Łuszczyca, co robic? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Łuszczyca, co robic?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 46 ]

1

Temat: Łuszczyca, co robic?

Zdiagnozowano u mnie łuszczycę. Dlatego poszukuję informacji na temat choroby oraz metod jej leczenia. Przepisano mi maść ale rezultaty są średnie. Znalazłam już podstawowe informacje na ten temat, ale może ktoś z Was też boryka się z ta chorobą i może podzielic się doświadczeniem ? Wszelkie rady mile widziane.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Łuszczyca, co robic?

leczenie jest dlugotrwale, to po pierwsze !
Musi byc kompleksowe, czyli nie tylko kosmetyki, leki, ale też np dieta jest bardzo wazna !

3

Moja mama choruje na to. I generalnie lekarzy odwiedziła wielu. I każdy ma inne sposoby leczenia; jeden przypisał maści, drugi jakieś tabletki, kolejny zaś nie zalecił używania wszelakich kosmetyków: puder, tusz do rzęs. Mydło naturalne.

Mogłabym więcej napisać, ale na dzień dzisiejszy nie mam kontaktu z mamą, a ona byłaby tutaj głównym źródłem wiedzy wink

4

Wiesz, co u mnie nikt nie ma tej choroby, ale widziałam np Rozmowy w Toku, dziś było o tym, można obejrzeć na tvnplayer. Wiadomo, że nie jest to super źródło, ale zawsze można posłuchać i dowiedzieć się czegoś o tym schorzeniu. Na początek musisz niestety pamiętać, że jest to schorzenie na całe życie. Na pewno nie jest łatwo je zaakceptować, wiele osób, zwłaszcza kobiet wpada w kompleksy, jest to choroba, która na pewno nie jest niczym przyjemnym dla pacjenta. Jednak grunt to samooakceptacja, wiadomo, jeżeli Ty sama to zaakceptujesz, nie będziesz nerwowo zasłaniać ciała, będziesz uśmiechnięta, to i ludziom nie będzie przeszkadzać, że masz łuski.
No i stres ma wpływ na łuski, więc warto mniej się stresować.
\Podobno można stosować fototerapię, która jest skuteczna, daje efekty na długo, sterydy, myślę, że o więcej warto zapytać lekarza. No i na pewno nie przesuszać za bardzo skóry, tylko ją nawilzać.
Pozdrawiam smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

5

Ooo nawet w rozmowach w toku o tym było ? No proszę, a ja przegapiłam wink Obejrzę na necie, dziękuje za informację.

Hm przede wszystkim, czy dieta faktycznie jest tak istotna?Nigdy nie stosowałam jakichkolwiek diet bo wydaje mi sie ze to nie dla mnie. Ciężko jest mi sobie odmówic jakis produktów, posiłków itd. Co do sterydów gdzies juz czytałam trochę o tym i zaczęłam rozważac taka ewentualnosc, ale trochę sie obawiam...
Co do samoakceptacji - zdaję sobie sprawę że to wazne, ale póki co ciężko mi to wychodzi. Chyba jeszcze nie do końca pogodziłam się z tą chorobą...

6

To normalne, dopiero co zachorowałaś, ciężko teraz o akceptację.

Właśnie czytam o tym, żeby Ci odpisać i czytam, że np:
-przy łuszczy powinno się utrzymywać stałą, wagę, bez nadwagi, wtedy łatwiej się leczy
-nie ma konkretnej diety dla osób z łuszczycą, ale powinno się odzywiać dostarczając dużej ilości owoców, warzyw, ograniczyć jedzenie tłuszczów, zjadać dużo ryb, bo są bogate w te zdrowe tłuszcze, warto spożywać tran, cytrusy, winogrona, marchewkę, sałatę. Unikać: czekolady, kakao, kawy, miodu, czarnych porzeczek, surowych jabłek, ostrych przypraw.
To tyle co wyczytałam, na pewno są to przydatne rady i no cóż.. mi samej wydaję się, że to wszystko jest dlatego, bo pożywienie jednak wpływa na stan skóry, o ile jesteśmy zdrowi to to co jemy nie ma aż takiego znaczenia, ale gdy zaczynamy chorować, zwłaszcza na chorobę skóry, to ma i to wielkie.

Wisława Szymborska

7

truskaweczka19 dziękuję Ci bardzo !

z wagą raczej jest ok. nie ważę dużo i właściwie moja waga utrzymuje sie ciągle na tym samym poziomie.
Co do tych produktów..duzo z tego co wymieniłaś jem na co dzień. Ogólnie jem bardzo dużo warzyw i owoców więc to na plus. Ale z lista czego unikac jest juz gorzej niestety. Ostre potrawy to u mnie podstawa. Nawet do zwykłej zupy sypię bardzo dużo pieprzu na talerzu. Kawa - codziennie. Czekolada - często. Ehh no tak..widzę, że pora na zmiany.

8

Moja koleżanka z uczelni chorowała na luszczycę i zawsze chwaliła działanie minerałów z Morza Martwego. Są takie sole Uriel do kąpieli właśnie z tymi minerałami. Taka kuracja zmniejsza łuszczenie się skóry, swędzenie, wygładza i poprawia wygląd skóry. Życzę zdrówka! Anita

9

Na pocieszenie powiem Ci, że ja też stosuję teraz dietę. Mam polecane mniej węglowodanów i tak robię, nie jeść słodyczy, posiłki małe, a często i tak robię. Jest ciężko, bo ja jestem łasuch, często 4-5 kanapek to było dla mnie mało, przez to teraz mam takie ssanie i czasem taką ochotę na coś! Ale robię to, dla mojego zdrowia. Także da się, choć wiem, łatwo nie jest i człowiek o tych ulubionych daniach myśli jednak- tak już jest.
Wiadomo, że czekolady itp nie musisz całkowicie unikać, ale jeść raczej rzadko, by choroba się nie zaostrzała. Nigdy nie wolno popadać w przesadę. Na pewno dasz radę smile.

Wisława Szymborska

10

dasz rade na pewno. i tak jak pisze truskaweczka, nie musisz czegoś nie jesc wcale ale po prostu mniej.
co do leczenia musisz znaleźc leki które będą na Ciebie najlepiej działały. moja przyjaciółka na to choruje i wiem, że używała dermokosmetyków, które jej bardzo pomogły, a znowu masc która zapisał lekarz nie bardzo. na każdego działa co innego, kwestia indywidualna.

11

Ja nigdy tego nie miałam, ale słyszałam, ze leczenie trwa dosyć długo. Przeczytałam kiedyś w pewnym artykule, że kuracja nad Morzem Martwym świetnie pomaga i że efekty są naprawdę oszałamiające. ale oczywiście nie wszystkich stać na takie leczenie, są jednak kosmetyki na bazie minerałów morza martwego.

12

Hmm, ja z swojej strony mogę polecić Clobex.

13

A jak cenowo wyglądają takie kosmetyki z minerałami morza martwego?
i brzoskiwiania możesz coś więcej napisać o tych dermokosmetykach?

14

Agness, to zależy. Wiele jest teraz takich własnie kosmetyków na bazie minerałów z Morza Martwego, sama byłam zaskoczona jak wiele można wyczarować z tej krainy. smile Tak samo zresztą jest w wielu salonach kosmetycznych, bo podobno Morze Martwe nie tylko leczy, ale także upiększa. a z tego co znam, to jeśli chodzi o  łuszczycę, to dobrze robią kąpiele z solą Dr Nony z Morza Martwego. Kiedyś używałam na bóle nóg, ale na łuszczycę też się nadaje smile

15

Dziewczyny, a czy to prawda, że słońce czasami pomaga w leczeniu łuszczycy??

16

Agness napisał/a:

i brzoskiwiania możesz coś więcej napisać o tych dermokosmetykach?

wiesz co, nie wiem za dużo na temat tych preparatów. nazywają się dr Michaels, przyjaciółka wyczytała na ich temat coś w necie, kupiła i zaczęła używać, chwaliła. wygoogluj sobie, to na pewno znajdziesz jakąś ich stronkę, albo info co gdzie i jak. myślę, że tu nie ma złotego środa. trzeba po prostu próbować różnych metod.
co do słońca nie wiem..ale np jak przyjaciółka używała kiedyś jakiś maści które przepisał jej lekarz to nie mogła się opalać.
a czy słońce nie szkodzi ogólnie w tej chorobie? przecież słońce wysusza skórę, co raczej nie jest przecież wskazane.

17

Ok, dzięki poczytam sobie o nich.
Co do słońca to moim zdaniem właśnie słońce jak najbardziej pomaga w tej chorobie. U większości chorych stan skóry najbardziej poprawia się pod wpływem promieni ultrafioletowych (zwłaszcza B). Latem trzeba więc jak najwięcej przebywać na słońcu.

18

Tak, słońce jak najbardziej jest sojusznikiem chorych, latem stan skóry poprawia się zdecydowanie. Fototerapia jest jednym ze sposobów leczenia na oddziałach dermatologii. Oczywiście, jak ze wszystkim - wskazany jest umiar, bo można łatwo ze słońcem przeholować. Wystarczy po prostu odsłaniać (jeśli to możliwe) miejsca dotknięte chorobą gdy wychodzi się na słońce.

19

Agness czy zaczęłaś może używać tych kosmetyków? Bo jestem bardzo ciekawa o efekty.

20

mileva napisał/a:

Agness czy zaczęłaś może używać tych kosmetyków? Bo jestem bardzo ciekawa o efekty.

Nie, jeszcze nie. Dopiero będę je zamawiała, bo chcę spróbować. Też na to chorujesz?

21

Agness napisał/a:

Nie, jeszcze nie. Dopiero będę je zamawiała, bo chcę spróbować. Też na to chorujesz?

Niestety...i czasem mam wrażenie, że to walka z wiatrakami. Jak myślicie, czy łuszczyca może mieć coś wspólnego z nerwicą? Tzn czy jeśli choruje się na nerwice to może mieć to jakiś wpływ na łuszczycę?

22

hej mileva,
podobno tak! Lekarze są zdania, że nerwica może wpływać na łuszczycę, na jej potęgowanie się. Najlepiej więc byłoby ogarnąć najpierw sprawę nerwicy, bo tak, to będzie koło zamknięte. Będziesz chciała wyleczyć się z łuszczycy, a tymczasem nerwica będzie ją jeszcze potęgować.

23

Zgadzam się z tym co napisała annqq.
Nerwica może potęgować chorobę. Jest bardzo istotny związek między łuszczycą a naszym stanem psychicznym. Już sam stres jest dużym wrogiem łuszczycy. Skojarzyłam Cię z innego wątku, więc wiem, że już coś z tym robisz, więc myślę, że to bardzo dobra droga;)
A co do kosmetyków, jak tylko będę używała dam znać.

24

annqq napisał/a:

hej mileva,
podobno tak! Lekarze są zdania, że nerwica może wpływać na łuszczycę, na jej potęgowanie się. Najlepiej więc byłoby ogarnąć najpierw sprawę nerwicy, bo tak, to będzie koło zamknięte. Będziesz chciała wyleczyć się z łuszczycy, a tymczasem nerwica będzie ją jeszcze potęgować.

taaa, no tak też właśnie myślałam hmm

Agness, w takim razie będę wdzięczna za info.

25

Zaczęłam stosować tonic, żel i maść. Co prawda to dopiero początek, bo koniec pierwszego tygodnia. Mam zamiar stosować to 6 tygodni, bo tak zalecają (najlepiej właśnie 4-6 tyg), dlatego jeszcze długa droga przede mną wink Od razu zauważyłam, że po stosowaniu tego zmniejsza mi to takie uczucie napięcia skóry, które wcześniej było zawsze obecne po kąpieli i stosowaniu jakiś zwykłych żeli itp. Na dalsze efekty czekam smile

26

Współczuję, bo wiem, że to trudne do leczenia. I tak jak pisałyście efekt przynosi kompleksowe działanie. Jeśli chodzi o działanie wspomagające kosmetykami, to podobno dobre efekty daje stosowanie naturalnych ale tu często cena jest wyższa, jak w przypadku Botani. Ale jeśli jest efekt? Dodatkowo wspieraj dietą, podobno odkwaszenie organizmu przynosi efekt, magnez i wit. Bg, tran norweski itd.

27

Mileva, pisałaś wcześniej o związku nerwicy z łuszczycą. Znalazłam ostatnio blog na temat tej choroby i natknęłam się na wpis dotyczący tego jak stres wpływa na łuszczczycę http://luszczyca-blog.pl/czynniki-wywolujace-luszczyce-stres/  Jest dokładnie opisany czas kiedy może wystąpić choroba po sytuacji stresowej, możesz sobie zajrzeć.

28

o dziękuję ci bardzo, już przeczytałam. ogólnie dużo tam info o łuszczycy.
myślałam, że ten wątek już umarł wink a jak samopoczucie ?

29

witajcie.
dawno tu nikt nie pisał chyba, ale temat ważny dla mnie. moja mama ma..
i poczytałam dla niej ostatnio różne rzeczy, szczególnie o diecie, bo myślę, że to szczególnie ważne. lekarz ostatnio powiedział jej, że to nie ma znaczenia.. ale nie mogę się z tym zgodzić, bo przecież jesteśmy tym co jemy. tak, że z moich poszukiwań wynika tyle, że należy unikać czerwonego mięsa. alkohol i kawa, na cenzurowanym. jedna z Was pisała już słusznie o diecie..
i o odkwaszaniu organizmu.
a stres - rozwala nas kompleksowo.
minerały z morza martwego - bomba.
i podobno jeszcze olej z wiesiołka - z kręgu terapii naturalnych.
powodzenia!

30

Podobno łuszczyca niesie ze sobą następne choroby. Coś wiecie na ten temat?

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

31 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-07-02 12:19:20)

no cóż to bardzo nieprzyjemna choroba. Niestety nieuleczalna, a jej objawy ciężko zlikwidować.. tu link usunięty możesz znaleźć artykuły na jej temat oraz kilka polecanych kremów. Musisz się do niej przyzwyczaić, powodzenia w leczeniu wykwitów

Wstawianie linków na naszym forum jest niedozwolone. Proszę, zapoznaj się z regulaminem.   Moderatorka Wielokropek

32

Przede wszystkim najlepiej być w stałym kontakcie z dermatologiem - jedna maść nie zadziała, a zadziała inna, trzeba wybra,ć dla najlepsze dla siebie metodą prób i błędów niestety...

33

- dobrze na zmiany daje zrównoważona ekspozycja na słońcu, ruch na słońcu z odkrytymi zmianami znacznie zmniejsza złuszczanie,
- skórę trzeba natłuszczać, aby unikać pękania i bolesnych ran,
- kąpiel z dużą ilością oleju roślinnego, nie wycierać się,
- dodatek octu do kąpieli, łagodzi dotkliwy świąd,
- zmiany można smarować pudrami z mąki owsianej, mąki ziemniaczanej,
- błoto i sól z Morza Martwego,
- smarowanie zmian octem winnym, kompresy na 30 minut,
- okłady z poszatkowanych liści kapusty, założyć bandażem,
- kremy z Euceryną, krem z rumiankiem pospolitym,
- olejek drzewa herbacianego,
- dobrze sprawdza się dziegieć.
Wewnętrznie; potrawy z zawartością kwasów tłuszczowych omega 3, jedz tłuste ryby, stosuj olej z siemienia lnianego do potraw, łykaj tran, może być w bezwonnych kapsułkach. Przyjmujemy witaminę E i D, beta karoten, selen.
- świąd łagodzi sok ze świeżego aloesu,
- odciążamy nerki, pijąc czystą wodę mineralną, odrzucamy alkohol i kawę,
- mówi się też o smole węglowej w szamponach, specjalne szampony zmieniamy jak najczęściej, skóra nie będzie się przyzwyczajać do aktywnych składników.

34

A zastanawiałaś się nad komorą hiperbaryczną?  Widziałam gdzieś w tv czy na YT ze przynosi wspaniałe efekty. Podobno to naturalny lek na cale zło związane właśnie z łuszczycą.

35

U mnie po raz pierwszy łuszczyce zdiagnozowano dwa lata temu,to był pierwszy wysyp po 29 latach. Długo chodziłam po lekarzach aż dostałam skierowanie do szpitala i tam od razu wiedziano co to i jak to leczyć. Podano mi bardzo  śmierdzące maści które nie dały efektów a po nich zastosowano naświetlania lampami i po nich przeszło od razu . Po opuszczeniu szpitala miałam nawrót ale lekarz doradził sporadyczne wizyty na solarium i zaszło bez maści na sterydach. Osobiście nie stosuje diety , raz na 2 miesiące idę na 15 minut do solarium od 2 lat nie było nawrotu . Dodam że nie używam żadnych specjalnych kosmetyków, zwykłe balsamy czy oliwka życz powodzenia.

36

Myślę, że łuszczyca , podobnie jak bezpłodność, to choroba naszych czasów...niestety, nie ma na nią prostego środka, bo trudno zdiagnozować jej przyczyny- czy jest to skutek złej diety, stresu, itd. Mi pomogła maść na sterydach, codziennie na noc, nakremowane miejsce zawinięte w folię spożywczą, aż do skutku

37

Pozwolicie,że włączę się do dyskusji.
Ja osobiście łuszczycy nie miałem,ale za to miałem problem z tzw. pokrzywką idiopatyczną lub fizykalną , jak kto woli.
Byłem u mnóstwa lekarzy,którzy przepisywali leki na alergię, które nie pomagały (zastosowałem wszystkie leki jakie są aktualnie dostępne) i nic. Kiedyś na fb korespondowałem z gościem,który zajmuje się leczeniem alergii. Polecił mi Test metodą Volla,która w Polsce praktycznie nie jest w ogóle znana. Z braku innej opcji zrobiłem ten test. I co się okazało? Nie mam żadnej alergii. Okazało się,że moim problemem jest przyrost negatywnej flory bakteryjnej i innego dziadostwa. Przepisał mi pewien specyfik naturalny i po półtora miesiąca wszystko przeszło.
Do czego zmierzam. Facet,który robił mi ten test powiedział mi wprost "Nie ma,że nie można. Pokrzywka, ŁUSZCZYCA, bóle głowy i inne problemy to reakcja organizmu na to,że coś jest nie tak. Wystarczy wyeliminować czynnik negatywny i organizm wraca do siebie".
Ja osobiście lekarzom przestałem ufać jak alergolog powiedziała mi,że "to ja już nie wiem. Najwidoczniej tak musi być".
Naprawdę polecam zrobienie sobie tego testu. Ja zapłaciłem za ten test wraz z konsultacjami 150 zł i mniej więcej w takiej cenie pewnie można go zrobić gdziekolwiek w Polce.
A od lekarzy trzymam się jak najdalej.
Mam nadzieję,że pomogłem i choć trochę pocieszyłem.

38

Witam serdecznie, jestem studentką psychologii i piszę prace magisterska  o znaczeniu emocji pozytywnych w łuszczycy. Jeśli któras z Pan zechciałaby mi pomoc w badaniu (które zajmie ok 20min) to bylabym wdzieczna. Ankieta jest anonimowa, a wyniki mogę wyslac na maila. Wiecej informacji oraz link do badania przesle na maila. Chetnie porozmawiam z kazda z Pan. Pozdrawiam
PS Jestem nowym użytkownikiem wiec jeszcze nie mogę zamiescic swojego maila.

39

Witajcie!

Czy ktoś z tu obecnych stostuje maści z proderminą? Zaczęłam leczenie takim preparatem kilka tygodni temu i zależy mi na zebraniu jak największej ilości opinii. Dajcie zna, czy w Waszym przypadku jest skuteczna.

40

Mój mąż choruje na łuszczycę od 15 lat.Wszyscy piszący maja racje w tym co piszą ale ważne jest to że u każdego działa lub szkodzi co innego.Mąż nie może zbytnio eksponować się na słońcu.Dieta też ma znaczenie ,aczkolwiek małe odstępstwa raz na jakiś czas nikogo nie zabiły.Jeszcze kilka lat temu mąż przechodził małą batalię w leczeniu:prawie 3 miesiące z małymi przerwami pomiędzy spędził w szpitalu ,a i tak tydzień po powrocie do domu wyglądał tak jak przed pójściem do szpitala.Rok temu rzucił palenie papierosów i TO też ma duże znaczenie.
Najważniejsza jednak w tym wszystkim jest AKCEPTACJA samego siebie i choroby,bo jest ona nieuleczalna.Można ją jedynie zaleczyć.Sama widzę że jak mąż zaakceptował tą swoją"przyjaciółkę"to jest lepiej .Wreszcie nie wstydzi się latem wychodzić na ulicę w krótkim rękawku,jeździmy latem na plażę,a i zmiany dość mocno się zmniejszyły.Obecnie stosuje tylko wazelinę do nacierania ,po kąpieli.

41

Cześć, przepraszam, że odkopuję wątek, ale moja mama ma problemy z łuszczycą i niestety żadne preparaty jej nie pomagają sad. Czy ktoś miał do czynienia z tymi, wyprodukowanymi przez "DR. MICHAELS"? Chyba tylko w nich nadzieja (metody naturalne nie działają - stosowaliśmy wywar z płatków owsianych).

42

Na łuszczycę polecam preparat Laminine. Jesli ktos chce dowiedziec się jak działa i jakie są rezultaty zapraszam do kontaktu.

43

Ja miałam łuszczycę w wieku 20 lat hmm Na łokciach i na brzuchu jeszcze mogłam znieść, ale gdy się zaczęła pojawiać w okolicach szyi, to wolałam działać. Zaczełam stosować krem Psoris Premium, który jest zrobiony na bazie Lanoliny, która jest dobra właśnie na łuszczycę wink Pomogło w 3 tygodnie i od tego czasu stosuje profilaktycznie zeby się znowu nie pojawiło wink

Uwaga! Nabywając produkt polecany przez spamera nie masz absolutnie żadnej pewności, że opinia jest rzetelna, tym samym robisz to na własną odpowiedzialność - ostrzega moderacja forum.

44 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2017-07-29 17:53:44)

Dialma> najnowsze badania wykazują, że  na łuszczyce ma ogromny grzybica ogólnoustrojowa organizmu. Polecam książkę "Nie daj się zjeść grzybom candida" dr-a Andrzeja Janusa. To dzięki tej lekturze zrozumiałam, że łuszczyce leczy się od wewnątrz, a nie zewnątrz. Tak więc bajek nie wciskaj, że krem pomoże!!!!
Dla zainteresowanych:
W skrócie, aby się nie rozpisać za bardzo: odkąd leczę łuszczycę dietą oraz zażywając preparat pau darco, to praktycznie jej nie mam. Sama dermatolog się nadziwić nie mogła i powiedziała tylko tyle : "ja się na ziołach nie znam, tego na medycynie nie uczą, skoro to pani pomaga- a widzę, że tak- to proszę to stosować nadal. Powodzenia".
Tak więc polecam najpierw lekturę książki, aby zrozumieć o co chodzi, następnie informacje na temat pau darco. Zakupić go można w sklepach zielarskich lub przez internet, ale ważna rzecz(!) kupować tylko te z atestem. Przydałoby sie też oczyścić organizm z toksyn jakich łuszczyk ma sporo w swoim organizmie.  Następnie dieta w połączeniu z pau darco, regularnie stosowana da pozytywne rezultaty-zapewniam.
Na efekty trzeba poczekać kilka m-cy, ale naprawdę warto. Oczywiście nie znaczy, że wyleczymy ją na zawsze, ale zmniejszymy drastycznie skutki, a dieta trzymana całe życie, a nie tylko w czasie leczenia, jest ogromnie ważna. Po prostu należy znacznie zmienić swój styl życia. Odżywiać się zdrowo, unikać niektórych produktów, stale wzmacniać odporność organizmu i raz na rok przeleczyć się pau darco i oczyścić organizm. Mozna się przyzwyczaić to tego stylu życia, tak jak cukrzyk się przyzwyczaja, jak alergik... ważne by nie chorować-prawda?

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

45

Polecam produkty, które rozprowadza polska firma Dermacea. Magnipsor - bardzo skuteczny klasyk, niegdyś sprowadzany z Ukrainy i nowy preparat Silkum - jest naturalny, testowany dermatologicznie, nie brudzi i przyjemnie pachnie. Zbiera bardzo dobre opinie i grono zadowolonych pacjentów.
silkum.pl
magnipsor.pl

46

Olejek z awokado, olej kokosowy, dieta (nieprzetworzone jedzenie, brak alkoholu, innych używek), kosmetyki z Morza Martwego. Aktualnie piję zioła przepisane przez Bonifratów. Dam znać jak efekty smile

Posty [ 46 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Łuszczyca, co robic?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018