czy konieczny jest zabieg i czy bede mogla miec dzieci ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » czy konieczny jest zabieg i czy bede mogla miec dzieci ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: czy konieczny jest zabieg i czy bede mogla miec dzieci ?

witam

Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o wyniku badania usg. Dziś miałam robione przez moja ginekolog ale w zasadzie niczego konkretnego się nie dowiedziałam a jedynie żyję w strachu, ze dolega mi coś poważnego.
Usg dopochowowe torbiel hypoechogenna 4,29 X4,41 w łączności z janikiem

I co dalej? Dostałam skierowanie do szpitala i tam maja zdecydować co dalej. Boje się ze to coś poważnego. Pani doktor nic mi nie wytłumaczyła a ja żyję w strachu...

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez enigma26 (2013-06-22 13:07:31)

Odp: czy konieczny jest zabieg i czy bede mogla miec dzieci ?

Nie martw się:)Torbiel to przestrzeń wypełniona płynem.Dostałaś skierowanie do szpitala,ponieważ torbiel trzeba monitorować.Jeżeli będą ku temu wskazania będzie trzeba ją usunąć chirurgicznie,ponieważ gdyby torbiel pękła sama mogłoby dojść do krawienia do jamy otrzewnowej.Zabieg nie zawsze jest jednoznaczny z usunięciem jajnika.Poza tym do zajścia w ciąże wystarczy ci jeden zdrowy jajnik więc nie zamartwiaj się:)

3

Ja miałam w wieku 19lat usuwaną torbiel,która mieściła się na lewym jajniku.
Lekarze zawsze starają się usunąć torbiel bez naruszania samego jajnika.
A może wystarczy " odessanie" płynu z torbieli w Twoim przypadku.W moim próbowali ale po miesiącu torbiel znów "napełniła się", że tak to ujmę.
Sam zabieg nie jest groźny, bo teraz wykonują to laparoskopowo. Zostaną Ci centymetrowe blizenki po obu stronach jajników i przy pępku*oczywiście jeśli w ogóle będziesz miała taki zabieg:)
Blizny są na prawdę małe i prawie niewidoczne.A i tak spodnie/gatki na 100% je zakryją:)
Nie martw się,wszystko na pewno będzie dobrze:)
Nie stresuj się bo to tylko pogorszy Twoje samopoczucie:)

ZDRÓWKA!!

4

Ja również  miałam Torbiel na lewym jajniku.
Po podaniu hormonu samoistne usuną się .
Choć wcześniej inny Ginekolog stwierdził że to
mięśniak. W necie wpisałam słowa kluczowe i tam
znalazłam nawet filmik na temat torbieli.Jest kilka
rodzaji. Ja również życzę zdrówka smile

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » czy konieczny jest zabieg i czy bede mogla miec dzieci ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024