Rozbieżności w terminie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Rozbieżności w terminie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez KGB (2013-02-11 23:15:40)

Temat: Rozbieżności w terminie

Cześć dziewczyny,
Mam już mętlik w głowie, otóż: ostatnia miesiączka była 23.05, do zapłodnienia doszło 10 lipca ( wiem na 100%), cykl miesiączkowy ostatnio był nawet 42 dni, wynika z tego, że zaszłam w ciążę w dniu planowanej miesiączki.
I teraz okazuje się, że termin porodu  z miesiączki mam na 28 lutego a z USG wynika, że na 28 marca. Martwi mnie to, że właściwie to nie wiem w końcu w którym jestem tygodniu ? dziś byłam u ginekologa, ale nie robił mi USG, po badaniu ginekologicznym powiedział że mamy 35 tydzień i mam się przygotować, że w ciągu najbliższych 2 tygodni mogę urodzić. Kazał brać nospę i magnez ( nie chce włączać fenoterolu bo to już końcówka) i oczywiście leżący tryb. Oczywiście wiem jak ważne są te dwa tygodnie teraz dla dziecka! ale martwi mnie fakt taki, że jakby sugerować się ostatnim USG to jestem w 33 tyg. no więc to jeszcze bardziej komplikuje.

Nie wiem czy nie namieszałam!!! Ufam swojemu lekarzowi, ma specyficzne i zdystansowane podejście dlatego też właśnie jego wybrałam, ale mam już kołowrotek w głowie od tego liczenia.

Czy po badaniu ginekologicznym faktycznie mógł ocenić który tydzień ? chyba mógł - w pierwszej ciąży  miałam tylko raz USG a lekarka ( inny lekarz niż obecnie) określała na podstawie takiego badania.

Rozwarcie mam na 1 palec, ale to już od miesiąca tak mam inie postępuje, za to szyjka się skraca - gdyby to był 35 tydzień to nie byłoby w tym nic strasznego, ale jeśli 33 tydzień to bardziej się obawiam.

Może wyleje mi ktoś kubeł zimnej wody ? bo chyba za bardzo kombinuję .

" Miłość jest o posiadaniu, pożądanie o chceniu . Pożądanie jest wyrazem tęsknoty, dlatego wymaga ciągłej nieuchwytności. Nie obchodzi go gdzie już było, lecz zachwyca się tym, dokąd zaraz podąży"
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rozbieżności w terminie

KGB, w tej sytuacji bardziej wierzyłabym w wersję z usg. Z prostego powodu - tygodnie ciąży faktycznie liczy się od miesiączki (dla mnie to nielogiczne, ale trudno smile ), tyle, że u Ciebie cykl jest niemiłosiernie długi. Nie można więc traktować Twojej ciąży jak takiej powstałej w cyklu 28-dniowym. Dlatego, moim zdaniem, masz "młodsze" dziecko niż 35 tc.

Przyjmij więc, że jesteś w 33 tc i...nie panikuj. Twoje dziecko jest już w pełni rozwinięte i spokojnie sobie na świecie poradzi - nawet gdybyś urodziła jutro. Każdy kolejny dzień działa na jego korzyść, ale naprawdę już jest ok i nie ma powodu do obaw.

3

dodaj do cyklu 28 dniowego,te 14 dni bo u ciebie był co 42 dni,wyjdzie ci termin
więc przynajmniej do połowy marca powinnaś byc jeszcze w ciąży smile
a lekarz jak Cię po 28 wyśle na wywołanie porodu,niewiem kłóć się niech Ci robia usg czy co ,bo jednak miesiąc czasu to duża różnica

4

Dzięki dziewczyny. Doliczyłam się, że na podstawie ostatniego USG w czwartek zacznę 35 tydzień. No tak czy inaczej te 2 tygodnie przynajmniej-  najlepiej żebym jeszcze była w "dwupaku".Trzymajcie kciuki proszę!

" Miłość jest o posiadaniu, pożądanie o chceniu . Pożądanie jest wyrazem tęsknoty, dlatego wymaga ciągłej nieuchwytności. Nie obchodzi go gdzie już było, lecz zachwyca się tym, dokąd zaraz podąży"

5

Twoje cykle nie były regularne, więc ustalenie terminu na podstawie miesiączki w Twoim przypadjku jest zawodne. USG jest bardziej wiarygodne, zwłaszcza z wcześniejszych tygodni ciąży.
Vinnga Dziecko urodzone w 33 t.c to wciąż wcześniak i nie jest tak, że jak urodzi się teraz to nie ma się czym martwic. Każdy tydzień ciąży jest bardzo ważny. Nie mniej jednak uważam, że autorka wątku jest raczej w 35 tyg ciąży, a to juz o 2 tygodnie większa szansa, że wszystko bd jak należy smile

Słuchaj się lekarza: dużo wypoczywaj w łóżku.

Owszem można okreslic wiek ciązy na podstawie badanie ginekologicznego zewnętrznego- ocenia się wysokośc dna macicy. Ale że na wielkośc macicy moga miec wpływ różne czynniki (mięśniaki, wielo- małowodzie itp) to raczej się tego nie stosuje. USG jest najlepsze.
Kiedy rodziłaś poprzednie dziecko? Jedno badanie USG w ciąży to dziwna sprawa. Zaleca się przynajmniej trzy.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Rozbieżności w terminie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018