Pociągiem czy busem? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Pociągiem czy busem?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Pociągiem czy busem?

Drogie Netkobiety jeśli był już taki wątek przepraszam musiałam go przeoczyć. Mam problem tego typu że niedawno przeprowadziłam się do miasta na studia do tej pory do mojej miejscowości dojeżdżałam busem podróż była długa męcząca i niezbyt tania poza tym ktoś musiał po mnie wyjechać gdyż busy nie dojeżdżają do mojego miejsca docelowego, od obniżki biletów dla studentów chciałabym podróżować pociągiem gdyż z tego co sprawdzałam wyniesie mnie to o połowę taniej i zajmie mi to mniej czasu a poza tym dojadę do celu jednak nigdy nie podróżowałam pociągiem i mam obawy co do tego typu transportu boje się że nie wsiądę do właściwego pociągu, pomylę trasy lub nie wysiądę na właściwej stacji, poza tym ostatnio oglądałam zdarzenie z powrotu z sylwestra pociągiem i wielkie tłumy w pociągach to mnie przeraziło i jeszcze jedno moja koleżanka stwierdziła że często zdarza się że ktoś może okraść w pociągu napaść lub coś w tym stylu czy to prawda że jazda pociągiem jest tak straszna czy to tylko moje wyobrażenia? Proszę o rade sad(

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pociągiem czy busem?

Dojeżdżałam 8lat codziennie pociągiem - najpierw do liceum, potem na studia..
Oprócz częstych spóźnień pociągów, nic złego mnie nie spotkało w nich nigdy wink
Wiadomo standard polskich pociągów jest bardzo niski, często nie ma nawet gdzie usiąść, czasem nawet stanąć big_smile ale jest to z pewnością najtańszy środek lokomocji.
Ile km będziesz dojeżdżała?
Jeśli czujesz się niepewnie, wsiadając do pociągu wybieraj miejsca gdzie blisko siedzą kobiety wink ja tak zawsze robiłam wink a w razie gdy nie będziesz wiedziała kiedy dokładnie masz wysiąść - zapytaj współpasażerów, większość codziennie jeździ na tej samej trasie, więc nie będzie problemu z udzieleniem Ci odpowiedzi.
Zawsze wszystko co nieznane lub małoznane wydaje nam się takie "straszne" - szybko jednak przekonasz się, że to nic takiego wink
Pozdrawiam gorąco!

Być jak płynąca rzeka...

3

Mając 18 lat przejechałam autobusami i pociągami niemal całą Polskę i powiem Ci ze każdy z tych środków lokomocji ma swoje wady i zalety, dziś jestem o wiele bardziej wygodna i podróżuję własnym motocyklem powiem Ci to dopiero frajda. Pamiętaj że nie ma złej drogi tylko ta druga moze byc zawsze trochę bardziej wyboista ..

4

Będę dojeżdżała jakieś 100 km więc to kawałek drogi ponad godzinęmyśleża jak raz spróbuje i przekonam się jak to jest to pózniej bedzie już lepiej

5

Ojtam dziewczyno 100km to nie jest tak dużo wink chociaż rozumiem, że na pierwszy raz może stanowić wyzwanie. Ja jestem weteranką pociągową, przez całe studia powroty do domu zajmowały mi 6 godzin pociągiem (z przesiadką).

Moim zdaniem pociąg ma mnóstwo plusów: możesz czytać/pisać/robić notatki0 w czasie jazdy, możesz wstać, na długiej trasie przy niewielu pasażerach zdjąć buty i wygodnie usiąść... Nie lubię busów, bo do moich rodziców jedzie się ok. 4,5 godziny, i po takim czasie wysiadam z busa kompletnie połamana - z bólem kręgosłupa i wszystkich kości. Ciasno mi tam.

Co do pociągu: znajdź konkretną trasę na której będziesz jechać (np. w wyszukiwarce na stronie pkp). Znajdź godzinę odjazdu pociągu. Sprawdź, o której będziesz w domu, i po drodze pilnuj czasu. Możesz też policzyć stacje, na których pociąg się zatrzymuje, i liczyć je po drodze, no i zawsze spytać konduktora w razie wątpliwości.

Odwagi! smile

6

Zdecydowanie busem ...;)

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Pociągiem czy busem?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018