Wieczna szczęśliwość, czy to możliwe? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Wieczna szczęśliwość, czy to możliwe?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1 Ostatnio edytowany przez Noelle (2010-11-07 18:40:01)

Temat: Wieczna szczęśliwość, czy to możliwe?

Czy próbowałyście kiedykolwiek zmienić swoje postrzeganie świata na takie, które przeczyłoby wszystkim negatywnym myślom? Czyli czy postanowiłyście myśleć tak, by wszytko wydawało się właściwe i że nic złego nigdy się nie dzieje?

Jest taka teza, że można poczuć się bezgranicznie szczęśliwą w momencie kiedy cale swoje poczucie własnej wartości odizolujemy, uniezależnimy od osiągnięć i sukcesów, jakie zdobywamy czy też na przykład od cudzych opinii na nasz temat itd. Czyli ogólnie mówiąc kto kocha siebie bez względu na to co mu się przydarza i nie stawia sobie warunków ten zawsze czuje się szczęśliwy.

Myślicie, że to dobry sposób myślenia? W końcu przez niektórych mógłby zostać skrytykowany, ponieważ nie motywuje do działania, bo zakłada pełna akceptację. Z drugiej jednak strony ma bardzo dużo wspólnego z popularną dziś metodą afirmacji i przyciąganiem szczęścia. No i taka technika wydaje się być bardzo pomocna dla ludzi znerwicowanych, melancholijnych, mających skłonności do stanów depresyjnych.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wieczna szczęśliwość, czy to możliwe?

No trudne wyzwanie raczej : tak czuć się ciągle dobrze smile A gdyby to było możliwe chyba trochę nudno by było nawet - czuć taką wieczną szczęśliwość i zadowolenie z samego siebie smile Niemniej mam taką koleżankę, która wydaje się właśnie tak zachowywać jakby była ciągle szczęśliwa, wiecznie uśmiechnięta i zadowolona ze swojego życia, karieru, sukcesów. Do tego zupełnie nie przejmuje się krytyką innych i wierzy we własną wartość ! Czy to tylko maska ? Czy rzeczywiście taka właśnie jest ? Trudno powiedzieć i ocenić bo nikt nie przeniknie jej myśli ...

3

Odp: Wieczna szczęśliwość, czy to możliwe?

Nie wydaje mi się, by było możliwe być wiecznie szczęśliwym. Każdy ma gorsze dni, każdy , wszyscy spotykamy się z wieloma problemami. Gdy jest ich już parę, to nie wierzę, że jest szansa by dalej być szczęśliwym dzień w dzień. Nie mam na myśli depresji czy "doła", ale to może być chwilowe załamanie, dzień, dwa, czy nawet godzina.

Także myślenie myśleniem, ale wiecznie szczęśliwym być według mnie nie można. smile

4

Odp: Wieczna szczęśliwość, czy to możliwe?

wiecznie nie, ale mysle ze jest mozliwe aby być szczęśliwym  z malymi tylko przerwami.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Wieczna szczęśliwość, czy to możliwe?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024