Z cyklu "Literatura w spódnicy" - "Seks w wielkim mieście" - nr 2 - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Z cyklu "Literatura w spódnicy" - "Seks w wielkim mieście" - nr 2

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Z cyklu "Literatura w spódnicy" - "Seks w wielkim mieście" - nr 2

Tytuł znany dzięki filmowi, jak i serialowi, ale jest i książka.

Opis z okładki:

Witamy w wieku braku niewinności... na przewrotnej planecie, jaką jest Manhattan. Candace Bushnell wprowadza nas w świat pięknych i bogatych próżniaków Nowego Jorku. Bohaterowie opowiadań opartych na dowcipnych, a czasem brutalnie szczerych felietonach z kolumny towarzyskiej w New York Observer włóczą się grupami po przyjęciach, barach i klubach.

Poznajemy Carrie, nękaną kłopotami młodą pisarkę, szukającą miłości we wszystkich niewłaściwych miejscach. Pana Biga, biznesmena, który dryfuje od jednej nieważnej znajomości do drugiej. Samantę Jones, producentkę filmową, uosabiającą całe pokolenie kobiet, które aż za dobrze poznały przemijającą naturę młodości i piękna...

Powiem szczerze, że utknęłam podczas czytania tej książki i nie skończyłam jej. Biorąc ją do ręki z zamiarem przeczytania miałam nadzieję, że będzie to książka o bohaterkach serialu, czy filmu, na podstawie którego nakręcono właśnie te obrazy. Jednak okazało się, że jest to zbiór opowiadań. Trochę mnie to odrzuciło w pewnym sensie i książka teraz leży na półce i czeka na odkurzenie w momencie, w którym zabraknie mi czego innego do czytania.

Netkobietki, czytałyście? Napiszcie swoje recenzje, może przekonacie mnie do szybszego powrotu do tej pozycji? smile
http://www.ksiegarnia-najtaniej.pl/image_func.php?img=gfx/a5f314e1c9221e207be10937517f10dd.jpg&maxwidth=150

I dla niezorientowanych, recenzja pierwszej z serii książki: Z cyklu "Literatura w spódnicy" - "Dziennik Bridget Jones" - nr 1

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Z cyklu "Literatura w spódnicy" - "Seks w wielkim mieście" - nr 2

Ja czytałam tę książkę zanim obejrzałam serial. I też jej raczej nie skończyłam. Była niesamowicie nudna. Pogubiłam się w bohaterach, nie wiedziałam kto jest kim. Przez książkę z góry uznałam serial za badziew wink Dopóki przez przypadek nie natknęłam się na odcinek Seksu w wielkim mieście w telewizji. Pokochałam serial. A książka Bushnell wydaje się jakby była napisana na podstawie serialu/filmu, a nie odwrotnie.

3

Ja właśnie serialu nie oglądałam. Może z jeden odcinek przypadkowo, ale mnie nie zainteresował. Pewnie dlatego, że obejrzałam jeden odcinek wyjęty z całości i nie wiedziałam kto kim jest i o co chodzi.

Ale widzę, że chyba nie nakłonicie mnie jednak do przeczytania tej książki tongue

Nikt więcej jej nie miał nawet w rękach?

4

Ksiazka bardzo pogmatwana  zwlaszcza w kwestii bohaterow zdecydowanie polecam film smile

5

Ja czytałam książkę po obejrzeniu serialu. I powiem tak: czytało mi się ją w miarę łatwo i przyjemnie, być może dlatego, że wiedziałam mniej więcej kto jest kim (aczkolwiek w serialu jest sporo zmian, jeśli chodzi o bohaterów). Ale jest to wg mnie jeden z nielicznych przypadków kiedy wersja filmowa/serialowa jest o niebo lepsza od książkowej. Serialowi według mnie nic nie brakuje... no może poza większą ilością odcinków (nowych). A przy okazji polecam książkę tej samej autorki "Szminka w wielkim mieście" smile Nakręcono na jej podstawie serial, ale tu sytuacja jest odwrotna niż przy "Seksie..."- książka lepsza niż film smile

"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. " Marilyn Monroe

6 Ostatnio edytowany przez slodkatruskawka (2016-09-01 00:26:00)

uwielbiam Seks w wielkim miescie wink

7

Ja dopiero zaczynam serial ale chetnie tez wezme sie za ksiazke big_smile

"Na szczyt można wejść, ale wszystkie drogi ze szczytu prowadzą w dół! " S. Lem

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Z cyklu "Literatura w spódnicy" - "Seks w wielkim mieście" - nr 2

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018