Odchudzanie i rower. Proszę o rady.. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Odchudzanie i rower. Proszę o rady..

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 35 ]

1 Ostatnio edytowany przez OoonaaA (2012-07-10 22:04:57)

Temat: Odchudzanie i rower. Proszę o rady..

Witam.
Od dzisiaj zaczełam odchudzanie, a wiec wazę 60 kg i chce schudnąć  8-9,  nie jem słodyczy (od dzisiaj dopiero:)) staram sie ograniczać pije wode, i jedno pytanie  jak jeżdżę 7km w 25 minut to pomoże mi to schudnąć czy robić jeszcze inne ćwiczenia??
Jak tak to jakie??

Proszę  o rady.
P.S. I jak ktoś wie czym zastepować słodycze? i robić tak żeby strasznie nie kusiły. Dodam ze jestem ich straszną zwolenniczką:(.

Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Odchudzanie i rower. Proszę o rady..

Jak jeździsz na rowerze,to czy to wystarczy? Rower jest świetnym sportem na wszystko ( mięśnie brzucha, nóg, pupy ) . Pewnie,że wystarczy! Chyba,że chcesz mieć ekstra kaloryferek na brzuchu,to dodatkowe ćwiczenia pomoga! A rower, to sama przyjemnosc!

Zamknij oczy,ale nie umieraj... Masz prawo do płaczu...       
A teraz wstań i walcz o następny dzień...

3

powiem tak...zaczyna sie spalac tluszcz po 30 minutach kardio treningu smile i kolejna rzecz ktora wiem to to ze cwiczenia powinny byc w miare wszechstronne. Nie chcesz miec pieknych nog i obwisle ramiona czy slabe miesnie plecow. Wiec na twoim miejscu dodalabym do roweru cwiczenia na miesnie brzucha plus rozciaganie.
Moj rezim treningowy wyglada tak: 25 minut treadclimber, 20 minut interwalow na rowerze, minimum 15 minut na wioslach, 5x10 razy sztanga, rozciaganie a potem sesja na maszynach po 20 razy na kazdej. No ale ja lubie sie spocic smile

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

4

No myślę zwiększyć sobie trochę dystans, na jakieś 40 minut do godziny, no i ćwiczenia na brzuszki  i na pupę tez smile
No i jem płatki owsiane, zjadłam dzisiaj o 14 trochę  mlekiem i dalej mnie trzymają smile
Myśle e dam rade, muszę smile

5 Ostatnio edytowany przez smutna123 (2012-07-12 21:04:42)

Ja jeżdżę na rowerze, robię A6W, aerobik i dwa raz w tygodniu zumba. Spadło mi kolejne 2 kg i już mi wystarczy. Jak dla mnie to ćwiczenia powinny sprawiać przyjemność. Ja kocham rower i zakochałam się niedawno w zumbie. Polecam. Fajna sprawa. Można się napocić;)

Nie palę od 02.05.2014 i jestem z tego dumna smile

6

Smutna,a wytłumaczysz na czym polega ta Zumba?

7

paulla777 napisał/a:

Smutna,a wytłumaczysz na czym polega ta Zumba?

ja tez się dołączam do pytania.  smile

8

Jest to aerobik połączony z tańcem. Fajna sprawa. Wpiszcie sobie w you tube. Na pewno jakieś filmiki wam wyskoczą. W każdym razie polecam. Jestem bardzo zadowolona. Zumba nie tylko poprawia moją wydajność fizyczną, ale i psychiczną. Wychodzę z zajęć taka zadowolona i uśmiechnięta. Nie wiem, co w tym jest, ale sprawia mi wielką frajdę. Pozdrawiam!

Nie palę od 02.05.2014 i jestem z tego dumna smile

9

tez probuje walczyc ze slodyczami - sam rower nie starcza...

czytalam zeby zamiast slodyczy jesc suszone owoce albo marchewke zawsze miec obrana przy sobie zeby przegryzc. I tak dzis walczylam i po pracy sie poddalam;/

10

mandolina napisał/a:

tez probuje walczyc ze slodyczami - sam rower nie starcza...

czytalam zeby zamiast slodyczy jesc suszone owoce albo marchewke zawsze miec obrana przy sobie zeby przegryzc. I tak dzis walczylam i po pracy sie poddalam;/

No ja na diecie często jem czy to zwykłe owoce czy suszone, np suszoną żurawinę. Ona pewnie tez nie jest mega zdrowa, bo wtedy dodają też tego cukru, ale chociaż jakoś ten apetyt na słodycze zaspokaja big_smile Polecam też borówki amerykańskie, bardzo polubiłam, maliny zwłaszcza takie słodkie czy ananasa smile Ja na diecie jem owoce z 2 czy nawet 3 razy dziennie i jakoś zapobiegają temu, bym sięgała po słodycze (oczywiście poza wyjątkami, bo jak czasem pozwolę sobie na loda to świat się nie zawali, np niedawno zjadłam owocowego big_smile).

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

11

na słodycze pomaga chron organiczny. do kupienia w aptece. i jeszcze coś: wystarczy bez słodyczy wytrzymać ok. 3 dni- potem ochota na nie przechodzi.

12 Ostatnio edytowany przez Pan Lewski (2012-07-16 22:54:29)

Rower jest zdrowy- obniża ciśnienie, i zawsze ruch pomoże ale do odchudzania to raczej koło 50km dziennie trzeba przejechać. Zdrowy człowiek w wieku 20 lat powinien bez problemu w ciągu dnia być w stanie przejechać ponad 100km na rowerze.

Każdy człowiek który nie przeszedł kursu doskonalenia techniki jazdy i spowodował wypadek, powinien zostać rozstrzelany.

13

Pan Lewski napisał/a:

Rower jest zdrowy- obniża ciśnienie, i zawsze ruch pomoże ale do odchudzania to raczej koło 50km dziennie trzeba przejechać. Zdrowy człowiek w wieku 20 lat powinien bez problemu w ciągu dnia być w stanie przejechać ponad 100km na rowerze.

No nie wiem, ja jestem zdrowa, a miałam problem z 50 km w jeden dzień na rajdzie rowerowym tongue Choć wiem, że to też kwestia kondycji. No, ale bez przesady, rekreacyjnie nie trzeba tyle jeździć, a jak ktoś chce schudnąć, to nawet krótsze, 10 czy 20 km trasy powinny być dobre, jak to jest mało, to przecież można coś dorzucić.
Ja chudłam ćwicząc nawet po pół godziny dziennie a czasem i wcale. Zasługa tego, że mniej jadłam, inne produkty i tego się trzymałam.
Oj Catwoman, gdyby to było takie proste, ja pół roku na diecie i nadal mam chętkę tongue Jak zjadłam tego loda to myślałam, że w niebie jestem tongue

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

14

Nie trzeba jeździć aż tyle- ja sporo schudłam jeżdżąc codziennie ok. 20-30 min.Nie wiem jak to przekłada się na kilometry ale 100 to raczej nie było:) Wszystko zależy od metabolizmu, co ciekawe metabolizm można sobie polepszyć właśnie poprzez regularne cwiczenia/ sport.

15

truskaweczka19 napisał/a:

No nie wiem, ja jestem zdrowa, a miałam problem z 50 km w jeden dzień na rajdzie rowerowym tongue

Tak to jest jak się jeździ rowerem terenowym

Każdy człowiek który nie przeszedł kursu doskonalenia techniki jazdy i spowodował wypadek, powinien zostać rozstrzelany.

16 Ostatnio edytowany przez nbm (2012-07-17 14:22:57)

Co innego pokonać 100km szosówką, a co innego 50km mtb w terenie. Można jeździć nawet 30 min z utrzymaniem odpowiedniego tętna, ale do tego potrzebny jest pulsometr. Licznik kadencji to tez fajna zabawka, jednak jak ktoś wyjdzie sobie rekreacyjnie pojeździć od święta to taki zakup jest wyrzuceniem często niemałych pieniędzy w błoto.

"(...)szlachta na koń wsiędzie,
Ja z synowcem na czele i? - jakoś to będzie!"

17

Catwoman napisał/a:

na słodycze pomaga chron organiczny. do kupienia w aptece. i jeszcze coś: wystarczy bez słodyczy wytrzymać ok. 3 dni- potem ochota na nie przechodzi.

Swieta racja!! Chrom w aptece mozna kupic bez recepty i cala ochota na slodycze przechodzi. Nawet nie wiedzialam kiedy big_smile

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

18

Mój sposób na odchudzanie z dawnych lat z wykorzystaniem roweru:
bierze się rower, koleżankę, namiot i tydzień urlopu. Nie bierze się kasy na jedzenie tongue Wsiada się i się jedzie przed siebie. Dzienny dystans: 140-180km. Wraca się po tygodniu z wagą mniejszą o jakieś 3-5 kg, ale w centymetrach - mnóstwo wolnego miejsca w spodniach i koszulce. I efekty się utrzymują, bo wyrobione mięśnie potrzebują więcej kalorii niż potrzebowało się przed wyjazdem smile

Nie demonizujmy słodyczy. Lepiej zjeść jakiegoś lizaka (słodki, że brrr a kalorii niewiele) niż uparcie omijać słodycze przez 2 dni a potem wciągnąć tabliczkę czekolady i zagryźć tortem...

19 Ostatnio edytowany przez vinnga (2012-07-20 11:50:36)

Proponuje siłownie. Ja chodze 2 razy w tygodniu,skakanka i rower codzieiennie. I jest mi dobrze.Nie chudne bo i po co ale mam jedrne cialko smile
I polecam wstawianie linków jest na forum zabronione. Mod. Vinnga

20

smutna123 napisał/a:

Jest to aerobik połączony z tańcem. Fajna sprawa. Wpiszcie sobie w you tube. Na pewno jakieś filmiki wam wyskoczą. W każdym razie polecam. Jestem bardzo zadowolona. Zumba nie tylko poprawia moją wydajność fizyczną, ale i psychiczną. Wychodzę z zajęć taka zadowolona i uśmiechnięta. Nie wiem, co w tym jest, ale sprawia mi wielką frajdę. Pozdrawiam!

Podejrzewam, że to taniec ! Coś co sprawia Ci taka radochę, muszę tej Zumby spróbować,bo uwielbiam tańczyć wink

21

Po pierwsze to wagę zamieniłbym na lustro, ponieważ chcesz zgrabnie wyglądać a nie biegać publicznie z wagą. Bo co z tego jak schudniesz o np. 10 kg a tłuszcz i tak zostanie. Czyli przed odchudzaniem dokonać pomiarów łydek, ud, brzucha. Chyba, że Twój cel jest inny.
Po drugie tłuszcz spalasz dopiero po około 30 minutach ćwiczeń więc te 25 minut na rowerze jest zdecydowanie za mało, ale jak dopiero zaczynasz to ok.
Po trzecie warto zadbać podczas ćwiczeń o tętno. Utrzymaj tętno w granicach 65%-75% bo wtedy palisz najwięcej tkanki tłuszczowej.
Po czwarte mleko nie jest dobrym rozwiązaniem podczas odchudzania. Zawiera laktozę która w organizmie rozkładana jest na cukry proste. A jak wiadomo cukry nie pomogą Ci podczas redukcji.

22

nbm napisał/a:

Co innego pokonać 100km szosówką, a co innego 50km mtb w terenie.

Miałem na myśli raczej crossa i drogi szutrowe oraz lekki teren. MTB to jeszcze pół biedy, najgorsze jest Enduro.

nbm napisał/a:

Można jeździć nawet 30 min z utrzymaniem odpowiedniego tętna, ale do tego potrzebny jest pulsometr.

Mnie wystarcza palec i zegarek z sekundnikiem.

23

Jeżeli chcesz spróbować czegoś jeszcze to polecam: Luohan Qigong. To taka jedna z wielu chińskich metod. Pozornie bardzo statyczna, ale po każdym treningu jestem bardzo spocona co świadczy o wysiłku fizycznym. Czy po tym chudnę tego nie wiem bo ja w ogóle się nie ważę (chyba, że okresowo u lekarza).I ma niesamowitą dla mnie zaletę: mijają wszystkie stresy. Dosłownie. Ponieważ treningi mam wieczorami czyli zawsze jestem po pracy (a pracę mam nieraz stresującą). Nawet po najbardziej stresującym dniu, w kilka minut po rozpoczęciu treningu, wszystko ze mnie "uchodzi" i wracam do równowagi. Do domu też wracam "odstresowana" co bardzo podoba się moim domownikom.

24

Rower jest świetnym sposobem na zdrowe ciało i świetną figurę. Brak czasu i motywacji sprawił że ostatnio coraz mniej jeżdżę:( Ale naprawdę polecam jazdę na rowerku.

25

BEZ ustalenia diety , codziennego jadłospisu opartego o IG (dzieki niemu nie ma skoków insuliny- apetyt nie pohamowany)  trening niewiele da. Marchew obniza poziom cukry - gryz jak cię nachodzi na słodkie . codziennie musisz wiedziec co bedziesz jadła - albo w pon diete na tydz ustalic . Bez wiedzy na ten tem tez się nie da:)

26 Ostatnio edytowany przez rozterki_kobiety (2012-07-26 18:42:55)

Hej, zgadzam się z poprzedniczką - bez odpowiedniej diety raczej nie będzie obiecujących rezultatów. Każda dieta opiera się na tym, że posiłki należy spożywać regularnie. Rower jest świetny, gdyż działa na wiele partii mięśni, jednak postawiłabym na różnorodną formę wysiłku fizycznego, żeby się nie znudziła za szybko. Podobnie, jeżeli chodzi o częstotliwość uprawiania sportu - codziennie można się zamęczyć, ale już co dwa dni powinno być ok :-) Pytałaś też, czym zastąpić słodycze - owocami ;-)

27

Justinexclusive napisał/a:

BEZ ustalenia diety , codziennego jadłospisu opartego o IG (dzieki niemu nie ma skoków insuliny- apetyt nie pohamowany)  trening niewiele da. Marchew obniza poziom cukry - gryz jak cię nachodzi na słodkie . codziennie musisz wiedziec co bedziesz jadła - albo w pon diete na tydz ustalic . Bez wiedzy na ten tem tez się nie da:)

Justine- błagam Cię,nie pisz głupstw.Marchew nie obniża POZIOMU CUKRU- marchew ma po prostu niski IG.
Mówi się,że marchew obniża cholesterol.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

28

dziekuje za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam.

29

Bardzo polecam rower:) Ja w taki sposób schudłam bardzo dużo i w nie długim czasie ,ale miałam bardzo ścisłą dietę którą sama sobie ustaliłam ,do tego w zaciszu domowych robiłam czasem różne ćwiczenia ze sztangami .Co do rowerka wcale nie trzeba pokonywać tak dalekich tras ,przecież tutaj dziewczyny nie są weterankami jeżdżenia na rowerze,wiele jest początkujących ,a jeszcze inne preferują jazdę rekreacyjną .Ja osobiście bardzo polubiłam rower,zależało mi na schudnięciu ,ważyłam dosyć sporo ,Zawzięłam się i jeździłam codziennie ,a robiłam różnie nie raz 15 km dziennie ,20,30 .ale zawsze czas mniej więcej wahał się do godziny czasu baaardzo intensywnej jazdy na rowerze terenowym przy prawie najcięższej przerzutce .Efekty rewelacyjne w dosyć szybkim tempie ,próbowałam różnych sposobów ruchu ale akurat ten najbardziej mi odpowiada.

30

Ja też polecam rower smile Kształtuje sylwetkę, dotlenia cały organizm, pozytywnie męczy - szczególnie w terenie. Ja dojeżdżam sobie nim do pracy i na uczelnię i powiem Wam, że mimo niezbyt długiego dystansu kondycja też mi się poprawiła. Poza tym dzięki temu mam czystsze sumienie, bo nie kopcę jak samochody tongue

31

Smutna prawda jest taka, że rower nie daje tutaj wiele, chyba że wprowadzisz go jako stały element codzienności, a nie tylko na potrzeby diety. Jak na razie jedyny zestaw, który pomógł mi schudnąć to tabletki foreverslim, modyfikacje w diecie, a do tego trochę aktywności. Kiedyś próbowałam głodówek i nic to nie dawało. Z drugiej strony śmieszyli mnie ludzie, którzy twierdzili, że schudli na tabletkach. Mnie się jednak udało i teraz... oni się śmieją ze mnie.

32

Stanowczo odradzam suplementy diety. Rower jak najbardziej pomoże zrzucić zbedne kg. Poza tym jazda na rowerze wzmacnia stawy i poprawia kondycję. Przy intensywnym treningu, dobrze jest monitorować pracę serca, za pomocą pulsometru. Kontrola tętna pozwala uzyskać szybciej zamierzone efekty. Posiadam BEURER PM 62 . Pulsometr spełnia swoją rolę i nie traci sygnału.

redcoon.pl- Najlepszy sprzęt treningowy dla Ciebie

33

Jakiś rok temu zakupiłam sobie rowerek treningowy i jak głupia chciałam od razu przejechać po godzinie dziennie. Moje kolana po tygodniu tego nie wytrzymały, miałam trochę z nimi problemów ale jest już lepiej. Mam nauczkę, że trzeba robić wszystko stopniowo. Ogólnie przez rok przytyłam z 5 kg, teraz ważę 54 przy 166 cm. Wiem, że dla niektórych niby nie dużo, ale ja nigdy siebie nie zaakceptuję. Jestem na siebie zła, że ciągle coś podjadam i mało się ruszam. Ale tylko czasem, bo częściej jest mi wszystko jedno. W ogóle brak mi na cokolwiek motywacji, ale stwierdziłam, że fajnie byłoby wrócić na rowerek. Myślicie, że jak będę sobie tak jeździć po 15 minut na razie, to da mi to jakieś rezultaty?
Poza tym lubię zamykać się w pokoju, głośna muzyka i tańce : ) O zumbie też słyszałam, może sama kiedyś stworze sobie choreografię, chociaż nie wiem czy mi sie uda. smile

34

jak jeżdżę 7km w 25 minut to pomoże mi to schudnąć czy robić jeszcze inne ćwiczenia??

Najlepszym treningiem na spalanie tłuszczu jest trening w granicach 50- do 65% swoich możliwości czyli jedziesz w tzw. tlenie a wysiłek trwa powyżej 1h smile
To jest taka regułka, oczywiście odchudzac sie mozesz sposobem jedzenia nie koniecznie trzeba tyle trenować.

Myślicie, że jak będę sobie tak jeździć po 15 minut na razie, to da mi to jakieś rezultaty?

A ten rower to stacjonarny? Jesli tak to włącz sobie jakis film i jedz przez czas trwania (z przerwami jak długi seans). Kolana bolały bo zapewne twardo jeździłaś. Staraj sie mniejsze obciążenia a skoncentruj sie na kadencji. Czyli szybko pedałuj big_smile

A jak jest to rower na szose, to nie wiem czy ci sie opłaca przebierac na 15 min jazdy tongue

Powodzenia pozytywnie zakręceni !

Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.

Posty [ 35 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Odchudzanie i rower. Proszę o rady..

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018