RODZINA ZASTĘPCZA, czyli Netkafejka dla związanych z tematem... :-) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » RODZINA ZASTĘPCZA, czyli Netkafejka dla związanych z tematem... :-)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: RODZINA ZASTĘPCZA, czyli Netkafejka dla związanych z tematem... :-)

...dla związanych z tematem i nie tylko :-)

Przypuszczam, że na forum są osoby takie jak ja, którym tematyka rodzin zastępczych (również adopcyjnych) jest bliska. Postanowiłam więc stworzyć miejsce, w którym moglibyśmy wymieniać się doświadczeniami, obawami, może się czymś pochwalić? lub po prostu pogadać :-) Z własnych doświadczeń wiem, że prowadzenie rodziny zastępczej to ciężka praca, przede wszystkim psychiczna i emocjonalna. Dostarcza to też wiele radości... Zapraszam więc do rozmowy smile

Zacznę od przedstawienia siebie w tym temacie. Moi rodzice (+ moje dwie siostry i ja) jesteśmy rodziną zastępczą od około 3 lat, jednak pierwszego malucha "dostaliśmy" dwa lata temu, w czerwcu. Obecnie przebywa u nas trzeci chłopiec. Nie będę się za bardzo o tym rozpisywać, to wszystko wyjdzie w rozmowach smile

Pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam do pogaduszek smile

"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. " Marilyn Monroe
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: RODZINA ZASTĘPCZA, czyli Netkafejka dla związanych z tematem... :-)

Witam,jestem rodzina zastępczą dla trudnej piętnastolatki sama wychowuję też swoją córkę(13 lat)i właśnie jest ten dzień, wktórym się zastanawiam co zrobić by nie zwariować,dać radę wychować i wogóle Boże oświeć mnie i daj siłę na następny dzień:)Ta moja nowa mała bo mam ją od pół roku stara się nie utrudniać mi życia ale nie zawsze to wychodzi,potrzeba wiele energii i mam nadzieję ze nie tylko szybciej osiwieje ale także jeszcze dobrze wychowie;)

agamaga1oo napisał/a:

Witam,jestem rodzina zastępczą dla trudnej piętnastolatki sama wychowuję też swoją córkę(13 lat)i właśnie jest ten dzień, wktórym się zastanawiam co zrobić by nie zwariować,dać radę wychować i wogóle Boże oświeć mnie i daj siłę na następny dzień:)Ta moja nowa mała bo mam ją od pół roku stara się nie utrudniać mi życia ale nie zawsze to wychodzi,potrzeba wiele energii i mam nadzieję ze nie tylko szybciej osiwieje ale także jeszcze dobrze wychowie;)

Ja mialam pietnascie lat jak poszlam do rodziny zastepczej i bylo tez troche ze mna problemow ale to trudny wiek i ciezkie dziecinstwo.Blagam niech Pani czasem jej nie oddaje ale duzo z nia rozmawia i da jej jak najwiecej swojej przyjazni i milosci.Mozna tez pojsc z nia do psychologa.Jest Pani cudownym czlowiekiem biorac taka biedna dziewczynke bo niewielu ludzi sie na to decyduje.

4

Ja również byłam w rodzinie zastępczej. Wybrał mi ją za życia tata, ale  niestety pewnie by żałował swojej decyzji bo ludzie okazali się potwornymi materialistami i wcale im na mnie nie zależało. Pamiętajcie że dziecko potrzebuje przede wszystkim miłości i troszkę wyrozumiałości. Podziwiam Was za to co robicie, bo to duża odpowiedzialność i duże poświęcenie

"To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas."O.W.Holmes

"Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre i dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości."G.GMarquez

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » RODZINA ZASTĘPCZA, czyli Netkafejka dla związanych z tematem... :-)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018