Jak prawidłowo nakryć do stołu i poprawnie układac sztućce ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak prawidłowo nakryć do stołu i poprawnie układac sztućce ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Jak prawidłowo nakryć do stołu i poprawnie układac sztućce ?

Zawsze, po prostu zawsze mam z tym problem - szczególnie ze sztućcami, ale jaki kieliszek do jakiego wina też nigdy nie wiem. Czeka mnie niebawem małe przyjęcie - będzie rybka, będą ciasta i sałatki i czerwone i białe winko oraz szampan. Jak prawidłowo nakryć stół ? Jakich użyć kieliszków do trunków? Będę wdzięczna za każdą najmniejszą poradę !

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak prawidłowo nakryć do stołu i poprawnie układac sztućce ?

Chyba każda początkująca pani domu ma z tym problem smile

3

Odp: Jak prawidłowo nakryć do stołu i poprawnie układac sztućce ?

Jk układać? Myślę, że w kolejności  serwowanych potraw.
Wina musujące i szampany pijemy zawsze z kieliszków zwanych ?fletami? - wąskich i wysokich, w kształcie tulipana, zwężających się nieco ku górze. Taki kształt kieliszka pozwala na uchwycenie delikatnego zapachu win, który wyczuwalny jest tylko gdy jest skoncentrowany. Kieliszki do win czerwonych z reguły mają szerszą czaszę i krótszą nóżkę niż kieliszki do win białych. Kieliszki do win białych są mniejsze. Jest tak dlatego, że za wyjątkiem win białych dojrzewających w beczce, wina te nie potrzebują dużej powierzchni kontaktu z powietrzem aby rozwinąć aromat, zbyt szeroka i zbyt wysoka czarka mogłaby sprawić, że ich na ogół delikatny aromat stanie się wręcz niewyczuwalny.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak prawidłowo nakryć do stołu i poprawnie układac sztućce ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018