Tańsza pralka (do 1000 zł) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Tańsza pralka (do 1000 zł)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Tańsza pralka (do 1000 zł)

Chciałabym się dowiedzieć, jakie są wasze doświadczenia z nieco tańszym sprzętem agd, głównie chodzi mi tutaj o pralkę? Czy można liczyć na to, że nie zepsuje się lada chwila. Jestem obecnie w sytuacji, która wymaga ode mnie kupna pralki, ale nie ukrywam, że nie chcę też przepłacać. Jak to więc jest?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Tańsza pralka (do 1000 zł)
Flores27 napisał/a:

Chciałabym się dowiedzieć, jakie są wasze doświadczenia z nieco tańszym sprzętem agd, głównie chodzi mi tutaj o pralkę? Czy można liczyć na to, że nie zepsuje się lada chwila. Jestem obecnie w sytuacji, która wymaga ode mnie kupna pralki, ale nie ukrywam, że nie chcę też przepłacać. Jak to więc jest?

Z mojego doświadczenia i pewnej akcji zbierania opinii znajomych sprzedawców i serwisantów wynika, że tańsze pralki z natury są nienaprawialne, mają zespolone i niewymienne elementy np. łożysk przy bębnie. Są robione tak, żeby wytrzymały okres gwarancyjny.

Ostatnio także prowadziłem rozpoznanie cen i trzeba zapłacić 1 200 - 1 300 złotych za dobrą pralkę. Promocje, to przeważnie wyprzedaże modeli awaryjnych.

BÓG jest wzorem mądrości: mnóstwo dzieci, żadnych alimentów, żadnej żony i żadnej teściowej. Objawia się wybranym, rozmawia z nielicznymi i wpuszcza do swoich wielu mieszkań kogo chce.  I dzięki tej Bożej Mądrości niektóre dzieci darzą Go Zaufaniem, Uwielbieniem i Miłością. Pozostali próbują rzucać kamieniami Panu Bogu w okna i trafiają kulą w płot swojego własnego ograniczenia.

3

Z (bardzo) nieoficjalnych informacji znajomego serwisanta pralek wynika, że każda obecnie sprzedawana pralka zepsuje się bardzo szybko. Nie wynika to z błędów produkcyjnych, czy konstrukcyjnych.
Powodem jest ekonomia, która w krajach tzw. demokratycznych pozwala międzynarodowym koncernom wpływać bezpośrednio na popyt.
Jednorazowe rozwiązania (o których wspomniał Animus) są obecnie standardem we wszystkich pralkach sad.
Podzespoły tych pralek (bez względu na logo producenta) wspólnie rozpoczęły swoje "życie" w bliźniaczych fabrykach na dalekim wschodzie. Dopiero po zamontowaniu stały się częścią modelu takiego, a nie innego producenta.
Zazwyczaj jeden element (najczęściej elektroniczny sterownik) zbudowany jest tak, by unieruchomić pralkę po pewnych czasie użytkowania. Koszt jego wymiany (dostępny jest tylko u producenta pralki) jest porównywalny z ceną nowej pralki.
Dlatego klient kupi nową sad sad sad.

Skup się raczej na możliwościach programowych danego modelu. Część z nich jest zupełnie bezużyteczna, ale niektóre rozwiązania mogą bardzo ułatwić życie.

4

YOGI bear napisał/a:

Z (bardzo) nieoficjalnych informacji znajomego serwisanta pralek wynika, że każda obecnie sprzedawana pralka zepsuje się bardzo szybko. Nie wynika to z błędów produkcyjnych, czy konstrukcyjnych.
Powodem jest ekonomia, która w krajach tzw. demokratycznych pozwala międzynarodowym koncernom wpływać bezpośrednio na popyt.
Jednorazowe rozwiązania (o których wspomniał Animus) są obecnie standardem we wszystkich pralkach sad.
Podzespoły tych pralek (bez względu na logo producenta) wspólnie rozpoczęły swoje "życie" w bliźniaczych fabrykach na dalekim wschodzie. Dopiero po zamontowaniu stały się częścią modelu takiego, a nie innego producenta.
Zazwyczaj jeden element (najczęściej elektroniczny sterownik) zbudowany jest tak, by unieruchomić pralkę po pewnych czasie użytkowania. Koszt jego wymiany (dostępny jest tylko u producenta pralki) jest porównywalny z ceną nowej pralki.
Dlatego klient kupi nową sad sad sad.

Skup się raczej na możliwościach programowych danego modelu. Część z nich jest zupełnie bezużyteczna, ale niektóre rozwiązania mogą bardzo ułatwić życie.

dokładnie. Kolega pracujący w sklepie RTV powiedział mi niedawno, że pralki obecnie sa zaprogramowane na 2000 prań. więcej nie zrobi, bo się zepsuje.

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

5

Nieźle. Tzn. tego się można było spodziewać, bo teraz wszystko jest zaprogramowane na np. 2 lata (okres gwarancji) i jakby na zawołanie się psuje.
My mamy pralkę za 700 zł, klasa A+, firmy BEKO i jest OK. Mamy ją coś 2,5 roku.

6

My mamy Amice, też za 8 stów, popsuła się w trakcie okresu gwarancyjnego, ale przyjechał pan serwisant i naprawił. Pralka ma tez cieco ponad 2 lata, zobaczymy, co będzie dalej ...

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

7

Amica jest całkiem dobra, są polską firmą więc produkują na miejscu przez co mają przystępne ceny. Mam jedną pralkę Amici i jeszcze nie miałam z nią problemów.

8

To prawda..Na rynku tego sprzętu jest ok. 50 producentów , z czego ok.20 sprzedaje pralki w naszym kraju. Gdyby pralki psuły się po 20 latach , to większość tych firm szybko musiałaby zamknąć fabryki,gdyż sprzedawałyby się za rzadko.Mojego Elektroluxa kupiłem co prawda za 999zł , ale przedłużałem gwarancje za dopłatą .Mam ją równo rok i jak na razie jest ok. Pierzemy tylko w weekendy ,bo mamy drugą taryfę. Są oczywiście pralki na długie lata ,ale kosztują od powiedzmy 8000 (Miele).Jeśli chcesz dobrą pralkę to w sieci przejrzyj różne rankingi producentów(awaryjność itd).Często przy tych rankingach znajdziesz opinie użytkowników. Czy są do końca szczere , czy też piszą ludzie związani ze swoimi fabrykami pralek ? Nie wie tego nikt. Zanim kupiłem ,kilka tygodni zajęło mi śledzenie opinii w necie.Życzę Ci udanego zakupu i zadowolenia z pralki.

"..Kto mówi o walce z biedą , a nie o obniżce podatków - ten jest albo idiotą , albo oszustem.." - Janusz Korwin Mikke

9

Z kupnem drogich sprzętów trzeba być jeszcze bardziej ostrożnym, niż tych tańszych, bo w wielu przypadkach płacimy za markę a nie za jakość. Tu nie ma reguły, że jak drogie to dobre, trzeba się raczej kierować opiniami o producencie z dłuższego okresu. Można też znaleźć zestawienia w internecie, na co najbardziej zwracać uwagę, kupując pralkę, warto sobie poczytać przed zakupem.

10

Polecam skorzystać z Ceneo. Porównywarka pokazuje produkty uszeregowane od najpopularniejszego w danej grupie cenowej. W przypadku pralek do 1 000 zł najbardziej popularna wśród Klientów jest Amica AWE410L.

11

Dobrą pralkę za nieduże pieniądze można kupić Whirlpoola.

12

mery napisał/a:

Dobrą pralkę za nieduże pieniądze można kupić Whirlpoola.

Chyba najgorszy pomysł to  własnie ta pralka....tanczy,bije po bębnie,pierze dobrze w 120min...br do kitu.Mialam pralke MASTERCCOKA to była pralka i żałuje,że ją zamieniłam na  sławetnego WHIRPOOLA.Trzeba poczytac na CENEO o rankingu dobrych pralek,ale czy drogich...nie wiem czy to sie opłaca,bo można ją wypienić na lepszy model szybciej  tongue ważne żeby spełniała obecne wymogi  A+++ smile
ps uczę się pisać polskimi znakami ......oj ciężko  odzwyczaic się od starych nawyków tongue big_smile big_smile big_smile tongue

13

Jak pralka tańczy to może krzywo stoi? My jak źle ustawiliśmy to tez mieliśmy z jedną taki problem.

14

Nie podloga jest ok,wypoziomowane wszystko do czasu ,az zacznie odwirowywac i  zaczyna  pralka swoje szalenstwa po lazience,a do tego zaczyna halasowac ,co raz glosniej !Zycze jej zeby ja ch***a wziela..a ja kupie sobie lepsze wydanie!Nadmienie,ze  w tym samym miejscu staly inne prali i bylo wszystko ok.

15

A w tych pralkach to można przynajmniej bez ryzyka uprać jakieś wrażliwsze tkaniny, czy trzeba się liczyć z tym, że może być różnie? Bo nie wiem, czy jest tak, że teoretyczna mnogość programów przekłada się na rzeczywiste możliwości pralki. Może ktoś się wypowiedzieć? Praliście jakieś wełny, czy coś w ten deseń?

16

Ja teraz szukam nowej pralki dla mamy bo stara pralka coś niedomaga ( ciągle coś się psuje i nawet już naprawiać się jej za bardzo nie opłaca bo pralka jest stara tak wiec ma prawo chodzić tak jak chodzi). Ciekawi mnie jednak ta nowa seria , która ma trafić do sprzedaży.Czytałam ostatnio w gazecie,że pralki maja mieć sterowanie telefonem. Dzisiaj wybieram się do media marktu zapytać się czy te pralki mają i jak to mniej wiecej wygląda w praktyce.

17

Beatricze napisał/a:

Jesli chodzi o pralke - to moge smialo polecic Candy -  GC4 1062D3/2-S . Cicha, energooszczedna, dobrze wiruje i jak na razie - odpukac - nic sie mi z nia nie dzieje.

Też mamy od jakiegoś czasu CANDY z tym, że sami wybraliśmy taką z serii mini o wysokości 70 cm genialna sprawa, dla nas, aby ją fajnie wcisnąć pod półkę w łazience. Nie wiem czy Twoja ma już ten system candy simply-fi umożliwiający sterowanie pralką przez smartphona? Moja niestety tego nie ma a byliśmy u znajomych, którzy mają kilka sprzętów tej firmy i to działa genialnie.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Tańsza pralka (do 1000 zł)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021