Jedno pytanie do Boga - jakie? :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Jedno pytanie do Boga - jakie? :)

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 71 ]

Temat: Jedno pytanie do Boga - jakie? :)

Gdybyście, dajmy na to w tym momencie, mieli możliwość zadania samemu Bogu jednego, konkretnego pytania, na które uzyskalibyście bezpośrednią, jednoznaczną odpowiedź, to jakie by ono było? ;) Ze spraw ogólnych, osobistych? Czy może o kogoś ze zmarłych albo dotyczące przyszłości ? A może zupełnie inne?

Temat może dość przewrotny, ale tak naprawdę to pytanie pokazywałoby, co nas najbardziej intryguje bądź dręczy w sprawach wiary i nie tylko.

A zatem? :)

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jedno pytanie do Boga - jakie? :)

Gdybym był wierzący to bym zapytał dlaczego tak spieprzył swoją sześciodniową robotę.

3

Zapytałbym: Dlaczego?

On, by już doskonale wiedział, o co pytam :).

4

Ja bym zapytała:kiedy wreszcie zobaczę swojego tatę ( ale umierac jeszcze nie chcę :) )

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

5

Ja Bogu nie zadaje pytań, bo zawsze będą głupie pytania. To o co często proszę to dar rozumienia. :)

Mów mi Filip smile

6

adamajkis napisał/a:

To o co często proszę to dar rozumienia. :)

Podpinam się :)

7

"Jak zostać bogiem?"

8

Gdybym sie urabala do poziomu halucynacji i rozmow z duchami to bym zapytala czy sie nie czuje samotny? :)

adamajkis napisał/a:

[...] To o co często proszę to dar rozumienia. :)

mogę się podpiąć, i dodać "Biblii w oryginale" choć to może już dał tylko ja decyduję (świadomie lub nie), że nie uczę się odpowiednich języków ... wolna wola ... eeeech
Świta mi myśl, że Bóg odpowiedział ma więcej pytań niż zostanie kiedykolwiek zadanych (myślę o poszczególnych osobach, nie o ludzkości).
Jeśli chodzi o przekłady Biblii, to po owocach poznaje się ich wartość zarówno tekstu jak i interpretacji ...

W rzeczy samej, przewrotne pytanie o pytanie :)

10

Pytanie - kogo wybrać? :)
Życzenie - czy mogłabym porozmawiać z tatą...

"Ko­bieta jest or­ga­niz­mem ul­tra­dos­ko­nałym. Pot­ra­fi się re­gene­rować po ek­stre­mal­nie ciężkich doświad­cze­niach. Przet­rwa wszys­tko"     K.Nosowska

Kesha "The Harold Song" love muder smile

11

Gdybym mogła zapytać o coś Boga to zapytałabym kiedy przestane błądzić... (w sensie chodzi o to kiedy poukładam sobie to co zawaliłam, a co za tym idzie kiedy sobie odpuszcze błędy i w końcu dam sobie szanse na to żeby być szczęśliwą)

12

Gdybym miała o coś pytać Boga...
Zapytałabym o teorię unifikacji :)
Albo o to jak to w życiu jest, czy każdy z nas ma coś "pisane" czy też podejmując konkretne decyzje sami kreujemy przyszłość, a konsekwencje naszych wyborów mogą być tak skomplikowane i różnorodne, że aż czasem sprzeczne z przewidywaniami...

13

ola_15 napisał/a:

Albo o to jak to w życiu jest, czy każdy z nas ma coś "pisane" czy też podejmując konkretne decyzje sami kreujemy przyszłość, a konsekwencje naszych wyborów mogą być tak skomplikowane i różnorodne, że aż czasem sprzeczne z przewidywaniami...

A co to dla Boga jest przyszłość? Czas został specjalnie stworzony dla nas. Bóg takowych ograniczeń nie ma. W Pismie Bóg mówi: jam jest ten, który jest.

Mów mi Filip smile

14

Ja bym spytała o moje powołanie (ale mam tu na myśli nie powołanie w znaczeniu pójścia do zakonu, ale o taki wybór drogi życiowej), czy to co wybrałam i chce wybrać naprawdę będzie dla mnie najlepsze.

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

15

Natomiast ja nie pytał bym o nic bo Bóg nie istnieje.

W oczach tkwi siła duszy..

16

Moje pytanie  bylo by pełne rozgoryczenia...dlaczego zabrał mi Mame/duzo za wczesnie/ i zostałam tu sama??

17

Może spróbujmy rozwinąć temat.
Jaka kara powinna spotkać Boga za to co złego wyrządził ludziom?

18 Ostatnio edytowany przez krzysztof_ (2013-08-15 08:20:54)

Ojciecpiotr napisał/a:

Może spróbujmy rozwinąć temat.
Jaka kara powinna spotkać Boga za to co złego wyrządził ludziom?

Podpinam się i doprecyzuję ze swojej strony zapytałbym o szczególnie okrutną zbrodnię mordowania bezbronnych niemowląt egipskich.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.

J. Krishnamurti

19

adamajkis napisał/a:
ola_15 napisał/a:

A co to dla Boga jest przyszłość? Czas został specjalnie stworzony dla nas. Bóg takowych ograniczeń nie ma. W Pismie Bóg mówi: jam jest ten, który jest.

Zatem spytałabym właśnie o ten "nasz" czas. O związku przyczynowo-skutkowe w naszym życiu. O to czy nam coś pisane, wyznaczone z góry, czy zależy tylko od nas kogo spotkamy, jakie podejmiemy decyzje

20

"GDZIE MOJE MILIONY?! - euro/zł/dolarów" :D:D:D:D

A tak serio, to trudne pytanie. Należało by się mocno zastanowić o co zapytać mając tylko jedną szansę.

21

Chciałabym się zapytać Was, czy nigdy nie macie tak, że zadajecie pytanie Bogu, czy Jezusowi i on Wam odpowiada? Nie macie tak, że prosicie o jakąś odpowiedź i ją otrzymujecie?

22

Szpileczka napisał/a:

Chciałabym się zapytać Was, czy nigdy nie macie tak, że zadajecie pytanie Bogu, czy Jezusowi i on Wam odpowiada? Nie macie tak, że prosicie o jakąś odpowiedź i ją otrzymujecie?

Oczywiście, pytam i szukam odpowiedzi w różnych znakach itp. Czasem odnajduję, czasem się w nich gubię i sama nie wiem.

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

23

allegra90 napisał/a:
Szpileczka napisał/a:

Oczywiście, pytam i szukam odpowiedzi w różnych znakach itp. Czasem odnajduję, czasem się w nich gubię i sama nie wiem.

Co do znaków, to też je otrzymuję, nie mylić z przesądami :)  Uważam zresztą, że wszyscy je otrzymujemy (jak rownież odpowiedzi z wnętrza duszy), tylko nie zawsze nam się odpowiedź podoba.
Mam jedno pytanie, które mnie dręczy: Jak złapać równowagę między światem materialnym, a duchowym?

24 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-08-28 22:18:49)

Juan napisał/a:

Natomiast ja nie pytał bym o nic bo Bóg nie istnieje.

Ja także nie wierzę w Boga.

Ja bym zapytała czy bóg by umiał stworzyć kamień którego nie mógł by przesunąć?

Jestem wierna tak jak ty mi.

25

Zapytałabym dlaczego na ziemi dobro nie ma.szans by pokonać zło.

26

Przeczytałam piękny tekst, chciałabym żeby dał Wam trochę nadziei na lepsze jutro. Bo u mnie z tą nadzieją jest krucho.

WYWIAD Z BOGIEM
      Miałem kiedyś piękny sen.
      Przeprowadzałem wywiad z Bogiem.
?Chciałbyś zrobić ze mną wywiad??Zapytał Bóg
.?Jeśli tylko masz czas Boże? Powiedziałem
Bóg uśmiechnął się i powiedział:?Mam całą wieczność.O co chciałbyś mnie zapytać??
?Co najbardziej dziwi Cię u ludzi??
Bóg odpowiedział:?Dziwi mnie to,że nudzą się dzieciństwem,spieszą się do dorosłości,a później pragną znowu stać się dziećmi.
- ?Dziwi mnie to,że niszczą zdrowie,aby zarobić pieniądze,a później tracą swoje pieniądze na odzyskanie zdrowia.?
- ?Dziwi mnie to,że myśląc nerwowo o przyszłości, zapominają o teraźniejszości w końcu nie żyją ani w teraźniejszości,ani w przyszłości.?
- ?Dziwi mnie to,że żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć,a umierają jakby nigdy nie żyli.?
Bóg wziął mnie za ręki i przez moment trwaliśmy tak w ciszy.
Następnie zapytałem:
?Co chciałbyś, aby Twoje dzieci nauczyły się o życiu??
-?Chciałbym, aby poznali,że nie mogą nikogo zmusić do tego,aby ich pokochał. Mogą jedynie pozwolić na kochanie siebie.
- Chciałbym, aby poznali,że nie jest dobrze porównywać się z innymi.?
-?Chciałbym, aby nauczyli się przebaczać, poprzez praktykowanie przebaczenia.?
-?Chciałbym, aby poznali, że wystarczy tylko kilka sekund,aby głęboko zranić tych, których kochają, jednak na ich uzdrowienie może być
   potrzebnych wiele lat.?
-?Chciałbym, aby poznali,że najbogatszą osobą nie jest ta,która posiada najwięcej,ale ta, która potrzebuje najmniej.?
-?Chciałbym, aby poznali,że są ludzie, którzy bardzo ich kochają,ale jeszcze nie nauczyli się,jak ukazywać lub wyrażać swojej uczucia.?
-?Chciałbym, aby poznali,że dwoje ludzi może spoglądać na tą samą rzecz i widzieć ją inaczej.?
-?Chciałbym, aby poznali,że nie wystarczy wybaczyć sobie wzajemnie, ale że każdy musi przebaczyć samemu sobie.?
?Dziękuję Ci Boże,za poświęcenie mi swojego czasu.?
Powiedziałem pokornie.
?Czy jest jeszcze coś, co chciałbyś,aby Twoje dzieci wiedziały??
Bóg uśmiechnął się i powiedział:
?Niech wiedzą, że jestem tutaj ? zawsze.?
Autor nieznany

27

Dlaczego zabrał mi mamę tak szybko? to moje pytanie

28

Dlaczego pozwala na zło na świecie i krzywdę niewinnych?

I wiele wiele wiele innych :)

Trzeba być podobnym, aby się zrozumieć i innym, aby się pokochać.

Synek Dominik: urodzony 5/01/2013 o 5:53

29

lena812 napisał/a:

Dlaczego zabrał mi mamę tak szybko? to moje pytanie

Bóg zabrał  mi przed wcześnie męża, zostałam sama. I tak już od 9 mcy zadaję sobie pytanie to pytanie. Dlaczego?

30

Ja bym chciała spytać Boga, co mam zrobić żeby być szczęśliwa ? I czy życie jest bardziej matematyką czy chemią ? Czy ma sens praca, która męczy, tylko przez fakt że jest pracą ? Dlaczego jemy zwierzęta , skoro powstały one z popędu seksualnego (przyjemności) ? Czy energia z pocałunku jest tą samą energią co energia jedzenia ???

Nie wegetujmy - żyjmy !

31

A ja się bym zapytała czy istnieje i czy warto całe życie w Niego wierzyć.

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.

32

Nataluszek super pytanie. W ogóle czy on jest ? to jest pytanie..Ja też miałam różne dywagacje na temat istnienia różnych istot biblijnych itd. np. Józef...kim był itd. Doszłam do wniosku że to był starszy mężczyzna, który zakochał się w dużo młodszej kobiecie (Mari). Była Ona w ciąży, może z nim , może z kimś innym....aby ją uchronić przed ludźmi, zaopiekował się nią.....może własnie dlatego Jehowi nie wierzą w Matkę Boską, bo miała swoje wady.....ehhhh....Boże odpowiedz mi ....wzdycham do Ciebie, klękam przy Twoich nogach...:-)

Nie wegetujmy - żyjmy !

33

A do którego boga byłoby to pytanie? ;)

Chcę wiedzieć , nie tylko wierzyć... Nauka zawsze wygra z wiarą.
Bóg- mityczna fantasmagoria stworzona przez człowieka. Tak samo prawdziwa jak smoki , elfy i krasnoludki...
GOTT IST TOT - Fryderyk Nitzche

34

Ktorym jestes bogiem? Zeus, Ozyrys, Tor?
Patrzac na to jaki ten swiat jest porabany podejrzewala bym Lokiego.

35 Ostatnio edytowany przez Antonina84 (2013-10-26 19:12:38)

Mój brat też dużo o tym myślał i doszedł do wniosku że nie ma żadnego Boga, no i chyba miał rację :(
Jakby istniał to bym zapytała czy mógłby uczynić nas wszystkich Bogami wiecznie młodymi i nieśmiertelnymi.

36

Antonina84 napisał/a:

Mój brat też dużo o tym myślał i doszedł do wniosku że nie ma żadnego Boga, no i chyba miał rację :(

Mądry człowiek z tego Twojego brata ;) Pozdrawiam realistów

Chcę wiedzieć , nie tylko wierzyć... Nauka zawsze wygra z wiarą.
Bóg- mityczna fantasmagoria stworzona przez człowieka. Tak samo prawdziwa jak smoki , elfy i krasnoludki...
GOTT IST TOT - Fryderyk Nitzche

37

YOGI bear napisał/a:

Zapytałbym: Dlaczego?

On, by już doskonale wiedział, o co pytam :).

Też o tym pomyślałam. Zakładając, że Bóg istnieje (ja osobiście nie wierzę, ale też nie wykluczam takiej opcji) to by było najmądrzejsze pytanie. Opowiedziałby o tym co mu najbardziej na serduchu leży, albo wiedziałby o co mi chodzi, chociaż ja sama bym nie była tego świadoma, może by odpowiedział na najbardziej nurtujące mnie pytania, które zalegają w mojej podświadomości.

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

38

Ja bym miała takie pytanie: czym właściwie jest poznanie?

Chodzi mi o to, czy to co dostrzegamy/słyszymy/czujemy w świecie jest tym czym tak naprawdę jest, bo gdyby się tak głębiej zastanowić, to można byłoby zacząć negować prawie wszystko: istnienie Boga (czy ogólnie wyższej inteligencji), miłość, przyjaźń, empatię, przywiązanie, a nawet takie kolory i dźwięki.
Czy wszystko jest sprawą tylko naszego mózgu (i jego przetwarzania różnorakich bodźców), a może jest jeszcze to "coś" (duchowość?, sumienie?)? I jeżeli jest to "coś" to skąd się ono bierze? No bo samo z siebie nie może...

"Jeżeli nie wiesz dokąd zmierzasz, każda droga zaprowadzi cię donikąd."

"Śmiech jest lekarstwem, które każdy może sobie przepisać."

Posty [ 1 do 38 z 71 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Jedno pytanie do Boga - jakie? :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018