Znachor / Profesor Wilczur (1981) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Znachor / Profesor Wilczur (1981)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Znachor / Profesor Wilczur (1981)

http://img707.imageshack.us/img707/5586/znachor.jpg


Film jest ekranizacją powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z dwudziestolecia międzywojennego pt. "Doktor Wilczur". Rafał Wilczur, wybitny chirurg zostaje porzucony przez żonę w ósmą rocznicę ślubu. Żona czuje się przez niego niedowartościowana i opuszcza go dla innego razem z małą córeczką Marysią. Zrozpaczony błąka się po Warszawie gdzie zostaje ostatecznie napadnięty, ograbiony i porzucony na jakimś polu. Na skutek urazu głowy traci całkowicie pamięć i zaczyna imać się różnych prac i poszukiwać zajęcia w miastach i na wsiach. Jego samotna i smutna włóczęga trwa w sumie 15 lat. W tym czasie ratuje z sukcesem martwe nogi syna młynarza i zostaje znanym i cenionym w okolicy znachorem. Akcja jednak dopiero rozpoczyna się na dobre. Ale nie chcę zdradzać zaskakującego zakończenia wink Jeżeli ktoś lubi klimaty w stylu Trędowatej - polecam Znachora / Profesora Wilczura bardzo serdecznie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Znachor / Profesor Wilczur (1981)

Klasyka filmu , oglądałam kilka razy bardzo mi sie podobał jak i inne filmy z tamtego okresu. Np nakręcone Nad Niemnem

3

Odp: Znachor / Profesor Wilczur (1981)

Również oglądałam go kilka razy, ale dosyć dawno temu. Świetne i przejmujące  kreacje aktorskie, a niektóre sceny pamiętam do dziś.

4

Odp: Znachor / Profesor Wilczur (1981)

Oglądałam ten film koło 6 razy, zawsze wzbudzał we mnie te same silne i pozytywne emocje. Bardzo lubię ten film.
Dzięki mojemu tematowi maturalnemu, miałam też okazję sięgnąć po książkę, wybrałam ją do bibliografii... pewnie w innych okolicznościach bym jej nie przeczytała, ale warto było przeczytać. I szczerze, to film bardzo dobrze oddaje klimat z książki, chodź parę rzeczy jest pozmienianych smile

5

Odp: Znachor / Profesor Wilczur (1981)

Klasyka i jeden z lepszych jak nie najlepszych filmów w Polskiej kinematografii.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Znachor / Profesor Wilczur (1981)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024