Jak pomóc przyjaciółce rozstać sie z męzem alkoholikiem??? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Jak pomóc przyjaciółce rozstać sie z męzem alkoholikiem???

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1 Ostatnio edytowany przez zagubiona23 (2009-05-12 07:33:49)

Temat: Jak pomóc przyjaciółce rozstać sie z męzem alkoholikiem???

Moja przyjaciólka ma męża, który jest alkoholikiem. To po pierwsze. Co za tym idzie ciagle pijaństwo , znęcanie sie psychiczne i fizyczne tez sie zdarzyło. Ona odeszla od niego juz na jakies pol roku , po czym on obiecal leczenie ( choc jest juz po 2) i ona wrocila. Na leczenie nie poszedl. Zneca sie nad nia psychicznie , straszny . Awantury ciagle sprawiaja ze ona juz nie ma sily z tym walczyc. Boi sie o swoje zycie. Wpadla w straszne długi bo jak sie pije to oczywistym jest , ze nie przynosi sie wyplaty. A co najgorsze - wlasnie dzisiaj go zwolnili z pracy. A on wraca pijany do domu! Kazalam jej sie spakowac i uciekac! Boje sie o nia!!!On naprawde jest chorym czlowiekiem i napewno sie nie zmieni!To mzoe skonczyc sie tragedia a ona ciagle nie ma sily odejsc od niego ( a raczej jego wyrzucic z jej mieszkania)!! Co tez jest chore zeby ona sie wyprowadzala , ale na niego nie ma sily!Boi sie zostac sama!!! Ja staram sie jak moge , ale juz nie moge patrzec jak cierpi! Boje sie o nia!!! Pomocy!!!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak pomóc przyjaciółce rozstać sie z męzem alkoholikiem???

Jeśli ona sama nie będzie chciała odejść to ty sama też niewiele jej pomożesz. My mieliśmy sąsiadów, gdzie ojciec znęcał się nad rodziną. Wiele osób mówiło tej kobiecie, że musi odejść od męża, bo wyglądało na to, że jest chory psychicznie. Ale to nic nie pomagało. Moja mama dała tej kobiecie nr tel na niebieską linię i kazała jej zadzwonić. Zadzwoniła i od razu zawiadomiono szkołę o sytuacji dzieci. I niedługo później ta kobieta pod nieobecność męża wyprowadziła się zabierając ze sobą dzieci. Jej mąż oczywiście obiecywał, że sie zmieni, ale nie dała mu już szansy.
Myślę, że może dobrym pomysłem byłoby namówienie koleżanki, żeby skorzystała z pomocy takich instytucji pomocowych.

3

Przyjaciolka sama musi zrozumiec ze chce sie pozbyc meza.ja mialam dwie takie przyjaciolki.jedna odeszla od meza ,ale wrocila do niego ,podobna historia jak ty opisujesz.z druga mi sie udalo ja przekonac,ze to nie jest zycie i pozbyla sie meza z domu.od 3 lat ma spokojne dni.i noce,pozbierala sie.ja to przedstawialam im czesto czarne wizje ,.do czego prowadzi alkochol,duzo z nimi rozmawialam.ta druga maz tak przekabacil,ze tkwi przy nim.ten ma chwilowe okresy niepicia.tydzien,potem to nadrabia trzy tyg.pije dzien w dzien.i ta druga odsunela sie od ludzi twierdzac,ze jej w malzenstwo sie wtracaja

4

Wiem coś o tym. Jesteśmy małżeństwem 26 lat, było rożnie .Mąż pił  jak wielu, a po wódce był agresywny. Miał do mnie pretensje o wszystko. Raz na kilka lat bił mnie.  O tym , że ubliżał mi  nie wspomnę. Koszmar ten trwał przez lata, a ja żyłam na psychotropach i w świadomości, że to moja wina , na pewno robię coś nie tak i dlatego nasz związek jest taki popaprany. Miałam kiedyś nawet myśli samobójcze , myślałam, że  jak odbiorę sobie życie to wzbudzę w nim poczucie winy. Na szczęście to , że mamy syna i jestem osobą wierzącą pomogło mi zaniechać głupiego zamiaru. Stałam się osobą zamkniętą , płaczliwą, miałam wrażenie , ze jestem w dole z którego nie ma wyjścia. Odskocznią od tego koszmaru była moja praca. Jestem w środowisku osobą lubianą , mam wielu znajomych i wiele pomysłów na ciekawą pracę. Kilka lat temu odbyłam  cykl szkoleń z psychologami. To oni  zauważyli u mnie problem i wyciągnęli  pomocną dłoń . Wtedy po raz pierwszy mogłam się otworzyć i okazało się, że  to mój maż jest człowiekiem chorym  i potrzebuje pomocy a ja jestem normalną ,tylko zaszczutą kobietą. Te spotkania dały mi siłę i wiarę , ze mogę coś zmienić. Po kolejnej awanturze i bójce wezwałam policję. I to był szok. Mieszkam w małym środowisku, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą. Dotychczas dla ogółu byliśmy przykładnym małżeństwem bo dramat zawsze rozgrywał się w domu. Bardzo dużo czytam, zaczęłam pochłaniać książki  psychologiczne i uświadomiłam sobie, ze mąż jest psychopatą,sfrustrowanym człowiekiem takim jak się ogląda na filmach. Jego problemy emocjonalne przełożyły się na nasz związek. Następna bójka skończyła się w sądzę, mąż dostał wyrok i kuratora. Przez ostatni okres przechodziłam piekło, nie mógł mnie bić wiec pastwił się psychicznie.Teraz wiem( i to jest przestroga dla wielu kobiet!), że zmarnowałam wiele lat sobie i dziecku fundując mu życie w piekle. Trzeba było takie kroki podjąć kilkanaście lat temu. Bardzo ważne jest jaki jest kurator i jak będzie podchodził do sprawy. Następnym etapem  w naszym związku będzie leczenie  z chorób mojego męża. Dzisiaj wiem , że nie jestem sama  i to daje mi siłę. Nikt nie mówił , że życie jest łatwe, ale trzeba mieć odwagę z nim się zmierzyć.

5

Alina47 a mam podobna sytuację.Tylko o wiele krótszy staż... odeszłam tydź,temu po awanturze wezwałam policję... mąż już robi podchody .. ale mam terapeutke która mi pomaga...
kocham męża ... ale nie chcę mu ulegać tym razem .... co ty robisz teraz ze swoim mężęm...są jakieś efekty!!!!

zagubiona 23 proponuje ci bys pokazała jej mój post ... może jak to poczyta to przemysli wiele spraw... 
wiem że jej ciężko - sama byłam w podobnej sytuacji... raz odeszła... wróciła... koleny raz jest o wiele gorszy by podjąć taką decyzję --naprawdę!!!
dlatego ja nie chcę się poddać tym razem... chcę być z mężem ale pod warunkiem że zgłosi się na leczenie....
potem będę mysleć co dalej...
jak pisze Alina47 ,, Nikt nie mówił , że życie jest łatwe, ale trzeba mieć odwagę z nim się zmierzyć''

W każdym początku tkwi czar, który nas chroni i pomaga nam żyć.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same.
Marzenia się spełniają, a fantazje zostają w nas na zawsze.
W naszym niepowtarzalnym życiu, każdy dzień jest historyczny.

6

Bardzo trudno jest odejść od męza alkoholika, ale jest to jedyny sposób na uratowanie
siebie.
Ja 20 lat walczyłam z alkoholem i zakończyło się to rozwodem i tym ,że w wieku 45 lat mieszkam z synem u ojca.Zostawiłam wszystko -dom i całą resztę( aby ratować siebie i dać namiastkę normalności synowi).Ale zrobiłam, to stanowczo za póżno.Zmarnowałam dzieciństwo swojemu dziecku , o co mam żal do siebie.Ale wiem jedno, gdybym została w domu nigdy nie uwolniłabym się od alkoholu.Muszę  powiedzieć ,że mój były mąż nigdy nie był agresywny. , ale wolałam zostawić wszystko aby choć przez chwilę mieć spokój.Serce mi krwawi , bo kochałam swój dom i budowaliśmy go razem od podstaw,ale RODZINA TO LUDZIE , a nie mury.

7

Kolejne zwolnienie z pracy męża mojej przyjaciołki.....długi...awantury......pijaństwo.....a ona dalej w tym tkwi....
Ja juz nie mam sily jej mowic ze niszczy siebie....

8

Żona alkoholika musi dobić do swojego osobistego dna aby w jej życiu mogło się coś zmienić.Jedna moja znajoma opowiadała jak poszła do przyjaciółki z prośbą aby ta pożyczyła jej pieniądze na chleb dla dzieci.Mądrość tej kobiety polegała na:
-Nie pożyczę Ci pieniędzy bo jeśli Twój mąż chodzi  pijany to znaczy że pieniądze w domu są.Zapraszam Twoje dzieci na kolację do mnie.
  Moja znajoma opowiadała mi że miała w tamtej chwili poczucie jakby dostała w twarz - ale tak zaczęła się jej droga do lepszego życia.

9

Niestety zgadzam się z Nieśmiałą.JA mimo że nie jesteśmy formalnie małżeństwem nadal borykam się z problemem alkoholowym męża sad To nie takie proste .Przez wszystkie te lata było mi wstyd nie jemu za jego zachowanie ,obarcza nas nadal swoimi problemami mimo że już mnie i dzieci nie dotyczą bo mamy swój świat i nie ma tam dla niego miejsca.Uzmysłowienie samemu sobie że chce się uwolnić od problemu jest procesem niestety długo trwałym i dobre rady nic nie pomagają dopóki sama nie udzieli sobie odpowiedzi czy dalej chce być z tym człowiekiem czy poradzi sobie sama bez niego mimo że to on jest jej największym problemem i zarazem życiową porażką niektóre kobiety tkwią w takich związkach bo nie są pewne własnej wartości a pomoc ogranicza się do dobrej rady a nie konkretnych działań i można się załamać psychicznie..Nie piszesz czy jest samodzielna finansowo(czy pracuje) bo jeżeli nie to niczego nie zmieni bo będzie się bała że nie da sobie rady sama .Skwituję krótko gdybym dalej była jego żoną tonęła bym w długach i nie stać by mnie było być matką i KOBIETĄ .

,,Bycie Sobą nie jest grzechem jest zaletą i luksusem na który nas stać jeśli tylko tego chcemy"

10

Bardzo zainteresował mnie ten temat, pewnie dlatego, że ja też mam męża alkoholika . Jesteśmy 5 lat po ślubie, mamy troje małych dzieci, ja nie pracuję. Już mam dosyć jego codziennego pijaństwa, jego chamstwa wobec mnie.Zresztą zdałam sobie z tego sprawę, że muszę się z nim rozstać, dla dobra dzieci. Powiedziałam mu , że albo szukam pomocy u specjalisty i idzie się leczyć albo koniec z nami. A on na to:" leczyć się nie pójdzie, a u mnie ma meldunek i nigdzie się nie wybiera". Poza tym jeśli ja go  opuszczę, to się zabije. Tak więc znęca się nade mną psychicznie. Z tego , co wiem , to na siłę nie zamknę go na odwyku, bo on sam musi tego chcieć. Nie wiem co robić....

"Nasze zachowanie jest jedynym dowodem szczerości naszego serca".
Thomas Wilson

11

Trzeba odejść od alkoholika ,nie ma wyjścia. Ja po 23 latach małżeństwa w końcu się odwazylam i myślę że za późno. Zostawiłam dom ,dzieci są dorosłe ,mają swoje rodziny .dadzą sobie radę, a ja zaczynam nowe Zycie. Będzie ciężko, bo muszę wynajmować mieszkanie ,ale myślę że w końcu i dla mnie zaświeci słońce

12

Jak bardzo trzeba siebie nie kochać, by trwać latami przy alkoholiku, zwłaszcza agresywnym. I jeszcze wmawiać sobie, że to miłość... jak bardzo trzeba być "połamanym" samemu w środku...

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Jak pomóc przyjaciółce rozstać sie z męzem alkoholikiem???

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021