jak częscto uprawiać sport? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » jak częscto uprawiać sport?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

1

Temat: jak częscto uprawiać sport?

jak często robić to dla poprawy kondycji i ogólnej poprawy zdrowia?
macie jakies sugestie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jak częscto uprawiać sport?

Wszystko zależy co dokładnie chcesz osiągnąć, ile masz lat, jaka obecna kondycje i jakie przeciwwskazania do uprawiania sportu ;-)

Ogólnie aby uprawiać sport wystarczy trochę chęci i konsekwencję w podjętym działaniu :-) no i oczywiście mierzyć siły na zamiary - wszystko stopniowo w swoim czasie.

Aby zauważalnie poprawić własne samopoczucie wystarczy już 3x w tygodniu wykonywać aktywność fizyczna (ukierunkowana na coś) w czasie 45 min.

3

Odp: jak częscto uprawiać sport?

Sportu nigdy nie za wiele, jeśli dobrze się czujesz uprawiając sport i czujesz, że możesz więcej to jak najbardziej! Ale dobrze jest rozkładać sobie jakoś treningi i nie kierowac się słomianym zapałem - przetrenować się a potem przez tydzień leczyć zakwasy wink Jestem tego żywym antyprzykładem wink

4

Odp: jak częscto uprawiać sport?
Mrok napisał/a:

Wszystko zależy co dokładnie chcesz osiągnąć, ile masz lat, jaka obecna kondycje i jakie przeciwwskazania do uprawiania sportu ;-)

Ogólnie aby uprawiać sport wystarczy trochę chęci i konsekwencję w podjętym działaniu :-) no i oczywiście mierzyć siły na zamiary - wszystko stopniowo w swoim czasie.

Aby zauważalnie poprawić własne samopoczucie wystarczy już 3x w tygodniu wykonywać aktywność fizyczna (ukierunkowana na coś) w czasie 45 min.

chce ogolnie poprawic kondycje, jestem mloda, ale moj tryb zycia jest typowo siedzacy. jestem zdrowa, a wiec zadnych przeciwwskazan nie ma.

hm, 3 razy w tygodniu nie brzmi zle;p

5

Odp: jak częscto uprawiać sport?
optymistik napisał/a:

Sportu nigdy nie za wiele, jeśli dobrze się czujesz uprawiając sport i czujesz, że możesz więcej to jak najbardziej! Ale dobrze jest rozkładać sobie jakoś treningi i nie kierowac się słomianym zapałem - przetrenować się a potem przez tydzień leczyć zakwasy wink Jestem tego żywym antyprzykładem wink

na zakwasy najlepsze sa cwiczenia wink

6

Odp: jak częscto uprawiać sport?

Młoda, bez kondycji hmmmmmm.... więc 3x w tygodniu zalecam wykonywanie biegów tempem wymagającym, ale nie męczącym zarazem (należy tak dostosować bieg by móc swobodnie mówić), biegaj  30 -45 min podczas treningu, jeśli nie lubisz biegania to rower 3x w tygodniu po godzinie, fajnym dodatkiem do tego jest uzupełnienie w postaci basenu 2x w tygodniu po godzinie wzmacnia mięśnie całego ciała jak i poprawia wydolność, wszelkie sporty - tennis ziemny, piłka nożna, siatkówka, fitness  jak najbardziej wskazane można się wyszaleć w dodatku w grupie :-)

Odp: jak częscto uprawiać sport?

slyszalam o wytycznych że na początek dobrze jest poświęcać przynajmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut, to jest takie minimum dla każdego, od poczatkujacego do zaawansowanego, z czasem jak organizm ma juz kondycje mozna to rozbudowac, alebo trzymac taki standard caly czas

8

Odp: jak częscto uprawiać sport?
bedica napisał/a:

na zakwasy najlepsze sa cwiczenia wink

Nie koniecznie. Uważajcie dziewczyny - tak się tylko potocznie mówi. Tak naprawdę zakwasy to mikrourazy mięśni - trzeba im dać odpocząć i się zregenerować. Dlatego nie można przesadzać z ilością ćwiczeń - szczególnie jak nigdy się tego wcześniej nie robiło.
Jak nie ma się przyzwyczajonego ciała łatwo tez o kontuzję, dlatego nie polecam od razu intensywnych zajęć 5x w tygodniu po godzinie.
3 X w tygodniu po 30 min to dobry początek, ale biorąc pod uwagę fakt że większość zajęć fitness/basen/taniec trwają 1 h, więc polecam 2x w tygodniu po 1h.

9

Odp: jak częscto uprawiać sport?
Mrok napisał/a:

Młoda, bez kondycji hmmmmmm.... więc 3x w tygodniu zalecam wykonywanie biegów tempem wymagającym, ale nie męczącym zarazem (należy tak dostosować bieg by móc swobodnie mówić), biegaj  30 -45 min podczas treningu, jeśli nie lubisz biegania to rower 3x w tygodniu po godzinie, fajnym dodatkiem do tego jest uzupełnienie w postaci basenu 2x w tygodniu po godzinie wzmacnia mięśnie całego ciała jak i poprawia wydolność, wszelkie sporty - tennis ziemny, piłka nożna, siatkówka, fitness  jak najbardziej wskazane można się wyszaleć w dodatku w grupie :-)

Tyle napewno nie dam rady ze względu na brak czasu, ale biegac zaczne:)

10

Odp: jak częscto uprawiać sport?
NelaBis napisał/a:
bedica napisał/a:

na zakwasy najlepsze sa cwiczenia wink

Nie koniecznie. Uważajcie dziewczyny - tak się tylko potocznie mówi. Tak naprawdę zakwasy to mikrourazy mięśni - trzeba im dać odpocząć i się zregenerować. Dlatego nie można przesadzać z ilością ćwiczeń - szczególnie jak nigdy się tego wcześniej nie robiło.
Jak nie ma się przyzwyczajonego ciała łatwo tez o kontuzję, dlatego nie polecam od razu intensywnych zajęć 5x w tygodniu po godzinie.
3 X w tygodniu po 30 min to dobry początek, ale biorąc pod uwagę fakt że większość zajęć fitness/basen/taniec trwają 1 h, więc polecam 2x w tygodniu po 1h.

hm, to brzmi bardziej rozsadnie i do wykonania;)

Odp: jak częscto uprawiać sport?

wg mnie zakwasy to przez kwas mleczanowy w miesniach, trzeba go rozpuscic i wydalic, rozcwiczyc, rozgrzac, i wode pic

zobaczcie sobie to http://www.youtube.com/watch?v=Dgf1K5v-JQw

sa tam filmiki treningowe

12

Odp: jak częscto uprawiać sport?
szczesliwamariola napisał/a:

wg mnie zakwasy to przez kwas mleczanowy w miesniach, trzeba go rozpuscic i wydalic, rozcwiczyc, rozgrzac, i wode pic

zobaczcie sobie to http://www.youtube.com/watch?v=Dgf1K5v-JQw

sa tam filmiki treningowe

ale z pewnoscia nie mozna przesadzic, wszystko musi byc z umiare bo sie przeciwiczymy naprawde.

Sila odruchu- to jakis wiekszy program dot. cwiczen?

Odp: jak częscto uprawiać sport?

www.silaodruchu.pl
to chyba taka akcja patronacka, promujaca, polecajaca sport,
no wiesz ze warto cwiczyc, ze sa z tego korzysci, co i jak należy robić, a czego nie należy
coś w stylu pij mleko
ale nie doczytalam kto to pilotuje, choć nie wiem jakie to ma znaczenie

14

Odp: jak częscto uprawiać sport?
szczesliwamariola napisał/a:

www.silaodruchu.pl
to chyba taka akcja patronacka, promujaca, polecajaca sport,
no wiesz ze warto cwiczyc, ze sa z tego korzysci, co i jak należy robić, a czego nie należy
coś w stylu pij mleko
ale nie doczytalam kto to pilotuje, choć nie wiem jakie to ma znaczenie

ministerstwo sportu, a wiec rekomendacja dobra jka dla mnie smile

15

Odp: jak częscto uprawiać sport?

ja cwicze moim zdaniem dosyć duzo, czesto jakies fitnesy typu dance mam pozniej problem z bolem w dolnych partiach nóg, stosuje taka pianke veno spray szybko delikatnie łagodzi ból, do tego przyjemnie pachnie, macie jakieś swoje sposoby na tego typu problemy?

16

Odp: jak częscto uprawiać sport?

Odpowiem na tytułowe pytanie.
Na tyle często by być w dobrej kondycji i na tyle rzadko by nie stać się kaleką.
wink

17

Odp: jak częscto uprawiać sport?

powracajac do www.silaodruchu.pl maja bardzo fajan aplikacje na fb, polecam.

Odp: jak częscto uprawiać sport?
bedica napisał/a:

ministerstwo sportu, a wiec rekomendacja dobra jka dla mnie smile

to juz nawet nie wazne kto to patronuje, grunt ze to ciekawy temat i bardzo potrzebny w tym spracowanym spoleczenstwie


bedica napisał/a:

powracajac do www.silaodruchu.pl maja bardzo fajan aplikacje na fb, polecam.

aplikacja znaleziona na aplikacjaFBsilaodruchu

jest tez tam konkurs żeby opisac swoj trening, no, trzeba mieć lekką reke do pisania, ale fajne nagrody sa

pozdrawiam

19

Odp: jak częscto uprawiać sport?

Moim zdaniem najważniejsza jest regularność. Jeżeli trenujemy coś to powinno się to robić systematycznie, oczywiście jeżeli chemy mieć z tego jakieś efekty. ja niestety różnie - brak trochę silnej woli.

20

Odp: jak częscto uprawiać sport?

co najmniej 3-4 w tygodniu... 30 minut na dzien

21

Odp: jak częscto uprawiać sport?

Niestety już nie, raz na jakiś czas porobię ćwiczenia na brzuch, ale to nie ma sensu bez systematyczności. Jak moje zdrowie się poprawi i będę miała kasę to chciałabym zapisać się na zumbę albo jakiś aerobik

Ogólnie zastanawiałam się też nad kupnem nowego roweru: https://www.fischer-ebike.pl/ Jakie macie zdanie tak z ciekawości na temat rowerów elektrycznych od Fischer?

22

Odp: jak częscto uprawiać sport?

Ja  sporo chodze potrafie nawet przez 2 godziny dziennie chodzic bez przerwy. Uwielbiam parki, a mam parkow z 50 w calym miescie-piekne sa, to niewiem czy to sie liczy do sportu taka aktywnosc.  Bo takich sportow typowych to nie uprawiam. Jedynie na basen czasem chodze

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » jak częscto uprawiać sport?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024