PROBLEM Z HALUKSAMI - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » PROBLEM Z HALUKSAMI

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 31 ]

Temat: PROBLEM Z HALUKSAMI

Czy wie ktoś może czy z haluksami da się walczyć, co robić żeby mniej bolały? Narazie operacja mi się nie uśmiecha, a jak pochodzę w baletkach to jest masakra

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

W aptece można kupić kliny na haluksy np. marki scholl

3

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Chodzi Ci o takie nakładki jakby, czy o takie co między palcami się umieszcza? Te co się umieszcza między palcami działają? Zawsze mi sie zdaje, ze beda wypadały

Olena1990 napisał/a:

W aptece można kupić kliny na haluksy np. marki scholl

4 Ostatnio edytowany przez żyworódka (2012-08-30 22:31:29)

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Witam.   smile

Kazimiera napisał/a:

Chodzi Ci o takie nakładki jakby, czy o takie co między palcami się umieszcza? Te co się umieszcza między palcami działają? Zawsze mi sie zdaje, ze beda wypadały

Olena1990 napisał/a:

W aptece można kupić kliny na haluksy np. marki scholl

Tak, kliny marki Scholle nie zdają egzaminu w praktyce. Są wykonane z gumy, mogą powodować odparzenia, a już na pewno trudno je utrzymać między palcami.

Kazimiera, ja polecam Ci zakup takiej podpórki na haluksy (wykonanej ze skóry), którą nakłada się na palucha na dwie do trzech godzin dziennie z zastrzeżeniem, że nie można zakładać jej na czas chodzenia. Systematyczne jej stosowanie, powoduje powolne prostowanie palucha - odchylanie go w przeciwną stronę i przy dłuższym stosowaniu można uzyskać poprawę. Oczywiście nie należy spodziewać się jakiejś rewelacyjnej poprawy, ale warto spróbować.

Sprzedaż prowadzą sklepy zaopatrzenia ortopedycznego, koszt w granicach 15 - 20 zł - jedna podpórka.
Zazwyczaj są sprzedawane w komplecie, na palucha lewej i prawej stopy, ale przy życzliwości ekspedientki, można kupić tylko na jednego palucha.

Aby zapobiec dalszym zniekształceniom palucha, polecam zastosować zabiegi : ultradźwięki.
Zabiegi może przepisać ortopeda lub chirurg i można je stosować dwa razy w roku - informacja od fizyko-terapeuty.
Dodatkowo, możesz też sama wykonywać proste ćwiczenia stóp, polegające na zginaniu i prostowaniu palców, aby je "uelastycznić" w stawach.

Obuwie zimowe kupuj o numer większy, z okrągłym przodem, a na okres letni bosaki z paskami, aby ten halluks nie był uciskany.
Zabiegu usunięcia halluksa nie doradzam, a wręcz jestem przeciwna.

Pozdrawiam.  smile

5

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Dziękuję Ci kochana kobieto!
Brzmi przekonywująco więc chyba i tak zrobię. A to tak się fachowo nazywa - podpórka na haluksa?

6

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI
Kazimiera napisał/a:

Dziękuję Ci kochana kobieto!

Brzmi przekonywująco więc chyba i tak zrobię. A to tak się fachowo nazywa - podpórka na haluksa?

Jeśli mogę, to zawsze staram się służyć radą.    smile

Kazimiera, nie jestem pewna, bo wyrzuciłam opakowanie. Ale jak opiszesz w sklepie, że na halluksa ze skóry, to ekspedientka będzie wiedziała, o co chodzi.
Ta podpórka/podtrzymka, a niech się będzie i nazywała nakładka, jest wyprofilowana i obejmuje w około 2/3 paluch od strony drugiego palca oraz dodatkowo jest podtrzymana przez pasek obejmujący stopę - zapinany na rzepę.

Ufff...jakoś wybrnęłam z tego opisu.    yikes

7

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Chodzi o coś takiego? http://www.staffordfootcare.com/images/products/809.jpg
Ja używam tych separatorów i faktycznie chodzić się w tym nie da, ale zakładam je na noc (musze spać w skarpetkach, bo inaczej wypadają). Trochę mi pomogły.

8

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI
kaisa_malene napisał/a:

Chodzi o coś takiego? http://www.staffordfootcare.com/images/products/809.jpg
Ja używam tych separatorów i faktycznie chodzić się w tym nie da, ale zakładam je na noc (musze spać w skarpetkach, bo inaczej wypadają). Trochę mi pomogły.

Dokładnie.
Musisz niespokojnie spać (wiercisz się).   wink
Ja tak długo nie trzymam, przez całą noc. Myślę, że można przedobrzyć.

9

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Ja chodzę w bunito i przynosi ulgę na moją haluksową bulwe!

10 Ostatnio edytowany przez marlena-to-marlenka (2013-11-27 15:37:46)

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Ja polecam klin i osłona na halluksa w jednym, bardzo mi pomaga w codziennym chodzeniu. Wykonane jest z takiego czegoś jak silikon ale wcale nie odparza. Dobrze trzyma się na palcu, a dodatkowo osłania kość specjalną osłonką. Tanie i bardzo skuteczne.

11

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Witaj. smile

marlena-to-marlenka napisał/a:

Ja polecam klin i osłona na halluksa w jednym, bardzo mi pomaga w codziennym chodzeniu. Wykonane jest z takiego czegoś jak silikon ale wcale nie odparza. Dobrze trzyma się na palcu, a dodatkowo osłania kość specjalną osłonką. Tanie i bardzo skuteczne.

Proszę Cię o bardziej szczegółową informację : gdzie kupić, ile kosztuje, podaj wytwórcę.

Pozdrawiam.  smile

12

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

wystarczy zapytać wujka googl np. firma inflex cena ok 14zl

13

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Czy możecie powiedzieć coś więcej o operacji, kiedy jest to już jedyne wyjście? Niestety mi nie pomagają nakładki, a chodzenie w butach w takim okresie jak teraz jest po prostu strasznie uciążliwe, powoduje duży dyskomfort.

14

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Podobno operacja to najlepszy sposób. Też mam z tym problem, a uaktywnił się, gdy zaczęłam chodzić w szpilkach jako bardzo młoda dziewczyna. Teraz dużo czasu zajmuje mi wybranie butów, na pewno  wygodniej jest w porządnych sportowych butach, a balerinki, kozaki czy szpilki już tylko okazyjnie nosze.

15

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Co do operacji to slyszalam, ze halluksy lubia powracac.

Mi sie zrobil na jednej stopie, nawet go nie zauwazylam, prawde mowiac, ale poczulam i to jak. Bol byl potworny. Silikonowe separatory Scholla nosilam, nic nie pomoglo. Pomogla natomiast i to radyklanie noszenie marcina. Te aparaty ze skory, o ktorych piszecie nazywaja sie marciny. Ja kupilam zestaw 2 za 40 PLN w sklepie medycznym. Spalam w tym przez 2-3 tygodnie i po sprawie. Czasami nadal w nich spie, bo sie boje nawrotu i nie wiem czy to mozna juz odstawic.

16

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Tez go mam, ale jakoś nie mogę się przyzwyczaić. Kupiłam choć poźniej słyszałam rozne opinie na jego temat…

17

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI
Clementine8 napisał/a:

Tez go mam, ale jakoś nie mogę się przyzwyczaić. Kupiłam choć poźniej słyszałam rozne opinie na jego temat…

Mogę tylko o swoim doświadczeniu pisać - jest hura pozytywne.  Mój haluks mimo, ze prawie niewidoczny sprawiał, że nie mogłam chodzić w żadnych  butach. Nawet balerin nie mogłam nosić a teraz żyje normalnie i noszę wszystkie rodzaje butów.

Nie wiem czy marciny wszystkim mogą pomóc tak radykalnie jak mi. Zastanawiam się jak chodzą w butach ludzie, którzy mają bardzo powyginane palce. Skoro mnie tak bolało, to jak oni dają radę?

18

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Z tego co wiem, sa różne sposoby by zmniejszyć ból i jakoś sobie pomóc, właśnie wkładki itp, są masaże i nawet rehabilitacje...
Ale i tak i tak jedyne skuteczne rozwiązanie to operacja.. a i tak po operacji, może to wrócić.

19

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Jak patrzę z góry na swoje stopy to właściwie nie widać halluksa. Jak siedzę na płasko na podłodze z nogami przed sobą i kiedy ściągnę palce w dół - wtedy widać, że ta kostka jest jakaś nie halo. Na razie nie mam chyba potrzeby operacji ale gdyby zniekształcenie było widoczne i odkształcało buty, wtedy zrobię zabieg.

20

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Podejrzewam, ze skutecznośc Marcinów może zależec od tego czy problem jest bardzo zaawansowany czy nie. A co do rehabilitacji to od znajomego fizjoterapeuty słyszałam, ze nie ma za bardzo sposobów na to. Po  samej operacji pewnie jest wskazana. ..

21

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Też mam ten problem ale na to nie ma lekarstw.Próbowałam już różności I pozostaje jedynie operacja. Boli niestety przy zmianie obuwia np z letniego na zimowe czy obcasów na płaski.

22

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Operacja nie jest taka zła. Moja kumpelka robiła sobie haluksy w poradni stopy i nawet nie musiała nosić gipsu. Jakiś czas nosiła takie buciki rehabilitacyjne i to wszystko. Z tego co mówi to już nic ją nie boli i mieści się w każdy but.

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Ja też mam haluksy i to jeden z moich największych kompleksów. Na operację może i bym się zdecydowała ale nie ma gwarancji że to nie odrośnie. Poza tym to podobno duży ból no i wykluczenie na jakiś czas z pracy. Zazdroszczę wszystkim kobietom które mają ładne i zdrowie stopy i mogą chodzić w jakich butach chcą.

24

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Ja też ,  zawsze wybieram długo buty jak już musze kupić , to najbardziej kieruję  się już tym, żeby po prostu były wygodne.

25

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

może wkładki ortopedyczne? Gdy chodziłam do poradni chorej stopy z obitą stopą to kupiłam od nich wkładki do adidasów i szpilek, przyznam, że dobrze sie w nich chodzi, może z tym spróbujecie jeśli któraś z Was boi się operacji.

26

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Ból możesz zmniejszyć za pomocą okładów z octu jabłkowego. Ale jeśli chodzi o całkowite pozbycie się problemu, to tylko operacja.

27 Ostatnio edytowany przez lidia.nowik (2017-02-27 14:34:46)

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Jest taki korektor na halluksy to fakt. Można w internecie kupić. Moja szefowa kupiła i bardzo sobie chwali efekty stosowania.

28

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Ja w sieci trafiłam na aparat Bunito Duo, stosuje na moje haluksy już 4 miesiące i jak na razie widzę poprawę smile

29

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Tylko bunito duo - pomogło już trzem osobom w mojej rodzinie. POLECAM!!

30 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-02-12 11:18:45)

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Ja polecam zrobić sobie wkłądki indywidualne, bo w końcu każda stopa jest inna. Ja mam i jest lepiej, haluks się przynajmniej dzięki temu nie powiększa. A to mi poleciła terapeutka, do której chodzę jak mam okresy, że boli mnie bardziej i robią mi Pani różne zabiegi rehabilitacyjne na stopy. Na prawdę tam polecam dziewczyny, bo bardzo mi pomogły z bólem. Ja chodzę do gabinetu uporczywe rozsiewanie spamu

31 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-09-13 12:18:07)

Odp: PROBLEM Z HALUKSAMI

Niestety z doświadczenia muszę powiedzieć, że operacja to jedyna skuteczna metoda na pozbycie się haluksów. Nie słuchaj się "specjalistów" którzy twierdzą, że metody bez operacji są równie skuteczne, bo to nie prawda. Nie prawdą jest też to, że operacja jest bolesna i długo trzeba po niej wracać do normalności. Jeśli szukasz pomocy mogę Ci polecić specjalistów z spam, sama miałam taki problem i właśnie tam znalazłam pomoc. Myślę, że powinnaś umówić się tam na konsultację, bo zwlekanie z problemem może go tylko pogorszyć.

Posty [ 31 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » PROBLEM Z HALUKSAMI

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024