Zawsze silna pękłam jak zrozumieć depresje - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Zawsze silna pękłam jak zrozumieć depresje

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Zawsze silna pękłam jak zrozumieć depresje

Hej postanowiłam założyć nowy wątek ponieważ od jakiś 3 tyg wchodzę na to forum ale nie wiem gdzie się odnaleźć Mam duży problem ze sobą miałam nie ciekawe dzieciństwo okres dojrzewania początki małżeństwa pierwsze dziecko upośledzone z powodu niedotlenienia Zawsze myślałam że ze wszystkim daję radę aż do marca tego roku Ciężko rodziła się moja siostrzenica (bałam się że będzie to co u nas) Podobno w szpitalu wyglądałam gorzej niż moja siostra Tak to się zaczęło CHYBA Po paru dniach gdy już było wiadomo że wszystko ok zaczęły się u mnie objawy somatyczne brak apetytu zawroty głowy następnie doszły częstomocz i duże pragnienie bez bolesności pęcherza Dziś już wiem że to dziwne objawy mojej depresji Przenigdy się tego nie spodziewałam objawy z jednych przechodziły na inne kołatanie serca bezsenność dreszcze uczucie zimna gorąca pocenie rąk i stóp Po wizytach u kilkunastu lekarzy i wydaniu ok 2000zł na wszelakie badania Poza tym że mam powiększony węzeł chłonny na szyi od kilku miesięcy i kręgozmyk szyjny (pewnie po pięści ojczyma) wszystkie badania ok Co wy na to? Spadło to na mnie jak grom odsunęłam się od moich 2 najlepszych przyjaciółek nie miałam siły ugotować dzieciom obiadu i ten straszny wyrzut że nie mogę tego zrobić I na dodatek moja pasja fryzjerstwo przestało mnie kompletnie interesować a wręcz napawało strachem  że nie dam rady zamykałam wcześniej i uciekałam aby tylko się położyć i popłakać Mam wspaniałego męża który to wszystko rozumie lecz nie zawsze było tak pięknie Jestem człowiekiem który wszystko analizuje i długo nie może zapomnieć Ale teraz jestem na dobrej drodze biorę antydepresanty które zaczęły działać i znów cieszę się życiem CHoć wiele spraw jeszcze nierozwiązanych  Dzięki jeżeli ktoś to przeczyta i ma coś do dodania

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez lifenhancener (2013-09-25 15:16:52)

Odp: Zawsze silna pękłam jak zrozumieć depresje

Witam,

Przeczytalam Twoja wiadomosc i chetnie wypowiem sie na temat tego posta. Przede wszystkim bardzo ciesze sie, ze wychodzisz z depresji ktora rzeczywiscie (po przeczytaniu objawow ktore opisalas) Cie dopadla. Przede wszystkim musisz pamietac,ze leki (nie napisalas dokladnie jakie) niestety nie sa lekiem na cale zlo. Leki antydepresyjne i antylekowe ktore prawdopodomnie przyjmujesz sa to leki ktora sa forma pomocy raczej dorazna. W przypadku sytuacji takiej jak Twoja, pomoga napewno ale nie na dluzsza mete. Sama napisalas,ze wiele spraw masz jeszcze nierozwiazanych. Moze to ciazyc na Tobie latami i odgradzac Cie od osiagniecia tego czego kazdy z nas najbardziej pragnie, czyli szczescia, spokoju i samorealizacji. Nie napisalas czy uczeszczasz na jakas terapie. Wiele naszych zachowan zostalo uksztaltowanych w naszym dziecinstwie, niekoniecznie przez doswiadczenia lecz poprzez nasze proby radzenia sobie z nimi. Tworzymy wtedy mechanizmy ktore pomagaja nam przetrwac lub rozwiazac dana sytuacje. Uzywamy tych mechanizmow w dalszym zyciu bo osiagamy dzieki nim upragniony efekt (forme poradzenia sobie z problemem, spokoj itp.). Niestety wiele z nas nie dostrzega momentu w ktorym nasze metody zawodza i nie sprawdzaja sie juz. Jest to zwiazane z momentem w jakim znajdujemy sie w swoim zyciu. Nie jest to nic zlego lecz raczej rzecz godna uwagi i przemyslenia. Napisalas : ''Jestem człowiekiem który wszystko analizuje'' .... Wydaje mi sie,ze to jest jeden z Twoich mechanizmowTwoja metoda,  zaadoptowana w przeszlosci lecz przestajaca pomagac gdyz piszesz:''.... i długo nie może zapomnieć '' co najwidoczniej powoduje,ze wciaz przezywasz tragedie, niepowodzenia i przykrosci z przeszlosci. Dobra wiadomosc to taka, ze dostrzeglas problem sama i zaczelas szukac pomocy. Wiele osob uwaza to za slabosc, chodzenie do lekarza, pisanie na forum. W rzeczywistosci jest to doskonala forma szukania pomocy i prob radzenia sobie z sytuacja. Gratuluje smile. Praca nad samym soba nie jest ciezka lecz trzeba byc cierpliwym i systematycznym. Jest wiele technik terapeutycznych ktora swietnie sprawdzaja sie w pracy z osobami o takich problemach. Nie wiem czy zastanawialas sie nad wizyta u psychooga ale uwazam,ze bylaby to swietna inwestycja w siebie. W dzisiajszych czasach uczeszczanie do psychologa nie wize sie juz ze wstydem lecz z duma, iz jestesmy na tyle silni aby walczyc z naszymi lekami i podjac prace nad poprawa swojego samopoczucia a co za tym idzie jakosci zycia smile

Trzymam mocno kciuki i wierze,ze wszystko sie ulozy. Mam nadzieje,ze nie obrazisz sie za moja smiala wypowiedz.

PS przepraszam za brak polskich znakow

Pozdrawiam
lifenhancener

live the life you love
love the life you live

3

Lifenhancener sensownie pisze..  bardzo sensownie i pospisuje się pod każdym zdaniem smile

Dodam od siebie, że same leki to jak zamiatanie kurzu pod szafę... nie widać go.. ale jest.. i niestety ma tendencję do gromadzenia się.. Osobiście nigdy nie brałam antydepresantów czy stabilizatorów nastroju.. zresztą w ogóle lekarstw "na głowę".. byłam natomiast latami w terapii i bardzo sobie chwalę tą metodę pomocy.. oczywiście nie jest milusia.. zwłaszcza na początku.. ale skuteczna a to najważniejsze!

Musisz mieć podłoże tego co się dzieje.. i ktoś musi go z Tobą przegadać.. zresztą sama wspomniałaś o kilku traumach.. takich rzeczy się nie zapomina.. i prędzej czy później wracają... poza tym... faszerowanie się lekarstwami bez terapii dla mnie nie jest rozwiązaniem...

Czy ktoś Ci dał jakąś diagnozę? poza samą depresją..? pisałaś o lękach... nie masz przypadkiem nerwicy z elementami depresji na tle traumatycznych wydarzeń? przepraszam z góry jeśli się rozpędziłam... naturalnie mogę się mylić

Reklama

4

Hejka dziewczynki na bank się nie obraziłam Wszystko o czym piszecie to prawda Nie było mnie w tym wątku dawno lecz po takim czasie jest o czym pisać Otóż po 1,5 miesiąca brania asertinu dostałam biegunek rzuciłam go i jestem na czysto wyzbierałam się sama Jestem zawzięta haha Dużo czytam na temat nerwic Prawda że mogła to być depresja na tym tle ale bardzo się staram aby za mną nie robiła więcej takich rzeczy Łatwo nie było objawy przeróżne jeszcze nawet 2 tyg temu Wszystkie badania ok węzeł nadal jest ale d... niech będzie jak chce Żyję dalej i chcę żyć to najważniejsze Co do psychologów na naszym terenie to niestety nie ma nic konkretnego (chodziłam z córką ale nie trafiłam na lekarza z powołaniem wszystko aby sztuka zraziłam się) Byłam u psychiatry celem diagnozy i tyle Radzę teraz sobie sama Jakoś to idzie Pozdrawiam gorąco i dziękuję za odpowiedź

Według mnie powinnaś z depresją udać się do psychologa. Na prawdę. Inaczej odbije się na Twoim zdrowiu, z resztą pewnie już się odbija. Polecam Ci wykłady Wandy Wegener. Jest to psycholog, który z pewnością Ci pomoże.

Reklama

6

Gorzej, jeśli ktoś jest negatywnie nastawiony do wszelkich specjalistów typu psycholog, psychiatra, tak jak na przykład ja.
Żeby nie wiem jak ktoś zachwalał terapeutów, to i tak jestem anty. To jest silniejsze ode mnie.

Kasiunia, mam nadzieję, że się mylę, ale Twoja depresja, mogła zostać na jakiś czas uśpiona. Tak się zdarza bardzo często...

7

Dziękuję za odpowiedzi z tą uśpioną depresją to może być prawda Od wczoraj wieczór mam natłok natrętnych myśli aż się boję Pora chyba na lekarza

8

no tak... nie tylko mnie to dopadlo...zawsze bylam silna; maz -alkoholik -majac trojke dzieci -odeszlam z nimi od meza tak jak stalam...doslownie ; Kiedy poukladalam sobie wszystko :praca ,szkola dzieci ,zwiazek z meszczyzna ,ktory wydawaloby sie -odpowiedzialny ...hmm odszedl.. przeroslo go wszystko...to nic , trudno -tak sie mowi -a zyc trzeba dalej ...tylko ,ze jest mi troche ciezko...zapominam...to mnie boli najbardziej...dostaje drugie zycie ...a trace tego ,komu zaufalam...odszedl...mowiac ,ze tak dalej nie moze...Mieszka z nami moj tato...kocham go ,ale ciagle mi dogaduje... ciagle cos zle robia moje dzieci...Radzilam sobie -kiedys -ze wszystkim ...teraz staram sie jak moge...dlugo dochodzilam do siebie po operacji tetniaka mozgu...leki...co drugi dzien -karetka -z powodu wysokiego cisnienia ,wizyty u lekarzy...strach w oczach dzieci... mojego taty...tak trwalo troche ,nie dziwie sie ,ze On odszedl do mlodszej... mowil ,ze go to przerasta ...nie dziwie sie ,chcial zdrowa ,silna kobiete ...Mam to za soba ,ukladam swoja ukladanke na nowo ...tylko nie mam za bardzo wsparcia ,co chwile jakies klopoty ...najgorsze jest to ,ze zapominam ...wszystko musze sobie pisac ,przypominac ...tym bardziej ,ze moja najmlodsza corka ma stymulator serca od dwoch lat; a ja ze wzgledu na przebyta operacje i to ,ze nie moge jeszcze podjac prace dostalam rente -600 zl. i nie wiem na co przeznaczyc? jedzenie ,oplaty ,wyjazdy z Gabrysia -moja corka na wizyty kontrolne stymulatora w Poznaniu -120 km ,niby malo ,ale auto nie jedzie na wodzie ... ...ubrania ,buty ...bilet autobusowy dla syna ,ktory dojezdza do szkoly zawodowej w miescie...moje wydatki ...wybaczcie ,ze pisze o tym wszystkim... ale zaczyna mnie to przerastac...musze sie ''wyzalic'' ...powinnam cieszc sie , ze zyje ,mam dla kogo , tylko niechce juz tych belek pod nogami ,przerastaja mnie...kiedy sie to skonczy ? jak przetrwac swieta ? nie wiem....dzisiaj pierwszy raz zamknelam sie w pokoju sama i placze...to bezsilnosc i moja samotnosc ...

9

Cóż mogę poradzić Gabi takie to Nasze życie Będzie lepiej Ja w to wierzę

10

Tez w to wierze ,musze ,chce ,mam dzieci ,ktore mnie potrzebuja .....

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Zawsze silna pękłam jak zrozumieć depresje

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018