Jakie witaminy brałyście w ciąży? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Jakie witaminy brałyście w ciąży?

Strony 1 2 3 7 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 241 ]

1

Temat: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

Jakie witaminki łykałyście w ciąży? Mam na myśli te dla kobiet ciężarnych, bo pełno teraz tego w aptece i nie wiadomo, co wybrać i co najlepsze dla malucha i mamy. A może wystarczy branie samego kwasu foliowego?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez bella89 (2010-10-19 13:22:58)

Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

tizi ja biore Feminatal-Metafolin+DHA
to jest 30 kapsułek i 30 tabletek bierze się jedna ta kapsułkę i jedna tabletek raz dziennie...
ja place za jedno opakowanie 54 zl...

ale polecam lepiej dołożyć te pare groszy wiecej,
i mieć pewność ze dzidzia ma wszystkie witaminy jakie potrzebuje do prawidłowego rozwoju smile

mi te witaminy poleciła pani farmaceutka smile

3

ja też brałam feminatal smile mnie polecił ginekolog, bo to są wg niego najlepiej opracowane witaminy.
teraz powoli przygotowuję się do drugiej ciąży i właśnie niedawno zaczęłam łykać, feminatal metafolin800. tylko zmienia nazwę na femibion - ja się załapałam jeszcze na opakowanie ze starej serii, ze starą nazwą, ale farmaceutka mówiła, że nazwa się zmieni, skład nie smile

Reklama

4

Mi natomiast w pierwszej ciąży (5 lat temu) lekarz przepisał Prenatal Clasic  - kosztował około 34 złotych. Nie są one jednak rewelacyjne co do połykania, są strasznie wielkie i zawsze miałam problem z połknięciem.

a ja pewnie to niektóre mamusie troszkę zdziwi, nie biorę żadnych witamin w postaci kapsułek. Postawiłam na naturalny sposób witaminizowania maleństwa tzn. owoce i warzywa jedzone codziennie

Reklama

6

Ja tak samo jak w pierwszej ciąży biorę feminital, no i do tego doszło mi jeszcze Aspargin ( magnez z żelazem )

Małżeństwo - dożywocie za miłość smile

7

Ja biorę pharmaton matruelle, magnez, witaminę B1, witaminę B12 i tyle smile

Każdy Mężczyzna Ma Coś Z Rycerza - Zakuty Łeb.....

8

oczywiście to jest wybór mam, czy chcą łykać witaminy, czy nie smile
na pewno warto brać kwas foliowy, to udowodnione i szeroko zalecane, bo ten z pożywienia zazwyczaj nie zapewnia pokrycia zapotrzebowania... i mnie akurat jeszcze przed ciążą gin polecił feminatal metafilin 800, bo metagolina łatwiej się wchłania, niż kwas foliowy w zwykłej postaci. a potem już się przyzwyczaiłam do tego preparatu i przy nim zostałam smile

9

a ja nie brałam kwasu foliowego, tylko aspargin i żelazo mi przepisał ginekolog i tyle smile

"Sae Fideli Sis Fidelis"

10

hmmm... dziwne, że nie przepisał kwasu foliowego. Jeśli maluszek urodził się zdrowy, a Ty dobrze przeszłaś ciążę, to chyba wszystko w porządku, ale aż się nie chce wierzyć. W końcu to tak naturalna praktyka teraz - nie spotyka się wręcz, żeby nie zalecali zażywania kwasu foliowego, np feminatalu czy podobnych preparatów.

11

dzięki za odpowiedzi dziewczyny. też raczej jestem za tym, żeby brać w ciąży suplementy - myślę, że sama dieta, choćby nawet nie wiem, jak dobrze dobrana, to nie wystarczy, tym bardziej, że idzie zima, a w naszym klimacie owoców i warzyw w tym okresie nie ma zbyt wielu, a to, co sprowadzane z zagranicy to pewnie mocno nafaszerowane chemią. chyba się zdecyduję na ten Feminatal, skoro kilka osób mówi, że dobry smile

12 Ostatnio edytowany przez butterfly20 (2010-10-27 10:39:40)

Dziewczyny nie wolno brać żadnych witamin na własna ręke.. Dzidzius wasz dostaje wszystkie niezbędne witaminki poprzez wasz organizm takze wasza witaminą powinno byc zdrowe odżywianie wink Kwas foliowy jedynie jest wskazany. Jesli lekarz-położna nie widzi koniecznosci abyscie zażywały jakies inne witamy to po co brac i faszerowac mały płód czyms co nie jest konieczne, niektórych witamin nie wolno przedawkowac bo są niezdrowe dla płodu.Zdrowe odżywianie to powinno wystarczyc no i jedynie kwas foliowy to są najlepsze witaminy dla Ciebie i Twojego maluszka, pozdrawiam wink

,,You got to have a dream..If you don't have a dream...How you gonna have a dream come true?"

13

hmm, ale kto mówi o łykaniu na własną rękę? smile mnie zalecił to lekarz - polecił kilka zestawów suplementów w różnych cenach, powiedział, które jego zdaniem są lepsze, a które gorsze, ale też mogą być, jeśli mnie na te droższe nie stać.
teraz idzie zima i bardzo cieżko jest zapewnić sobie wystarczające ilości witamin i innych składników tylko z samej diety. ponadto już w I trymestrze nasze zapotrzebowanie na składniki rośnie kilkukrotnie - naprawdę sama dieta często nie wystarcza.

14

no koleżanka u góry napisała że nie wie jakie wybrać więc odnosze wrazenie że jednak na własna ręke. Wiadomo że jest już chłodno itd. sama byłam w ciązy i to okres jesien, zima,wiosna więc wiem że łatwo jest złapać jakieś choróbsko dlatego ja siedziałam większosc czasu w domu, ciepła herbata itd. Ale witaminy nie ma mowy, moja pani lekarz nie pozwoliła mi brac jakichkolwiek witamin.Tak jak napisałas Balio Tobie lekarz polecił to może akurat Twój organizm potrzebował zwiększenia itd. ale jeśli nie ma takiej potrzeby... no ale oczywiscie to juz wasza decyzja wink

,,You got to have a dream..If you don't have a dream...How you gonna have a dream come true?"

15

ja się spotkałam z notorycznymi sugestiami ginekologów, w stylu "proszę sobie kupić jakieś witaminy, na rynku jest wiele preparatów w różnej cenie, może sobie pani wybrać" - więc to, że ktoś pyta, jakie są dobre nie oznacza, że robi to na własną rękę, w każdym razie ja tak to interpretuję smile wiele moich koleżanek właśnie mi opowiadało, że tak im ginekolog powiedział, a one nie wiedzą na co się zdecydować, bo jest tego wszystkiego za dużo...;)

16

ballia mi lekarz powiedzial to samo..
Z tym ze ja mieszkam w Niemczech.. mimo wszystko bylam na urlopie w Pl i kupilam 3 opakowania Feminatal.. bralam ten te witaminy w pierwszej ciazy.. no i sa swietne ! smile aha no i dodatkogo musze zazywac magnez..

"Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej."

17

Ja brałam kwas foliowy (do pewnego momentu), Surbufer Dulures (też od- do) i dodatkowy wapń
(moclekow.pl/products/details/calcium_jezynowe/).
Miałam straszne problemy i z anemią i z zębami... Sypałam się okrutnie. Suplementy diety bardzo mi pomogły. Strach pomyśleć co by było, gdyby nie one.
Pamiętaj też, żeby nie brać niczego (oprócz kwasu foliowego) na własną rękę smile Zawsze konsultuj się z lekarzem.

18

Słyszałam niedawno od mojej młodej nauczycielki w szkole, jest mamą półrocznego synka, że jej lekarz zalecił brać witaminy od 3 miesiąca ciąży. Jeśli już chce brać, bo 20% takiej kapsułki to czyste witaminki a pozostała część to czysta chemia. Dodał jeszcze, że lepiej zjeść sobie 2 banany jabłko i 3 pomarańcze (proporcje są niesprecyzowane tongue) i ma się czyste, zdrowe witaminy. Oczywiście nie wiem w jakich przypadkach to się sprawdza. Pewnie dla takich mam jak Naturalna będzie to zbyt mało. Ale oferta godna przemyśleń. smile

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

19

tak, godna przemyslenia, tylko że w realizacji jest to ciężkie.
u kobiety w ciąży już od pierwszych dni zapotrzebowanie na witaminy i inne mikroelementy wzrasta o 185%... co oznacza, że trzeba by jeść praktycznie dwa razy więcej wartościowych rzeczy, niż ustawa przewiduje. i to nei tylko warzyw i owoców, ale i odpowiedniego miesa, produktów mlecznych (tego chyba nawet 3 razy więcej, tak bardzo wzrasta zapotrzebowanie na wapń). patrząc na to, że przeciętny człowiek żywi się tak, że nie pokrywa dziennego zapotrzebowania na wszystkie składniki to... wyobrażacie sobie, ile trzeba wszystkiego zjeść??? big_smile to nie są dwa banany i trzy pomarańcze, to jest cała tona wszystkiego smile)
w tej sytuacji naprawdę z radością łykałam feminatal, oczywiście nie wykluczałam tym zdrowej diety wink)

20

no właśnie mój lekarz powiedział, że powinnam brać jakieś witaminy dla kobiet w ciąży, dał mi kilka ulotek, ale nic nie chciał narzucać ani sugerować, stąd moje pytanie. w każdym razie już kupiłam feminatal, bo chyba najwięcej pozytywnych opinii się o nim pojawia. dieta oczywiście też jest ważna, ale o tej porze roku, jaką teraz mamy, to chyba więcej chemii niż witamin w owocach i warzywach, dlatego trzeba się zdaniem mojego gina wspomagać suplementami. w każdym razie dzięki za wszystkie rady!

21

ja też byłam w ciąży zimą - i z warzyw polecę Ci mrożone wink są naprawdę dobrej jakości, smaczne i w miarę "pewne". non stop robiłam sobie zupy-kremy warzywne, z kalafiora, z fasolki szparagowe, pycha smile i zdrowo smile
a witaminy swoją drogą, szczególnie, że lekarz zasugerował, abyś je brała smile
też zauważyłam, że w necie feminatal ma dobre opinie i chyba jest wręcz "powszechnie" zalecany smile

22

ja biorę femibion natal, żelazo oraz magnez z witaminą B6.

23

ja biore prenatal klasik

Michalinka:* - ur. SN 27.08.2012 g.10.16  3350g 55 cm

24

bralam najpierw kwas foliowy a potem matruelle.

Moje serduszko Patryczek ur.02.11.11r.
:*

25

ja 3 miesiące przed ciążą brałam kwas foliowy, i do 4 miesiąca w czasie ciąży. Jeśli chodzi o witaminy to biorę femibion.

Agnieszka - 29.04.2012,godz. 16.40

26

hej... ja brałam tylko kwas foliowy smile puzniej warzywa i owoce dużo cytrusów,jabłek(zgaga) mleka..... coli hihi smile wszystkie dzieci mam zdrowe smile

Michal 14.01.2009.  Mateusz 11.04.2010.  Milosz 11.08.2011
09:25  4040g 61cm.21:05 3200g 53cm.  11:20 3700g 54cm

27

oj cytrusy to i ja zjadam...szczególnie pomarańcze smile ale ja od dziecka lubię pomarańcze. O ile jabłek nie jadłam przed ciążą to teraz prawie codziennie smile Jabłonko hehe na colę też czasem mam chęć, albo na fantę  smile I póki co badania wszystkie mam dobre smile

28

ja w ciąży brałam Femibion 1 i 2 i jeszcze 2 miesiące jak karmiłam a teraz biorę takie tańsze bo mi trochę witamin brakuje

Staś 02.10.2011 . godz 12:15 . 58cm . 3300g big_smile
moja mała iskierka smile

29

hm... może ja też zacznę brać witaminy... smile

krzywizna.... ja piłam colę... wszystko z umiarem i luzik smile

Michal 14.01.2009.  Mateusz 11.04.2010.  Milosz 11.08.2011
09:25  4040g 61cm.21:05 3200g 53cm.  11:20 3700g 54cm

30

no ja też z umiarem, parę łyków na jakiś czas mi wystarcza smile Ostatnio piłam colę na sylwestra - 5 łyczków hehe bo na więcej nie mam chęci smile

31

nie brałam witamin żadnych - od początku mała jest tak zdrowa i silna, że lekarz zakazał, żeby nie była za duża.
rzuciłam - kawę, colę, alkohol i fajki smile ot tak - ciąża zrobiła ze mną cuda smile

Jedna rzecz powoduje następną. Człowiek ma słabość, jest wadliwy. Wada prowadzi do poczucia winy. Poczucie winy do wstydu. Wstyd rekompensuje sobie dumą i pychą. A kiedy upada jego duma, rozpacz bierze górę i prowadzi do jego destrukcji...

32

hehe ja też w ciązy przestałam pić kawusię , na 3 miesiące przed ciąza rzuciłam fajki. smile same plusy smile

Moje serduszko Patryczek ur.02.11.11r.
:*

33

ja kawy tez nie pije . tylko zbożową inke:lol:
cole czasem mam faze .. ostatnio przez weekend popijałam ale taka na nia chec mialam z sie powstrzymac nie  mogłam .

34

palić nie paliłam smile Kawy też już nie piję.....Kobietko a na colę to i ja mam czasem chęć big_smile A dziś musiałam iść po loda z mc donalda......

35

mmmm z lionem i polewą karmelową... też bym zjadła smile

36

Ja nie paliłam w ciąży, nie piłam kawy, jadłam dużo świeżych owoców i piłam dużo soków, a i brałam Materne z DHA. Czułam się bardzo dobrze i o dziwo nie miałam mdłości. Za to jaką miałam ochotę na truskawki to mówię Wam, mogłabym je jeść cały czas. wink

"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneider

37

ja od początku ciąży biorę Femibion- najpierw Femibion 1 ,a teraz femibion 2- poleciła mi je pani ginekolog. nie są tanie, ale mają wszystko co potrzebne maluszkowi. cena zależy tez od apteki więc warto pochodzić i popytać o cenę. ostatnio kupuję Femibion z Aptek na Allegro - można naprawdę zaoszczędzić ponad 10 zł. a tak poza tym to owoce i warzywa. ostatnio pochłaniam czereśnie i marchewki tongue

rodzina na pierwszym miejscu....
Alusia 05.10.2012r.- 2900 g, 54 cm, 10 pkt
Kocham, Kocham, Kocham......

38

A jak z kwasami omega? brałyście lub bierzecie w ciąży?

Posty [ 1 do 38 z 241 ]

Strony 1 2 3 7 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Jakie witaminy brałyście w ciąży?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018