1

Temat: Naturalne szampony do włosów

Czy zna ktoś jakiś naturalny szampon ? Jak go zrobić ? Mam jasne włosy więc fajnie by było jakby był jeszcze rozjaśniający odrobinę. Wiem wiem - mam wymagania smile Ale może ktoś zna jakiś przepis smile W tcyh szamponach co są teraz na półkach to jest sama chemia. Mam koleżankę co się na tym zna i na parwdę to paskudztwo co siebie wcieramy w głowę może powodować wszystkie choroby świata z migrenami włącznie. Dlatego wolę postawić na naturę bo przynajmniej będę wiedzieć co sobie we włosy i w skórę głowy wcieram.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Naturalne szampony do włosów

Ja  znam fajny szampon na włosy z mleka. I świetnie wlasnie nadaje się dla jasnych włosów. Zwykły delikatny szampon dla dzieci (! łyżka) należy wymieszać z 1/2 szklanki maślanki oraz szklanką wywaru z rumianku, następnie należy umyć włosy tą mieszanką.Do ostatnie płukania dodać jeszcze pół szklanki esencji z herbaty wymieszanej z 1 łyżką octu owocowego. Taka mieszanka nawilży włosy , doda im blasku, jasnych refleksów i odżywi skórę głowy. Polecam serdecznie smile

3

Naturalne i świetne szampony produkuje firma Farmona, są zarówno z pokrzywy, skrzypu jak i ostatnio widziałąm bursztynowy.
Bardzo jestem z nich zadowolona, sa trochę rzadsze, co myślę świadczy o ich naturalności!!!POLECAM!!!

Reklama

4

A ja polecam szampon  "OLEJ z korzenia łopianu" ten szampon dzięki zawartości ekstraktu z korzenia łopianu odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, odnawia słabą i uszkodzoną strukturę włosów, wpływa korzystnie na skórę głowy.
Podstawowe związki czynne które zawiera ten szamponik to : laktoza, monosacharoza, olisacharoza, substancje białkowe, aminokwasy, proteiny, lipidy, zestaw witamin A, B, B2 , B6 , B12 , C, E, potas, mangan, sole wapnia, fosforu, sodu.
Głównym komponentem tego szamponu jest serwatka mleczna, która zawiera ponad 200 życiowo ważnych biologicznie aktywnych komponentów: proteiny, lipidy, witaminy, aminokwasy, mikroelementy i inne związki czynne.
Substancje które wchodzą w skład serwatki mlecznej, są zdolne do rozwiązania praktycznie wszystkich problemów włosów i skóry głowy: proteiny mleczne odżywiają i regenerują strukturę jak wewnętrznych tkanek włosów, tak i ich warstwy powierzchownej, czyniąc ją gładką, zdrową i lśniącą; lipidy i witaminy chronią i dają energię, a kwas mleczny i jego związki regulują wydzielanie tłuszczu i wspaniale usuwają obumarłe komórki, wzmacniając skórę głowy i zapewniając jej zdrowy wygląd.Kupiłam ten szampon w sklepie z kosmetykami naturalnymi i moje włosy są na prawdę rewelacyjne po nim. Miałam zawsze przesuszone i połamane włosy a teraz mam piękne i lśniące włosy jak z dobrej reklamy smile

5

Line, faromona, nie produkuje szamponów naturalnych! Do natury im bardzo daleko niestety, wystarczy przeczytać skład INCI

Reklama

6

Znalazłam cos takiego:
szmpon do włosów jasnych i suchych
Składniki:
50g nalewki z rumianku
10g potażu
250ml wody destylowanej
50g szarego mydła
potaż to węglan potasu,który razem z nalewkami jest w sklepach zielarskich

Piękno jest tym, co czujesz wewnątrz i co odbija się w twoich oczach

7

A ja od  kilku miesięcy używam szamponu dziecięcego marki Hipp wink Wiem brzmi śmiesznie , ale powiem wam ,żem iałam bardzo duży problem z włosami, Po licznych farbowaniach, przesuszone wyglądały jak siano. Po szamponie Hipp na prawdę mam lepsze te włosy, błyszczą się, są miekkie i nie przesuszone !! Jedyny minus ,że muszę myć tak co dwa dni, a wcześniej myłam co trzy wink No ale co tam. Czasem wytrzymują i trzy. Po prostu jak już koniecznie chce mieć je świeżutkie to myję co dwa smile

8

Ja używam lawendowego szamponu Ziaji. Całkiem niezłe też są szampony z Yves Rocher, np. pokrzywowy smile

9

Świetnym naturalnym szamponem jest Lady Mineral do włosów normalnych i suchych i tu można powiedzieć, że jest to szampon naturalny bo zrobiony z minerałów Morza Martwego:) i do tego nie kosztuje za dużo, bo jakieś 30 zł. Ja tam sie dokładnie na tym nie znam ale jakość tego szamponu jest potwierdzona certyfikatem jakości dla produktów z morza martwego wiec nie jest to żaden blef:). Wklepcie sobie w google Lady Mineral i wyskoczy wam opis chyba na stroie morza urody, poczytajcie:).

10

Ja polecam naturalny szampon z certyfikatem ECOCERT Coslys do włosów przetłuszczających się. Stosuję go już od 2 tygodni i nie muszę codziennie myć włosów jak dawniej.

11

A co sądzicie o szamponach z firmy Natura siberica?

12

ja ostatnio kupiłam szampon babci agafii. nie pieni się tak jak zwykłe szampony, zauważyłam, że włosy są nawilżone, lepiej się ukłdają

13

Werrra84 napisał/a:

ja ostatnio kupiłam szampon babci agafii. nie pieni się tak jak zwykłe szampony, zauważyłam, że włosy są nawilżone, lepiej się ukłdają

a jak sklad? 100% naturalny?

Jestem spamerką. Polecane przeze mnie produkty kupujesz na własną odpowiedzialność!