie zdjęcia.
Samantha właśnie wyszła za mąż. Jej radość pryska, kiedy odkrywa w komputerze szokujący dowód niewierności wybranka. Była mężatką dwa dni. I nie zamierza pozostać nią ani chwili dłużej.
Katherine pracuje po osiemnaście godzin na dobę dla człowieka, który na zawsze złamał jej serce osiemnaście lat temu. Ma dwupoziomowe mieszkanie na Park Avenue, szofera, kucharza, fantastyczny dom w Southampton i sama to sobie zafundowała. Co z tego, że do końca życia każdego dnia w pracy musi widywać Phillipa?
Pewnego dnia Brooke, Samantha i Katherine spotykają się na internetowym forum dla kobiet, u których odkryto raka piersi. Wkrótce odkryją potęgę przyjaźni: dopóki mają siebie, mają wszystko, o czym tylko można marzyć.

18

Inrowertyzm to zaleta np.

19

Książki o zdobywaniu bieguna pd - np. wyprawa Amundsena, Scotta, czy Shackletona. Nie wiem, czy zmieniła zdanie dot. facetów, raczej utwierdziła, że współcześni faceci to porażka - bez sensu i celu w życiu, niezdolni do działania, nie mający nawet elementarnych umiejętności radzenia sobie z codziennością.
... a ponieważ od każdej reguły jest wyjątek - ciekawa jest książka o Jasiu Melu i jego wyprawie na biegun.
Te książki zmieniły moje myślenie generalnie o trudnościach życiowych.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

20

"Potęga teraźniejszości" Eckhart Tolle.

Jedna z najważniejszych książek w moim życiu.
Pojawiła się w trudnym dla mnie czasie i nauczyła dystansu do otaczającej rzeczywistości i siebie samej.

"Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego." Marek Aureliusz

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Jaka książka zmieniła Twoje życie,sposób myślenia?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018