bialy osad na naczyniach ze zmywarki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » bialy osad na naczyniach ze zmywarki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: bialy osad na naczyniach ze zmywarki

od kilku dni mam problem ze zmywarka co z niej wyciagne ma na sobie bialy osad ciezki do zmycia i nie mam pojecia dlaczego ? myje w najwyzszej temp i na najdluzszym programie do mycia, uzywam proszku finisch ( jeden z lepszych ) a osad nadal zostaje sad  a zmywarka elektrolux z tego co mi wiadomo tez do najgorszych nie nalezy...

kiedy smieje sie dziecko smieje sie caly swiat smile
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: bialy osad na naczyniach ze zmywarki

A używasz soli zmiękczającej ?
U mnie żeby nie wiem jakie najlepsze kostki kupiła, to gdy soli zabraknie, naczynia będą miały osad.
Używam soli do zmywarek calgonit + płyn nabłyszczający też calgonit i naczynia błyszczą się cudownie.
Różnie kombinowałam z tym myciem i przynajmniej u mnie same kostki nie zdają egzaminu.

3

hmm soli nie uzywam wiec bede musiala sprobowac bo juz nie moge patrzec na te szklanki z osadem i zaciekami...

4

Na początku jak używałam kostek 3 w 1 Calgonit= Finish to było ok ale z czasem zaczął pojawiać się biały osad na szklankach i teraz wsypałam soli do zmywarek i jest na razie ok.
Choć na początku przez miesiąc myłam wszystkie naczynia ręcznie aby pozbyć się tego osadu, który długo pozostawał .

5 Ostatnio edytowany przez Gorzatka (2011-01-20 14:44:56)

Ten osad, to kamień. Sól zmiękcza wodę, więc tym samym nie ma co osiadać się na naczyniach.
JA na początku też nie używałam soli i nie wiedziałam co jest grane.
Teraz używam jej od kilku lat. Używam też nabłyszczacza i naprawdę wszystko krystalicznie lśni.
Najlepsze kostki nie dadzą takiego efektu.

relacja, jeśli Twoje naczynia są bardzo zajechane tym kamieniem, to nie wiem czy odzyskają blask bo umyciu w zmywarce, nawet z użyciem soli.
Ja bym je porządnie wymyła w wodzie z octem. Ocet rozpuszcza kamień. Potem ewentualnie można włożyć do zmywarki na krótki program.

6

Gorzatka dzieki za rade bede musiala chyba je wymyc w tym occie bo niektore szkalanki wygladaja juz starsznie...

7

Gorzatka napisał/a:

Ja bym je porządnie wymyła w wodzie z octem. Ocet rozpuszcza kamień. Potem ewentualnie można włożyć do zmywarki na krótki program.

Ale człowiek to jest głupi....  każdy kamień likwiduję octem albo kwaskiem cytrynowym a z naczyniami się męczyłam miesiąc czasu aby przywrócić im dawny blask....

8

To co najprostsze, to zawsze umknie. Biały osad na naczyniach to na pewno brak soli. Ją należy uzupełniać co jakiś czas. Moja zmywarka ma wyświetlacze, które informują o braku soli, lub płynu nabłyszczającego. Twoja też zapewne je ma. Zobacz w instrukcji.

Za myślą...podąża energia !

9

Drogie panie ja ten problem rozwiązałam w bardzo prosty sposób. Nie pomogą wam na to ani tabletki cud , ani sòl, jest prosty i tani sposób. Ja robię tak .... nalewam do miseczki dwie szklanki octu i wstawiam na dolnej szufladzie razem z naczyniami do mycia daje tabletkę obojętnie jaką i włączam program . Po umyciu wystarczy musnąć dosłownie suchą ściereczką i tyle wszystko leśni , poza tym nie musicie używać żadnych innych detergentów i odświeżaczy do czyszczenia zmywarki bo leśni i pachnie jak nowa. I nie czuć octu jeśli ktoś chce o to zapytać. U mnie nazbierało się z czasem dość brzydkiego osadu w zmywarce i wszystko zniknęło już po drugim myciu . Tylko pamiętajcie żeby dodawać ten ocet do każdego mycia i tyle.

10

To wina kapsulek ,tez zmienilam na finish I tragedia wszystkiego prubowalam soli ,bez soli z nablyszczacze I bez I ciagle ten osad a Jak uzywam tych z lidla to zero osadu

11

Też myślę, że to wina kapsułek. Też tak miałam jakiś czas temu. Problemem okazały się właśnie kapsułki. A podejrzewałam zmywarkę, wezwałam fachowca, a on kazał wymienić kapsułki do zmywania na sunlight i problem minął. Do tego pan polecił stosowanie środka do czyszczenia tej samej marki i od tej pory, moja zmywareczka wygląda jak nowa, tabletki rozpuszczają się do końca, naczynia są czyste, bez smug i zacieków.

12

Hm ten osad to kamień. Każda woda jest inna i ja na przykład nie mam tego osadu po ludwiku tylko... nie pytajcie bo nie wiem dlaczego.

13 Ostatnio edytowany przez onisia (2018-09-30 21:10:46)

u mnie jak sól kupiłam ale trą gruboziarnistą osad zniknoł , jak mam już mało w zmywarce pojawia się więc to na bank jak brak soli zmiękczającej

14

U mnie zawsze to kwestia soli. Staram się ją uzupełniać wcześniej niż się skończy. Ale moja zmywarka ma też tak, że jak brakuje soli to zmywarka się o nia upomina.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » bialy osad na naczyniach ze zmywarki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018