Naturalne przyciemnianie włosów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Naturalne przyciemnianie włosów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Naturalne przyciemnianie włosów

Witajcie wink Mam brązowe włosy ( trochę jasny brąz ), które jeszcze nigdy nie były farbowane. Zimą nakładałam na nie odżywkę hennę co dawało faajny ciemny brąz. Super się czułam w tym kolorze i podobno wyglądałam korzystniej niż w tych moich naturalnych. Niestety kolor stosunkowo szybko się spłukiwał a mokre włosy brudziły zarówno ręcznik jak i bluzki. Chciałabym żeby moje włosy byly ciemniejsze ale podobno latem nie używa się henny ( a ją już mam sprawdzoną) . Farbowanie odpada bo mam cienkie proste włosy które niszczą się nawet kiedy ich nie suszę więc myślę,że farba byłaby 'samobójstwem'. Znacie może jakieś domowe sposoby na przyciemnienie włosów? Chodzi mi o taki ciemny brąz. I najlepiej gdyby efekty były szybko widoczne:) Próbowałam już kiedyś płukania włosów w kawie ale niestety za wiele to nie dało neutral Bardzo proszę o rady ...:)

" Sometimes you have to be your own hero..."
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Naturalne przyciemnianie włosów

legenda głosi że płukanka z ziela szałwii lub pokrzywy przyciemnia włosy, ale sama szukam odpowiedzi na ten temat:)

siema!

3

olejek rycynowy przyciemnia włosy, tzn jest to efekt uboczny bo olejek służy do poprawy kondycji włosów wink także 2 w 1 jeśli mówisz że masz słabe i cienkie. poczytaj o tym na necie, osobiście polecam bo używałam smile

4

Dokładnie- olejek rycynowy oraz plukanki z ziół -  rozmaryn, szałwia, czarna herbata wink Pokrzywa nie przyciemnia- wzmacnia więc też polecam wink

Zamknij oczy,ale nie umieraj... Masz prawo do płaczu...       
A teraz wstań i walcz o następny dzień...

5

płukanki z ziół są dobre oraz olejek rycynowy.

A najważniejsze jest to że nie zniszy Ci włosów a w minimalnym stopniu nawet może polepszy kondycję włosów wink

Jak wykonać przepiękny warkocz francuski
http://www.youtube.com/watch?v=HL9yjD8hrw0

6

nestle19 napisał/a:

olejek rycynowy przyciemnia włosy, tzn jest to efekt uboczny bo olejek służy do poprawy kondycji włosów wink także 2 w 1 jeśli mówisz że masz słabe i cienkie. poczytaj o tym na necie, osobiście polecam bo używałam smile

Jak trzeba używać olejku rycynowego aby widać było że włosy są ciemniejsze? Czy np. używając go 2 razy w tygodniu, po miesiącu można mieć ciemniejsze włosy o ton? Czy odrosty widać ?:)

I w jakim czasie następuje poprawa kondycji?

7

musisz uważac, bo olejek rycynowy mimo ,ze poprawia kondycję włosów i je przyciemnia, to na dłuższą metę może spowodować wysuszenie, bo takowe też ma działanie.

Bo przecież nie musi kochać cię cały świat, czasem wystarczy tylko jedna osoba... smile

8

Mnie zastanawia jedna rzecz odnośnie oleju rycynowego, bo czytałam gdzieś, że olejek rycynowy nie przyciemnia włosów, tylko wygładza je, przez co wyglądają na ciemniejsze, a inna opinia to taka, że jednak przyciemnia, więc w końcu jak to jest z tym przyciemnianiem?

9

LaInvitada28 napisał/a:

Mnie zastanawia jedna rzecz odnośnie oleju rycynowego, bo czytałam gdzieś, że olejek rycynowy nie przyciemnia włosów, tylko wygładza je, przez co wyglądają na ciemniejsze, a inna opinia to taka, że jednak przyciemnia, więc w końcu jak to jest z tym przyciemnianiem?

Jakby nie patrzeć, to tak czy tak przyciemnia włosy smile
Mogę potwierdzić, że działa, w sumie nakładałam go na skórę głowy, żeby przyspieszyć wzrost włosów (w sumie nie wiem, czy to mi pomogło). Potwierdzam, że płukanki ziołowe także w sposób naturalny zmieniają kolor naszych włosów. Ja stosuję płukankę skrzyp+pokrzywa+ocet jabłkowy. Tylko na dłuższą metę trzeba uważać, bo mieszanka ma również działanie wysuszające.

10 Ostatnio edytowany przez kasha151288 (2015-02-03 00:26:30)

Ja słyszałam, że kora dębu przyciemnia włosy. Mam kupione, ale jeszcze nie próbowałam, więc ciężko mi stwierdzić. A no i orzechy włoskie: tutaj znalazłam sposób jak przygotować:
Rozłup kilka orzechów włoskich i wrzuć je do wrzącej wody (całość - skorupki, łupki i miąższ) i gotuj przez 15-25 minut. Poproś kogoś, aby polewał ci tym wywarem włosy (ostrożnie, ponieważ orzech bardzo farbuje - najlepiej jest to robić w rękawiczkach). Po około 30 minutach, jak włosy będą już suche, możesz je opłukać.

11

Polecam stosowanie szamponu firmy Fitomed do ciemnych włosów, w składzie są zioła powodujące właśnie przyciemnianie włosków smile

My heart is like a wheel, let me roll it to you

12

Ugotuj skorupki orzecha wloskiego i jak ostygnie,mocz w nim wlosy, tylko zabezpiecz skore rak i wszystko dookola bo bardzo farbuje, poczytaj o tym w necie

''Zazdrość to jeden z objawów niewiary w samego siebie''

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Naturalne przyciemnianie włosów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021