Morze vs Gory - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Morze vs Gory

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

1

Temat: Morze vs Gory

Gdzie lepiej odpoczywacie?
Nad morzem czy w górach?

Ja preferuję góry big_smile
Można pochodzić, widoki są piękne (szkoda, że Polska jest w większości nizinna i równinna, bo to jest monotonne, jak dla mnie). Wychodzą piękne zdjęcia. W górach czuję się świetnie big_smile Obojętnie jaka pogoda.

Nad morzem się nudzę. Owszem, pierwszy dzień czy dwa jest fajnie. Powyleguję się na plaży, popluskam w wodzie i...to na tyle big_smile Potem wszechobecny piasek zaczyna mnie irytować, podrażniona słońcem skóra zaczyna wnerwiać, a jeszcze jak się zdarzy deszcz nad morzem to już masakra. Szaro buro i ponuro smile

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Morze vs Gory

Zdecydowanie góry : )

3

dearly napisał/a:

Zdecydowanie góry : )

Dlaczego? smile

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

4

I to, i to ma swoje uroki.
Góry są o tyle ciekawe, że można w nich odpoczywać cały rok- wiosną, latem, czy jesienią w czasie pieszych wędrówek, a zimą na nartach.

Ostatnio mam przesyt gór i marzy mi się wyjazd nad morze.

Jeżeli miałabym wybierać, nie umiałabym się zdecydować, ponieważ z racji mojego uwielbienia do wszelkich podróży, każdy wyjazd jest dla mnie radością.
Nie nudzę się nad morzem, ponieważ kocham nurkowanie.
Nie nudzę się w górach, ponieważ kocham piesze wędrówki, a zimą narty.

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

5

Góry, zdecydowanie. Uwielbiam w spokoju wędrować, obserwować przyrodę, podziwiać piękne widoki. wink Morze mnie męczy, szczególnie porą letnią. Nie tylko chodzi o upał, ale też o tłumy ludzi, hałas. To szybko wyprowadza mnie z równowagi. Nudzi mnie to, nie lubię się opalać, leżeć bezczynnie, "obrzydza" mnie korzystanie z publicznych wód (morza, jeziora, nawet baseny).

Nie wspieraj finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
[tu był nieregulaminowy link i został usunięty przez moderatora]

6

Góry. Za to że można słyszeć tam wreszcie własne myśli.

Bóg dał mi wolność wyboru
i postawił na drodze Ciebie..

7

Zdecydowanie góry smile Piękne widoki i gdzie się nie spojrzy jest inaczej, tak pięknie. Natomiast nad morzem jest wszędzie tak samo. Śmieszy mnie gdy ktoś się zastanawia nad jaką miejscowość nadmorską pojechać. Wszędzie jest tak samo więc nad czym tu się zastanawiać. Góry i tylko góry. Mieszkanie nad morzem byłoby świetną "karą" dla mnie wink

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

8

Z tych dwóch opcji: morze. Mam okropny lęk wysokości, wejdę na krzesło i już mi niedobrze big_smile No i chodzenie po górach jest dla mnie trochę monotonne. Tak więc z tych dwóch propozycji wybieram morze, ale i tak wolę wypoczywać zupełnie inaczej smile

9

Góry! Są przepiekne, zrobisz 10 kroków i nowy widok,morze ciągle takie samo.

Jak ja nienawidzę życia!

10

BabaOsiadła napisał/a:

Z tych dwóch opcji: morze. Mam okropny lęk wysokości, wejdę na krzesło i już mi niedobrze big_smile No i chodzenie po górach jest dla mnie trochę monotonne. Tak więc z tych dwóch propozycji wybieram morze, ale i tak wolę wypoczywać zupełnie inaczej smile

A jak, jesli mozna wiedziec? smile

Mam podobnie z tlumami na plazy smile Lezy toto wszedzie, przejsc nie mozna w spokoju, prazy i smazy...(lubie sie smazyc ale nieco bardziej komfortowo big_smile  )  Morze lubie na chwile i takie nieco inne... Dzikie. Lubie morze na pieknych wyspach europejskich gdzie sa i skaly i piasek i muszle i bursztyny i to wszystko... Ale tylko na jeden dzien, gora dwa big_smile

W gorach czlowiek zdaje sobie sprawe z tego jaki jest maly i nabiera szacunku dla sil natury. (tak, wiem morze tez jest duze ale ono jest w ciaglym ruchu co mnie szalenie irytuje, gory sa dumne, wyniosle, milczace i piekne) Wole cicha spokojna sile od rozszalalego bezladu smile

11

Lubię i to i to, ale bliższe są mi góry smile W zimie: BAJKA smile

12 Ostatnio edytowany przez BabaOsiadła (2013-01-26 00:41:58)

Sadie napisał/a:
BabaOsiadła napisał/a:

A jak, jesli mozna wiedziec? smile

Wsiadam w losowo wybrany pociąg albo autobus i jadę przed siebie, w nieznane. Wysiadam tam, gdzie zobaczę coś ciekawego przez okno. Idę na piwo, poznaję paru tubylców i wypytuję, co warto zwiedzić w okolicy, następnie zaglądam do poleconych mi miejsc. Śpię, gdzie się trafi smile

13

No to hardcore big_smile

14

No odważnie smile Ja oczywiście góry - w górach jest wszystko co kocham smile tam człowiek staje się inny, staje sie lepszy... nie do opisania smile
Morza nie lubie - pełno rozebranych turystów, ten sam widok, upał i nudy....

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

15

Góry - bardzo lubię chodzić:)

16

Widzę, że jednak więcej miłośniczek gór jest smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

17

Aż dziwne! Byłam przekonana, że jednak Polki wolą morze wink
Ja przyznam: lubię morze, ale zagranicą; Chorwacja, Grecja - a gdyby tak połączyć polskie plaże (bez turystów oczywiście big_smile ) i chorwackie morze to byłby full wypas smile

18

Ja lubię i morze, i góry. Przy czym w górach przepiękne widoki są jesienią, kiedy to liście drzew mienią się złotawym kolorem pod wpływem promieni słonecznych smile

19

Bo morze jest nudne niestety... dobre na 3-4 dni, ale dłużej to już idzie zwariować

20

GORY GORY GORY!! Po wyjazdu z polski, rodzice zdecydowali ze floryda by byl dobry wybor...i wiesz, przez te pierwsze kilka lat byla zajebista zabawa na plazy. Ale, jak ze wszystkim, po troche czasu ten efekt znika, i tylko patrzysz na wode...i piasek.

Kocham gory, i tesknie za nimi. Lasy, jakis potok, itd. W moim zdaniu sa lepsze niz jakies morze wink Ale trawa jest zieleńsza po drugiej stronie. Moze jak bym byla ciagle w gorach, bym chciala morze.

Pozdrawiam

-- Pozdrawiam

21

Jeśli muszę wybierać, to góry - zachwycają mnie, tak zwyczajnie i tam na co dzień najlepiej wypoczywam i ładuję akumulatory. Kocham stanąć na szczycie (mogę na niego nawet wjechać wyciągiem big_smile - to jest akurat nieważne ) i spoglądać w dół na rozpościerające się widoki, czuję się wtedy taka malutka, ale jakże szczęśliwa, w takiej chwili naprawdę nie trzeba mi niczego więcej.

Niemniej góry mam zaledwie godzinę jazdy samochodem od domu, więc zdarza się, że wsiadamy i pędzimy w tym kierunku nawet co tydzień, dlatego na urlop wybieram morze, które wydaje się wówczas bardziej atrakcyjne. Morze musi być jednak czyste, turkusowe, ciepłe, najlepiej prawie dziewicze, a tym samym bez tłumów plażowiczów. Co prawda polskie morze ma najpiękniejsze zachody słońca, ale i tak mnie nad nie specjalnie nie ciągnie, a ze wszystkich, które widziałam najbardziej pokochałam chorwackie.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

22

Ja byłam nad polskim morzem - 2 dni spoko, ale potem byłam tak znudzona tym leżeniem, że szok. Byłam nad oceanem w Nowym Jorku - na jeden dzień pojechać 2 godziny sie w falach powygłupiać - też spoko.
Ale za to w góry mogłabym jeźdźić non stop smile przynajmniej 3 - 4 razy w roku tak na tydzień w góry (przeważnie Bieszczady, bo w nich się zakochałam) jedziemy ze znajomymi smile tam jeszcze nigdy się nie nudziłam.

23 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2013-01-30 22:41:08)

Góry (piszę o polskich, bo za granicą jeszcze nie byłam). Nad morzem jest świetnie, ale gdy jest słoneczna pogoda, najlepiej gorąco, bo wtedy można złapać trochę dobroczynnego słońca, a przy tym tę temperaturę mniej odczuwa się dzięki morzu. Jednak to w górach mniej się nudzę, jest dobrze, nawet gdy pogoda nie dopisuje. Byłam z chłopakiem nad morzem, akurat 3 dni, ale pogoda niezbyt dopisała i już nie było łatwo coś zorganizować. W górach zazwyczaj jestem w Zakopanem, bardzo lubię atmosferę tego miasta, jest duże, nawet, gdy nie chce się danego dnia iść w góry, to można pospacerować i jest gdzie, bo miasto jest duże.

Ponadto, jak wspomnieliście Polska jest krajem nizinnym, ja mieszkam na nizinach i góry są czymś innym, przerażają wielkością, ale też zachwycają krajobrazem, bardzo je lubię. W chodzeniu po górach nie jestem jeszcze taka wprawiona,  ciężko było mi wejść na Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami i tam weszłam najwyżej, ale samo przebywanie jest dla mnie fajne.

Nad morzem jeszcze jest dobrze, gdy jest to miasteczko, gdzie jest gdzie spacerować, jest coś do zobaczenia np latarnia morska czy muzeum.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

24

Nie jest to łatwy wybór, bo i morze i góry mają swój niesamowity urok. Jednak w góry mam dalej i jestem za nimi tak stęskniona, że ostatnio ciągle myślę o wyjeździe. Góry mają w sobie moc i dodają energii, zapału. Jak chodzę po górach to mam wrażenie, że mogę wszystko, nabieram dystansu do swojego życia i wydaje mi się, że nie jest ono, aż takie złe. Dla mnie góry mają moc terapeutyczną.

Każdy umie cierpieć - to ludziom przychodzi najłatwiej, najtrudniejszą i najambitniejszą rzeczą w życiu jest osiągnąć szczęście.

25

Prawda, góry są magiczne.

26

Morze to totalna bieda.... Zdecydowanie góry! Mam godzinkę jazdy np do Karpacza czy nawet do Czech. Jest gdzie pochodzić, a niektóre drogi idealne na sportowy motocykl. Prawie jak serpentyny.
Już niedługo wiosna i znów się zaczną wypady z kumplami big_smile.

Moja miłość smile=>http://www.youtube.com/watch?v=4OAXrE5uFqc
                      http://www.youtube.com/watch?v=iQsR_KeQt2M

27

Góry,,,jak najbardziej,,,te kolory,widoki,,,już mnie ciągnie,mam nadzieje że w tym roku uda sie w Bieszczady,,,a morze można np jesienią:):)

Byc może dla świata jesteś tylko człowiekiem,ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Morze vs Gory

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018