Dlaczego mnie nie chciałaś ....? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Dlaczego mnie nie chciałaś ....?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1 Ostatnio edytowany przez po_prostu_ona (2013-09-05 00:00:45)

Temat: Dlaczego mnie nie chciałaś ....?

Ostatnio męczą mnie myśli, na temat moich relacji z matką, czasem już nie wytrzymuję. Jestem dorosła kobietą mam 30 lat mieszkam z mężem, nie mamy dzieci. Nie mam z nią kontaktu takiego jakbym chciała. Nie mieszkamy razem, wyprowadziłam się wraz z mężem do innego miasta za pracą, odległość jest dość  daleka. Uważam, że nie ma więzi między nami. Czasem potrzebuje porozmawiać z nią, rozmowa jest wtedy, gdy ja zadzwonię, zacznę o czymś mówić, sama z siebie nie zadzwoni prawie nigdy, wkurza mnie to! Chce ją usłyszeć pogadać ot tak, a ona nic, jak ja nie zadzwonię to ona się nie domyśli. Czasami  jest tak, że obieca, że skontaktuje się, oddzwoni, ja czekam, czekam i nic. Tłumaczy, że zapomniała. Tylko ile razy to można tolerować, 2,3,5 a nie 10, 15 czy więcej bo już nie liczę ile tak było. Wiem doradzicie, abym powiedziała jej wprost jak jest, że chce więcej kontaktu, w tej kwestii zmieni się coś na tydzień kilka dni, a potem to samo. Mam tego serdecznie dość, a przecież jak każde dziecko, pomimo wieku chcę rozmowy, zrozumienia, poświęcenia czasu. Tym bardziej, że nie widzimy się zbyt często, a tu nic, mniej niż zero, ja tak to odczuwam i mnie to boli. Czasem płacze po kątach, aby mąż nie widział mnie w takim stanie. Po prostu brakuje mi relacji z matką, dla mnie najbardziej podstawowych. Powiem szczerze tak, wiele już zrozumiałam i przyzwyczaiłam, pogodziłam się, że właśnie tak robi, jednak siedzi we mnie to tak głęboko, że ??

To tak z innej beczki?.Denerwuje mnie też rozmowa z nią i drażliwy dla mnie temat ?..Kiedy dziecko?.? Już jesteście tyle po ślubie, a tu nic. Rozmowy nic nie dają, to nasze życie, ona jednak twierdzi, ze dziecko wszystko zmienia małżeństwo się scala itd. Tak mam podobne zdanie, tylko nikt nie jest na naszym miejscu, jesteśmy z dala od jakiejkolwiek rodziny, nie mamy od nikogo pomocy, jesteśmy zdani, na siebie. Wszyscy tylko czekają jak wrócimy i odwiedzimy rodzinny dom , pouśmiechamy się do siebie, pogadamy, tylko nikt nie wie, ile kosztuje podróż czasu, pieniędzy my rezygnujemy z wyjazdów na wakacje na poczet urlopu w rodzinnych stronach bo nie stać nas na wszystko ? chora Polska. I co z tego? jaki jest tego efekt? Nikt z rodziny do nas nie przyjeżdża bo za daleko, a oczekują tego  od nas. Nawet rodzeństwo nie było , tu ani razu, bez sensu to życie. I o czym tu mówić? Co z tego, że są znajomi, koledzy, koleżanki z pracy. Wiadomo, że to nie to samo. Poza tym długo by o wszystkim wszystko pisać, a zanudzać już nie chcę.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dlaczego mnie nie chciałaś ....?

Witaj smile
Czy Wasze relacje z matką i rodziną oziębły gdy się wyprowadziliście daleko od nich?
Czasem tak bywa, że każdy zajęty swoimi problemami, pogonią za pieniędzmi czy własnymi problemami nie ma siły i ochoty
na kontakty chociaż telefoniczne, bo telefon nie odda emocji bezpośredniej rozmowy, patrząc na rozmówcę i czasem tak bywa,
że nie umie się o wszystkim przez to pudełko rozmawiać.
Nie przyjeżdżają do Was w gości, bo może dla nich to zbyt kosztowne, albo w ogóle nie do zrealizowania?
Trudno mi cokolwiek tu napisać, bo to jedynie moje domysły.
Wiem jednak z własnego doświadczenia, że nie tylko matki, ale i dzieci są winne temu, co w rodzinach dzieje się.
Mając sporą rodzinę, bo napisałaś, że masz też rodzeństwo i z nikim kontaktów jakby się w ciepłej rodzinie spodziewać
można było, to należy przypuszczać, że coś się jednak wydarzyło, że o te kontakty z Tobą nie zabiegają.
Pomimo wszystko uważam, że nic się nie stanie gdy to Ty do matki dzwonić częściej będziesz i porozmawiasz o wszystkim i o niczym, ale w ciepłym tonie.
Dobrze, że tam nie jesteś sama. Przecież mąż to teraz dla Ciebie najbliższy człowiek.
Pozdrawiam smile

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Dlaczego mnie nie chciałaś ....?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2024