Naturalne Planowanie Rodziny - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Naturalne Planowanie Rodziny

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 29 ]

Temat: Naturalne Planowanie Rodziny

Witam Wszystkich smile
Rok temu moja ciekawość poszła w stronę NPR i tak zaczęłam pomiar temperatury, obserwacje szyjki i śluzu.
Czy któraś z Was też jest "zaprzyjaźniona" z termometrem?

Może wymienimy się doświadczeniami, wiedzą....?

Pozdrawiam
Kasia smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Naturalne Planowanie Rodziny

Powiem tylko tyle - ja pojawiłam się na świecie poprzez naturalne metody zapobiegania ciąży czyli tzw. seks w bezpiecznych dniach. smile jak widać metoda mało skuteczna wink

3

Dlatego też wszędzie się mówi o tym że ta metoda jest najlepsza dla osób które planują rodzinę

4 Ostatnio edytowany przez beatkam63 (2009-03-23 08:21:08)

Naturalne metody antykoncepcji  są dobre dla tych , którzy marzą o powiększeniu rodziny . Z uwagi na szczególnie wrażliwy układ hormonalny kobiet nie polecam tej metody jeżeli nie jesteśmy jeszcze  gotowe na macierzyństwo.

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

5

Jestem "zaprzyjażniona" z termometrem , ale nie w kierunku naturalnego planowania rodziny , tylko z chęci poznania własnego organizmu, wychwytywania nieprawidłowości oraz dla komfortu psychicznego.Jako metoda pozwalająca planować rodzine nie jest najlepszym pomysłem.Mogą sobie na nią pozwolić Ci , dla których ciąża nie byłaby "problemem".

6

Jeanne napisał/a:

Jestem "zaprzyjażniona" z termometrem , ale nie w kierunku naturalnego planowania rodziny , tylko z chęci poznania własnego organizmu, wychwytywania nieprawidłowości oraz dla komfortu psychicznego.Jako metoda pozwalająca planować rodzine nie jest najlepszym pomysłem.Mogą sobie na nią pozwolić Ci , dla których ciąża nie byłaby "problemem".

Dbać o zdrowie to także wiedzieć jak funkcjonuje nasz organizm i twoje podejście jest świadome . Faktycznie jeżeli "na dziś" nie zamierzamy mieć potomstwa to jeżeli wyznanie nam tego nie zabrania warto skorzystać z innych zabezpieczeń.

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

7

Zgadzam sie z Wami. To nei jest dobra metoda antykoncepcji.. mozna ja stosowac jezeli jets sie gotowym na dziecko.. bo przed niechciana ciaza to nas raczej nie uchroni, bo jest to zawodna metoda.

porąbana jak łajno w tartaku

8

No to ja zaprzyjaźniona z nia nie jesem. Z lenistwa. Nie mam wytrwałości i systematczności ani chęci w tym wydaniu:P
Poza tym u mnie na razie by to nie przeszło bo lece na pigułkach wink

9

Ja jestem kobietą która stara się od dziecko od roku i dlatego bardzo mnie interesuje NPR - jest to ważny i przydatny dodatek w czasie leczenia niepłodności małżeńskiej.
Obecnie rozpoczęłam 12 cykl który dokładnie notuję na wykresie NPR.
Co miesiąc z takim wykresem biegam do lekarza by mógł coś doradzić i aby dzięki moim obserwacją ułatwić diagnozę.

I stąd wzięło się moje pytanie co do metody NPR - poszukuję osób które się tym interesują (choć znam wiele takich osób w serwisie do wykresów NPR - ale nigdy za wiele smile) aby uzupełniać wzajemnie swoją wiedzę.

10

Jeanne napisał/a:

Podpisuję się pod Jeanne.
Ja zaciekawiłam się tą metodą podczas nauk przedmałżeńskich, ale nie po to żeby tak się zabezpieczać, lecz po to aby sprawdzić swoją płodność. Wiele razy kochałam się z narzeczonym bez zabezpieczenia w takich dniach, że powinnam zajść w ciążę i nic. Zaniepokoiło mnie to, podczas rozmowy z Panią z poradni rodzinnej kazała mi chociaż dwa cykle mierzyć temperaturę i prowadzić obserwacje śluzu. Zawsze miałam problemy z nieregularną miesiączką, ostatnio prawie do zera spadł mi ochota na seks. Jestem tym wszystkim zaniepokojona. Poobserwuję swoje cykle, jak będą nieprawidłowe to zrobi badania hormonów, zacznę się leczyć. Podobno im wcześniej tym lepiej...

W maleńkiej obrączce uczuć świat cały,
Miłość obowiązek i wzniosłe ideały?
Maleńka obrączka, a znaczy tak wiele
-na całe życie włożona w kościele...

11

a mogłybyście podać jakąś stronę, gdzie opisane byłoby jak "korzystać" z NPR ?

Bo mój cały świat jest dla Ciebie-a Ty jesteś mi  światem...  <3

12 Ostatnio edytowany przez Madison (2009-07-16 06:56:38)

Może tu coś więcej wyczytasz: http://npr.pl//index.php/content/category/5/17/43/

oraz tu:
http://dzieci.civ.pl/naturalne-planowanie-rodziny

W maleńkiej obrączce uczuć świat cały,
Miłość obowiązek i wzniosłe ideały?
Maleńka obrączka, a znaczy tak wiele
-na całe życie włożona w kościele...

13

dzięki smile

Bo mój cały świat jest dla Ciebie-a Ty jesteś mi  światem...  <3

14

Madison napisał/a:
Jeanne napisał/a:

Podpisuję się pod Jeanne.
Ja zaciekawiłam się tą metodą podczas nauk przedmałżeńskich, ale nie po to żeby tak się zabezpieczać, lecz po to aby sprawdzić swoją płodność. Wiele razy kochałam się z narzeczonym bez zabezpieczenia w takich dniach, że powinnam zajść w ciążę i nic. Zaniepokoiło mnie to, podczas rozmowy z Panią z poradni rodzinnej kazała mi chociaż dwa cykle mierzyć temperaturę i prowadzić obserwacje śluzu. Zawsze miałam problemy z nieregularną miesiączką, ostatnio prawie do zera spadł mi ochota na seks. Jestem tym wszystkim zaniepokojona. Poobserwuję swoje cykle, jak będą nieprawidłowe to zrobi badania hormonów, zacznę się leczyć. Podobno im wcześniej tym lepiej...

I jak tam obserwacje?

Ja nadal obserwuję i czekam na dzień w którym zobaczę dwie piękne kreski na teście ciążowym.
To leczenie bezpłodności troszkę czasu już trwa więc jestem szczęśliwa że mam możliwość zapisywania temperatury i wszystkich objawów na takiej specjalnej stronie do npr i nie tylko. Ja nie wiem jak bym się w tym wszystkim odnalazła gdyby nie ta strona.

Może ktoś jeszcze jest na forum kto interesuje się npr?

15

Ja się interesuję i mam szczery zamiar stosować NPR big_smile

16

a_normalna napisał/a:

Ja się interesuję i mam szczery zamiar stosować NPR big_smile

Masz zamiar? to kiedy zaczynasz? big_smile

17

Zacznę mierzyć sobie temperaturę i dokładnie obserwować śluz jak się zaręczę (czyli jakieś półtorej roku przed ślubem). Póki tylko co zapisuję długość każdego cyklu.

18

Ja stosowalam te metode z 20 lat temu i w ciaze nie planowana nie zaszlam.Pewnie ,ze bylo niebezpiecznie ,bo trzeba miec noce przespane a ja pracowalam juz wtedy na nocki.Wiec trzeba bylo pare godzin pospac ,aby zmierzyc temperature.No i badanie sluzu.Teraz juz by mi sie nie chcialo,ale w celu badaniu plodnosci trzeba mierzyc temperature,wtedy uchwycisz jajeczkowanie.

19

Ja się powolutku "wgłębiam" w temat wink
Wszelkie pomiary pewnie zacznę prowadzić od wakacji, a te kilka miesięcy przed zgłębię na dokładnym zapoznaniu się z teorią, metodami i jak w ogóle to rozgryźć big_smile

20

To ja Wam muszę dziewczyny powiedzieć że już na maksa zgłębiłam wiedzę NPR i naprawdę mi pomaga przy staraniach o dziecko. Nawt znalazłam polską DARMOWĄ stronę do prowadzenia wykresów!!!
Jak ktoś chce adres to piszcie - podam (bo chyba tak na forum napisać nie mogę?)

21

Kasiu, jeśli strona jst niekomercyjna, prywatna, nie ma na niej reklam, nie jest forum ani portalem, który mógłby być dla nas jakimkolwiek rodzajem konkurencji - to możesz.

Ja zaczęłam obserwację śluzu jakiś czas temu - w grudniu, po odstawieniu tabsów. W sumie chwała Bogu mam tak, że nie muszę mierzyć temperatury, owulacja objawia się niestety silnymi bólami, ale i tak jestem szczęśliwa, bo wbrew zdaniu niektórych lekarzy - jestem zdrowa smile.  Ale do czego zmierzam... kartę do obserwacji ściągnęłam sobie ze strony Ligi Małżeństwo Małżeństwu, oczywiście za darmo smile.

22

ja stosuję metodę doktora Rotzera, chyba najlepszą z tego co czytałam smile  a swój wykres prowadzę na stronie
https://www.rodzina-naturalnie.pl/ jest tu baza wiedzy o nas kobietach oraz o tej metodzie i tu można też skorzystać z pomocy i interpretacji pani która stosuje i naucza tej metody,
ta strona jest płatna ale tylko 12 zł za cały rok i jeden miesiąc więc opłata jest minimalna a reklam tam nie ma dlatego chyba mogłam dać link smile
a wracając do tematu ja stosuję NPR od niedawna, dopiero się uczę czytania swojego ciała smile ale moim zdaniem warto spróbować dla samej siebie

23

NPR jak najbardziej mozna stosowac w okresie w ktorym nie planuje sie poczecia.
My nie planujemy, stosujemy npr od ponad pol roku i jak do tej pory nie bylo ani jednego dnia w ktorym przez mysl przeszloby mi ze moge byc w ciazy.

24

Założyłam już co prawda wątek, niefortunnie na forum "Antykoncepcja" sugerując się nazwą również "naturalna"....ale wie, że wsparcia powinnam szukać u osób takich jak ja: stosujących naturalne metody planowania rodziny.
Mój problem, wygląda tak:
Mam 36 lat, dwójkę dzieci (6 i 2) jestem osobą wierzącą dlatego jako metodę antykoncepcji stosuję metodę objawowo-termiczną. Mój mąż to akceptował, do czasu gdy nie zaszłam w nieplanowaną ciążę po raz trzeci.
Nasza sytuacja materialna wygląda tak, że pracuje tylko mąż, jest mechanikiem samochodowym. Ja zajmuję się dziećmi, wynajmujemy mieszkanie.
Mój mąż nie był zachwycony gdy dowiedział się, że będziemy mieli 3cie dziecko, no ja też nie....ale pogodziłam się z tym, przyjmuję to tak jak jest. Tylko, że Radek  (mąż) ma zastrzeżenia co do metody antykoncepcji, którą stosowaliśmy do tej pory,  a ja nie chcę jej zmieniać. Czy miałyście taką sytuację? Co ja mogę zrobić w tej sytuacji, skoro zmiana metody nie jest zgodna z moim światopoglądem  ?!

25

Mam pytanie do kobiet, które stosują tą metodę: czy nie czujecie, że to tylko na Was spoczywa odpowiedzialność za tzw. planowanie rodziny? Nie boicie się, że jeśli się coś nie powiedzie, usłyszycie: źle obliczyłaś, to Ty się pomyliłaś, czy coś w tym rodzaju...
Bo przecież to Wy musicie robić wszystkie pomiary... Jak usłyszałam na kursie przedmałżeńskim, partner w ramach pomocy, może kupić termometr. yikes

Gdy zaczynasz traktować miłość, jako coś co jest Ci dane raz na zawsze, to jest początek jej końca. cool

26

Ja się nie czuję odpowiedzialna w pełni. Decyzja o npr i kupnie komputera cyklu została podjęta przez nas oboje smile Mąż mi powiedział, że nawet jeśli zajdę w ciążę nie będzie to moja wina. W końcu dziecka palcem sobie nie zrobię smile Więc nie może mieć o to pretensji.

27

szynszylka napisał/a:

Mąż mi powiedział, że nawet jeśli zajdę w ciążę nie będzie to moja wina.

yikes

28

Ja przez kilka lat stosowałam metodę objawow-termiczną no i zawiodła, mam trójkę kochanych, ale nie do końca zaplanowanych dzieci.

29

Ja stosuję NPR od kilku miesięcy (od początku małżeństwa), a obserwuję się od dawna. I muszę powiedzieć, że nie mam zastrzeżeń co do metody- znam znaczenie poszczególnych objawów i widzę po sobie kiedy zbliża mi się owulacja lub okres. Jednak jestem w komfortowej sytuacji, ponieważ mam w miarę regularne cykle. Kobiety, które mają problem z nieregularnymi cyklami, jeśli nie planują poczęcia w najbliższym czasie, częściej będą musiały pościć. Uważam, że to bujda, że NPR jest też dla kobiet o nieregularnych cyklach - chyba, że nie mamy nic przeciwko nieplanowanej ciąży smile
Co do doświadczeń w związku - oboje z mężem postanowiliśmy stosować NPR, to wspólna decyzja. Mąż zna mój cykl lepiej ode mnie, nie ma szansy na najmniejsze szaleństwo, bo wie w której fazie jestem, który dzień cyklu, etc. big_smile NPR nam służy, chociaż trochę trudno wytrzymać w dni płodne, wiadomo wink
Pozdrawiam serdecznie smile

Posty [ 29 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Naturalne Planowanie Rodziny

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018