Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.

Stawiam tezę równości między tymi trzema doktrynami.
W każdej z nich chodzi o lepszą przyszłość dla jej wyznawców i propagatorów. Wszystkie trzy stosowały te same metody na rozpowszechnienie swoich idei. Wszystkie trzy tak samo zdobywały dobra materialne.
Katolicyzm jednak przetrwał bo jest najbardziej obłudny i kieruje się fałszem głosząc dobro.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.
Ojciecpiotr napisał/a:

Katolicyzm jednak przetrwał bo jest najbardziej obłudny i kieruje się fałszem głosząc dobro.

Tylko dlatego? A nie też ze względu na szersze spektrum kwestii, którymi się zajmuje? O eschatologia stalinowskiej czy faszystowskiej nie słyszałam...
No i jest bardziej oportunistyczny- wszędzie znajdzie zastosowanie. Jakoś katolicy nie widzą sprzeczności w funkcji kapelana wojskowego...

'Nędza religijna jest jednocześnie wyrazem rzeczywistej nędzy i protestem przeciw nędzy rzeczywistej. Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu.' Oczywiście K. Marks
Póki kres dziejów- dopóty będą religie.

3

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.

Katolicyzm i kościół ewaluowały ku pewnej formie łagodności. Podobnie zresztą jak komunizm w ostatnich dekadach XX wieku. Myślę zresztą, że większa cześć światowych elit doszła w pewnym momencie do przekonania, że nie warto urządzać rzezi w tak zwanych "cywilizowanych" częściach świata. Eksterminacje przesunęły się do krajów trzeciego świata.
Do zdecydowanie większych problemów świata doprowadzają inne instytucje i ideologie nie związane w tak bezpośredni sposób z religią, jak na przykład, posiadające osobowość prawną, globalne korporacje. Podobnie współcześnie stworzone pojęcia takie jak poprawność polityczna, demokracja liberalna czy neutralność światopoglądowa państwa, służa jako narzędzia kontroli mas ludzkich. Manipulacje komunizmu czy kościoła to przy tym operacje na małą skalę.
Moim zdaniem świat nie zmienił się znacznie od czasów starożytnych tyranii, opartych na niewolnictwie.
Stare rzymskie przysłowie:
"Nihil novi sub sole"

4

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.

Jeśli tak Cię OjciecPiotr interesuje ten temat, to całkiem przypadkiem natrafiłam na książkę
Kościół katolicki wobec Holokaustu 1930-1965 - Michael Phayer

5 Ostatnio edytowany przez Ojciecpiotr (2013-07-13 12:57:52)

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.

Czytałaś? Wizerunek Kościoła Watykańskiego nie jest najlepszy. Pieniądze i władza marzy się wszystkim przywódcom. Tym z Watykanu też.

6

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.
herezjarcha napisał/a:

Katolicyzm i kościół ewaluowały ku pewnej formie łagodności.

Wyżynanie przeciwników stało się po prostu nieefektywnym sposobem działania. Po pierwsze, nie powstrzymało rozwoju herezji, po drugie wobec triumfu idei liberalnych oraz światopoglądu naukowego w wieku XVIII i coraz doskonalszemu obiegowi informacji, okazało się być sposobem źle widzianym. W świecie coraz bardziej naukowym i coraz lepiej poinformowanym tego typu praktyki stały się skuteczne jedynie w kierunku samobójstwa wizerunkowego. Co więcej, z historii wiemy że wszelkie wolnomyślicielstwo rozwija się doskonale niezależnie od prześladowań, a często prześladowania dają wręcz skutek odwrotny do zamierzonego. Represyjna polityka okupanta nazistowskiego, nie uspokoiła i nie podporządkowała społeczeństwa polskiego. Jakie by ono nie było, coraz większy wzrost liczby ofiar, powodował tylko narastanie nienawiści i stawał się motorem napędowym sił dążących do unicestwienia okupanta za wszelką cenę.


herezjarcha napisał/a:

Do zdecydowanie większych problemów świata doprowadzają inne instytucje i ideologie nie związane w tak bezpośredni sposób z religią

Jestem zdania że religijność bliskowschodnia to hamulec rozwojowy umysłu i nasza cywilizacja mogłaby funkcjonować znacznie lepiej niż obecnie, gdyby nie stulecia umysłowego zawirusowania.


herezjarcha napisał/a:

Podobnie współcześnie stworzone pojęcia takie jak poprawność polityczna, demokracja liberalna czy neutralność światopoglądowa państwa, służa jako narzędzia kontroli mas ludzkich.

Komu służą, temu służą. Brak tej neutralności, owocował tym że np. we Francji skazywały ciebie na śmierć Izby Ogniowe, rzecz jasna w imię religii. Nie wiem też, co ma do sprawy demokracja liberalna. Moim zdaniem taki system od dawna nie funkcjonuje. Nie wiem jak nazwać obecny system, ale w mojej opinii (która oczywiście może być błędna) bliżej temu do socjaldemokracji. Korporacje nigdy nie zdobyłyby takiej władzy gdyby nie interwencjonizm prawa państwowego na ich korzyść.

Co się tyczy kościoła, ostatnio zauważyłem niewiarygodną wręcz perfidię jakie tworzy system kościelny, przy nawet najlepszych intencjach, nieświadomych tej perfidii szeregowych księży, a nawet części hierarchów. Mianowicie:

Kościół sprzeciwia się antykoncepcji, równocześnie jest znany jako wielki obrońca i darczyńca biednych, ot np. fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Już w okresie industrializacji zauważono, że najbardziej rozmnażają się warstwy najgłupsze i najuboższe. Ponieważ liczne potomstwo, drastycznie pogarsza sytuację materialną licznej klasy ludzi słabo zarabiających, kościół zyskuje ich przychylność, dzięki swoim działaniom dobroczynnym. Ponieważ żyjemy w demokracji, kapitał poparcia społecznego ma ogromne znaczenie. Utrzymując tych ludzi w biedzie i niosąc im (pozorną) pomoc, kościół zyskuje ogromny wpływ na masy ludzkie ,a co za tym idzie na procesy polityczne, krótko mówiąc: utrzymanie ludzi w biedzie, służy interesom kościoła.

7

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.
Pan Lewski napisał/a:

Co się tyczy kościoła, ostatnio zauważyłem niewiarygodną wręcz perfidię jakie tworzy system kościelny, przy nawet najlepszych intencjach, nieświadomych tej perfidii szeregowych księży, a nawet części hierarchów. Mianowicie:

Kościół sprzeciwia się antykoncepcji, równocześnie jest znany jako wielki obrońca i darczyńca biednych, ot np. fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Już w okresie industrializacji zauważono, że najbardziej rozmnażają się warstwy najgłupsze i najuboższe. Ponieważ liczne potomstwo, drastycznie pogarsza sytuację materialną licznej klasy ludzi słabo zarabiających, kościół zyskuje ich przychylność, dzięki swoim działaniom dobroczynnym. Ponieważ żyjemy w demokracji, kapitał poparcia społecznego ma ogromne znaczenie. Utrzymując tych ludzi w biedzie i niosąc im (pozorną) pomoc, kościół zyskuje ogromny wpływ na masy ludzkie ,a co za tym idzie na procesy polityczne, krótko mówiąc: utrzymanie ludzi w biedzie, służy interesom kościoła.

Ameryki nie odkryłeś smile Z resztą badania demograficzne to potwierdzają. Każdy zdrowo myślący i nie omotany przez Kościół człowiek to wie.

8

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.

Dodałbym jeszcze tylko to co już napisałem na jednym z wątków element wspólny tych trzech doktryn. Co gorsza trwa to do tej pory. Zbrodnia przeciwko ludzkości czyli tuszowanie sprawy molestowania dzieci przez księży. Watykan, a co za tym idzie papież i wszyscy mu poddani akceptują to, że pedofile nie są karani jak zwyczajni zbrodniarze tylko są przenoszeni do innej parafii albo w ogóle nie reagują. Znane są przypadki bierności stolicy piotrowej przez lata...

9

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.

Odchodząc na moment od rozważań ideowo-systemowych:

W 86 roku, w jednym ze swoich raportów, tow. Górnicki zawiadamia gen. Jaruzelskiego, że w kręgu popleczników/sojuszników kościoła katolickiego wykryto byłych stalinowców. Górnicki wcale nie był z tego fakty zadowolony gdyż, dla nieznających historii przypomnijmy; Stalinizm był od czasu referatu Chruszczowa uznany w Bloku Wschodnim za system zbrodniczy. Dla Górnickiego była to jedna z przesłanek wskazujących, że kościół posunie się do wszystkiego gdyż jego głównym celem jest zdobycie jak największej władzy. Dodajmy że Górnicki jako remedium na problemy z kościołem katolickim postulował, nie represje, lecz wsparcie państwa dla promocji wyznań protestanckich i prawosławia, oraz stworzenie programu telewizyjnego, w którym różne religie byłyby prezentowane przez ich wyznawców.

10

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.

Up:

Ostatnio doszedłem do ciekawych wniosków:

1. W Księdze Liczb czytamy że Jozue i jego ludzie dostali od Boga polecenie by pójść do ziemi Haanan, przejąć ją i wymordować jej mieszkańców "za bałwochwalstwo i inne zbrodnie" (czyli ze względów religijnych). W tym punkcie obserwujemy zbieżność z bolszewizmem, ponieważ:

W obydwu przypadkach ziemia zostaje odebrana jej wcześniejszym posiadaczom
W obydwu przypadkach zastosowanie znajduje ludobójstwo
W obydwu przypadkach za nie zgadzanie się z doktryną karą była śmierć

2. Bóg kazał Żydom "pożyczyć" złote naczynia od Egipcjan, oraz uciec z nimi z Egiptu. Tzn. że Bóg poparł przymusową redystrybucję, co jest charakterystyczne dla socjalistów, nazistów, komunistów, trockistów i bolszewików.

3.Kościół popiera jałmużnę, różnica w stosunku do socjalisty polega na tym że jałmużna jest dobrowolna, redystrybucja jest przymusowa, ale! Kościół prowadzi działalność duszpasterską i misjonarską. W średniowieczu za niezapłacenie podatków na rzecz kościoła, groziły klątwy które rzucano na całe miasta. Tzn. że ludzie byli zmuszani do płacenia daniny przeznaczanej m.in. na indoktrynację- bolszewicy robili tak samo.

Wracając do przykładu z Księgi Liczb:

ziemia zostaje odebrana jej wcześniejszym posiadaczom

Wynika z tego że jak najbardziej mamy prawo odebrać kościołowi wszystko co posiada, ponieważ w Biblii znajdujemy przykłady odbierania właścicielom ich dóbr (wymordowanie Haanejczyków, obrabowanie Egipcjan). Skoro oni kradli, to czemu mamy nie być uprawnieni do odebrania Kościołowi w Polsce nawet wszystkiego co posiada, zwłaszcza że to przecież wszystko są dobra które posiadł z naszego nadania?

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.
Pan Lewski napisał/a:

Up:

Ostatnio doszedłem do ciekawych wniosków:
[...]

Czy mógłbyś być mniej gołosłowny i podać wersety, do których się odnosisz?

12

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.
takijedenfacet820 napisał/a:

Czy mógłbyś być mniej gołosłowny i podać wersety, do których się odnosisz?

Jak wy mówicie coś bez sensu, to żadne dowodzenie nie jest dobre. Jak ja coś staram się mówić z sensem, to się mnie zarzyna bibliografią. To Chrześcijanie powinni znać Biblię!

Księga Liczb  33. 52, Deut. 7. 2,3 - jest tam że Bóg polecił Izraelitom wytracić wszystkich mieszkańców ziemi Chanaan

Wersetów o ucieczce z Egiptu nie będę podawał, bo to jest tak znane że nie ma mi po co tracić czasu.

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.

Będzie długi wpis!



Pan Lewski napisał/a:
takijedenfacet820 napisał/a:

Czy mógłbyś być mniej gołosłowny i podać wersety, do których się odnosisz?

Jak wy mówicie coś bez sensu, to żadne dowodzenie nie jest dobre. Jak ja coś staram się mówić z sensem, to się mnie zarzyna bibliografią. To Chrześcijanie powinni znać Biblię!

Księga Liczb  33. 52, Deut. 7. 2,3 - jest tam że Bóg polecił Izraelitom wytracić wszystkich mieszkańców ziemi Chanaan

Wersetów o ucieczce z Egiptu nie będę podawał, bo to jest tak znane że nie ma mi po co tracić czasu.

Kilka uwag :
1) Podobno masz aspiracje naukowe!? Powinieneś wiedzieć, że publikując jakieś odkrycia będziesz rozliczany z każdego słowa i przecinka. Przyzwyczaj się i przestań marudzić. Jeśli łudzisz się, że zawsze spotkasz się z poklaskiem to muszę wyprowadzić Cię z błędu.
2) Nie jestem pewien, ale mogę się domyślać, jakie masz zdanie o osobach piszących na forum, ale mion skromnym zdaniem powinieneś zachować szacunek dla czytelnika nawet jeśli ten nie jest tak elokwentny jak Ty. Chcesz należeć do elity? Miej wyrozumiałość wobec zdania innych ludzi!
3) Gdybym nie był pewien i nie sprawdził, że coś nie tak to nie czepiałbym się Twojego wywodu, któremu nie można odmówić logiki i złośliwości.
4) Jeśli chodzi o znajomość Biblii to muszę się zgodzić, nauki Jezusa nie sposób dobrze zrozumieć bez znajomości ST. Jednocześnie na tym się wykładasz.
5) Cytaty z BT
Do rzeczy. Powołujesz się na ten tekst:
Lb 33
Boży nakaz co do podziału Kanaanu
50 Tak mówił Pan do Mojżesza na równinach Moabu, naprzeciw Jerycha: 51 ?To powiedz Izraelitom: Gdy przejdziecie przez Jordan do ziemi Kanaan, 52 macie wypędzić wszystkich mieszkańców kraju przed sobą. Zniszczycie wszystkie wyobrażenia bogów, podobnie wszystkie posągi ulane z metalu, a wszystkie wyżyny spustoszycie. 53 Weźmiecie następnie kraj w posiadanie i będziecie w nim mieszkali, albowiem Ja dałem wam tę ziemię w posiadanie. 54 Podzielicie losem ziemię jako dziedzictwo dla poszczególnych pokoleń. Temu, które ma więcej ludzi, dacie większe dziedzictwo, a temu, które ma mniej - mniejsze. Co komu losem przypadnie, to będzie do niego należało. Macie im według pokoleń przydzielić posiadłość. 55 Jeśli jednak mieszkańców kraju nie wypędzicie przed sobą, będą ci, którzy pozostaną, jakby cierniami dla waszych oczu i kolcami dla waszych boków; oni to będą was uciskać w kraju, gdzie zamieszkacie. 56 Wtedy uczynię wam to, co im zamierzałem uczynić?.

Niech każdy z forumowiczów sam oceni jaki ma wydźwięk. Ludobójstwo? Chyba byś chciał. Jest tego pełno gdzie indziej. Masz inny przekład? To dawaj! W oryginale wiele słów miało kilka znaczeń zależnie od kontekstu więc możemy okładać się słownikami dłuższy czas. Sorry, sam zacząłeś.  Ta historia ma swój ciąg dalszy, warto się z nim zapoznać o ile masz czas i chęć.
Twoja interpretacja historii z Egiptem też stoi na cienkich nogach, ale stoi, więc  nie denerwuj się.
Cytuję:
Wj 11[b],  1 Pan rzekł do Mojżesza: ?Jeszcze jedną plagę ześlę na faraona i na Egipt. Potem uwolni was stąd. A uwolni was całkowicie, nawet was wszystkich stąd wypędzi. 2 Oznajmij to ludowi, [b]ażeby każdy mężczyzna u sąsiada swego i każda kobieta u sąsiadki swej wypożyczyli przedmioty srebrne i złote?. 3 A Pan zjednał ludowi łaskę w oczach Egipcjan. Mojżesz także zażywał w kraju egipskim wielkiej czci tak u sług faraona, jak i u ludu.

Wj12[b/], 35 Synowie Izraela uczynili według tego, jak im nakazał Mojżesz, i [b]wypożyczali od Egipcjan przedmioty srebrne i złote oraz szaty. 36 Pan wzbudził życzliwość Egipcjan dla Izraelitów, i pożyczyli im. I w ten sposób [Izraelici] złupili Egipcjan6.

Wj3, 19 Ja zaś wiem, że król egipski pozwoli nam wyjść z Egiptu tylko wtedy, gdy będzie zmuszony ręką przemożną. 20 Wyciągnę przeto rękę i uderzę Egipt różnymi cudami, jakich tam dokonam, a wypuści was. 21 Sprawię też, że Egipcjanie okażą życzliwość ludowi temu, tak iż nie pójdziecie z niczym, gdy będziecie wychodzić. 22 Każda bowiem kobieta pożyczy od swojej sąsiadki i od pani domu swego srebrnych i złotych naczyń oraz szat[b]8. Nałożycie to na synów i córki wasze i złupicie Egipcjan[/b]?.

Przypis 8 mówi: Nie chodziło tu o zwyczajną pożyczkę, ale o zażądanie słusznej zapłaty za trudy niewoli i za nieruchomości pozostawione w Egipcie.

Wj12, 37 I wyruszyli Izraelici z Ramses ku Sukkot7 w liczbie około sześciuset tysięcy mężów pieszych, prócz dzieci. 38 Także wielkie mnóstwo cudzoziemców wyruszyło z nimi, nadto owce i woły, i olbrzymi dobytek. 39 Z ciasta, które wynieśli z Egiptu, wypiekli niekwaszone placki, ponieważ się nie zakwasiło. Wypędzeni z Egiptu bez najmniejszej zwłoki, nie zdołali przygotować nawet zapasów na drogę. 40 A czas pobytu Izraelitów w Egipcie trwał czterysta trzydzieści lat. 41 I oto tego samego dnia, po upływie czterystu trzydziestu lat, wyszły wszystkie zastępy Pana z ziemi egipskiej.

Kontekst:
Wj1, 8 Lecz rządy w Egipcie objął nowy król, który nie znał Józefa. 9 I rzekł do swego ludu: ?Oto lud synów Izraela jest liczniejszy i potężniejszy od nas. 10 Roztropnie przeciw niemu wystąpmy, ażeby się przestał rozmnażać. W wypadku bowiem wojny mógłby się połączyć z naszymi wrogami w walce przeciw nam, aby wyjść z tego kraju?. 11 Ustanowiono nad nim przełożonych robót publicznych, aby go uciskali ciężkimi pracami. Budowano wówczas dla faraona miasta na składy: Pitom i Ramses. 12 Ale im bardziej go uciskano, tym bardziej się rozmnażał i rozrastał, co jeszcze potęgowało wstręt do Izraelitów. 13 Egipcjanie bezwzględnie zmuszali synów Izraela do ciężkich prac 14 i uprzykrzali im życie uciążliwą pracą przy glinie i cegle oraz różnymi pracami na polu. Do tych wszystkich prac przymuszano ich bezwzględnie.
15 Potem do położnych u kobiet hebrajskich, z których jedna nazywała się Szifra, a druga Pua, powiedział król egipski 16 te słowa: ?Jeśli będziecie przy porodach kobiet hebrajskich, to patrzcie na płeć2noworodka. Jeśli będzie chłopiec, to winnyście go zabić, a jeśli dziewczynka, to zostawcie ją przy życiu?. 17 Lecz położne bały się Boga i nie wykonały rozkazu króla egipskiego, pozostawiając przy życiu [nowo narodzonych] chłopców. 18 I wezwał król egipski położne, mówiąc do nich: ?Czemu tak czynicie i czemu pozostawiacie chłopców przy życiu?? 19 One odpowiedziały faraonowi: ?Kobiety hebrajskie nie są podobne do Egipcjanek, one są zdrowe, toteż rodzą wcześniej, zanim zdoła do nich przybyć położna?. 20 Bóg dobrze czynił położnym, a lud [izraelski] stawał się coraz liczniejszy i potężniejszy. 21 Ponieważ położne bały się Boga, również i im zapewnił On potomstwo. 22 Faraon wydał wtedy całemu narodowi rozkaz: ?Wszystkich nowo narodzonych chłopców Hebrajczyków3należy wyrzucić do rzeki, a dziewczynki pozostawić przy życiu?.

Jak napisałem wcześniej, chętnie skonfrontuję to co jest napisane w przekładnie, z którego korzystasz i jeśli się mylę to przyznam Tobie rację. Na razie powinieneś na spokojnie przemyśleć to co napisałeś i jakie wyraziłeś opinie z tym co zacytowałem. Life is brutal.
Z dalszą częścią Twojego wpisu nie będę polemizował, jest wiele rzeczy , które w mojej opinii są złe w KK więc powstrzymam się. Powiem tylko tyle, że strasznie naciągnąłeś argumenty.
A teraz to co napisałeś wcześniej:

Pan Lewski napisał/a:

Up:
Ostatnio doszedłem do ciekawych wniosków:
1. W Księdze Liczb czytamy że Jozue i jego ludzie dostali od Boga polecenie by pójść do ziemi Haanan, przejąć ją i wymordować jej mieszkańców "za bałwochwalstwo i inne zbrodnie" (czyli ze względów religijnych). W tym punkcie obserwujemy zbieżność z bolszewizmem, ponieważ:
W obydwu przypadkach ziemia zostaje odebrana jej wcześniejszym posiadaczom
W obydwu przypadkach zastosowanie znajduje ludobójstwo
W obydwu przypadkach za nie zgadzanie się z doktryną karą była śmierć
2. Bóg kazał Żydom "pożyczyć" złote naczynia od Egipcjan, oraz uciec z nimi z Egiptu. Tzn. że Bóg poparł przymusową redystrybucję, co jest charakterystyczne dla socjalistów, nazistów, komunistów, trockistów i bolszewików.
3.Kościół popiera jałmużnę, różnica w stosunku do socjalisty polega na tym że jałmużna jest dobrowolna, redystrybucja jest przymusowa, ale! Kościół prowadzi działalność duszpasterską i misjonarską. W średniowieczu za niezapłacenie podatków na rzecz kościoła, groziły klątwy które rzucano na całe miasta. Tzn. że ludzie byli zmuszani do płacenia daniny przeznaczanej m.in. na indoktrynację- bolszewicy robili tak samo.
Wracając do przykładu z Księgi Liczb:
ziemia zostaje odebrana jej wcześniejszym posiadaczom
Wynika z tego że jak najbardziej mamy prawo odebrać kościołowi wszystko co posiada, ponieważ w Biblii znajdujemy przykłady odbierania właścicielom ich dóbr (wymordowanie Haanejczyków, obrabowanie Egipcjan). Skoro oni kradli, to czemu mamy nie być uprawnieni do odebrania Kościołowi w Polsce nawet wszystkiego co posiada, zwłaszcza że to przecież wszystko są dobra które posiadł z naszego nadania?

14 Ostatnio edytowany przez Pan Lewski (2013-09-30 00:10:55)

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.
takijedenfacet820 napisał/a:

Będzie długi wpis!

Kilka uwag :

No , wreszcie ktoś kto dźwiga poziom w górę. Brawo! A już się przyzwyczaiłem do lotu koszącego.

Ustosunkowywać się dokładnie nie mam czasu w tej chwili, ale jeśli podrzucisz coś twojego o pokrewieństwie lub jego braku trzech idei to z chęcią przeczytam.

Do dyskusji rzucam dalszy fragment: (2 Sam. 21) o tym jak Saul zamordował kilku Gabaonitów. Za tę zbrodnię Bóg zesłał głód na cały lud Izraelski, czemu zapobieżono poprzez powieszeniu siedmiu synów i wnuków Saula.

takijedenfacet820 napisał/a:

Przyzwyczaj się i przestań marudzić. Jeśli łudzisz się, że zawsze spotkasz się z poklaskiem to muszę wyprowadzić Cię z błędu.
2) Nie jestem pewien, ale mogę się domyślać, jakie masz zdanie o osobach piszących na forum, ale mion skromnym zdaniem powinieneś zachować szacunek dla czytelnika nawet jeśli ten nie jest tak elokwentny jak Ty. Chcesz należeć do elity? Miej wyrozumiałość wobec zdania innych ludzi!

:
Mam wyrozumiałość gdy ktoś chociaż próbuje sensownie argumentować, a szacunek gdy ktoś jest w tym mocny. Zjechałeś mnie mocno i miałeś do tego święte prawo, bo podstawy masz bardzo solidne. Gdybyśmy (ludzie) zawsze dyskutowali w ten sposób to byśmy dalej doszli w naszej wiedzy o świecie. W większości postów chodzi mi już głównie o wstrząśnięcie rozmówcą, żeby zaczął być krytyczny wobec czegokolwiek, o resztę warstwy dbam mniej, bo nie ma dla kogo się wysilać.
A tu proszę miła niespodzianka, bo post bardzo ciekawy i ugruntowany. Naprawdę żałuję że nie mam czasu się teraz wczytywać w tę sprawę.

Co do dalszych argumentów strasznie naciągniętych... No chyba nie tak strasznie ale też nie mam czasu się spierać.

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.
Pan Lewski napisał/a:

[...]
Do dyskusji rzucam dalszy fragment: (2 Sam. 21) o tym jak Saul zamordował kilku Gabaonitów. Za tę zbrodnię Bóg zesłał głód na cały lud Izraelski, czemu zapobieżono poprzez powieszeniu siedmiu synów i wnuków Saula.
[...]

To zależy jak chcesz wykorzystać ten fragment. Jakie są Twoje wnioski?

16

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.
takijedenfacet820 napisał/a:
Pan Lewski napisał/a:

[...]
Do dyskusji rzucam dalszy fragment: (2 Sam. 21) o tym jak Saul zamordował kilku Gabaonitów. Za tę zbrodnię Bóg zesłał głód na cały lud Izraelski, czemu zapobieżono poprzez powieszeniu siedmiu synów i wnuków Saula.
[...]

To zależy jak chcesz wykorzystać ten fragment. Jakie są Twoje wnioski?

Odpowiedzialność zbiorowa, skądinąd w ST bardzo często się pojawiająca.

Wspominałeś o ludobójstwie w innych fragmentach, to by warto przytoczyć, ja w tej chwili nie mam czasu na czytanie od deski do deski.

Co do poprzedniej wypowiedzi: Uważam że w przypadku Egipskim mój wywód pada w znacznej części, ponieważ kradzież można uznać jako odebranie zapłaty za usługę. Aczkolwiek toczka w toczkę przypomina to ideę redystrybucji dóbr. Nie potępiam, jednakowoż należy na to zwrócić uwagę, bo mamy problem polegający na tym że wszystko co bolszewickie albo nazistowskie, jest od razu drogą skojarzeń uznawane za złe. A tymczasem oczywiście tak nie jest.

Natomiast wracając do problemu mieszkańców ziemi Kanaan. Nie będę się spierał o tłumaczenie, bo jak słusznie zauważyłeś, do niczego to nie prowadzi. Nie mam takiej wiedzy językowej żeby samemu dochodzić właściwego znaczenia. Natomiast niezależnie od tłumaczenia, śmiało możemy uznać że zlecono wykonanie czystki etnicznej. Skoro wypędzono mieszkańców i zniszczono ich dobra, należy się spodziewać że nie obyło się bez ofiar. A czystka etniczna jest jakby nie patrzeć jedną z ulubionych metod bolszewików.

Idźmy dalej: Już w czasach triumfu chrześcijaństwa i katolicyzmu, zdarzało się masowe niszczenie obrazów i książek.
Np.
Za papieża Pawła VI w Rzymie, Bolonii, Wenecji, Florencji płoną stosy z książkami. W Wenecji tylko jednego dnia spalono 10tys. książek.

Naziści robili dokładnie tak samo. Z kolei bolszewicy słyną z cenzury, której oczywiście nie stosowali jako pierwsi...

17

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.

Pan Lewski - mniej Voltaire i Rosseau.

18

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.
Adam12 napisał/a:

Pan Lewski - mniej Voltaire i Rosseau.

Bo co? Krzyż mi zastrugasz, czy stos podpalisz?

19

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.

Bo to śmieszne jak powtarzasz za panami nauczycielami zadane mantry - chyba nawet bez świadomości źródła.

20

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.
Adam12 napisał/a:

Bo to śmieszne jak powtarzasz za panami nauczycielami zadane mantry - chyba nawet bez świadomości źródła.

A co, katolicy mają monopol na powtarzanie mantry?

Zdobyłbyś się lepiej na jakiś argument, zamiast mnie obrażać między wierszami i autorytarnie dyktować mi co mi wolno czytać w jakiej ilości.

21

Odp: Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.
Pan Lewski napisał/a:
Adam12 napisał/a:

Pan Lewski - mniej Voltaire i Rosseau.

Bo co? Krzyż mi zastrugasz, czy stos podpalisz?

I Ty mówisz o atakowaniu?

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Faszyzm, Stalinizm, Katolicyzm. Zapraszam do dyskusji.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024