Jakie ryby królują na Waszym stole? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Jakie ryby królują na Waszym stole?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 42 ]

1

Temat: Jakie ryby królują na Waszym stole?

Właściwości zdrowotne ryb  znane są od dawna, co jednak nie zmienia faktu, że wciąż zbyt rzadko królują na naszych stołach.

A Wy jesteście smakoszami ryb? I jeśli tak, to jakich gatunków i w jakiej postaci? Macie swoje ulubione przepisy?

Osobiście uwielbiam ryby pod wszelką postacią, najbardziej jednak grillowane, pieczone w piekarniku, wędzone i w sałatkach. Najczęściej jadam pstrąga, tuńczyka i łososia, nie lubię za to karpia, przez wielu uznawanego za przysmak. Moje popisowe danie to właśnie pstrąg w orzechowo- migdałowej skorupce, które od czasu do czasu podaję swoim gościom, zwłaszcza rybim smakoszom wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jakie ryby królują na Waszym stole?

Ja się nie popiszę, najczęściej kupuję mrożone paluszki rybne i to nie super jakości, bo albo marki tesco albo takie za 2.70 wink.

Raz tylko dostałam w swe ręce filet z pstrąga i kompletnie nie wiedziałam, co z nim zrobić. W końcu skropiłam cytryną, natarłam ziołami włoskimi i wstawiłam do lodówki na godzinkę a później usmażyłam bez panierki na oliwie. Nawet dobry wyszedł, choć to był totalny spontan kulinarny smile.

3

Ja bardzo lubię rybki smile
Moje ulubione to śledzie i karpie smile Karpia cenię pomimo dużej ilości ości. To takie szlachetne mięso, oczywiście musi byc młody, aby nie pachniał brzydko mułem...
Pyszny jest łosoś, wędzona mkrelka, smażony mintaj smile

Mmm...aż mam smaka na jakaś rybcię...
Nie lubię takich panierowanych kupczych...

Przyjaciel nie zawsze jest w stanie Cię podnieść, ale za to nie pozwoli Ci upaść...
Reklama

4

Ja jestem bardzo rybna smile
Nr 1 to karp oczywiście, najlepiej taki wigilijny - jeśli kiedyś mój tata przestanie je robić chyba się popłaczę z tęsknoty za tym smakiem smile
Lubię też śledzie (w śmietanie na przykład), łososia (z makaronem i szpinakiem, w sałatkach, smażonego), filety z pangi (zwykle robię w cieście), dorsza, paluszki rybne, rybę zapiekaną w ziołach... No ryba mi po prostu niestraszna smile
Jestem też fanką past rybnych, właściwie w każdej postaci smile

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

5

Swego czasu pangą też się zajadam. W domu śmiejemy się nawet, że to taki rybi schabowy big_smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Reklama

6

Śledzik, panga u mnie również jest częstym gościem. smile Paluszki rybne. Do tego uwielbiam dorsza. Jest moją ulubioną rybką, choć nie należy do najtańszych to nikt u mnie w domu nie może się mu oprzeć. smile

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

7

Uwielbiam rybki w każdej postaci smile

1. Śledzie - w oliwie z cebulą, sałatka śledziowa z buraczkami, sałatka jarzynowa ze śledziami, śledź wędzony, śledź w cieście (specjał mojej babci - pycha:) )

2. Panga, dorsz i wszelkie inne, które da się zapanierkować i usmażyć lub zrobić z nich rybę po grecku

3. Makrela wędzona do past i sałatek

4. Wszelkie wędzone do past lub zjedzenia "na sucho"

5. Tuńczyk do sałatek

6. Łosoś - prosto z opakowania lub na kanapki

7. Ostatnio dopadłam węgorza i nie wiedziałam co z nim zrobić. Więc go upichciłam a'la leczo. Mniam smile

8

Przyrządzam najczęściej filety z pstrąga, dorsza, makreli, pangi. Rybę gotuję na parze, piekę w folii aluminiowej z różnego rodzaju farszem, stosuję w zapiekankach..
Makrelę stosuję do pasty jajecznej na kanapki. Paluszki rybne zapiekam w piekarniku.
Rybkę z puszki stosuję do "wyrobu" domowego paprykarza. Śledzie są przysmakiem męża i raczej korzystamy z gotowych sałatek tego typu. smile

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapominają jak latać

9

A wiecie, że panga to żyje w ściekach w chinach i w tych krajach obok?? Dlaczego jest taka tania?? tongue Nawet chińczyki jej nie jedzą a znani są z tego, że jedzą wszystko co się rusza i ze wszystkiego zrobią coś dobrego.
Moje ulubione ryby to dorsz, mintaj, sola, tilapia, leszcz i okoń.
Najczęściej dorsz na grillu lub w piekarniku z masłem w foli zawinięty.Leszcz najlepiej po prostu usmażony uwielbiam dzwonka leszcza mogę go jeść codziennie. Okoń jak mi się już nudzi robię z niego frytki. Ryby w ogóle lubie mogłabym jeść codziennie.
Uwielbiam śledzia w oleju, paste rybną z makreli, wędzonego węgorza i halibuta smile I zawsze jak jestem w rybnym od razu biorę krewetki w oleju tongue

50 Cent ft. Jeremih - 5 senses

10

Ja bardzo lubię ryby, ale przyznam że nie lubię i nie umiem przyrządzać, poza tym nie lubię w domu zapachu smażonej ryby

Na rybach się nie znam ale jeśli kupuję to tylko nasze polskie lub z morza bałtyckiego, a ryby takie jak panga omijam szerokim łukiem, bo czytałam że są strasznie faszerowane antybiotykami i ze żyją w strasznie brudnej wodzie.

Najlepsze są rybki ze smażalni, świeże, rano złowione smile

11 Ostatnio edytowany przez aniolek27 (2011-06-15 11:51:22)

Karolcia_20 napisał/a:

A wiecie, że panga to żyje w ściekach w chinach i w tych krajach obok?? Dlaczego jest taka tania?? tongue Nawet chińczyki jej nie jedzą a znani są z tego, że jedzą wszystko co się rusza i ze wszystkiego zrobią coś dobrego.

Myślę, że każdego wybór jest taki, co je. Słyszałam coś na ten temat, a wydaje mi się, że nie dajmy się zwariować. Gdyby jeść coś bardzo często, niemal codziennie, to trzeba na pewno szczególniej się zastanowić. Nie chodzi mi o bezmyślne jedzenie bez troski o swe zdrowie. Natomiast nie jedząc nigdy np. filetu z pangi,  a zajadając się regularnie różnymi produktami z masą E na etykiecie, robimy chyba gorzej? Trudno też wykryć w jaki sposób są przygotowywane, czy czym faszerowane przed obróbką lub już po różne pięknie wyglądające na półce sklepowej produkty(w tym ryby). Chodzi mi o to, by zachować rozwagę.

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapominają jak latać

12

Ja tylko podałam ciekawostkę dla tych co nie wiedzą... że pangi pływają w odchodach chińskiej społeczności !! big_smile big_smile big_smile
Omijając tą rybę zjem jedno E mniej prawda ???(Czy jakiś tam zły związek) Bo zastąpię ją np jescze żywym okonkiem z zalewu:) A jadłam pangę nie raz i nie dwa. Dla mnie osobiście ryba bez smaku i wyrazu.
I E nawet w chlebie już jest więc nie rób ze mnie głupolka ;P
No właśnie nie dajmy się zwariować hihihihihihi

50 Cent ft. Jeremih - 5 senses

13

Najbardziej odpowiadają mi ryby słonowodne. Lubię makrele, karmazyna, mniej jednak łososia. A jeśli chodzi o słodkowodne to b. posmakował mi szczupak, karaś, ale nie znoszę karpia. Bleeee.

Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.
                                      - Oscar Wilde

14

Uwielbiam łososia, pieczonego albo duszonego w bulionie. I pstrąga zapiekanego w folii, z bazylią i odrobiną cytryny. Lubię też tilapię - ma bardzo delikatny, mało rybny smak, i przyjemną konsystencję. I sola smile I koreczki śledziowe!
Kurczę, wychodzi na to że całkiem rybna jestem.
Ogólnie wolę ryby piec, niż smażyć - ale ja w ogólę nie znoszę smażenia smile Raczej też świeżą niż mrożoną, filety niż tuszki ze skórą.

Co do pangi i kontrowersji z nią związanych - nie wiem, ale jakoś średnio przekonuje mnie jej cena. Jest po prostu za tania - w porównaniu z innymi rybami. Kiedyś moja mama lubiła ją robić duszoną w białym winie, cebuli i papryce, i fakt, do tych dodatków pasuje idealnie. Chociaż przyznaję, po wysłuchaniu dziesiątków informacji na temat czego to ona nie ma w środku jakoś mniej mam na nią ochotę.

A jeśli smażona - to tylko okonie, karasie i szczupaki świeżo złowione przez mojego dziadziusia! big_smile

15

ja pstrąga najczęściej, którego smażę na maśle, uprzednio skropionego cytryną, posypanego solą, pieprzem ,obsypanego mąką- cud miód smile

Przede wszystkim zwracam uwagę na walory zdrowotne, wiec odrzucam pangę- bo to tablica Mendelejewa, węgorza również- bo to padlinożerca.

Oduczyłam się również kupować "Mintaja za 7,99" w tesco, bo NIC się z tym zrobić nie da, gdy się odmrozi, z 4 dużych kawałków zostaje  1 nie wiadomo co, co trzeba PRZECEDZAĆ przez sitko i nadaje się tylko i wyłacznie do jakiegoś leczo z rybą o walorach smakowych już nie mówiąc.
Zatem zamiast na takie coś wydawać 12 zł, wolę dać 16, kupić filet z pstraga i jest przepyszny obiad (100% ryby) na 2 dni na 2 osób smile

16

Ja uwielbiam łososia jest to piękne różowe mięsko mało ma ości , nie stety ja nie umiem go zrobić więc zawsze jak widzę promocje to kupię 2 takie duże rybki do 3kg . Najlepiej smakuje morskie ryby bo rodzice to dla nich nie ma różnicy . Lubię też wędzoną makrelę i paluszki rybne też zjem z pangi robilam kotleciki rybne w zeszłym tygodniu.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

17

A na moim stole gości często świeża makrela pieczona na patelni grillowej. Uwielbiam jej smak.

Posypana gruboziarnistą solą, czasem pokropiona cytrynką i posypana obowiązkowo mąką. Cud miód i orzeszki.
Poza tym pstrąg, analogicznie robiony, jak makrela.

Lubię też wędzone ryby.

Za karpiem tak, jak Olinka nie przepadam. Nie smakuje mi.

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

18

ja uwielbiam rybkę w occie smile np.sandacz pycha smile
na obiad zazwyczaj kupuję dorsz,tilapię pangę bardzo rzadko,bo nasłuchałam się że to najbrudniejsza ryba itd
lubię też ryby wędzone,wszystkie oprócz węgorza smile

19

lena812 napisał/a:

ja uwielbiam rybkę w occie smile np.sandacz pycha smile
na obiad zazwyczaj kupuję dorsz,tilapię pangę bardzo rzadko,bo nasłuchałam się że to najbrudniejsza ryba itd
lubię też ryby wędzone,wszystkie oprócz węgorza smile

węgorza też nie lubię ale są tacy co lubią dlatego prosiłam też tu na forum o przepis.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

20 Ostatnio edytowany przez maya7 (2012-10-12 22:04:01)

Najzdrowsze są ryby morskie, które obniżają cholesterol, ciśnienie i pomagają schudnąć, pod warunkiem, że nie są przyrządzane w panierce, np. dorsz, morszczuk, tilapia, flądra.
Łosoś jest specyficzny i nie przepadam, natomiast mintaj jest najlepszy na kotleciki rybne - ma wyrazisty smak i lepiej samemu takie zrobić niż kupować kupne paluszki, w których ryba jest chyba tylko w nazwie.
Najzdrowsze to te gotowane na parze, tylko muszą być odpowiednio przyprawione.
Największe wartości odżywcze mają ryby tłuste jak makrela, śledź...
Panga jest smaczna, ale oprócz białka, soli i wody nie zawiera żadnych innych wartości przypisywanych rybom, więc nie warto kupować...

Uwielbiam też rybę w occie, zwykle są to śledzie zielone, ale polecam też karpia, w zeszłym roku po świętach została nadwyżka usmażonego, dałam do zalewy octowej i zniknął smile

Ale wiadomo, że najlepsza rybka jest nad naszym morzem ze sprawdzonej smażalni.
Może ktoś zna sekret lekkiej panierki (ciasta) którym jest otoczona rybka w niektórych smażalniach, ja próbowałam "coś na wzór" ciasta naleśnikowego z dodatkiem przyprawy do ryb, ale mimo wszystko ciasto zawsze wychodzi zbyt grube i przez to zbyt nasączone tłuszczem

Ważne jest, aby poz­wo­lić pew­nym rzeczom odejść. Uwol­nić się od nich. Od­ciąć. Zam­knąć cykl.Nie po­wodu du­my, słabości czy pychy, ale po pros­tu dla­tego, że na coś już nie ma miej­sca w Twoim życiu.Zam­knij drzwi, zmień płytę, pos­przątaj dom, strzep­nij kurz...

21

maya74, mój sposób na panierkę jest banalnie prosty a ryba jest cudna smile
- dobra patelnia- czyli taka, która będzie wymagała MINIMUM tłuszczu,
- łyżeczka/ lyżka masła jako ten tłuszcz,

Rybkę: kropisz cytryną, solisz lekko, możesz dodać posiekanej pietruszki, oprószasz mąką z obu stron  i od razu na patelnię na mały ogień smile aaa.... można też posypać granulowanym czosnkiem. Cud Miód smile

22

My jadamy dużo ryb- mój mąż nie jada innego mięsa. Jeśli o ryby chodzi próbowałam chyba już wszystkich,które serwowane są w Europie.
Najczęściej w domu jemy  dzikiego łososia,pstrąga,tilapię,kergulenę,śledzia,szprotki,dorsza a ostatnio odkryłam moją ulubioną rybkę- solę:)

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

23

Cóż, jako, że pracuję w knajpie sushi to mam stały dostęp do ryb smile Wychodzi na to, że jem łososia i tuńczyka przynajmniej raz w tygodniu, reszta ryb w stanie surowym średnio mi smakuje hmm Ale w domu w zamrażalniku mam kilka filetów z halibuta i czarniaka (podobne do dorsza), własnoręcznie niektóre złowiłam big_smile I wtedy sobie taką rybkę smażę na patelni, pycha smile

24

Łosoś, pstrąg, dorsz i tuńczyk królują u nas.
Łososia piekę najczęściej w folii, skropionego sokiem z cytryny albo używam pieprzu cytrynowego.
Pstrąg skropiony cytryną, obłożony świeżą bazylią, natką pietruszki i ząbkami czosnku - piekę w folii.
Dorsz - do zupy rybnej najczęściej.
A tuńczyk do sałatek.

25

Tuńczyk rzadko,jeżeli już to raczej dorsz,pstrąg oraz łosoś-oczywiście najlepiej jeżeli będą gotowane na parze.

26 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-19 11:41:27)

ryby uwielbiam, ale nie przepadam za ich smażeniem w domu, ze względu na zapach. więc najczęściej w tej postaci jadam poza domem, najczęściej stawiam na pstrąga. w domu - uwielbiam podjadać łososia, mój ulubiony z tego trio: spam to ten z koperkiem. niczego mu nie brakuje smile przepadam też za sałatkami śledziowymi mojej najlepszej przyjaciółki.

27

u mnie królują sardynki bo mój facet tylko takie małe łowi... wink a tak serio to raz w miesiącu kupujemy świeże pstrągi z hodowli, smażone są pyszniutkie

28

I ja kocham ryby. Lubie dorsza z grilla, solę w panierce, smażone śledzie, pstrągi piekę w piekarniku, lubię mocno uwędzone szprotki, makrelę s nie przepadam za łososiem i tuńczykiem.

29

uwielbiam. Jadam głownie pstrąga i łososia, przyrządzam saute, bez zbędnych udziwnień, przypraw i panierki. I jeszcze karpia ubóstwiam!

30

A ja jadam:
- z puszki: makrele w oleju
- z tacki: śledzie a la matjas w oleju
- ze słoika: śledzie po wiejsku
Na gorąco głównie te niezdrowe paluszki rybne, bo młodzież uwielbia, ale staram się dorwać te z dorsza. A poza tym panierowany filet z pangi (tak, wiem, w czym pływa, ale nic nie poradzę na to, że mi smakuje big_smile ), panierowany filet z mintaja, panierowana kostka z morszczuka (kostka, bo ciężko u mnie kupić po prostu filet), zdarza się filet z dorsza, jak się uda kupić - generalnie nie lubię z ościami... Jedyny wyjątek: panierowany smażony halibut big_smile

Ale nic nie przebije śledzi z cebulką w śmietanie od mojej byłej teściowej, wielka szkoda, że teściowa mnie już nie lubi big_smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

31

Wątek założyłam (uwaga!) siedem lat temu i teraz widzę, że zapomniałam przynajmniej o moich ukochanych śledziach. Lubię je chyba w każdej postaci - z konserwy, w occie, solone, w oleju, w śmietanie, w sałatkach, może najmniej tradycyjnie smażone. W sumie smakują mi chyba wszystkie ryby oprócz karpia, bez względu na to kto i jak go przyrządza.

32

Olinka napisał/a:

W sumie smakują mi chyba wszystkie ryby oprócz karpia, bez względu na to kto i jak go przyrządza

Dawno wiedziałam, że mamy ze sobą dużo wspólnego big_smile

A smażone śledzie również u mnie na ostatnim miejscu wink Ale zjem big_smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

33

santapietruszka napisał/a:

Dawno wiedziałam, że mamy ze sobą dużo wspólnego big_smile

A smażone śledzie również u mnie na ostatnim miejscu wink Ale zjem big_smile

No patrz, jakie porozumienie na poziomie kubków smakowych big_smile. Nie tylko zresztą wink.

Smażone śledzie też oczywiście zjem, jak najbardziej, ale uważam, że w innej formie są smaczniejsze. Jeśli zaś chodzi o karpia, to u mnie w rodzinie chyba tylko ja go nie lubię i to nie jest tak, że mam jakieś uprzedzenia, bo naprawdę próbowałam się przekonać. Moja mama podobno przyrządza go perfekcyjnie i to na kilka sposobów (tak przynajmniej twierdzi mój mąż, który karpia uwielbia), więc jeśli przez nią przyrządzony nie jest smaczny, to znaczy, że nie jest smaczny i nie ma co filozofować big_smile. Zresztą z tego samego powodu sama się za niego nie biorę - nie lubię wkładać pracy w coś, co na koniec i tak mnie nie zadowala, bez względu na starania.

34 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2017-11-22 16:33:53)

U mnie halibut ostatnio, ale łososia jem nałogowo, albo taki pieczony skroplony cytryną albo ostatnio zasmakował mi łosoś z pesto zielonym smile
Polecam bo jest pyszne smile pesto może być z pietruszki czy tam rukoli jak kto woli, robię coś takiego jak w tym przepisie [link usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum] tych innych rodzajów  podanych nie robilam jeszcze wink A i śledzie bardzo lubię na rózne sposoby smile

smile

35

Ja ostatnio jadam miecznika i zębacza-pyyszka.
No i w biedrze kupuję świeży stek z tuńczyka.Polecam

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

36

kiedyś pełno było sklepów rybnych a teraz ze świecą szukać i poza marketami to nie ma tych ryb gdzie kupować. Ja to w zasadzie glownie w biedrze i lidlu kupuję. Ale łosoś to jakieś koszmarne ceny ma.

37

U mnie na szczęście sklepy rybne nadal funkcjonują, co więcej, mam dwa na wyciągnięcie ręki i trzeci na targowisku. Cieszy mnie to bardzo smile.

gojka102 napisał/a:

No i w biedrze kupuję świeży stek z tuńczyka.Polecam

A widzisz, jakoś nie wypatrzyłam, muszę przy okazji wrzucić do koszyka wink.

38

Moją ulubioną rybą jest węgorz:D grillowany albo wędzony.
Łosos, tunczyk i ryba maslana jak dla mnie najlepiej smakują surowe, a pstrąga najbardziej lubie pieczonego z trawą cytrynową w folii w piekarniku smile

Posty [ 1 do 38 z 42 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Jakie ryby królują na Waszym stole?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018