Ile wydajecie pieniędzy miesięcznie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Ile wydajecie pieniędzy miesięcznie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: Ile wydajecie pieniędzy miesięcznie?

Nie wiem czy mogę sie tu podpiąć ale wydaje mi się że moje pytanie dotyczy stylu życia..

A więc jak dużo pieniążków wydajecie miesięcznie?
Czy raczej żyjecie skromnie? Odkładacie coś? Czy nie żałujecie sobie np. na kosmetyki?

"...między ciszą a ciszą
sprawy się kołyszą..."
--------------------------------------------------------------------
15.04.2009 => PRÓBUJEMY ŻYĆ BEZ SŁODYCZY........ smile
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ile wydajecie pieniędzy miesięcznie?

ja niestety jak dostane wyplate.. przewaznie 850 900l to odejmuje od tego 250 zl za szkole a reszta  na 'przyjemnosci'    ubrania, dodatki itd itp

3

karina85 czyli nie masz problemów typu trzeba zapłacić za jedzenie czy wynajem mieszkania? Więc dużo Ci zostaje..zazdroszczę.

"...między ciszą a ciszą
sprawy się kołyszą..."
--------------------------------------------------------------------
15.04.2009 => PRÓBUJEMY ŻYĆ BEZ SŁODYCZY........ smile

4

tak bo studiuje zaocznie, nie mieszkam z narzeczonym... narazie prowadze beztroskie zycie.. ale po skubie skonczy sie....      nawet moja mama mi mowila ze  to dobrze ze tyle ubran itd sobie kupuje bo mowi ze po slubiee to bd ladowala w mieszkanie (wyposazenie itd) pozniej w dzieci.. i mowila ze dopiero jak dzieci wyjda z domu to bd  miala wiecej kasy na swoje po3by, a nie dla domu zachciewajki dziec iitp......  hmmm nie wiem ile w tym prawdy....

5

Kiedyś mogłam szaleć. smile Dzisiaj poszłam z zamiarem,że kupie sobie bluzkę , Wróciłam do domu z dwoma bluzkami,ale nie dla siebie, dla Córeczki. I tak jest coraz częściej.

Traktuj innych tak,jakbyś chciała ,żeby oni Ciebie traktowali wink

6

Za dużo, dużo za dużo smile

7

nie odkładam smile

8 Ostatnio edytowany przez nudny.trudny (2019-05-14 15:28:45)

temat założony dawno ale ciekawy:) u mnie około 1000-1200 zł na utrzymanie mieszkania (czynsz, media) mieszkanie nie jest moje ale sytuacja znacznie bardziej opłacalna niż wynajem, porównywalna kwota na zakupy, czyli wszystko co potrzebne ale też drogie rzeczy z których można by zrezygnować, np. małe pomidorki - super dodatek do wielu posiłków, prawdziwy ser feta (do niektórych rzeczy fajniejszy niż sałatkowy) albo czekolady nadziewane bez tłuszczu utwardzonego. Trudno byłoby mi znaleźć okazje do znaczących oszczędności, raczej zastanawiałbym się nad zwiększeniem dochodów z pracy, bo jak dla mnie wypłata 2000 zł netto jest atrakcyjna patrząc na rynek pracy, a pod kątem wydatków byłoby bardzo słabo gdyby było to jedyne źródło dochodu. Czasami patrzę na wynagrodzenia jakie podają inni i myślę sobie "jakim cudem, też chciałbym tak" jeśli macie jakieś rady chętnie przeczytałbym;)

"Poznacie ich po ich owocach":D

9

nudny.trudny napisał/a:

temat założony dawno ale ciekawy:) u mnie około 1000-1200 zł na utrzymanie mieszkania (czynsz, media) mieszkanie nie jest moje ale sytuacja znacznie bardziej opłacalna niż wynajem, porównywalna kwota na zakupy, czyli wszystko co potrzebne ale też drogie rzeczy z których można by zrezygnować, np. małe pomidorki - super dodatek do wielu posiłków, prawdziwy ser feta (do niektórych rzeczy fajniejszy niż sałatkowy) albo czekolady nadziewane bez tłuszczu utwardzonego. Trudno byłoby mi znaleźć okazje do znaczących oszczędności, raczej zastanawiałbym się nad zwiększeniem dochodów z pracy, bo jak dla mnie wypłata 2000 zł netto jest atrakcyjna patrząc na rynek pracy, a pod kątem wydatków byłoby bardzo słabo gdyby było to jedyne źródło dochodu. Czasami patrzę na wynagrodzenia jakie podają inni i myślę sobie "jakim cudem, też chciałbym tak" jeśli macie jakieś rady chętnie przeczytałbym;)

Wysokość dochodów zależy od kilku czynników, ale podstawowy to posiadany zawód. Ja, jako doświadczony inżynier systemowy w IT zawsze zarobię więcej niż kasjer z przysłowiowej biedronki. Za to nie mam nawet co marzyć o zarobkach doświadczonego programisty.
Drugi czynnik to miejsce zamieszkania. Po piętnastu latach w jednej firmie w swoim mieście na zadupiu nie znalazłem pracy w swojej okolicy. Stojąc przed wyborem wyjazd do dużego miasta w Polsce, albo emigracja, wybrałem to drugie. Teraz zarabiam prawie trzy razy więcej niż to było w Polsce, mimo że tam byłem managerem IT, tu jestem "tylko" inżynierem.
Trzeci czynnik który ja widzę to sam pracodawca. W jednym mieście pomiędzy firmami może być różnica 30-100%. Ktoś woli ciągle przyuczać kolejnych pracowników, ktoś woli zapłacić więcej, ale wziąć fachowca z doświadczeniem.
Osobiście wybrałem emigrację, bo jakbym miał zaczynać za 5-6 tysięcy złotych w nowym mieście w Polsce, to wolałem zaczynać za trzy tysiące euro w Niemczech. Koszty podobne jak u nas w dużych miastach, a mam lepszy dojazd do domu niż z takiej Warszawy, Wrocławia, czy Krakowa. A że w młodości liznęło się trochę języków obcych, to i start nie był aż tak trudny. Teraz płacąc wszystkie opłaty, jeżdżąc co drugi tydzień do domu, spłacając nowe auto i wydając na co chce, odkładam więcej niż mógłbym zarobić w Polsce. No i ostatni czynnik. Jak na starcie zarabiałem słabo, to niemiecki ZUS przysłał mi wyliczenie że o ile pociągnę tak do emerytury, to będę miał ją większą, niż gdybym dalej do emerytury pracował w Polsce. W Polsce przepracowałem ponad 20 lat, w Niemczech mam szanse co najwyżej na 17 lat stażu.

10 Ostatnio edytowany przez nudny.trudny (2019-05-15 11:14:06)

dziękuje za długi opis;) duże miasta to ciekawa możliwość, przeanalizuję ponownie taką możliwość:)już raz tak robiłem i to było pod względem czasowym kompletne szaleństwo, ale raz dało się radę, to uda się znowu:D pozdrawiam

"Poznacie ich po ich owocach":D

Wydaję dużo. Mamy spore dochody jak na polskie realia. Także niczego sobie nie odmawiamy. Udaje się też sporo oszczędzić...

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Ile wydajecie pieniędzy miesięcznie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018