nowy papież - Fałszywy Prorok (Apokalipsa św. Jana) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » nowy papież - Fałszywy Prorok (Apokalipsa św. Jana)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 37 ]

1 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-03-10 21:09:55)

Temat: nowy papież - Fałszywy Prorok (Apokalipsa św. Jana)

Ap 19,20 I pochwycono Bestie, a z nia Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki,
którymi zwiódł tych, co wzieli znamie Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi.
Oboje zywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejacego siarka.
Ap 20,10 A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie sa
Bestia i Fałszywy Prorok. I beda cierpiec katusze we dnie i w nocy na wieki
wieków.

Według proroctw zawartych w orędziach "Ostrzeżenie" które otrzymuje od Jezusa współczesna katolicka wizjonerka z Irlandii, Maria Bożego Miłosierdzia

(objawienia się sprawdzają, zastała w nich przepowiedziana m. i. abdykacja papieża oraz wiele innych wydarzeń, więcej na ten temat tutaj:
wstawianie linków jest niezgodne z regulaminem forum

Benedykt XVI jest ostatnim prawidziwym papieżem, na jego miejsce, w wyniku spisku zasiądzie Fałszywy Prorok, postać opisana w Apokalipsie św. Jana, zaraz obok Antychrysta

będzie to haryzmatyczna postać, wielu ludzi będzie go uważać za żyjącego świętego, będzie również dokonywać cudów,

ropoznać go będzie można po zmianach jakich dokona w Kościele:
- będzie zmniejszane znaczenie sakramentów świętych (w tym Eucharystii) aż do ich całkowitego zniesienia
- nastąpi tolerancja dla grzechu
-zmieniona zostanie msza święta
- ostatecznie wszystkie religie zostaną połączone w Jeden Światowy Kościół

oto jedno z tych orędzi:

[i]Fałszywy prorok przejmie teraz Siedzibę w Rzymie
orędzie z serii "Ostrzeżenie" - niedziela, 17 lutego 2013, godz. 19.00

Moja wielce umiłowana córko, jak przepowiedziane, cały świat teraz ujrzy schizmę w łonie Kościoła Katolickiego, stając się jej świadkiem. Odejście Mojego wielce umiłowanego Świętego Namiestnika, Papieża Benedykta XVI, oznacza początek końca. Ja, poprzez ciebie, Mojego wybranego proroka, przez ponad dwa lata próbowałem przygotować Mój Kościół na to smutne wydarzenie.
Elita Masońska przechwyciła kontrolę nad Moim Kościołem i będą oni narzucać katolikom najbardziej nikczemne oszustwo. Klucze Rzymu znajdują się obecnie w Moich Rękach, a zostały Mi one przekazane przez Mojego Ojca. Będę kierował Moimi wyznawcami, tak aby Prawda mogła zostać zachowana oraz aby Moje Święte Słowo pozostało nienaruszone.

Fałszywy prorok przejmie teraz Siedzibę w Rzymie, a Moje Słowo, tak samo jak to stało się podczas Mojego Życia na ziemi ? zostanie potraktowane jak herezja. Kiedy tylko oszustwo to zostanie przedstawione światu ? jak gdyby ta nowa władza reprezentowała Prawdę ? nie ulegaj złudzeniu, Moja córko, będziesz bowiem straszliwie cierpieć w Moje Święte Imię, tak samo jak prorocy, którzy przyszli przed tobą.
Moi wyznawcy muszą pozostać spokojni i modlić się o zbawienie wszystkich Moich najświętszych sług, którzy staną się łupem dla tej ohydy. Wzywam ich, aby odpowiedzieli w następujący sposób:

Postępujcie nadal zgodnie z Moimi Naukami. Nigdy nie odstępujcie od Słowa Bożego. Pozostańcie wierni waszym świętym obowiązkom i udzielajcie Świętych Sakramentów zgodnie z tym, jak zostaliście przeze Mnie pouczeni. Nauczanie Kościoła Katolickiego, które bazuje na fundamencie Mojego Apostoła Piotra, pozostaje nieomylne. Obecnie to ulegnie zmianie, kiedy tylko fundament ten zostanie wstrząśnięty poprzez nadchodzące zmiany. Już wkrótce Mój Kościół zmieni się dla was nie do poznania i będziecie czuli się bardzo nieswojo, kiedy staniecie się świadkami tego, jak Moje Święte Słowo będzie manipulowane.
Wasz Jezus

źródło: wstawianie linków jest niezgodne z regulaminem forum

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: nowy papież - Fałszywy Prorok (Apokalipsa św. Jana)

Ale wiesz, ze Pismo Święte zostało stworzone przez Autorów Natchnionych i jest również dziełem literackim, którego nie należy odbierać dosłownie?

Śmiać mi się chce, jak czytam takie przepowiednie. Końce świata, fałszywi prorocy... Armageddon, masakra.

3

obserwujcie uważnie nowego papieża, Apokalipsa św. Jana będzie się wypełniać na waszych oczach

Mt 24,15 Gdy wiec ujrzycie ?ohyde spustoszenia?, o której mówi prorok Daniel, zalegajaca
miejsce swiete - kto czyta, niech rozumie - Mt 24,16 wtedy ci, którzy beda w Judei, niech uciekaja w góry! Mt 24,17 Kto bedzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrac rzeczy z domu. Mt 24,18 A kto bedzie na polu, niech nie wraca, zeby wziac swój płaszcz. Mt 24,19 Biada zas brzemiennym i karmiacym w owe dni! Mt 24,20 A módlcie sie, zeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. Mt 24,21 Bedzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od poczatku swiata az dotad i nigdy nie bedzie.

4

według proroctw fałszywym prorokiem jest właśnie Franciszek (Jorge Bergoglio)

zobaczymy, ma znieść sakramenty święte, zmienić nie do poznania mszę, przekręcać nauczanie Kościoła i Pisma Świętego

http://zapodaj.net/images/3b3fcde569fa2.jpg

5

Szkoda mi takich ludzi jak luk1407.

6

Ojciecpiotr napisał/a:

Mnie tez.
Ciekawe, jaki cel sobie obierze, jak za jakieś 8-10 lat skończy się pontyfikat Franciszka...

7

wywiad z kardynałem Stanisławem Dziwiszem podczas wczorajszego wydania wiadomości

dziennikarz - kardynał Dolan mówił że podczas kolacji kiedy Franciszek, papież Franciszek wzniósł toast to zaczął od słów "niech Bóg wam wybaczy co wyście zrobili" tak rzeczywiście było czy to był tylko żart?

kardynał Dziwisz - Nie, nie, to nie był żart, taka była atmosfera na kolacji, która trwała dość długo, bo to właściwie to była celebracja wspólnoty radości po konklawe, to wyrażenie Ojca Świętego spowodowało wielką radość i sprowokowało jak by wielką sympatie do niego, nie taką jak na placu widzieliśmy, bo cały Rzym przyszedł aby świętować to wielkie wydarzenie, przeżyć jeszcze raz te wielkie chwile które co jakiś czas przeżywa Rzym, pamiętamy 1978 rok, myślę że chwile po wczoraj to powróżyło, ten entuzjazm dla człowieka, wcześniej nie znanego, a teraz

dziennikarz - z końca świata

kardynał Dziwisz - z końca świata jak powiedział, bo Jan Paweł II był z dalekiego kraju, ten z końca świata, ale ukazał się w sposób bardzo sympatyczny, w swojej prostocie, w swojej szczerości, zdobył Rzym, myślę że to jego tutaj przemówienie, zdobyło sympatie na całym świecie i przyjęcie także w Polsce, bardzo dobre

kardynał Stanisław Dziwisz, wydanie wiadomości 14.03.2013 godz. 19:30

wywiad na: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BtNWd6Z3hyk

8

będzie co ma byc. nam pozostaje modlitwa i rozsądek w obserwacjach, rozwazanie Ewangelii. po co sie tak nakrecac luk? spusc troche powietrza i zacznij zyc troche bardziej Bogiem a zaden fałszywy prorok nie bedzie ci straszny. przytul sie do Boga.

9

po to żeby ostrzec ludzi, który są w tej chwili oszukiwani ?

10

Czlowieku, wez zastanow sie o czym piszesz, wstyd !

11

a mi się wydaje że jakby wybrali Polaka to by zaraz był uwielbiony przez takie osoby jak luk1407 ...a że  z innego kraju to już brak tolerancji...bo gorszy! wiele opinii było że "oby  nie wybrali murzyna bo będzie koniec świata" . wstyd za was tak myslących !bo to wy grzeszycie teraz najbardziej. co wam do tego kto jest papieżem! przecież wybór nie zależy od szarych ludzi. na pierwszy rzut oka wydaje się Franciszek na bardzo skromną osobę...i dobrze bo może nauczy księży że mają żyć skromnie a nie jeździć super furami i robić co chcą...bo większość z nich za plecami mają diabła....fajni mi księża którzy żyją swoim światem, są pedofilami, wrednymi skur****** że boisz się odejść od konfesjonału bo wstydu Ci narobił, bo nie chce udzielić I Komunii Św. Twojemu dziecku tylko dlatego bo nie dałeś na kolędę 100zł, którzy coraz więcej zdzierają za pochówek czy udzielenie ślubu... Kościół jest jak nasz rząd - utrzymuje się z  nas idiotów którzy co mies musimy odprowadzić swoją część kasy żeby oni mieli za co żyć. Oni tak nauczeni są od wieków...ileż razy to słyszałam " pójdę na księdza przynajmniej kasę będę mieć " ! taką opinię sobie wyrobili że ludzie nie patrzą młodzi na to że kościół daje przykład...że to powinna dla nas być ostoja spokoju, wyciszenia, rozmowy z Bogiem... czy większość jest dumna z tego że idzie do kościoła tylko dlatego że mama każe albo wstyd przed sąsiadami nie iść ? czemu młodzi rodzice traktują sakramenty święte jako " odbębnienie"....a potem ulga że " no już z  głowy" ....czemu ja chcąc wziąść ślub muszę żyć z myślą że miesiąc będę pracować za darmo żeby opłacić księdza... kościół to kolejny dowód na to że nie ma nic za darmo....mam jednak nadzieję że nowy papież zmieni chociaż trochę to wszystko... udowodni że warto iść do tego kościoła dla Boga  a nie dla księdza. bardzo spodobało mi się  że wyszedł do ludzi prostych i zachował się prosto a nie jak ktoś uwielbiony...że nie ubrał się w złoto... wiele krytyki było na ten temat ale ja zdania nie zmienię...moim zdaniem wszystko wyszło tak jak trzeba. nie wierzę w koniec świata... końca świata nie będzie !!! musiałby chyba jakiś meteoryt rozwalić Ziemię....bo nawet wojna nie jest wstanie wybić wszystkich ludzi...tak przynajmniej mi się wydaje...
wybaczcie jeśli moja wypowiedź była chaotyczna ale zdenerwowałam się

12

luk1407 napisał/a:

Franciszek (Jorge Bergoglio)

zobaczymy, ma znieść sakramenty święte, zmienić nie do poznania mszę, przekręcać nauczanie Kościoła i Pisma Świętego

To może w końcu będzie to wyglądać tak, jak powinno wink

13

Cynicznahipo napisał/a:
Ojciecpiotr napisał/a:

Mnie tez.
Ciekawe, jaki cel sobie obierze, jak za jakieś 8-10 lat skończy się pontyfikat Franciszka...

I okaże się, że Franciszek jest konserwatystą z krwi i kości i nie zrobił żadnej rewolucji. To że nie tknie sakramentów jest pewne ( z resztą po co miałby to robić), tak samo jak to, że nie ruszy kwestii nauczania Kościoła na temat in vitro czy celibatu księży. Jego twarde poglądy  w tych materiach są znane od dawna. Wtedy luk1407 wyprze ze swojej świadomości to co tu teraz napisał i znajdzie sobie nowe dowody na koniec świata i kogoś innego ogłosi antychrystem. Taki typ, cóż zrobić.

Allan Sandale, Carnegie Institution w Pasadenie: "Świat we wszystkich swych składowych częściach i zależnościach jest zbyt skomplikowany, aby mógł być wyłącznie rezultatem przypadku."
Artur Leonard Schawlow - fizyk,noblista: "Wydaje mi się, że będąc skonfrontowani z cudami życia i wszechświata, należy zadać sobie pytanie dlaczego, a nie po prostu jak. Jedyne możliwe odpowiedzi są religijne..."

14

Chcę powiedzieć, że ja słyszałam już o antychryście w postaci JP2. Potem był kolejny papież, teraz jest Franciszek.
Lepiej ... wątpię by było, w końcu Jezus musi kiedyś przyjść, jak obiecał, ale znowuż nie przesadzajmy. No, chyba że już mamy uciekać w góry. Bo co właściwie mamy z tą wiadomością zrobić?

15

Catwoman napisał/a:

Bo co właściwie mamy z tą wiadomością zrobić?

olać ją i myśleć swoje

16

Ojciecpiotr napisał/a:

Mnie tez barrrrrrrrdzo szkoda  takich  ludzi jakim jest  FANATYK LUK 1404,co oni z soba robia   sad
sad sad i jeszcze innych wciagaja w swoja  GLUPOTE sad SZKODA SLOW i CZASU NA NICH!!!!

17 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-03-21 22:00:27)

rzekomo konserwatywny papież Franciszek

Dzięki publikacji amerykańskiego "New York Times" cały świat poznał zaskakujący fakt z życia papieża Franciszka. Chodzi o jego zachowanie sprzed kilku lat, kiedy w prywatnych rozmowach z argentyńskimi biskupami przekonywał, że Kościół powinien oficjalnie poprzeć związki partnerskie. Chodzi o wydarzenia z 2010 roku, kiedy w Argentynie doszło do szeregu protestów przeciwko wprowadzeniu tam małżeństw dla par homoseksualnych. Kardynał Bergoglio był wówczas jednym z głównych przeciwników takiego rozwiązania, a pomysły władz nazywał nawet "diabelskim ruchem". "New York Times" napisał jednak, że ówczesny prymas Argentyny, choć oficjalnie formułował całkiem inne wnioski, w prywatnych rozmowach przekonywał, że Kościół powinien poprzeć związki partnerskie. Taką tezę potwierdza też rozmówca CNN ks. Edward Beck. (GK)

więcej: link

18

luk1407 napisał/a:

rzekomo konserwatywny papież Franciszek

Dzięki publikacji amerykańskiego "New York Times" cały świat poznał zaskakujący fakt z życia papieża Franciszka. Chodzi o jego zachowanie sprzed kilku lat, kiedy w prywatnych rozmowach z argentyńskimi biskupami przekonywał, że Kościół powinien oficjalnie poprzeć związki partnerskie. Chodzi o wydarzenia z 2010 roku, kiedy w Argentynie doszło do szeregu protestów przeciwko wprowadzeniu tam małżeństw dla par homoseksualnych. Kardynał Bergoglio był wówczas jednym z głównych przeciwników takiego rozwiązania, a pomysły władz nazywał nawet "diabelskim ruchem". "New York Times" napisał jednak, że ówczesny prymas Argentyny, choć oficjalnie formułował całkiem inne wnioski, w prywatnych rozmowach przekonywał, że Kościół powinien poprzeć związki partnerskie. Taką tezę potwierdza też rozmówca CNN ks. Edward Beck. (GK)

więcej: link

To dziwne, bo znany jest jego spór z prezydent Argentyny właśnie w tej sprawie, kiedy to jako kardynał ostro potępiał wprowadzenie związków partnerskich. Z resztą jego stanowisko w tej sprawie jest akurat dość klarowne i bardzo konserwatywne. Nie wiem skąd ty wyciągasz te  swoje "rewelacje", ale nie chce mi się prowadzić śledztwa.  Jak ktoś chce się czegos uczepić to zawsze coś znajdzie.

Allan Sandale, Carnegie Institution w Pasadenie: "Świat we wszystkich swych składowych częściach i zależnościach jest zbyt skomplikowany, aby mógł być wyłącznie rezultatem przypadku."
Artur Leonard Schawlow - fizyk,noblista: "Wydaje mi się, że będąc skonfrontowani z cudami życia i wszechświata, należy zadać sobie pytanie dlaczego, a nie po prostu jak. Jedyne możliwe odpowiedzi są religijne..."

19

orędzia znowu się sprawdzają

W czasie Wielkiego Tygodnia dokona się szczególna zniewaga, która zostanie zadana Mojemu Świętemu Imieniu poprzez próbę skalania Mnie. Ten odrażający gest podczas Wielkiego Tygodnia zostanie dostrzeżony przez tych, którzy mają swoje oczy otwarte, i będzie to jeden ze znaków, dzięki którym będziecie wiedzieć, że ten oszust, który siedzi na tronie w Moim Kościele na ziemi ? nie pochodzi ode Mnie.(...) orędzie opublikowane w czwartek, 14 marca 2013, godz. 18.00

w Wielki Czwartek 28 marca b.r. :

Bezprecedensowy gest papieża Franciszka. Podczas wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej w zakładzie karnym na obrzeżach Rzymu papież umył nogi 12 osobom. Po raz pierwszy w historii w tym gronie znalazły się dwie dziewczyny - Włoszka i Serbka, obie przebywające w zakładzie karnym. Do tej pory żaden papież nie umył nóg kobietom.

http://www.gloria.tv/thumbnail/2013-03/media-421676-2.jpg

przypominam że obmycie nóg jest na pamiątkę ostatniej wieczerzy, w której Pan Jezus umył nogi 12 Apostołom

20

I co z tego, że kobietom? Kobiece nogi również wymagają higieny.

21

Co proponujesz zrobić luk1407?
Może Franka na stos albo arszeniku mu zadać.

22 Ostatnio edytowany przez luk1407 (2013-04-17 13:26:36)

trzeba uważnie obserwować papieża Franciszka oraz to co się dzieje w Kościele, jeżeli nastąpi zniesienie Eucharystii, tolerancja dla grzechu, duże zmiany we mszy świętej, nauczaniu, to potwierdzi że proroctwa są prawdziwe

jeżeli ktoś nie wie na czym polegało to zgorszenie polecam przeczytać artykuł księdza na ten tomat

niestety jest zakaz dodawania linków więc jeżeli chce go przeczytać należy wpisać w wyszukiwarkę:

"papież franciszek zgorszył wielu"

23

Czy jest na sali lekarz?

24

Wcześniej mówili, że jak będzie czarny Papież to on będzie tym fałszywym prorokiem. W Benedykcie się tego doszukiwali, bo w swoim herbie miał głowę murzyna. Zwolennicy tych teorii zapewniali, że to właśnie za jego pontyfikatu będzie koniec świata. Teraz znowu nie wybrali czarnego, Franciszek nie ma w herbie żadnego murzyna i już zmienili koncepcję...
Papiestwem - o ile w ogóle - manipulują tacy ludzie, że my możemy jedynie prowadzić luźne domysły w tej sprawie, wertować Biblię na wszystkie strony doszukując się czegoś, co SIĘ SPRAWDZA...

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

25

Luk to już jest chyba twoja obsesja,aż strach się bać ;(

26

luk1407 napisał/a:

trzeba uważnie obserwować papieża Franciszka oraz to co się dzieje w Kościele, jeżeli nastąpi zniesienie Eucharystii, tolerancja dla grzechu, duże zmiany we mszy świętej, nauczaniu, to potwierdzi że proroctwa są prawdziwe

jeżeli ktoś nie wie na czym polegało to zgorszenie polecam przeczytać artykuł księdza na ten tomat

niestety jest zakaz dodawania linków więc jeżeli chce go przeczytać należy wpisać w wyszukiwarkę:

"papież franciszek zgorszył wielu"

LuK lecz sie czlowieku!Piszesz jakies glupoty,ze szok tongue Luk podobno do przychodni zdrowia psychicznego nie trzeba  skierowania.....koniecznie skorzystaj  z ich porady!

27

to nie są głupoty, zapoznaj się z tymi objawieniami a zmienisz zdanie

28

Zgadzam sie,obecny papiez franciszej jest falszywym prorokiem.

29

Catwoman napisał/a:

Chcę powiedzieć, że ja słyszałam już o antychryście w postaci JP2. Potem był kolejny papież, teraz jest Franciszek.
Lepiej ... wątpię by było, w końcu Jezus musi kiedyś przyjść, jak obiecał, ale znowuż nie przesadzajmy. No, chyba że już mamy uciekać w góry. Bo co właściwie mamy z tą wiadomością zrobić?

Nic. A to dla tego, że to nie była ona kierowana do nas.

Chodzi Ci o ten fragment?
Mt 24,15-26
15 Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte - kto czyta, niech rozumie - 16 wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry! 17 Kto będzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrać rzeczy z domu. 18 A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. 19 Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni! 20 A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie. 22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony.

Przyjście Chrystusa

23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. 25 Oto wam przepowiedziałem. 26 Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie!

Co do "ohydy spustoszenia", Jezus odnosi się do Dn 9,27; Dn 11,31 oraz Dn 12,11. Prorok ten zwiastował wydarzenia, jakie będą udziałem narodu żydowskiego w końcowej fazie jego misji jako narodu wybranego do ogłoszenia chwały Boga Najwyższego. Więcej informacji historycznych o tle tamtych wydarzeń znajduje się w księgach deuterokanonicznych: 1 Mch 1,54 oraz 2 Mch 8,17. Proroctwo Daniela wypełniło się dosłownie w latach 176-63 p.n.e., gdy król syryjski Antioch Epifanes wzniósł na miejscu ołtarza całopaleń ołtarz Zeusa Olimpijskiego. Na ołtarzu tym składano ofiary ze świń, które Prawo Mojżeszowe określało mianem zwierząt nieczystych. Zabudowania świątynne przekształcono w tym czasie w dom publiczny. Nieco inna sytuacja nastąpiła po zburzeniu świątyni jerozolimskiej przez Rzymian w roku 70. n.e. Ruiny świątyni przez długi czas były zaniedbane i skrajnie profanowane. Stacjonujący w Jerozolimie żołnierze traktowali to miejsce jako wychodek. Po przejęciu tego terenu przez muzułmanów wzniesiono w tym miejscu (w roku 691 n.e.) budowlę, zwaną Kopułą Skały (Meczetem Omara), która wraz z później wybudowanym meczetem Al-Aksa stanowi dziś trzeci co do ważności w świecie islamskim kompleks świątynny. Biorąc pod uwagę relację Łukasza z Łk 21,20-24, można skłaniać się do poglądu, że określenie "ohydę spustoszenia" można tłumaczyć również jako „ohydne spustoszenia”, co by dotyczyło spustoszeń, jakich w Jerozolimie i Judei dopuściła się armia rzymska. Gdyby miało być inaczej, wezwanie Jezusa, by ci, którzy będą „na tarasach domów” (płaskie dachy pełniły funkcje tarasów) lub „znajdujący się na polach” nie wracali do swych domów, nie miałoby sensu. Z tych wypowiedzi wynika wprost, że Jezus zapowiadał jakieś relatywnie bliskie w czasie wydarzenie pustoszące i hańbiące świątynię jerozolimską. Dalsza część wypowiedzi dotyczy okresu, który ma po tym nastąpić, i jest o wiele dłuższy. Wszyscy wiemy, że chociaż od zburzenia świątyni w Jerozolimie minęło już blisko 2000 lat, Jezus nadal nie powrócił w postaci, w jakiej wstąpił w Niebiosa. Odczytywanie więc komentowanych tu słów Jezusa w oderwaniu od kontekstu, szczególnie bez uwzględnienia właściwego zrozumienia proroctwa Daniela, jest z punktu widzenia hermeneutyki biblijnej poważnym błędem i zwykle prowadzi do nadużyć teologicznych, które w ostatnim stuleciu mocno się namnożyły. Uważna analiza tekstów NT wykazuje, że autorzy natchnieni „czasami ostatecznymi” nazywali okres (eon) łaski, jaki rozpoczął się po zmartwychwstaniu Jezusa w chwili wylania Ducha Bożego w Dniu Pięćdziesiątnicy. Nie chodzi więc o jakieś mało sprecyzowane przyszłe wydarzenia, które wielu pseudoteologów czy autorów religion-fiction nazywa końcem świata. Trzeba sobie uzmysłowić, że od blisko 2000 lat ludzkość już żyje w czasach ostatecznych.

„Miejsce święte”. Świątynia jerozolimska składała się zasadniczo z trzech obszarów: (1) otoczenia – tzn. różnych dziedzińców; (2) tzw. miejsca świętego, którym był zasadniczy budynek przybytku i (3) miejsca najświętszego (tzw. świętego świętych) – wydzielonego obszaru wewnątrz przybytku, do którego mógł wchodzić raz w roku (w Dzień Przebłagania – hebr. Jom Kippur) tylko aktualnie urzędujący arcykapłan i tylko ze specjalną ofiarą krwi. Opis ten odpowiada wydarzeniom, jakie miały miejsce po zburzeniu świątyni jerozolimskiej. W rozumieniu żydowskim Rzymianie splugawili przybytek i stan tej ohydy trwa do dnia dzisiejszego.

Cała zapowiedź Mt 24,4-26 odnosi się do wojny żydowsko-rzymskiej zakończonej zdobyciem i całkowitym zniszczeniem Jerozolimy przez Rzymian w 70 r. n.e. Według historyka i uczestnika tej wojny, Józefa Flawiusza, zginęło wtedy ok. miliona Żydów, a do niewoli dostało się blisko 100 tys. Są jednak interpretatorzy, którzy zapowiedzi te odnoszą do sytuacji, która będzie miała miejsce przy końcu świata. Należy jednak zwrócić uwagę, że w roku 70 nastąpił niezwykły koniec – okresu judaizmu świątynnego. Od zburzenia świątyni wypełnianie Prawa Mojżeszowego stało się po prostu niemożliwe, co było ostatecznym sygnałem dla narodu Izraela, by zwrócić się do Chrystusa i przyjąć Jego wieczną ofiarę za grzechy. Jednak Izrael ponownie nie odczytał Bożego przekazu i, prowadzony przez swych przywódców i nauczycieli, wkroczył w zupełnie nową epokę, zwaną judaizmem rabinicznym, który do dzisiaj charakteryzuje się wielkim rozczłonkowaniem teologicznym. Zgodnie z zapowiedzią Jezusa tak wielki pogrom Żydów nie powtórzył się już więcej w Judei. Jednak przyszły kolejne – poza Judeą ‒ jak np. w XV wieku w Hiszpanii, czy eksterminacja, której z rąk Niemców doświadczyli Żydzi w czasie II wojny światowej. Ich moralnym pogromem była także wielka deprawacja myślą marksistowską i sowiecką koncepcją bolszewizmu. Zaowocowały one tym, że obecna społeczność żydowska jest (w skali globalnej) ateistyczna (wg danych statystycznych ponad 90% Żydów to ateiści). Jezus zapowiedział wielki ucisk i prześladowania na okres od zburzenia Jerozolimy (wraz ze świątynią), aż do końca czasu (eonu) pogan, a więc do końca trwającego obecnie czasu łaski. Apostoł Paweł w Rz 11 wyjaśnił dokładnie to zagadnienie. Bóg dopuścił sąd nad narodem żydowskim z powodu jego niewierności i uczynił to jako ostrzeżenie dla wszystkich innych ludzi.

30 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-11-15 18:40:10)

A co do Apokalipsy Św. Jana. Ostatnio wszedłem w posiadanie nowego wydania Pisma Świętego - Nowy Przekład Dynamiczny Pisma Świętego. Co to dokładnie jest, każdy może sobie sprawdzić tu [spam]

Apokalipsa Św. Jana w tym tłumaczeniu opatrzona komentarzami filologicznym oraz historycznym i teologicznym, naprawdę nabiera sensu i zaczyna być zrozumiała.

Tak więc dla ciekawskich polecam. Ja ją dostałem tutaj
[spam]

31

Czy ten przekład ma imprimatur biskupie?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

32

Chyba nie. Ale po co komu imprimatur? Ile dziś wagi ma imprimatur, gdy sam Rzym publikuje herezje opatrzone 'nihil obstat'?

Moja córka ma podręcznik do katechezy dla dzieci ze szkół podstawowych, w którym jest napisane iż "Msza jest namiastką ostatniej wieczerzy". Widziałem też modlitewnik z załączonym opisem drogi krzyżowej liczącej PIĘTNAŚCIE stacji. Obie książki posiadają imprimatur!

Przewinęła mi się również przez ręce książka ks. Malińskiego (opatrzona imprimatur), w której było napisane, że nie ma różnic dogmatycznych pomiędzy katolicyzmem i prawosławiem, a różnice z protestantyzmem to kwestia "dogadania się".
I ja się pytam - kto weryfikuje te treści, skoro orzeczenie to wystawiane jest przez samego biskupa?

Co więcej jednak, po CVII książki religijne nie muszą mieć ani imprimatur, ani nihil obstat, dlatego wydawnictwa przestały się ubiegać o te orzeczenia. Nawet książki z teologii (zarówno te podręcznikowe jak i popularne) bardzo rzadko mają nihil obstat, czyli zapewnienie, że nie zawierają teologicznego błędu.

Jednakże brak imprimatur nie oznacza automatycznie, że książka jest "niebezpieczna". Niektóre wydawnictwa zwyczajnie nie starają się o takie orzeczenie.
Daleko szukać nie trzeba - mam przed sobą "Wprowadzenie do chrześcijaństwa" Josepha Ratzingera, które nie ma imprimatur. Sporo wartościowych książek wydawanych przez WAM czy VOCATIO nie ma imprimatur.

A kto słyszał o ks. Dolindo (1882-1970) z Neapolu? Został ogłoszony przez Kościół katolicki Sługą Bożym, cieszył się wielkim szacunkiem św. Ojca Pio. Był autorem 33 tomów komentarzy do Pisma Świętego (każdy miał prawie dwa tysiące stron), a także wielu książek opatrzonych imprimatur Kościoła... Jednak ku zaskoczeniu połowy ówczesnego kolegium kardynalskiego, trafiły one nagle na Indeks Ksiąg Zakazanych - na który, notabene, w 1229 r. została wpisana sama Biblia / Pismo Święte przez Grzegorza IX podczas synodu w Tuluzie (!!!). I aż do dnia dzisiejszego nie została z tego Indeksu oficjalnie wykreślona.
Wracając do tematu, sam św. Ojciec Pio napisał do ks. Dolindo: „Nic, co wyszło spod twojego pióra, nie może zostać zaprzepaszczone!”. Książki wróciły do łask po śmierci duchownego...

Tak więc sprawa z tym imprimatur jest taka, że grunt to nie popadać w paranoję smile bo na przytoczonych powyżej przykładach widać, że imprimatur w dzisiejszych czasach to żaden wyznacznik, a i sam Kościół potrafi sobie samemu przeczyć.

Natomiast jeśli chodzi o Nowy Przekład Dynamiczny Pisma Świętego, to polecają go:
- ks. prof. dr. hab. Waldemar Chrostowski (konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego / Członek Komitetu Nauk Teologicznych na PAN).
- ks. prof. dr. hab. Krzysztof Bardski (Kierownik Katedry Hermeneutyki Biblijnej - Wydział Teologiczny UKSW).
- ks. prof.dr. hab. Mariusz Rosik (kierownik Katedry Teologii Nowego Testamentu - Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu)
- ks. Grzegorz Michalak (Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych).

Ci księża sami też napisali recenzje / rekomendacje ów Biblii w przekładzie NPD.

33

Brak imprimatur w przypadku tłumaczenia Pisma Św. oznacza tyle, że tłumaczenie nie jest ani trochę sprawdzone i że mogą się tam znajdować wierutne bzdury. Nie signęłabym po coś takiego.

I trochę nie Tobie oceniać co jest herezją, a co herezją nie jest. No chyba, że jesteś profesorem teologii po długich studiach i potrafisz faktycznie zanalizować teksty źródłowe. Natomiast jako przeciętny zjadacz chleba, nawet taki, który trochę bardziej się orientuje, nie pozwoliłabym sobie na ocenianie twórczości ludzi, którzy są wykształceni dużo lepiej niż ja.
Co innego też książka religijna, a co innego tłumaczenie Pisma.
Edycja Św. Pawła długo starała się o imprimatur dla siebie. Do tej pory ich wersja Psalmów nie jest polecana, bo nie jest zatwierdzona.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

34 Ostatnio edytowany przez balin (2019-11-20 09:54:32)

Lady Loka napisał/a:

Brak imprimatur w przypadku tłumaczenia Pisma Św. oznacza tyle, że tłumaczenie nie jest ani trochę sprawdzone i że mogą się tam znajdować wierutne bzdury. Nie signęłabym po coś takiego.

Zwłaszcza, że w średniowieczu naród był ciemny, niepiśmienny, podatny na zabobon i działanie różnych grup religijnych, jak np. w Polsce biczownicy.

35

Polecam wykłady i konferencje ks. prof Pawła Murzińskiego który bardzo rzetelnie się zajmował tym zagadnieniem na podstawie Księgi Daniela, Ezechiela, Ap  w ogóle Ksiąg prorockich . Niestety został suspendowany za bronienie Komunii świętej i za bronienie czci dla Boga w NS.

36

Przecież to pierdololo o apokaliptycznym fałszywym papiezu pojawia sie dosłownie za każdym razem gdy jest wybierany nowy xD

Hej luk1407 a bylbys tak uprzejmy i zdradzil mi co jadles w ciagu ostatnich dni prosze?

Szykuje sie do gastrofazy ze znajomymi na najblizsza sobote i fajnie by bylo jak moglbym zaserwowac potrawy uwalniajace takie frywolne mysli.

Posty [ 37 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » nowy papież - Fałszywy Prorok (Apokalipsa św. Jana)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021