Radio Maryja - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 52 ]

1

Temat: Radio Maryja

Co myślicie o tym radiu ? Czy nie wydaje wam się ,ze wyrządza ono swoją działalnościa wiecej szkody Kościołowi w Polsce niż dobrego ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Radio Maryja

Radio Maryja to zaprzeczenie wartości chrześcijańskich w najbardziej prymitywny sposób!!!Mówiąc o tym Radiu mam na myśli głównie Ojca Rydzyka!!!Uważam,że Kościół powinien się rozprawić i to  porządnie z tą instytucja, a nie jeszcze parafie organizują wycieczki i zjazdy słuchaczy!!!
A Rydzyk się cieszy i krzyczy: Alleluja i do przodu!!! a kasa wpływa na konto...

3

Ja też jestem przeciwna temu całemu radiu i Rydzykowi. Ale... jest też druga strona, na którą uwagę zwrócił mi pewien ksiądz. Radio to kierowane jest przede wszystkim do osób starszych, samotnych, o których nikt nie pamięta, których nikt nie odwiedza. To radio jest dla nich czymś naprawdę ważnym. Starsze osoby zdają się tylko na Boga, jeśli nie mają siły iść ma mszę do kościoła, modlą się z radiem w pustym domu. Taka prawda. I to te wszystkie babcie płacą Rydzykowi, nie mają wnuków, którzy o nich pamiętają, a radio jakby pamięta. Zawsze jest obecne. Jedyny towarzysz w samotności na stare lata.  Może więc nie należy go więc ostatecznie skreślać? Dla mnie to bzdura czasami, co w tym radiu wygadują. Ale dla chorych, starszych i samotnych, chyba lepsze radio i modlitwa, niż telewizor i telenowele. No i oczywiście lepsze niż samotność!!!
Trudne chwile w życiu pomagają przezwyciężać przyjaciele i rodzina albo Bóg.
A co jeśli nie ma się ani pierwszego, ani drugiego??
Dobrze, że jest to radio, nikt inny nie zajmuje się starszymi osobami w ten sposób.

Co dręczyło mnie we śnie
Niech zachwyci mnie na jawie

4

xibalbaa muszę się w pewnym stopniu z tobą zgodzić. Moja babcia zawsze słuchała mszy w radio (w programie pierwszym w niedzielę rano) Zawsze jak nie mogła iść do kościoła. Nigdy nie słuchałam radia maryja, ale uważam też że jest ono potrzebne, między innymi dla ludzi, którzy do kościoła iść sami nie mogą, którzy chcą się modlić w domu. Ale zdecydowanie  pewne audycje i kierownictwo powinno się zmienić. Mniej jadu, mniej polityki i mniej kasy. Niestety gdzie kasa to i zło. Przykre, bo mam wrażenie że zapomniano o miłości bliźniego, o tolerancji, którymi właśnie chrześcijaństwo jest tak bardzo przepełnione.

"Nie ma przymusu religii. Prawość wyróżniła się od nieprawości. (K2:256)"

5

uczy patriotyzmu modlitwy 
nie tylko starsi  słuchają radia Maryja
np   
Cezary Pazura
Eleni
ewa Kasprzyk   
Adamek
gołota 
  Małgorzata Kożuchowska

a do radia dzwonią z całego praktycznie z całego  świata
jest juz młodzieżowa wersja    radia Maryja  sim radio    ale tylko przez internet

6

wszystko byłoby w porządku, gdyby w radiu tym nie było ani słowa o polityce i kasie
gdyby ojciec ,,Dyrektor,, nie robił z innych ludzi śmieci i nie wtrącał się we wszystko, co głośne w naszym kraju

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

7

Merkaba...
co z tego, że jest już młodzieżowa wersja radia maryja?
Uważasz, że to dobrze?
Uważam, że wierzyć można, ale cała instytucja Kościoła to mafia.
Dawanie na tace, chamskie żądanie mamony w radio maryja...
Mnie przeraża, że młodzi ludzie pełzną, jako te bezwładne owieczki do Kościoła.
Oni nas oszukują.

Rozumiem xibalbę. Ma rację, ale samotność starych ludzi to nie powód do tego, żeby pozwalać na oszukiwanie ich, wysysanie z nich pieniędzy, za które mogliby sobie kupić turnus w Ciechocinku - by tam pobyć z innymi samotnymi.
Są tam tak a propos piękne i ciepłe domy starości, z mnóstwem ludzi samotnych, wcale niestarych - po prostu spędzających razem czas.

Kościół zarabia, na samotnych, na nieszczęśliwych, zdesperowanych, bez nadziei, zarabia na młodzieży, która wiedziona dziwnym* uwielbieniem dla Jana Pawła II daje sobie wciskać banialuki.
Przymykamy oczy na kit, który nam wciskają. Ja się pytam dlaczego?

Dla mnie kler, który wygania mnie w Wigilię z kościoła, bo "wiesza lampki"** to jakaś kompromitacja i zaprzeczenie wszystkiego co w wierze chrześcijańskiej ważne.

A Radio Maryja... przeraża mnie, jak ktoś kto ma się martwić o nasze zbawienie pluje jadem na inne owieczki boże.
To chrześcijaństwo? Naprawdę to sprawia, że babcie są mniej samotne? A moze jeszcze jeden, jedyny raz daje im władzę? Hm?
--------------------------------------------------
*Uważam, że Jan Paweł II był cudownym człowiekiem, może i zasługuje na to by obwołać go Świętym, ale nie rozumiem używania jego wizerunku dla celów propagandowych, niesienia jego imienia - a jednocześnie nie reprezentowania sobą nawet namiastki tego, kim był
** a lampki na choince wieszał mój sąsiad, stojąc na 2,5 metrowej chybotliwej drabinie, zamykając wrota kościoła Ksiądz jeszcze wrzasnął do sąsiada:
- Niech Pan tylko mi gałązek nie połamie!

8

ja nie słyszałem by żądali ale jak prosili  o pieniądze

9

No tak...
Z takimi argumentami to nie rozmowa.
Jak się wypierze mózgi to nie trzeba nadawać "MACIE dać pieniądze", wystarczy "Dajcie" ;P.

Merkaba - jesteś promaryjny i się nie dogadamy. Operujesz argumentami kleryków. Operujesz argumentami, zamiast rozsiewać światłość wiary.
Bronisz pieniędzy, a nie wiary, czy samotnych starszych ludzi smile.
Najpiękniejsza religia świata jest chyba shintoizm. Tam opiekun/Bóg jest w każdym patyczku, skale, wodzie...
I to jest coś, czego Kościół by nie uniósł. Skończyłyby się potoki finansów.

A przecież Bóg jest wszędzie, prawda?
Nie potrzebuję niedostępnych, niebotycznych złoconych domostw, by go spotkać. Pośredników za pieniądze również nie potrzebuję.

Modlić się można samemu.
Chyba, że się religii uzywa, jako steru do społeczeństwa.

10

Pixy  - całkowicie się z Tobą zgadzam.
I takie pytanie, nie ważne, czy w radiu Maryja proszą czy wymuszają te pieniądze. ja bym chciała wiedzieć co się z tymi pieniędzmi dzieje/? Bo to nie są grosze, tylko grube złotówki, euro, dolary, wpłacane z całego świata a... co jest za nie dobrego robione? Bo ja tylko widzę pieknie powiększające się imprerium ojca dyrektora. Gdyby chociaż to było Boga katolickiego imperium - nowe kościoły nawet ze złota, albo tak przyziemnie , normalnie -  pieniądze na misje, na osoby bezdomne, starsze, chore itp
Marek Kotański był zły... Monar jest zły...
Orkiestra Świątecznej Pomocy to zło najgorsze, a Radio Maryja to Raj Zbawienny, tak...
szkoda, ze Ci protestujący nie widzą tego, że ich wnuczki, dzieci, rodzeństwo nieraz zostało uratowane przez te Zło z Jamy Szatana

11

mi kolezanka raz zart zrobila... smile wyslala mi sms ze zaraz bateria jej padnie i zebym zadzwonila na podany nr. zadzwonilam a tu radio maryja. hehe. zartownisia. tylko ze za kilka sekund troche za duzo kasy mi zjadlo hmm

12

i właśnie takich  sposobem  zablokowali na parę godzin  łącze telefoniczne  w radiu Maryja

13

Hehehehe... zatem nieważne, że skasowało kogoś za kilka sekund krocie, tylko to, że zablokowali radio maryja? big_smile big_smile big_smile
<torfla się>
Łomotko i córko...
Ja pikoooolę....
Hją hją...
gupawa mnie ogarnia. Porzucam temat, bom straśnie wojownicza w kwestii kleru. Zaznaczam - kleru, nie wiary big_smile.

14 Ostatnio edytowany przez merkaba (2010-09-19 07:59:19)

kto jest przeciwko  kapłanom  ten walczy  przeciwko Bogu

15 Ostatnio edytowany przez Mik3 (2010-09-19 08:21:36)

ja osobiscie nie jestem katolikiem ale trzeba przyznac ze rydzyk mowi w swoim radiu co pozostale media zatajaja:
np. jako jedyny mowil ze po wejsciu do uni niemcy beda chcieli zwrotu przedwojennych majatkow a w 2004r politycy zaprzeczali ze to niemozliwe// jego stacja byla jedyna ktora powiedziala ze Buzek odwiedzil irlandie aby wpakowac duzo kasy i przekonywac irlandczykow do zmiany stanowiska w sprawie traktatu lizbonskiego(ale demokracja w uni, irlandczycy vetuja a oni musza robic referenda puki sie zgodza)// o roznych dziwadlach ktore robi unia europejska np. zakazu sprzedarzy "krzywych ogorkow" bo tylko proste sa dobre//
o idiotyzmach rzadu tuska i jego przekretach m.in. Tusk chce somalijczykow w polsce i innych "ucisnionych" muzulmanow w polsce pomijajac to ze do dzielnic muzulmanskich"gett" nikt bez policji lub wojska nie wejdzie bo czesto sobie urzadzaja strzelaniny do "niewiernych"/// mowi o przekretach politykow PO /// mowi o tym ze niedlugo nie bedzie europy ale eurarabii bo za 50lat polowa mieszkancow europy to maja byc muzulmanie(dzis juz defacto rzadza europa to ciekawe co bedzie za 50lat) /// ze azylanci dostaja bodajze 1200zl na pare +700zl na kazde dziecko (czeczeni rzadko maja mniej niz 5dzieci) to juz maja ponad 5000zl na rodzine i do tego w miastach gdzie oni sa to mieszkancy mowili ze odkad sie pojawili to boja sie wychodzic w bialy dzien /// ze romowie w polsce niepracuja a sa bogatsi od wiekszasci ciezko pracujacych polakow, ze dostaja mieszkanie za free,maja kazdy mozliwy zasilek(czesto niedostepny zwyklym polakom) a rzadza sie, napadaja i okradaja ludzi(wiem to z autopsji) a ich ulice to prawdziwe getta gdzie ludzie boja sie w bialy dzien isc, odmawiaja asymilacji,zaczepiaja ludzi, nie chodza do szkoly, bez prawa jazdy rozbiajaja sie na swoich ulicach (akurat wiem co gadam bo moj znajomy ma dziecko z cyganka i mowil mi jacy oni sa)

rydzyk nie jest poprawnie polityczny jak GW,TVN,TVP,Polsat tam mijaja sie z prawda i czesto zatajaja najwazniejsze fakty np. wszystkie media na zachodzie mowily ze UE jest zaniepokojone ze polska (pod przewodnictwem pawlaka) negocjuje wysoce niekorzyste warunki umowy gazowej z rosja i zamierza sama sie zajac tym bo polska daje sie ruchac ruskom!!!! albo ze wynegocjowalismy 1% z gazu lupkowego(pod przewodnictwem tuska) gdy amerykanie u siebie wynegocjowali 30%, mielismy szanse stac sie potega gazowa w polsce ale tusk nas zalatwil na cacy --- w polsce nikt o tym nie mowil!!!!!!!!!!!!!  tylko rydzyk

RM jest manipulacyjna stacja tak samo jak Gazeta wyborcza lub TVN tylko nie manipuluje mlodymi a starymi(RM ma dochod 3.000.000 gdy GW ma 45.000.000 wiec nie wiem o co placz ze rydzyk maybachami jezdzi, ciekawe za co go kupil skoro RM i TRWAM tez kosztuje...) radze posluchania czasami tego co gada a nie tylko wzorowac sie na opiniach TV lub pojedynczych wypowiedzi

16

markeba  - bo widzę, że jesteś "najbardziej w temacie " - może mógłbyś odp mi na moje pytanie - co sie dzieje z tym morzem pieniążków przelanym na konta RM? W jaki sposób pomagają najbardziej potrzebującym? Poza niesieniem Słowa Bożego to ja nie widzę nic pozytywnego w działalności ojca dyrektora i jego dworu. To jest czysta ciekawość a nie zaczepka, bo co robią OŚP, Monar i wiele innych organizacji charytatywnych to widać gołym okiem, a moim zdaniem skoro RM ciągle i nieustannie zbiera te pieniążki tzn, ze musi na jakiś zbożny cel, tylko jaki?

17

merkaba napisał/a:

Tylko w Twoim mniemaniu.

18

Oen_242 napisał/a:
merkaba napisał/a:

Tylko w Twoim mniemaniu.

...a czy kapłan to Bóg?! ktoś tu kogoś wywyższa

19

Dla mnie Radio Maryja to rozgłośnia, która ma za zadanie zrzeszać naiwnych starszych ludzi, po to, aby im robić pranie mózgu. Ok. Modlitwy, modlitwami, ale bez jakiś herezji i "przekabacania" starszych ludzi na swoją stronę. Został tu wykorzystany fakt, iż starsi ludzie są zanadto wierzący, a radio się wzbogaca razem z Rydzykiem. Pod przykrywką szerzącego "Dobrą Nowinę" radia zostało utworzone imperium, które coraz bardziej się rozrasta i wzbogaca kosztem naiwniaków.

punktualność zdradza brak wyobraźni...

20

merkaba napisał/a:

Ale bzdura!!:))))))

21

Starsi ludzie są wyrzucani za nawias społeczeństwa. To młodzi często dają im do zrozumienia, że są niepotrzebnym balastem. Radio daje im poczucie wspólnoty i godność, nie ma się co dziwić, że chętnie słuchają i utożsamiają się z poglądami. Ja życzę wszystkim lepszej starości niż mają nasi rodzice i dziadkowie no i lepszego radia (nie za bardzo jest w czym wybierać).  Młodość już mamy zdecydowanie lepszą. Zdarzają się ciekawe audycje w RM, osobiście nie brzydzę się czasem posłuchać.

22

Radio Maryja nawet daje dobre owoce. Szerzy wiarę, jakoś media nie zbyt mówią o Bogu. Wielu młodych ma z tego pożytek. Są audycje, których nie powinno być, bo to w brew drugiemu przykazaniu miłości.

Jeżeli wolicie rmf fm, lub eska, to naprawdę nie ma czego tam słuchać.

Modlić się, to nie znaczy wiele mówić, ale wiele kochać. św. Tereska

23

Jak to nie ma czego? Muzyki i wiadomosci, czasem fajne konkursy sa smile.

24

mtmtc napisał/a:

Starsi ludzie są wyrzucani za nawias społeczeństwa. To młodzi często dają im do zrozumienia, że są niepotrzebnym balastem. Radio daje im poczucie wspólnoty i godność, nie ma się co dziwić, że chętnie słuchają i utożsamiają się z poglądami. Ja życzę wszystkim lepszej starości niż mają nasi rodzice i dziadkowie no i lepszego radia (nie za bardzo jest w czym wybierać).  Młodość już mamy zdecydowanie lepszą. Zdarzają się ciekawe audycje w RM, osobiście nie brzydzę się czasem posłuchać.

No właśnie jest w czym wybierać, bo w zależności od regionu są inne, naprawdę katolickie radia. W mojej okolicy to radio eM, Anioł Beskidów... Tylko Że RM ma dobry marketing, siłę przebicia no i ten marketing wirusowy na zasadzie "jedna pani drugiej pani...", jedna babcia przekazuje drugiej co tam w RM usłyszała ciekawego itd.

25

Emilia Radio Maryja ma długie fale, i wszędzie można słuchać. Gdyby radio eM można było słuchać na dłuższych falach to z pewnością bym je słuchała codziennie. Bo choć mieszkam w Toruniu, to kilka razy na dzień słucham RM, przy zmywaniu naczyń lub sprzątaniu.

26

anetqueen napisał/a:

markeba  - bo widzę, że jesteś "najbardziej w temacie " - może mógłbyś odp mi na moje pytanie - co sie dzieje z tym morzem pieniążków przelanym na konta RM? W jaki sposób pomagają najbardziej potrzebującym? Poza niesieniem Słowa Bożego to ja nie widzę nic pozytywnego w działalności ojca dyrektora i jego dworu. To jest czysta ciekawość a nie zaczepka, bo co robią OŚP, Monar i wiele innych organizacji charytatywnych to widać gołym okiem, a moim zdaniem skoro RM ciągle i nieustannie zbiera te pieniążki tzn, ze musi na jakiś zbożny cel, tylko jaki?

Te pieniądze nie "idą" dla najbardziej potrzebujących antqueenn tylko na opłaty związane z Radiem Maryja.
Widać że nie słuchałaś/łeś tego radia a zabierasz głos. Nikt nigdy nie mówił że te pieniądze są przeznaczone dla potrzebujących.
Uważasz że niesienie Słowa Bożego to mało?

Pod moim sercem twoje serduszko pukało. Teraz twoje rączki otulają mój świat,a dłonie me koją twój cichutki płacz.
                                                                   ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

27

Gorka, "niesienie Słowa Bożego" jest bezcenne, chyba że ważniejsza jest cena ( czytaj szmal) za jego niesienie i wykorzystywanie potrzebujących. Będę teraz brutalna- Jezus nie stworzył sobie marketingu i reklamy i nie opłacał naokoło wszystkich, żeby mówili: "zapłać, a Jezus pomodli się za ciebie". Normalnie powrót do średniowiecza - im więcej dasz kasy, tym więcej grzechów ci odpuścimy. Zasada taka sama- mimo że od średniowiecza dzieli nas kilka ładnych wieków. Jak masz pieniądze- masz szansę na zbawienie, a z biednych zdzieramy kasę, bo ewentualnie damy im nadzieję. MASAKRA. Ale pewnie Jezus "rozliczy" i to nie w pieniądzach wszystkich ojców Rydzyków!

28

Właśnie w piątek słuchałam audycji dla młodzieży właśnie o misjach i jakoś nie odniosłam wrażenie by mówili tam coś złego. Dary pieniężne są dobrowolne, i z tego radio się utrzymuje.

29

Teraz już wiem Rubinka, dlaczego mnie zaatakowałaś jako "zagubioną " na innym forum- nie podzielam twoich zachwyceń audycjami Radia Maryja, ale to nie świadczy o tym, że możesz mnie obrażać, to zresztą napisała moderatorka forum. To nie miejsce na nienawiść dla innego punktu widzenia. To miejsce na dyskusje. I uszanowanie odmiennego zdania, nawet jeśli się z nim nie zgadzamy!

30

Też słuchałam tej audycji o misjach. Na jednej z nich byłam jako dziennikarka, zrobiłam reportaż( telewizyjny, nie radiowy) o trudnej pracy katolickich księży, bardzo ich podziwiam. Jak to się ma do dyskusji o finansach Radia, o którym mówimy???

31 Ostatnio edytowany przez GORKA (2010-10-26 08:42:20)

sayonara napisał/a:

Gorka, "niesienie Słowa Bożego" jest bezcenne, chyba że ważniejsza jest cena ( czytaj szmal) za jego niesienie i wykorzystywanie potrzebujących. Będę teraz brutalna- Jezus nie stworzył sobie marketingu i reklamy i nie opłacał naokoło wszystkich, żeby mówili: "zapłać, a Jezus pomodli się za ciebie". Normalnie powrót do średniowiecza - im więcej dasz kasy, tym więcej grzechów ci odpuścimy. Zasada taka sama- mimo że od średniowiecza dzieli nas kilka ładnych wieków. Jak masz pieniądze- masz szansę na zbawienie, a z biednych zdzieramy kasę, bo ewentualnie damy im nadzieję. MASAKRA. Ale pewnie Jezus "rozliczy" i to nie w pieniądzach wszystkich ojców Rydzyków!

Czy kiedykolwiek słyszałaś w tym Radiu aby ktokolwiek żądał pieniędzy czy szmalu (skoro takiego określenia używasz,to napiszę po twojemu)???
Zgadzam się z tym że "niesienie Słowa Bożego" jest i powinno być bezcenne.
Kto od biednych zdziera kasę w Radio Maryja? Wiesz sayonara wychodzi na to że nie do końca orientujesz się w tej sprawie a dużo głupot piszesz! Posłuchaj może najpierw go uważnie a potem zabieraj głos!

Pod moim sercem twoje serduszko pukało. Teraz twoje rączki otulają mój świat,a dłonie me koją twój cichutki płacz.
                                                                   ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

32

Radio Maryja to temat rzeka ale może zacznę od początku.
Wiele osób krytykujących Radio Maryja (nie mówię,że akurat na forum,ale ogólnie) nigdy w życiu tego radia nie sluchało. Powtarzają tylko opinię zasłyszane od innych albo z telewizji. Myślę,że to szczyt hipokryzji. Osobiście dla własnej przyjemności/potrzeby nie słucham tej rozgłośni,ale nieraz miałam okazję gdy robił to ktoś z rodziny. I przy tych powiedzmy kilkudziesięciu okazjach trafiałam na
1.modlitwy
2.rozmowy polityczne,gdzie każdy człowiek może zadzwonić i wyrazić swoją opinię
3.audycję dla dzieci
4.ogłoszenia,podziękowania itp.
I tak co do
1.dzięki Bogu za to,że są ludzie,którzy mają siłe modlić się tak intensywnie,tak głęboko we wspólnocie. Modlą się za tych,którzy tej modlitwy bardzo potrzebują(o ile dobrze pamiętam np.za młodzież,księży,dzieci nienarodzone itp.) i zupełnie nie rozumiem co w tym może być złego.
2. też z początku burzyłam się,że w tego typu radiu prowadzone są takie dyskusję,ale czy gdzies jest napisane że takie rozglośnie nie mogą 'się wypowiadać' na tematy polityczne? To też obywatele tego kraju mający wolność słowa. A ludzie dzwoniący do radia? Nawet jeśli wyrażają czasem absurdalne tezy(które są mylnie odczytywane jako opinia radia) to mogą dyskutować,wyrazić swój żal(często to jedyny sposób żeby to zrobić,gdy inni nie słuchają). Nie każdy ma opinię pokroju TVNu cz GW. A w wiadomościach RM usłyszy się wiele nieznanych nigdzie indziej informacji(o czym już wcześniej na forum wspominano).
3. Myślę,że te audycje nie są zbyt ciekawe, raczej monotonne,no ale może są dzieci które je lubią.
4. To ich rozgłośnia więc niech sobie ogłaszają co chcą. Nawet nr konta na który można dokonywać wpłaty. Tu NIKT nikogo nie zmuszał(a przynajmniej tego nie słyszałam)do wpłat. Może to trudno niektórym zrozumieć,że babcie przeznaczają pieniądze na ten cel,ale to ich emerytury,więc co nam do tego?? Nam nikt do portfela nie zagląda.
Dochodzi do tego sprawa ojca Rydzyka,który jest niewątpliwie specyficzną postacią i chyba w każdym wzbudza negatywne lub pozytywne odczucia. Moim zdaniem brakuje mu pokory i pewnie ma wysokie ego. Ale 'kto jest bez winy...',wielu ludzi dysponując takimi środkami i takim potencjałem gorzej by się pogubiło.
Ale się rozpisałam tongue

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

33

"2.rozmowy polityczne,gdzie każdy człowiek może zadzwonić i wyrazić swoją opinię " ha ha ha... to chyba naprawdę rzadko słuchałaś rozmów politycznych... np tkzw "Rozmowy niedokończone" osobiście czasami słucham tego radia żeby sie pośmiać..
Rozmowy polityczne polegają na tym że każdy kto chociaż próbuje wyrazić inną opinie niż jedyna słuszna kreowana przez to radio jest rozłączany...
Sama nie mogę nazwać sie katoliczką ,ale uważam że to radio jest zaprzeczeniem tego jakie wartości katolicyzm przekazuje.. jest to przedewszystkim szacunek dla blizniego- nie ważne kim i skad jest itp itd natomiast radio wskazuje ten jest dobry ten zły...
Oczywiście domyślam sie że oprócz rozmów politycznych są tam modlitwy i różne programy dla ludzi tego potrzebujących;) jednak kościół nie powinnien mieszać sie w polityke i w sprawy państwa...

34

RM kierowane jest do określonego odbiorcy - człowieka mówiąc delikatnie nieskomplikowanego intelektualnie, prostego, otwartego na manipulacje i wpływy. Dlatego jest popularne wsród ludzi starszych, z małych miasteczek, wsi...
Niestety, oprócz modlitw emituje też agresję. Widzieliście kiedys te watahy starszych pań, które zdolne byłyby wydrapać oczy każdemu, kogo by wskazał Rydzyk. A jakie wysyłają teksty!!! Jakie robią gesty!!
Masakra...To jest chore!

35

koma5 napisał/a:

RM kierowane jest do określonego odbiorcy - człowieka mówiąc delikatnie nieskomplikowanego intelektualnie, prostego, otwartego na manipulacje i wpływy. Dlatego jest popularne wsród ludzi starszych, z małych miasteczek, wsi...
Niestety, oprócz modlitw emituje też agresję. Widzieliście kiedys te watahy starszych pań, które zdolne byłyby wydrapać oczy każdemu, kogo by wskazał Rydzyk. A jakie wysyłają teksty!!! Jakie robią gesty!!
Masakra...To jest chore!

Ja to się nawet boję wyjść z domu żeby mnie jakaś starsza pani nie pobiła (z moherowym beretem na głowie). No a ci profesorowie i specjaliści co się wypowiadają w RM to pewnie na bazarkach kupowali dyplomy.

Rozumiem można być przeciwnikiem RM ale bez przesady. Takie wypowiedzi wywołują niechęć, pogłębiają podziały i stereotypy w naszym społeczeństwie tak samo jak niektóre audycje w RM.

36

Przecież w wypowiedzi koleżanki nie było mowy o tym że każda starsza osoba wykazuje takie rekacje...

Trudno też mówić że tylko starsze osoby słuchają tego radia spojrzeć na np zjazdy miłośników radia jest tam również wiele osób w średnim wieku.
Ale to prawda że jest w nich wiele złości i nienawiści... wystarczy pooglądać na yt jakieś masowe spotkania RM i zachowanie ludzi (nie wszystkich) w stosunku do tak zwanych przez nich obcych mediów czy nie polaków czy też innych.

"Takie wypowiedzi wywołują niechęć, pogłębiają podziały i stereotypy w naszym społeczeństwie tak samo jak niektóre audycje w RM." - moim zdaniem tego już bardziej nie da sie pogłębić;p myślę że to wynika z charakteru narodowego.. wystarczy spojrzeć na naszą historie...

37

jovi napisał/a:

Przecież w wypowiedzi koleżanki nie było mowy o tym że każda starsza osoba wykazuje takie rekacje...

Trudno też mówić że tylko starsze osoby słuchają tego radia spojrzeć na np zjazdy miłośników radia jest tam również wiele osób w średnim wieku.
Ale to prawda że jest w nich wiele złości i nienawiści... wystarczy pooglądać na yt jakieś masowe spotkania RM i zachowanie ludzi (nie wszystkich) w stosunku do tak zwanych przez nich obcych mediów czy nie polaków czy też innych.

"Takie wypowiedzi wywołują niechęć, pogłębiają podziały i stereotypy w naszym społeczeństwie tak samo jak niektóre audycje w RM." - moim zdaniem tego już bardziej nie da sie pogłębić;p myślę że to wynika z charakteru narodowego.. wystarczy spojrzeć na naszą historie...

Kiedyś graliśmy koncert w małym mieście na głównym placu. Zdarzenie przypadkiem zbiegło się z powrotem pielgrzymki. Ksiądz uznał, że to jakaś prowokacja (ponieważ nie jesteśmy katolikami) dla pielgrzymów to było miłe powitanie (nikt z nas nie nawoływał do zmiany wiary itp.). Ksiądz podburzył miejscowych starszych panów tak, że chcieli nas pobić i zniszczyć sprzęt. Ja i moja żona porozmawialiśmy z jednym panem z tej ?watahy?. Efekt był taki, że sam uspokajał swoich kolegów. Nie była to łatwa rozmowa ale warto było podjąć ten trud. To tylko jeden z przykładów.
Myślę, że za często się powtarza, że się nie da nic zmienić. Za często myślimy, że nasza postawa nic nie znaczy. Zwłaszcza jeśli się to publicznie powtarza ma to negatywny wpływ na skłóconych i obserwatorów konfliktu.
Nie mogłem nie zareagować po stwierdzeniu ?watahy starszych pań?. Pogardliwe stwierdzenia typu ?moherowe berety? potęgują agresje z obu stron. Jeśli uważamy się za mądrzejszych to powinniśmy używać innego języka. Z historii należy wyciągać właściwe wnioski i nie powtarzać błędów.

38

Zyjemy w takim kraju ,gdzie można słuchać tego co się lubi-nie słucham tego radia bo nie muszę.
Piszę to po przeczytaniu   wypowiedzi Mtmtc- z tymi dyplomami na bazarkach to chyba przesadzona historia-wykładów udzielają ludzie z wyższym wykształceniem często po KUL-u

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

39

koma5 napisał/a:

Masakra...To jest chore!

KOMA po co tak uogólniasz? Czy to oznacza że ludzie którzy słuchają  Rmf-u lub Zetki nie popełniają błędów?
Czy to oznacza że jakby jakiś morderca powiedział że słucha radia np.Wrocław to znaczy że nikt ma już tego radia nie słuchać?

ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

40 Ostatnio edytowany przez mtmtc (2010-11-10 13:54:07)

Amis napisał/a:

Zyjemy w takim kraju ,gdzie można słuchać tego co się lubi-nie słucham tego radia bo nie muszę.
Piszę to po przeczytaniu   wypowiedzi Mtmtc- z tymi dyplomami na bazarkach to chyba przesadzona historia-wykładów udzielają ludzie z wyższym wykształceniem często po KUL-u

To prawda, wypowiadają się też naukowcy, lekarze i specjaliści różnych dziedzin. To była wypowiedz ironiczna. Jeśli ktoś uważa, że to radio dla ludzi ograniczonych intelektualnie to znacznie przesadza. Chociaż nie ze wszystkimi tezami postawionymi w RM się zgadzam.
Nie jest to radio które się opiera na lekkiej muzyce i konkursach.

41

GORKA napisał/a:
koma5 napisał/a:

Masakra...To jest chore!

KOMA po co tak uogólniasz? Czy to oznacza że ludzie którzy słuchają  Rmf-u lub Zetki nie popełniają błędów?
Czy to oznacza że jakby jakiś morderca powiedział że słucha radia np.Wrocław to znaczy że nikt ma już tego radia nie słuchać?

W mediach poszła informacja, że Ryszard C. słuchał RM. Ale niektórzy nie dodali, że nienawidził tego radia.

42

Radio Maryja to dla mnie jakaś sekta zwyczajna którym przewodniczącym jest ten cały Rydzyk. Zauważyłam, że szczególną nienawiścią obdarza się tam Platformę Obywatelską. Słuchałam raz ciekawych urywków na jakimś portalu. Jarosław Kaczyński to jakiś święty jest dla nich.. Pomiędzy modlitwami poruszają tylko jeden temat- Polityka. Dla mnie, to radio nie powinno w ogóle istnieć, agresywnie nastawia swoich słuchaczy na niektórych ludzi. I to ma być radio którego opiekunem jest osoba duchowna? Dla mnie to jakiś nonsens. hmm

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

43

GORKA napisał/a:
koma5 napisał/a:

Masakra...To jest chore!

Gdzie tu uogólniłam??
Mówiąc o tym, że RM ma swojego odbiorcę, nie wymysliłam nic nowego.
Radio jest "formatowane" na takiego odbiorcę. To nie moje odkrycie;)

"Widzieliście kiedyś..." skierowałam do tych, którzy to widzieli. Jak nie widzieli - to niech obejrzą w jakiejkolwiek TV. Właśnie przed chwilka leciało spod Pałacu:))
Nie obrażam starszych ludzi - proszę mi nie wmawiać, tylko czytać ze zrozumieniem.
A jak to nie wystarczy - to może ktoś spojrzy na mój wiek??
50+!!

CupraFR, masz rację...

44

mtmtc cieszę się na tą ironie nie pojęłam-
Bylam na wykladach kilka lat temu ponieważ jestem ciekawa różnych poglądów i tu was może zaskoczę ale były interesujące.
Dowiedziałam się sporo o historii, filozofii-z niektórymi sprawami się nie zgadzałam ale bardzo miło wspominam ten czas poza tym do niczego nie byłam zmuszana.
nie lubię jednak fanatyzmu a czasem nim zawiewa.

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

45

O Radiu Maryja można wiele niechlubnych rzeczy powiedzieć, ale jedno pamiętam, co powiedział kiedyś Rydzyk. Nie wiem, czy to on wymyślił, ale ja od niego to pierwszy raz usłyszałam.

Mówił mianowicie, że :"Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu" .

I w tym momencie plusy dodatnie przysłoniły plusy ujemne na ten temat smile

46

Zabcia80 napisał/a:

O Radiu Maryja można wiele niechlubnych rzeczy powiedzieć, ale jedno pamiętam, co powiedział kiedyś Rydzyk. Nie wiem, czy to on wymyślił, ale ja od niego to pierwszy raz usłyszałam.

Mówił mianowicie, że :"Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu" .

Ładnie i madrze powiedziane.

omnis homo mendax

47 Ostatnio edytowany przez koma5 (2011-01-24 19:11:43)

mały_rycerz napisał/a:
Zabcia80 napisał/a:

Ładnie i madrze powiedziane.

Nie jest mądrze powiedziane. Wcale!
Takie stwierdzenie usprawiedliwia wiele złych zachowań i czynów. Oznacza, że z bogiem na ustach można robić wszystko - być agresywnym, zabijać, wyzyskiwać i oszukiwać. Walczyć o wpływy polityczne i gromadzić pieniądze...

Z bogiem na ustach podkładają ładunki wybuchowe. Dla dobra boga??

48

Koma ma rację. Takie stwierdzenie jest podszyte relatywizmem moralnym. "Cel uświęca środki", więc w imię Boga można kłamać, oszukiwać itp. itd. Otóż nie można. Zło jest zawsze złem, nigdy nie jest mniejsze ani większe, niezależnie czy jest robione "dla Boga" czy przeciwko Niemu.

49

Myślę, że koma5 źle zrozumiałaś intencje tej myśli.

Nie wiem, jak ta myśl może usprawiedliwiać złe zachowania, agresje czy morderstwa, z podkładaniem ładunków wybuchowych na czele.

Ale chodzi ci zapewne o słynnych terrorystów usprawiedliwiających swoje czyny wiarą w ich boga? Myślę że to miałaś na myśli mówiąc "z bogiem na ustach..."

Fakt, że wszystko można zniekształcić, każdą najzacniejszą idee dopasować do własnych podłych czynów.

Gwoli ścisłości : nie , nie jest wolą Boga by dla Jego dobra podkładać ładunki, ani mordować, ani oszukiwać czy kłamać. Ci, którzy robią to, służą zapewne jakiemuś bóstwu, domyśl się jakiemu,  ale na pewno nie Bogu.

Rozumiem też, że jesteś zdenerwowana na dyrektora Rydzyka. Ale bez przesady, tylko dlatego , że to ON powiedział, nie znaczy że to co powiedział jest niemądre...Nie wnikam, czy jego serce jest przy tym czyste, czy powiedział to tylko w celach manipulacji...

50

Zabcia80 napisał/a:

Myślę, że koma5 źle zrozumiałaś intencje tej myśli.

Wyjaśnij więc, ja Ty to rozumiesz.

Rozumiem też, że jesteś zdenerwowana na dyrektora Rydzyka.

Nie jestem "zdenerwowana" na T. Rydzyka. Ni ziębi mnie ni parzy.
Choć mam zdanie - uważam, że jest manipulantem. Twierdzi, że cel uświęca środki.
Z bogiem na ustach można wszystko??
Jego "Alleluja i do przodu" jest dla mnie obrzydliwe.

51

Ja również uważam że to radio należy zlikwidować.Nie wiem jak u Was, ale u mnie istnieje radio Rodzina, które również transmituje msze, jest raczej skierowane na starszych rozmówców.
Radia Maryja mam "przyjemność" słuchać codziennie w drodze na uczelnię ( odcinek dość krótki na którym zawsze są korki i mój telefon łapie niestety tylko to radio). Przeraża mnie to że ciągle mówi się w nim o polityce. "Uwielbianego" przez większość polaków pana wynosi się na piedestały, co chwilę emituje się jego wypowiedzi jako kontrę na wyrwane z kontekstu wypowiedzi innych polityków (zaznaczam że polityka interesuje mnie w stopniu marginalnym, nie głosuję ani na PO ani na PIS ani na SLD, tylko na konkretnych ludzi- dla mnie ma znaczenie co robią a nie z jakiej partii są), nakręca się spiralę w której jedna osoba jest cacy a reszta jest bee. Do tego zauważyłam że bardzo wyraźnie można zauważyć że RM nakłania na głosowanie na konkretne osoby.
Nie przemawiają do mnie również "eksperci" zapraszani do studia - dla mnie ich wiedza jest często ograniczona - ukierunkowana w jednym kierunku - nikt posiadający inne zdanie i szersze horyzonty myślowe nie jest w stanie z nimi polemizować bo często słyszy cały czas tą samą wypowiedź.
Do tego zauważyłam że podczas telefonów słuchaczy nikt nie zaprasza na spotkania z dziećmi/wnukami, darmowe wystawy,warsztaty dla seniorów tylko na wiece uwielbienia z okazji kolejnych urodzin/imienin Tadeusza/ RM, na kolejne akcje protestacyjne. Do tego to radio nie potrafi uszanować faktu że inni mogą mieć inne zdanie.
Do tego przyłącza się wielokrotne w ciągu dnia podawanie numeru konta ( specjalnie powolnie i przynajmniej dwukrotnie powtarzane)- nikt inny tak nie czyni, dla mnie to powtarzanie jest równoznaczne z wyłudzaniem - bo jest ktoś co chwile podaje nr konta to tak jakby mi mówi "wpłać, wpłać, wpłać".
Do tego nie podoba mi się to w jaki sposób Rydzyk i RM odnoszą się do Żydów. Dla mnie jest to karygodne.

Patrząc obiektywnie starszym ludziom potrzebne jest radio dla nich - ale takie bez jednoznacznie ukierunkowanej polityki, bez wyciągania "dobrowolnych" datków. Ale jeszcze bardzie potrzebne są spotkania seniorów, po to by się nie zamykali w czterech ścianach przy odbiorniku.

Posty [ 52 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018