Skuteczne Diety bez efektu jo-jo - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Skuteczne Diety bez efektu jo-jo

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 44 ]

Temat: Skuteczne Diety bez efektu jo-jo

Hey:)
Znacie jakieś dobre diety,które nie powodują efektu jo-jo ? albo czy udało Wam się dużo schudnąć i jak??
smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Skuteczne Diety bez efektu jo-jo

Mogę jeszcze dopisać dietę,którą ja stosuję,ale na razie nie widzę efektów big_smile
Przed śniadaniem wypijam szklankę wody z cytryną,potem jem np jajko gotowane z jogurtem,staram się nie jeść chleba,tylko te wafelki ryżowe,piję 1,5 dziennie,spożywam dużo warzyw,owoców,zero słodkiego,smażonego,tłustego.Mam rowerek do ćwiczeń więc jeżdżę na nim ok 10 km,biegam na około domu,na karimacie robię brzuszki i te sprawy,ale jeszcze nie widać efektów ;/;/ i moje odstępy między posiłkami to 3-4 godziny,a ostatni raz jem o 18 smile

3

Dobrze dobrze, tylko że jojo będzie, bo nie będziesz całe życie "nie jeść chleba,tylko te wafelki ryżowe" i "zero słodkiego,smażonego,tłustego". Jak już zaczniesz to jeść to znowu przytyjesz. Pamiętaj, że dobra dieta to taka, którą wprowadzasz na stałe, czyli podsumowując dobra dieta to niezbyt restrykcyjna stała zmiana nawyków żywieniowych.

A ty co? Z tobą coś nie tak?
Czy Ci przyjacielu wyobraźni brak?
W taki dzień możesz w niebie być,
tańczyć z nią na plaży do utraty sił!

4

Dobrze,ale patrząc z drugiej stron,wiele kobiet je te wafelki wciąż,zamiast chleba,chleb strasznie wzdyma smile ale to zależy jak kto woli

5

trzeba po prostu zmienić nawyki żywieniowe. dieta naprawdę nie musi się wiązać z chodzeniem głodnym. coś o tym wiem. kilka podstawowych zasad:
1. śniadanie to podstawa
2. picie co najmniej 2 litrów wody mineralnej dziennie
3. wyeliminowanie napojów gazowanych, fast food'ów, ciast i słodyczy (chociaż dwa razy w tygodniu mogłam zjeść kilka kostek czekolady)
4. regularnie ćwiczenia, bo tylko regularność przynosi efekty
5. nie jedzenie po godzinie 18.
6. zastąpienie białego pieczywa, ryżu i makaronu tym razowym
7. jedzenie warzyw i owoców - w każdych ilościach
8. jedzenie większej ilości posiłków, ale za to mniej kalorycznych

mi to pomogło

6

Może dieta Dukana, która jest rozpisana na cykl chudnięcia i całe życie? Jeśli zastosujesz co trzeba, to na pewno nie bedzie efektu jo-jo. Polecam ją z całego serca. smile

Staram się mieć więcej empatii i wyrozumiałości dla świata, który gryzie mnie w dłonie.

7

Mniej jeść, słodycze stop i dużo ruchu. Od lutego schudłam 6kg. wink Zdrowo, bez pośpiechu. I z efektem, którego wcale się nie spodziewałam- po prostu z dnia na dzień odstawiłam słodycze (jedynie herbatę słodziłam) i stwierdziłam, że codziennie będę biegała i robiła brzuszki i tak jakoś wyszło. smile

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

8

Ten cholerny efekt jo-jo. W marcu schudłam prawie 5 kilo.Niestety po tym czasie opętało mnie coś i zaczęłam strasznie jeść minęły 2 miesiące przytyłam 6 kilo.Załamka na całego. Od jutra znowu zaczynam, obżeraniu mówię NIE!!!!!!!!!!!!

..............................

9

kaska85-tak masz rację z tym co napisałaś,picie wody,ruch i odpowiednia dieta jest najważniejsza,ale przede wszystkim trzeba mieć silną motywację..której mi brakuje:)
czarnamadzia-Dieta Dukana..wiem coś o tym,bo stosowałam,schudłam 5 kg w miesiąc,ale gdy poszłam do lekarza zrobić badania,to kreatynina wyszła mi paskudna,a próby wątrobowe już nawet nie mówię..do tej pory biorę hepatil i wyniki z wątroby są dużo lepsze:) dlatego ją odstawiłam..:)
Tygodniowo powinno się chudnąć od 0.5 do 1 kg smile

10

Na efekty jojo ja osobiście polecilabym ćwiczenia z hula hop.Ostatnio zachwycam sie tym rewelacyjnym koleczkiem."Wymiatam" razem z corcią big_smile nie dośc ze czuję sie lepiej ficzycznie to i psychicznie.Podobno nawet pomaga na deprechę smile

Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radzę...

11

kasandra1234-mam hula hop,ale niestety nie umiem na nim "wymiatać" big_smile:D:D wiele razy próbowałam i nic :d

12

Jagoda ja kupilam takie z masażem.Trochę na poczatku bolą mieśnie,ale podobno jest bardziej skuteczny niż taki zwykly.Szybciej rozbija tymi kuleczkami,czasteczki tłuszczu.Nie więrze że nie potrafisz! Ja jużem sedziwa kobitka(40+vat)i mi się udaje big_smile

Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radzę...

13

kasandra1234 noo niestety nie potrafię big_smile:D wstyd przyznać no ale bywa:D

14

jagoda88 napisał/a:

kaska85-tak masz rację z tym co napisałaś,picie wody,ruch i odpowiednia dieta jest najważniejsza,ale przede wszystkim trzeba mieć silną motywację..której mi brakuje:)
czarnamadzia-Dieta Dukana..wiem coś o tym,bo stosowałam,schudłam 5 kg w miesiąc,ale gdy poszłam do lekarza zrobić badania,to kreatynina wyszła mi paskudna,a próby wątrobowe już nawet nie mówię..do tej pory biorę hepatil i wyniki z wątroby są dużo lepsze:) dlatego ją odstawiłam..:)
Tygodniowo powinno się chudnąć od 0.5 do 1 kg smile

Na Dukanie niektóre dziewczyny chudną 5 kg nawet w tydzień. big_smile Ja póki co schudłam 3 kg.

Staram się mieć więcej empatii i wyrozumiałości dla świata, który gryzie mnie w dłonie.

15

Zgadzam sie, ja na Diecie Dukana, chudlam codziennie po 700g... tyle ze to nie dieta dla mnie.. fakt faktem, nie chodzi sie glodnym.. no ale jakos mam male ``samozaparcie..`` takze, zero pieczywa, mniejsze porcje obiadowe a czestrze, na kolacje gora jablko, jogurt light.. duuuzoo spaceruje z dziecmi, i bede robila z mezem brzuszki tongue zeby miec kogos do towarzystwa big_smile
Chcialam zapisac sie na tance, ale jest jeszcze jako-taka  bariera jezykowa smile

"Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej."

16

też wole sobie co nieco " ukrucić" i dużo ruchu smile
zobaczymy co z tego będzie

17

Jeśli chodzi o skuteczne zrzucanie kilogramów wydaję mi się, że najlepiej wybrać się do specjalisty albo na jakieś warsztaty ze zdrowego żywienia. Jakoś żadna z tych diet cud nie jest polecana przez specjalistów.

18

Wystarczy się pilnować, jeść wszystko ale o polowe mniej niż jadło się przed odchudzaniem. To mój wypróbowany sposób i od marca nie przytyłam ani deka.

19

ważne jest także, aby nie powrócić do nawyków żywieniowych sprzed diety!
ale jak na diecie się nie chodzi głodnym to nie ma szans, aby wystąpił efekt jo-jo

20

właśnie dlatego najważniejsza jest tu silna wola:) bo gdy jej nie ma,to trudno cokolwiek osiągnąć:)

21 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-08-19 17:40:50)

jagoda88 napisał/a:

właśnie dlatego najważniejsza jest tu silna wola:) bo gdy jej nie ma,to trudno cokolwiek osiągnąć:)

Silna wola swoją drogą ale do silnej woli trzeba dużo ćwiczeń i odpowiedniej diety.

Post został edytowany z powodu naruszenia regulaminu forum. Moderatorka Fumiko

22

kaska85 napisał/a:

ważne jest także, aby nie powrócić do nawyków żywieniowych sprzed diety!
ale jak na diecie się nie chodzi głodnym to nie ma szans, aby wystąpił efekt jo-jo

Otóż to, głównie chodzi o to, żeby zmienić swoje nawyki żywieniowe. Bo co z tego, że przez miesiąc czy dłużej, restrykcyjnie przestrzega się jakiejś diety, a potem powrót do złego:) Mi akurat pomogła w tym dieta 36s, ale pewnie jest milion innych sposobów na to, żeby nauczyć się zdrowo jeść, trzeba tylko znaleźć odpowiedni dla siebie smile

23

hejka :-) ja Ci powiem tak - najlepsza dieta (o ile można narwać to dietą) to po 1 ograniczenie słodyczy (jeśli dużo jesz) po 2 ograniczenie tłuszczu, jedz 3-5 razy dziennie, spożywaj razowe pieczywo i sporo owoców i warzyw i by schudnąć przedewszyskim jest potrzebny ruch i SILNA WOLA by przetrwać w tym wszystkim :-) powodzenie !

24

Paggy, nie do końca się z Tobą zgadzam. Silna wola i ruch owszem, ale podstawą jest zmiana nawyków żywieniowych. Bez tego ani rusz. Podobno jesteśmy tym co jemy, więc jeśli chcemy być zdrowi, musimy zdrowo jeść wink Posiłki 3-5 razy dziennie ? ok, ale trzeba wiedzieć co jeść...nie każdy zna właściwości produktów i wie jak je ze sobą łączyć, dlatego fajnie jest mieć jakiś ebook, który nas tego nauczy. Ja akurat mam 36s i w moim przypadku się sprawdza. A co do dużej ilości owoców i warzyw...też raczej byłabym ostrożna, owoce mają bardzo cukrów, które raczej średnio pomagają w chudnięciu. smile

25

A ja bym nie tyle chciała jakąś super dietę ile sposób na utrzymanie wagi. Bo schudnąć to żadna sztuka, ale ile i jak potem jeść, żeby nie chudnąć i nie tyć?

26

Ta dieta o której pisałam, głównie polega na tym, żeby nauczyć nas jak zdrowo jeść i w jaki sposób łączyć ze sobą produkty, żeby po pierwsze zrzucić parę kilo, a po drugie, uniknąć efektu jo-jo. Bo tak jak piszesz, nie sztuką jest schudnąć, tylko utrzymać pożądaną wagę na stałym poziomie. Jeśli chudniesz gwałtownie, równie gwałtownie pojawia się efekt jo-jo, a 36s to raczej racjonalne i stopniowe wypracowywanie zdrowych nawyków żywieniowych. smile

27

Najskuteczniejszą dietę na pewno ustali Ci dietetyk. Taka forma odchudzania jest na pewno też najzdrowsza. Na przykład w Centrum Medycznym Vimed można przejść dietę, która jest oparta o indywidualny kod metaboliczny. No i cały czas jest się pod opieką specjalisty. Na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż korzystanie z tych wszystkich cudownych diet, które dostępne są w Internecie.

28

No niestety nie są to metody dla mnie, bo póki co bardzo cienko u mnie z kasą, a ta dieta 36s jest płatna. Dietetyk też kosztuje i obawiam się, że o wiele więcej...

29

Znacie jakieś takie? wydaje mi się, że ważnym jest zwracanie uwagi na to czy dieta ma na końcu coś w rodzaju stabilizacji wagi ciała.. a nie każda coś takiego przewiduje.
Odchudzacie się na wiosnę.. bo ja z postem przystąpiłam ostro do działania big_smile

30 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-02-20 11:10:31)

Najlepsza dieta to ta polecona przez dietetyka. Ja próbowałam wielu i tylko praca z dietetykiem spam dała wymierne efekty. Schudłam dość szybko, nie wróciłam do poprzedniej wagi, mój organizm nie ucierpiał i miałam motywacje i wsparcie.

31

Zapraszamy tu: http://www.netkobiety.pl/t40311.html jesteśmy w kilka dziewczyn na diecie i się wspieramy mozecie do nas dołączyć smile

32

Moim zdaniem nic skuteczniej nie wpływa na ładną sylwetkę i samopoczucie jak racjonalne żywienie, zdrowa dieta i dużo ruchu. Jeszcze niedawno jadłam w pośpiechu i byle jak. Kucharka ze mnie marna, więc nie chciało mi się gotować. Mama dała mi garnki Welmax, podrzuciła na początek trochę przepisów. I tak się zaczęła moja przemiana. Warzywa gotuję na parze, w moich garnkach używa się minimum tłuszczu, są doskonałej jakości z grubymi dnami więc wszystko gotuje się szybko. Poza tym jest smaczne. Co najbardziej mnie zaskoczyło. Ćwiczę 3 razy w tygodniu w domu, z trenerką Polek smile I dużo chodzę. Efekty widać gołym okiem. Czuję się rewelacyjnie.

33

majakka83 napisał/a:

Dobrze dobrze, tylko że jojo będzie, bo nie będziesz całe życie "nie jeść chleba,tylko te wafelki ryżowe" i "zero słodkiego,smażonego,tłustego". Jak już zaczniesz to jeść to znowu przytyjesz. Pamiętaj, że dobra dieta to taka, którą wprowadzasz na stałe, czyli podsumowując dobra dieta to niezbyt restrykcyjna stała zmiana nawyków żywieniowych.

wreszcie jakies madre slowa, bo mnie juz oslabiaja te panie raz na takiej raz na innej diecie. Najpierw ja chwala pod niebiosa, a jak nie wytrzymaja i kilogramy wroca, to dieta jest be i odkrywamy nowa Ameryke. Na Dukanie o tym pisalam, ale mi sie juz odechcialo.

Dieta to sposob dorazny, na teraz i juz, a jak mozna w ten sposob zyc potem latami? Nie lepiej nauczyc sie jesc wszystko tylko tak zeby nie tyc? I zyc tak aby nie tyc? Np. ruszyc 4 litery nieco czesciej i nie liczyc potem kazdegfo przelknietego kesa?

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

34

Skuteczna dieta to taka na całe życie to fakt...podstawą jest zmiana nawyków żywieniowych, ale... co kiedy nie ma się motywacji do zmiany? Kiedy nie widzi się sensu? Albo za szybko się poddaje?

35 Ostatnio edytowany przez Mussuka (2013-10-31 09:55:00)

rooza napisał/a:

Skuteczna dieta to taka na całe życie to fakt...podstawą jest zmiana nawyków żywieniowych, ale... co kiedy nie ma się motywacji do zmiany? Kiedy nie widzi się sensu? Albo za szybko się poddaje?

To nic tylko siedziec i plakac. Nikt nie przepisze tabletek na motywacje i konsekwencje, o to trzeba samemu sie postarac.

Poza tym piszemy tu o zmianie nawykow a nie o glodowce kilkunastodniowej.

Czy to wymaga wielkiego trudu, motywacji i sil zeby npo. zamienic maslo na margaryne, ser zolty na chudsza odmiane albo na bialy, tluste kotlety na pieczona rybe? I to dobre i to, ale roznica w kaloriach spora.

Mozna nauczyc sie zdrowszych technik przygotowania , zamiast smazenia np. duszenie, wybierania zdrowszych, lzejszych skladnikow, mozna zaczac robic liste zanim pojdzie sie do sklepu (najedzonym!!) i scisle sie tej listy trzymac, mozna wykombinowac substytuty na slodkie batony - np. kisiel z mrozonych owocow z niewielka iloscia cukru albo ze slodzikiem - to sa nie przepisy a zmiany poczawszy od zakupow po spozywanie.

Zdrowe odzywianie to nie odmawianie sobie wszystkiego jak leci tylko taki dobor potraw, zeby bylo i smacznie i brzuch pelny (nie za pelny) i jeszcze waga nie rosla.

Jesli do tego dolozyc ruch kiedy i ile sie da, efektu jo jo nie bedzie. Piszac ruch nie mam na mysli katorzniczych fitnessow czy wygibusow p. Chodakowskiej ani triathlonu na codzien, chodzi o nauke ruszania sie kiedy sie da - schody zamiast windy, spacer zamiast autobusu czy auta (kiedy mozna), spacer czy rower zamiast godzin przed TV itp., przerwa w pracy siedzacej na mala przechadzke - wszystko to sie liczy.

Ostatnio pojawila sie u nas ksiazka, w ktorej autor - lekarz, zauwaza, jak malo ruchu obecnie zazywamy w porownaniu do pokolenia np. naszych dziadkow. Pomijajac zawody fizyczne, wiekszosc z nas spedza coraz wiecej czasu w pozycji siedzacej badz lezacej. Wstajemy rano, potem auto/autobus/tramwaj, 8h w pracy, znowu dojazd do sklepu i domu, troche ruchu i znow TV albo komputer czyli kanapa, stol, lozko czy w innej kolejnosci. Oczywiscie to jest dosc spore uogolnienie ale porownujac ten styl zycia, dosc czesty, z tym jak zyli nasi przodkowie, niestety stalismy sie powoli zasiedzialym spoleczenstwem. Chociaz podobno coraz szybciej zyjemy i coraz wiecej osiagamy, ale przy pomocy srodkow wylaczajacych nasz osobisty fizyczny wklad.
Nawet rachunki mozna poplacic w domu nie ruszajac sie z fotela zamiast pojscia i wystania na poczcie:)). Z jednej strony plus, z drugiej jednak..?

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

36

Zgadzam się z Tobą Mussuka. Lepiej jeść wszystko np i z umiarem albo wyeliminować nieliczne rzeczy, nie nakładać zbyt wielu restrykcji, bo to nie jest dobre. Dzięki takiemu delikatniejszemu ograniczaniu, a nie dietach "cud" dostarczamy sobie tych ważnych składników no i nie chodzimy głodni, ja na tych większościach dietach "cud" byłabym głodna, nie dla mnie te po 1200 kalorii (dla mnie to za mało, nawet na diecie, dlatego tak 1500 jadłam, a i tak chudłam, a nawyki lepsze wyrobiłam) no i nie dla mnie te monotematyczne, np dieta bananowa czy jakaś tam... Dlatego lepiej wszystko, ale z umiarem i ja tak się starałam.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

37

Cieszy mnie, że wiele z was tak mądrze pisze smile Kiedyś na forach pełno było rad typu: "odstaw tłuszcze" czy "nie jedz po 18". Oczywiście w obu tych przypadkah to bzdury - z tłuszczami przyjęło się, że są największą przyczyną nadwagi, a tymczasem niektóre, te bogate w omega-3, jak np. olej rzepakowy, wręcz pomagają w gubieniu kilogramów. Natomiast ostatni posiłek należy jeść na 3 godziny przed snem. Takich "złotych rad" było mnóstwo, a pytających przybywało, co mogło świadczyć tylko o tym, że jednak nie są to takie idealne metody. Fakt: by schudnąć skutecznie, trzeba raz na zawsze zmienić metodę odżywiania.

38

Dieta musi być przede wszystkim zrównoważona. Jedzenie przez długi czas np.jednego produktu nigdy nie dostarczy odpowiedniej ilości potrzebnych dla zdrowia związków i zamiast służyć może zaszkodzić. No chyba, że chcemy schudnąć szybko kilka kilogramów i wrócić do normalnego trybu. Na dłuższą metę się nie sprawdzi.

39

U mnie poskutkowało jedzenie 4 posiłków dziennie w odpowiednio dobranych do mojego zapotrzebowania ilościach. Jem zróżnicowane rzeczy, w tym sporo owoców i warzyw, zrezygnowałam z rzeczy smażonych i fastfoodów. Waga powoli schodzi w dół, a nawet jak zgrzeszę i zjem trochę słodyczy albo jakąś pizze od czasu do czasu, to w najgorszym wypadku moja waga zatrzymuje się w miejscu na jakiś czas.

40

Nataliii89 napisał/a:

U mnie poskutkowało jedzenie 4 posiłków dziennie w odpowiednio dobranych do mojego zapotrzebowania ilościach. Jem zróżnicowane rzeczy, w tym sporo owoców i warzyw, zrezygnowałam z rzeczy smażonych i fastfoodów. Waga powoli schodzi w dół, a nawet jak zgrzeszę i zjem trochę słodyczy albo jakąś pizze od czasu do czasu, to w najgorszym wypadku moja waga zatrzymuje się w miejscu na jakiś czas.

Dobre podejście! Najważniejsze, żeby waga powoli schodziła w dół i żeby nikt nie czuł się źle na diecie, bo inaczej jo-jo jest gwarantowane smile

[tu był nieregulaminowy link i został usunięty przez moderatora] YouTube ćwiczenia i pomysły na zdrowsze życie:  [tu również był nieregulaminowy link i moderator również się nim zajął]

Ja już nie wierzę w "diety" schudłam i utrzymuję wagę tylko dzięki totalnej zmianie moich przyzywczajeń smile Kiedyś byłam zawsze na diecie, ograniczałam się, a później rzucałam na słodycze i  śmieciowe jedzenie. Dopiero świadoma decyzja porzucenia tych moich zachowań spowodowała, że w końcu mi się ustabilizowała waga.

42 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-12-07 22:59:58)

Ja mam fajną dietę z  spam. Nie jest bardzo ciężka, jedzenie jest smaczne, zdrowe i urozmaicone. Do tego sobie ćwiczę kilka razy w tygodniu i efekty są zadowalające.

43

princess-rosalia napisał/a:

Ja już nie wierzę w "diety" schudłam i utrzymuję wagę tylko dzięki totalnej zmianie moich przyzywczajeń smile Kiedyś byłam zawsze na diecie, ograniczałam się, a później rzucałam na słodycze i  śmieciowe jedzenie. Dopiero świadoma decyzja porzucenia tych moich zachowań spowodowała, że w końcu mi się ustabilizowała waga.

To prawda i jeszcze świadomość, że robimy coś dobrego dla siebie, a nie dlatego, że musimy smile

44 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-12-28 18:18:38)

princess-rosalia napisał/a:

Co skłoniło cię do zmiany przyzwyczajeń i skąd czerpałaś wiedzę na ten temat? U mnie dieta też nie przynosi rezultatów. Zastanawiam się nad ideą opisaną na spam, która jest bliźniacza do tego co piszesz.

Posty [ 44 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Skuteczne Diety bez efektu jo-jo

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018