Pytanie do mieszkanek Warszawy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Pytanie do mieszkanek Warszawy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: Pytanie do mieszkanek Warszawy

Dziewczyny, wybieram się niedługo do Warszawy, której kompletnie nie znam. Mam mapę przed dziobem, ale nie ma to jak konkretne wskazówki osób, które tam mieszkają smile Mój cel to ulica Tarnogórska, a jadę ze Śląska. Mam do wyboru autobus, który zatrzymuje się na dworcu autobusowym Metro Wilanowska, albo pociąg. Moje pytania:

1. Czy od dworca autobusowego Metro Wilanowska jest daleko do ulicy Tarnogórskiej? I czy między tymi punktami jest jakieś bezpośrednie połączenie komunikacją miejską?
2. Gdybym wybrała pociąg, to na której stacji mam wysiąść, by mieć jak najbliżej do ulicy Tarnogórskiej? Rembertów?

Będę ogromnie wdzięczna za wskazówki.

Droga Moderacjo, jeśli nie ten dział, to się nie krępujcie wink

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Averyl (2013-09-12 16:26:18)

Odp: Pytanie do mieszkanek Warszawy

BaboOsiadła z chęcią bym ci pomogła, ale nigdy w życiu na Tarnogórskiej nie byłam.
Polecam StreetView w Google mapy i czytanie rozpisek autobusowych (http://wyszukiwarka.ztm.waw.pl/bin/query.exe/pn), pytanie przechodniów, najlepiej dojechać do W-wa Centralna.

Jeżeli to jest niedaleko Radzymińskiej to proponuje 160 od Centralnego do Radzymińskiej, a potem perpedesem. I tylko nie wsiadaj do II linii metra wink

Obecnie W-wie jest tak wiele remontów, budów, objazdów, itp, że niektórzy jadąc rano do pracy sprawdzają w co mają wsiąść tongue

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

3

Ale żeś sobie wymyśliła smile

Babo, tam znikąd nie dojedziesz bezpośrednio smile

Może z Rembertowa, ale Google nie chcą mi pokazać, gdzie tam stacja jest, a osobiście uważam to za mało cywilizowane rejony smile Dodatkowo - ze Śląska na pewno nie znajdziesz takiego pociągu, który by Ci się w Rembertowie zatrzymywał, chyba, że z przesiadką.

Z Metra Wilanowska miałabyś niezłe połączenie gdyby metro jeździło tongue Ale akurat rozkopali decydujący dla Ciebie odcinek smile
W dodatku Metro Wilanowska znajduje się niemal dokładnie po drugiej stronie Warszawy niż Ciebie interesuje smile

Ja bym to zrobiła tak:
1. pociągiem do stacji W-wa Centralna, stamtąd
- autobus 160 do Dw. Wileński, na Dw. Wileńskim przesiadka w 190 i wysiadasz na przystanku Kościeliska. Jesteś u celu. Tylko przystanek 160 trudno znaleźć niewtajemniczonym smile
- chyba łatwiejsza opcja: tramwaj nr 10 (lub każdy inny z tego przystanku - masz do przejechania 3 przystanki i nie mają gdzie skręcić wcześniej smile ). Wyjście jest koło McDonalda, z opisem, bodajże "Wola". Na dworcu polecam pytać znudzonych i zorientowanych ochroniarzy. Tym tramwajem do przystanku Kino Femina, tam przesiadka w autobus 190. Do przystanku Kościeliska. Cel.

2. Możesz wysiąść z pociągu na Dworcu Wschodnim. Stamtąd np. autobus 120. Wysiadasz na dowolnym przystanku między Dw. Wileńskim a Trocką. Przesiadka w 190. I jak wszędzie wyżej.

Reklama

4 Ostatnio edytowany przez BabaOsiadła (2013-09-12 15:55:09)

Dzięki, Dziewczyny smile Mam właśnie Google Maps otwarte, ale albo ta Warszawa jest dziwna, albo te mapy wink W ogóle nie wiedzą, gdzie dworzec autobusowy, noclegi "w pobliżu" wyszukują nad morzem, itd. big_smile

Zależy mi na jak najprostszym dojeździe, bo jeszcze jestem trochę niepełnosprawna po chorobie, i setki przesiadek tudzież długie perpedesy odpadają.

Do Rembertowa jest pociąg z jedną przesiadką, jeszcze by się dało znieść, ale stamtąd na Tarnogórską pewnie pieszo yikes

Tarnogórska jest, z tego co widzę na mapie, przecznicą Radzymińskiej! smile Lecę obczaić Wasze propozycje, ten 160 zapowiada się idealnie smile

EDIT: Cholerne rozkopane metro. Pa, pa, tani Polski Bus big_smile

Oho ładnie mi po rembertowie jedziecie big_smile
ale ok, jeśli chodzi o stacje kolejową to jest pierwszorzędna smile
a tutaj na szybkości wybrane połączenie, ogólnie ze stacji w rembriczu 5 minut piechtą na przystanek 199, a ten ma praktycznie przystanek przy tej Tarnogórskiej

http://warszawa.jakdojade.pl/#tabId=0&

hmm, widze, że ten link nie pokazuje trasy, ale można spróbować samemu, wpisać tylko "z" skrzyżowania cyrulików z chruściela (tam jest stacja kolejowa), "do" tarnogórskiej i sama trasa wyskoczy
jak coś to wytłumacze lepiej smile

No pain, no gain.
Reklama

6

Ooo, to jak już takie dane mieszkanka Rembertowa podała to można coś logiczniej popatrzeć smile

Babo, zapomnij o tuptaniu 6km, skoro z przesiadkami masz kłopoty smile

Jeśli te przesiadki pociągowe Ci pasują to faktycznie z Rembertowa masz najbliżej. Tylko 38 min autobusem 199 smile Pod warunkiem, że się koło 11 nie objawisz, bo wtedy masz tylko raz na godzinę ten autobus...
Z tym, że: przesiadka z pociągu na pociąg, oczekiwanie x czasu. Pociągi teraz cudacznie jeżdżą (też mają rozkopane tongue ) i tak naprawdę nie wiadomo ile będziesz jechała do Rembertowa (o ile wsiądziesz wcześniej niż na Dw. Wschodnim to możesz sobie doliczyć kilkanaście minut postoju na tym dworcu, bo pociągi mają taki zwyczaj). Potem ze stacji w Rembertowie poszukiwanie przystanku, ewentualne oczekiwanie na autobus i te 40 minut autobusem. Jak na mój gust to jest 1,5-2 godziny smile
Tymczasem autobusy i tramwaje bardziej "chodliwych" linii (jak 160 czy 190) jeżdżą w godzinach szczytu co 5 minut. Więc jadąc 160 z przesiadką w 190 w godzinę się wyrobisz. Wersja z tramwajem jeszcze szybsza.

Ze 199 też wysiadasz na przystanku Kościeliska.

z tym busem co pół lub co godzina to racja, jak sie nie trafi to bryndza,ale pokazałem tylko możliwości z rembertowa skoro padła nazwa dzielnicy smile, a opcje z centrum z przesiadkami zawsze są bardziej elastyczne, a jazda tramwajami to czysta przyjemność (jeśli sie siedzi)

o, a własnie, skoro mamy w tym temacie dość spore zagęszczenie moderatorów, redaktorek (do wyboru ze wględu na rodzaj i upodobania) i wszelkiej maści innych szych wysokiego szczebla na post bieżący, to miałbym pytanie, kiedy zdobywa się zaszczytny tytuł "net-facet" (domyślam się, że przy pewnej ilośći postów, a wczesniej można sie rozwijać w ukryciu pod wspólnymi szarżami), bo szukałem takiej opcji przy rejestracji i nie zauważyłem, a nie chce by powstawały niejasności... przez chwile byłem piękną mieszkanką rembertowa big_smile...no dobra, piękną sam se wymyśliłem smile
z góry dziękuje za offtopową odpowiedz

No pain, no gain.

8

No cóż, piękna mieszkanko Rembertowa, tytuły zależne od ilości postów nadają się automatycznie i są stworzone dla kobiet smile
Zaszczytny (?) tytuł net-faceta uzyskuje się wtedy, kiedy któraś z moderatorek zauważy, że jesteś facetem i Ci zmieni ręcznie. Jest jeszcze jeden warunek: musi się jej chcieć tongue

Koniec off-topu smile

9

Jeszcze raz dzięki smile Pewnie zdecyduję się w ostatnim momencie, ale dzięki Wam wiem, jakie mam opcje i jak to wszystko tam wygląda smile Udało mi się nawet znaleźć tani nocleg dwa kroki od Tarnogórskiej!

Bosz, jaka ta Warszawa jest wielka yikes (to a propos 38 minut autobusem w najszybszej opcji) big_smile

10

Babo, Warszawa jest duża i z podoklejanymi miejscowościami, a wybrany przez Ciebie cel podróży leży przy samej granicy Warszawy. Ale np. nie widziałam w Polsce miasta gdzie komunikacja miejska by wolniej jeździła. Bo korki, bo gęsto ustawione przystanki, bo jak autobus ruszy z przystanku to zaraz stoi na światłach. I się schodzi smile

11

vinnga napisał/a:

Ale np. nie widziałam w Polsce miasta gdzie komunikacja miejska by wolniej jeździła. Bo korki, bo gęsto ustawione przystanki, bo jak autobus ruszy z przystanku to zaraz stoi na światłach. I się schodzi smile

Poznań hmm

12

O tak, jak byłam ostatnio w Poznaniu to nie wiem jak ja dojechałam na te targi! Masakra!

A na jak długo przyjeżdżasz?

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego." Marek Aureliusz
Walczę z boreliozą i bartonella https://boreliozalyme.blogspot.com/

13

Na króciutko, tylko na 5 godzin szkolenia plus jeden nocleg. Taki ekspres-spontan wink

14

To jakbyś się nudziła mogę zabrać Cię na kawkę, bo mieszkam w okolicy.

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego." Marek Aureliusz

15

Z wielką przyjemnością smile

16

Napisałam na priv, pozdrawiam

17

BabaOsiadła napisał/a:
vinnga napisał/a:

Ale np. nie widziałam w Polsce miasta gdzie komunikacja miejska by wolniej jeździła. Bo korki, bo gęsto ustawione przystanki, bo jak autobus ruszy z przystanku to zaraz stoi na światłach. I się schodzi smile

Poznań hmm

Ale jak już wszystko pięknie wyremontują, to będzie sie pieknie jeździło po moim ukochanym Poznaniuniusiu big_smile big_smile

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Pytanie do mieszkanek Warszawy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018