Najlepsze filmy nieanglojęzyczne - nasze typy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Najlepsze filmy nieanglojęzyczne - nasze typy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 31 ]

1

Temat: Najlepsze filmy nieanglojęzyczne - nasze typy

Witam!

Od jakiegoś czasu zaczęłam się interesować kinem nieanglojęzycznym, które różni się w dość dużym stopniu od tego anglojęzycznego, nie mówiąc już o typowo amerykańskim tongue

Największe wrażenie zrobiły na mnie filmy hiszpańskie, francuskie i rosyjskie...

Prosiłabym o Wasze typy, które z takich filmów nieanglojęzycznych najbardziej Wam się spodobały - z krótką notką "dlaczego" wink

Zacznę od siebie smile
1. Miasto Boga - po prostu trzeba zobaczyć!!
2.Labirynt Fauna - niesamowity, bajkowy z dużą dawką niepokoju i grozy...
3.Złe wychowanie - film inny od wszystkim...
4.Volver - czarna komedia z rewelacyjną rolą Penelopy Cruz smile
5.Drżące ciało - nieoczekiwane zwroty akcji, ciekawa fabuła no i ten erotyzm smile
6. Kontrolerzy - węgierski film, ukazujący brutalną rzeczywistość...

Dodawajcie swoje typy!!! smile
Jak sobie przypomnę inne ciekawe - dodam koniecznie do mojej listy !

Miasto Boga
http://pimpandhost.com/media/simple/20071/7ed35bec1c84.jpg
http://www.piw.pl/fragmenty/miasto_08.jpg
http://www.cyfraplus.pl/misc/base/galeria/miasto_boga_001.jpg

Labirynt Fauna
http://bi.gazeta.pl/im/6/4023/z4023456X.jpg
http://www.salonkulturalny.pl/wordpress/wp-content/uploads/2008/08/faun.jpg
http://gfx1.fdb.pl/yjv6ds

Być jak płynąca rzeka...
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez GetReal (2010-08-08 19:49:45)

Odp: Najlepsze filmy nieanglojęzyczne - nasze typy

Pożegnania - rez. Yôjirô Takita - przepiękna, wzruszająca, ale opowiedziana z humorem historia oswajająca widzów z przerażającym wielu, a przecież jak najbardziej naturalnym zjawiskiem, jakim jest śmierć.

Exils - rez.Tony Gatlif - 2 mlodych ludzi wyrusza w podroz przez europe. Swietne zdjecia i przepiekna muzyka

Gadjo Dilo - rez.Tony Gatlif - Młody Francuz podróżuje po Rumunii, poszukuje mało znanej pieśniarki mieszkającej w tym kraju.

5 centymetrów na sekundę - rez.Makoto Shinkai; Animie - Tytułowe pięć centymetrów na sekundę, to średnia prędkość z jaką opadają kwiaty wiśni. Przepieknie zrobione Anime, strona wizualna jest majstersztykiem

Błękitny latawiec/The Blue Kite - rez.Zhuangzhuang Tian - Pekin, lata 50-te, okres dyktatury Mao Tse-Tunga

Dworzec nadziei - rez.Walter Salles

Ziemia kiedyś nam obiecana - rez.Makoto Shinkai -  film o przyjaźni, miłości, snach i tajemniczej wieży... Po prostu bardzo lubie Anime smile

Piętno śmierci - rez.Akira Kurosawa - jeden z lepszych filmow Kurosawy. Moze momentami przydlugi ale ja i tak bym mu dala 10/10

Xiu Xiu. The sent Down Girl - rez.Joan Chen - Film ten byl zakazany w Chinach. Historia mlodej dziewczyny ktora w czasie Rewolucji Kulturalnej zostaje wyslana do Tybetu. Okrutny ale bardzo prawdziwy.

Jaśminowe kobiety/Jasmine Women - rez.Yong Hou - Film opowiada historię trzech pokoleń szanghajskiej rodziny.

Łuk - rez. Ki-duk Kim - To jeden z tych filmow ktorych podstawowa zasada jest "maksimum treści przy minimum słów". Piekny, bardzo subtelny ale wciagajacy.

Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna - rez. Ki-duk Kim - zdjecia, zdjecia, zdjecia smile Buddyjskie spojrzenie na swiat i znowu "maksimum treści przy minimum słów"

Zatoichi - rez. Takeshi Kitano - niewidomy mistrz miecza wedruje po kraju, wszystko okraszone dawka dobrego humoru smile

Sexphone & the Lonely Wave - rez.Chalermpol Bunnag - z cyklu kto sie czubi , ten sie lubi w wersji tajlandzkiej.

Ostatnie życie we wszechświecie - rez. Pen-Ek Ratanaruang  - jest po prostu magiczny

69 - rez.Pen-Ek Ratanaruang - zaskakujacy, czasami jest w dziale "thirler" i w sumie nie wiem dlaczego bo ten film jest komiczny.

Lalki/Dolls - rez.Takeshi Kitano - za zdjecia, po prostu strona wizualna tego filmu powala

Górski patrol/ Kekexili - rez.Chuan Lu - "Kiedy pekiński dziennikarz Ga Yu przybywa do tajemniczego obozu Górskiego Petrolu Kekexili, staje się świadkiem pogrzebu, który pogrąża w żałobie całą tybetańską wioskę. Postanawia on odkryć prawdę o zagadkowym zniknięciu uczestników patrolu, zabiciu rzadkich okazów tybetańskich antylop oraz o plotkach, jakoby Górski Patrol współpracował z kłusownikami." Do tego realistyczny obraz Tybetanczykow z prowincji Kham i ich tradycji -min. tybetanski pochowek. Jak widze ten film to od razu jestem gotowa na przeprowadzke do Tybetu smile

Miasto życia i śmierci/City of Life and Death - rez.Chuan Lu - film wojenny o masakrze nankińskiej w 1937. Jak to moj znajomy powiedzial - "taka azjatycka Lista Schindlera".

Tysiące mil samotności - rez.Yimou Zhang - ludzie ktorzy powinni byc dla siebie najblizsi (ojciec i syn) okazuja sie obcymi. Do tego przepiekny Lijiang.

Summer Palace - rez.Ye Lou - milosc  i Chiny w 1989

Purple Butterfly - rez.Ye Lou - Purple Buterfly to podziemna organizacja ktora walczy z okupujacymi kraj Japonczykami. Lubie ten film za klimat szpiegowski no i Szanghaj w latach 30tych

Balzac i Mała Chinka - rez.Sijie Dai - film na podstawie ksiazki o tym samym tytule.

Himalaya - dzieciństwo wodza - rez.Eric Valli - przepiekna sceneria

Ostrożnie, pożądanie - rez. Ang Lee - historia podobna do "Purple Butterfly" i tez Szanghaj w latach 30tych

Chungking Express - rez.Kar Wai Wong - "Wielkie miasto - miliony osób ociera się o siebie, dzielą ich tylko milimetry, lecz równie dobrze mieszkać mogliby na różnych planetach." byl to jeden z pierwszych filmow Azjatyckich ktory mnie wciagnal.

Spragnieni miłości - rez.Kar Wai Wong - Niesamowita atmosfera. Film jest pelen niedomowien i cala historia milosna jest na tym oparta. Nie wiemy co faktycznie wydarzylo sie miedzy glownymi bohaterami, raczej to wyczuwamy, domyslamy sie i probujemy odczytac z tych malych gestow i spojrzen.

Malowany welon - rez.John Curran - przepiekne krajobrazy i historia trudnej milosci

Wyśniona Lhasa - rez. Ritu Sarin, Tenzing Sonam - film o mlodym pokoleniu Tybetanczykow ktorzy szukaja wlasnej tozsamosci.

Woda - rez. Deepa Mehta
Ogień - rez. Deepa Mehta
Earth- rez. Deepa Mehta - to trzeba zobaczyc

Jaskinia żołtego psa - rez.Byambasuren Davaa - przepiekne mongolskie krajobrazy i  slodka 6-letnia Nansa smile

Dwa konie Czyngis-chana - rez.Byambasuren Davaa

Mongolski Ping Pong - rez. Hao Ning - ciekawa historia i do tego znowu Mongolia

Fałszerze - rez.Stefan Ruzowitzky -

Grbavica - rez.Jasmila Žbanić - film o wojnie a raczej zyciu po wojnie w bylej Jugoslawi. Trudny film ale warty ogladniecia

Teste of Tea - rez.Katsuhito Ishii - zakrecony film o pewnej japonskiej rodzinie

Howl's Moving Castle  - rez. Hayao Miyazaki - dla milosnikow Anime

Ponyo - rez. Hayao Miyazaki - moje dziecko zakochalo sie w Ponyo i ja tez smile

Samsara - rez.Pan Nalin - ten film lubie przede wszystkim za zdjecia ukochanego Ladakhu. Esencja buddyzmu i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: "Co jest ważniejsze, zaspokoić tysiąc pragnień czy oprzeć się pokusie jednego?".

Pan Zemsta - rez.Chan-wook Park (2002)
Oldboy - rez.Chan-wook Park (2003)
Pani Zemsta - rez.Chan-wook Park (2005)

Jestem cyborgiem i to jest OK - rez. Chan-wook Park

Jabłka Adama - rez.Anders Thomas Jensen

Samotni - rez.David Ondříček - specyficzny czeski humor

Miasto zaginionych dzieci - rez.Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro

Delicatessen - rez. Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro - jesli ktos lubi czarny humor  w stylu Topora

Phörpa/Puchar Himalajow rez. Khyentse Norbu - pamietajmy o tym ze mnich tybetanski to tez czlowiek smile

-Musicie sami myslec! Wszyscy jestescie jednostkami!
-tak wszyscy jestesmy jednostkami!
-kazdy z was jest inny!
-tak, kazdy z nas jest inny!

3

O. Fajny wątek, można będzie się podowiadywać trochę o dobrych filmach.
W moim wydaniu to będzie, z małymi wyjątkami, raczej ciężkie kino. A więc:
1. "Rusałka" - rosyjska odpowiedź na "Amelię". Przygody pewnej niezwykłej dziewczyny. O ile jednak "Amelia" jest zrobiona w konwencji baśni, o tyle "Rusałka" raczej dobitnie ukazuje rzeczywistość. Ten film chwilami az boli. Ale jest piękny.
2. "33 sceny z życia" - film Małgorzaty Szumowskiej, polski. Niesamowity. Oparty na życiu reżyserki. Uprzedzam, niesie spory ładuenk ciężkich emocji, niektórzy moi znajomi stwierdzili, że obejrzeli raz i wystarczy. Ale ja mogę go oglądać bez końca.
3. "Jeszcze dalej niż połnoc" - komedia francuska. Francuskie poczucie humoru, francuskie perypetie, francuskie zakończenie.
4. 'Rec" - horror hiszpański. Zdarzają się pewnie straszniejsze, ale ten robi wrażenie ze względu na jakość wykonania.
5. "Dziewczyna z perłą" - piękna kolorystyka. Trudny film, ale opowiada w niebanalny sposób o pięknie, sztuce, wartościach i namiętności.
6. "Jabłka Adama" - z tego co pamietam, film szwedzki. Mówi o Bogu, Jego postrzeganiu, miejscu w życiu, i o ludziach, których spotykają różne nieszczęścia. I o przemianie.
7. "Siódma pieczęć" - Bergman, czyli klasyka. W dużym skrócie - historia dzieje się w średniowieczu, w czasach zarazy. Rycerz Antonius Block gra  w szachy ze śmiercią. Ten film ma wspaniały klimat.
8. "Milczenie Lorny" - film braci Dardenne o kobiecie z Albanii, która, chcąc zdobyć obywatelstwo Belgii, poślubia narkomana i współpracuje z mafią. Narkoman umiera, a ona musi dokonać trudnych wyborów. Podoba mi się niejednoznaczność fabuły i jej otwarte zakończenie.

Na razie tyle smile

"Czasem trzeba odejść od zmysłów, by nie zwariować"...

4

Głową w mur - rez.Fatih Akin - mlodzi Turcy ktorzy jedna noga stoja we wspolczensosci a druga w mocno zakorzenionej tradycji. Film o trudnej milosci i poszukiwaniu tozsamosci.
Życie jest muzyką -rez.Fatih Akin -  portret wspolłczesnego Stambulu, miasta tetniacego zyciem i muzyka.

Biore sie dzis za ogladanie "Rec" i "33 sceny z życia"
Swietny temat sueno6, w koncu uzupelnie swoja liste filmow. Obiecuje tez dopisywac notki do tytulow ktore podalam. Wczoraj wrzucilam hurtowow tytuly ktore mam w domu ale nie chcialo mi sie juz dopisywac komentarza smile

z tytulow ktore podalas najbardziej podobaly mi sie " Miasto Boga" i "Labirynt Fauna".

-kazdy z was jest inny!

5

sueno6 poruszyłaś świetny temat, ja bardzo lubię takie filmy, będę teraz miała skąd brać tytuły i sama będe dopisywać, to co już widziałam i to co zobaczę smile

GG: 1600911

6

Dzięki dziewczyny smile
Również dziękuję Wam ślicznie za propozycje filmowe - znając siebie większość niedługo postaram się obejrzeć! GetReal - jestem pod wrażeniem ile filmów poleciłaś naszym forumowiczkom smile

Ja jeszcze dodam od siebie francuskie filmy:
7."Prorok" - dramat o młodym chłopaku, który próbuje jakoś przetrwać trudne chwile w więziennych murach, gra głównego bohatera - zjawiskowa!!!
8."Nienawiść" - obraz francuskiej młodzieży i jej walce z policją oraz szarą rzeczywistością
9."Pianistka" - film o dojrzałej kobiecie, która z pozoru bardzo ułożona i poważna - w środku zagubiona i mająca swoje dziwne "zboczenia" seksualne....trudny film, ale bardzo ciekawy...

Ps.Znam jeszcze wiele filmów nieanglojęzycznych, jednak często mam problem z przypomnieniem sobie tytułu, bo oglądam je najczęściej przypadkowo na TVP Kultura big_smile
Ale jak będę sobie systematycznie przypominała - będę dodawać od razu!!!

Być jak płynąca rzeka...

7 Ostatnio edytowany przez a_normalna (2010-08-08 19:11:17)

Ja polecam L?t den rätte komma in, czyli Let the Right One In aka Pozwól mi wejść.

Wbrew pozorom to nie jest horror (chociaż jest troszkę krwi i pojawia się wampir). To niezwykle spokojna ale i hipnotyzująca opowieść o młodym chłopcu, który szuka akceptacji i przyjaźni, a dzięki spotkaniu z tajemniczą dziewczynką zaczyna dorastać.

Film jest dla tych, którzy lubią klimatyczne filmy, niespieszną narrację i aurę tajemniczości i zagadki.

Edit: można ten film obejrzeć legalnie online. Ponieważ link zaraz zostałby zaklasyfikowany jako spam, więc niestety nie mogę napisać nazwy. Ale mała podpowiedź: ostatnio coca-cola reklamuje, że dzięki kodom pod nakrętkami można na pewnej stronie obejrzeć filmy. Wystarczy tam wejść i wpisać w wyszukiwarkę tytuł filmu wink

8

Angel-A w reżyserii Luc'a Besson'a (film czarno biały co utrzymuje go w świetnym klimacie, bardzo lubię ten film)
Polecam również film Biegnij lola biegnij reżyser: Tom Tykwer. Ciekawy i dość zabawny film  smile
No i patriotycznie, Katyń Andrzeja Wajdy.

Chyba na razie tyle przychodzi mi do głowy smile

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

9

Niedawno obejrzany kanadyjski "Le sept jours du talion"(7 Days/7 dni) Daniela Grou z 2010 roku - trudny dramat, nie polecam dla wrazliwszej widowni ze wzgledu na drastyczne sceny i tematyke.
wiecej info:

http://www.imdb.com/title/tt0445054/

Dunsko/norweski "DeUsynlige" (Troubled Water) z 2008 roku w rez. Erika Poppe. info:

http://www.imdb.com/title/tt0948544/

Japonski "Dare mo shiranai" (Nobody Knows) z 2004 roku - rez. Hirokazu Koreeda oparty na faktach; film ktory zmienil moje spojrzenie na pozornie zwykle przedmioty jak czerwony lakier do paznokci czy duza wypchana walizka... info:

http://www.imdb.com/title/tt0408664/

Argentynsko/hiszpanski "El nino de barro" (Mudboy) z 2007 roku rez. Jorge Algora - rowniez na podstawie faktow ktore mialy miejsce na poczatku XX stulecia. info:

http://www.imdb.com/title/tt0818123/

Dunski dramat psychologiczny "Anklaget" (Accused/Oskarzony) poruszajacy bardzo trudna tematyke w sposob wrecz mistrzowski; rez. Jacob Thuesen; info:

http://www.imdb.com/title/tt0388727/

Czechoslowacki dramat "Requiem pro panenku" (Requiem for a Maiden), przejmujacy dramat oparty na faktach, jakie mialy miejsce w latach 80-tych w jednym z zakladow psychiatrycznych na Slowacji; film zrealizowany przez mlodego rezysera (podowczas) Filipa Renc'a w 1991 roku; info:

http://www.imdb.com/title/tt0102774/

Egipski dramat-saga, arcydzielo w swoim rodzaju - "Omaret Yacobean" (Jacoubian Building) Marwana Hameda z 2006 roku; info:

http://www.imdb.com/title/tt0425321/

Horrory dla tych co sie lubia bac:

Tureckie:
"Musallat"(Haunted) rez. Alper Mestci (2007) - info:

http://www.imdb.com/title/tt1077091/

"Semum" 2008 rez. Hasan Karacadag - info:

http://www.imdb.com/title/tt1153085/

i moj osobisty faworyt:
"D@bbe" 2006 Hasan Karacadag - info:

http://www.imdb.com/title/tt0782037/

nastepnym razem kolejna porcja dobrego kina europejskiego & latynoamerykanskiego

10

LABIRYNT FAUNA

11

A ja uwielbiam Taxi smile

12

Dla osób, które lubią "troche" pokręcone filmy - Oldboy
To thriller produkcji koreańskiej.
Na początku filmu poznajemy mężczyznę - który niczym szczególnym się nie wyróżnia...zostaje on porwany przez tajemniczych sprawców. Dae-su, bo tak nazywa się główny bohater - budzi się w odizolowanym pokoju, w którym znajduje wszystkie rzeczy niezbędne do przeżycia...
Mijają kolejne dni, a żadni porywacze się nie pojawiają . Mężczyzna spędza czas oglądając telewizję, z wiadomości dowiaduje się w końcu, że w tajemniczych okolicznościach została zamordowana jego żona a on jest głównym podejrzanym...
Nie będę pisać o dalszym ciągu zdarzeń, bo każde 10minut tego filmu to zaskakujące zwroty akcji, film przez cały czas trzyma w napięciu i oczekiwaniu co jeszcze się stanie....
Jak dla mnie "perełka" wink
Polecam!!!

http://gfx.filmweb.pl/ph/50/59/115059/52878.1.jpg

Być jak płynąca rzeka...

13

Z moich ulubionych to też chyba Kontrolerzy ? od obejrzenia tego filmu zawsze rozglądam się na peronach i zastanawiam się, jak faktycznie pracują maszyniści w metrze?
Nieanglojęzyczne, to lubię głównie francuskie filmy i hiszpańskie. Genialny był ?Jak we śnie?, a z hiszpańskiego to mam słabość do całej twórczości Almodovara. No i dodatkowo mogę polecić horror hiszpański ?Wezwani?. Dzisiaj wieczorem będzie leciał w HBO i można zobaczyć o ile różni się od tandetnych amerykańskich ?horrorów? smile

14

Na coraz chłodniejsze wieczory polecam bardzo "ciepłą" komedie produkcji norweskiej - "Elling"
To przede wszystkim opowieść o potrzebie przyjaźni i przekraczaniu pewnych naszych barier z dużą dawką pozytywnej energii.
Polecam serdecznie smile
http://gfx.filmweb.pl/ph/31/14/33114/15831.1.jpg

Być jak płynąca rzeka...

15

Dziewczyny - co jest tongue podawać swoje ulubione filmy big_smile
Ja po kolejnych seansach, mogę gorąco polecić kilka z nich:

Przede wszystkim dramat rosyjski - "Powrót" - nie ma w nim akcji, ale za to jest przepełniony emocjami różnego typu - od radości po gniew i strach...takie uczucia bowiem mają dwaj bracia, których po bardzo długim czasie odwiedza ich tata, jednak nie jest on taki jakim chcieli by aby był...wspólna podróż, która ma ich zbliżyć, staje się zupełnie inna...

Inna pozycja filmowa to lekka i przyjemna czeska komedia "Młode wino" smile

Być jak płynąca rzeka...

16

zdecydowanie Kontrolerzy

+ Kalashnikov

17 Ostatnio edytowany przez CupraFR (2010-11-10 14:41:34)

Lubię Taxi, bo jest o samochodach, które uwielbiam. smile Miasto Boga, super film. Bardzo poruszający.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

18

ja polecam rosyjskie kino:

"????? ???????" - "Lecą żurawie" - piękny film o parze kochanków, których rozdzieliła wojna
"??? ?????, ? ? ????????" - dosł. "Wszyscy umrą, ja zostanę"  współczesna opowieść o rosyjskiej młodzieży
"???????" - "Rusałka" - film opowiada o młodej dziewczynie, którą targają skrajne emocje. wiele zabawnych sytuacji
"???????" - "Kukułka" - świetny komediodramat.

19

Polsza - obejrzałam zaproponowany przez Ciebie film "Kukułka" - mi się bardzo spodobał, przede wszystkim dzięki swojej oryginalności, tytułowa Kukułka świetnie zagrała ! Jednak mój chłopak nie zrozumiał do końca tego filmu i średnio był nim zachwycony wink kwestia gustu...
Zamierzam też obejrzeć film "Rusałka" - tylko coś wolno mi się ściąga...

Ostatnio zaczęłam się interesować kinem czeskim - najpierw obejrzałam film "Samotni" - ukazujący w dość przewrotny sposób życie codzienne bohaterów i ich podejście do wielu spraw...chyba zbyt wiele oczekiwałam od tego filmu, choć również go polecam smile

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQHDOqxYJxq5EfZGuvy74_Q0lHEdVZncqUXs5DKkPTv240ifCiENQ

Za to bez żadnych wątpliwości mogę Wam gorąco polecić inny znakomity czeski film: "Kola" smile smile smile
Z pozoru lekka i przyjemna komedia z fajnymi i błyskotliwymi momentami, jednak z czasem ten film to coś o wiele więcej, nie chce zdradzać szczegółów, ale popłakałam się kilka razy wink ma w sobie tyle ciepła i pozytywnej energii smile
Po po prostu genialny!!!! Chyle czoła...

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ6K-oavlQ-hCyuzPxQ7nn6-3SfjgXmfq51-msGpFZwP5SYxafpJA

Być jak płynąca rzeka...

20

sueno6 napisał/a:

Polsza - obejrzałam zaproponowany przez Ciebie film "Kukułka" - mi się bardzo spodobał, przede wszystkim dzięki swojej oryginalności, tytułowa Kukułka świetnie zagrała ! Jednak mój chłopak nie zrozumiał do końca tego filmu i średnio był nim zachwycony wink kwestia gustu...

fakt, dosyć specyficzny film smile ale miło jest czasami obejrzeć coś innego.

21

Dziewczyny, no i chłopacy też - nie ociągać się tongue
Nie wierzę, że nie widzieliście jeszcze inne ciekawe filmy nieanglojęzyczne wink

Ja podaję następny film "Zagadka zbrodni" - znowu koreański - tym razem kryminał, momentami dość zabawny.
To co najbardziej mnie w nim ujęło to to, że ma zupełnie inny schemat niż kryminał amerykański smile
Film także oparty na faktach.
Naprawdę polecam!!!

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSK_pi5Yvgu2SvJbDG-AfQ6D7hI7khsqG5M-yHJQWcDnonWHw0eLw

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQdbsoa0M_wWjyQGIE_LdeUsALvELwDE2Gfglp8J6HxGoIK4hcvJw

Być jak płynąca rzeka...

22

Polecam kino koreańskie, na początek Oldboy! szkoda ,żek ino acjatyckie jest tak mało popularne i niedoceniane.

"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." A.Einstein

23

"XXY" dramat reż. Lucia Puenzo, "Butelki zwrotne" komedia obyczajowa - reż. Jan Sverak, "Przełamując fale" dramat reż. Lars von Trier polecam.

Ja oglądam dużo nieanglojęzycznych filmów i jestem dość obeznana w produkcjach, takich krajów jak Hiszpania, czy Francja. Moje ulubione filmy nieanglojęzyczne to:
- "Miasto Boga" - piękny plastycznie i fabularnie film.
- "Gorzkie mleko" - też wizualnie przepiękny, do tego fabuła nieoklepana i realistyczna.
- "Amores Perros" - mój naj film. Piękna historia o nienawiści, miłości, zagubieniu, niedojrzałości.
- "I twoją matkę też" - m.in. przez świetne kreacje moich ulubionych aktorów:).
- "Drżące ciało" - niezwykła historia młodego chłopaka nieszczęśliwie zakochanego.
- "GranatowyPrawieCzarny" - mądry i realistyczny film
- "Czarny kot, biały kot" - po prostu Emir Kusturica:).
- "Tam gdzie rosną poziomki" - arcydzieło Bergmana.

25

Onorina napisał/a:

O. Fajny wątek, można będzie się podowiadywać trochę o dobrych filmach.
W moim wydaniu to będzie, z małymi wyjątkami, raczej ciężkie kino. A więc:
1. "Rusałka" - rosyjska odpowiedź na "Amelię". Przygody pewnej niezwykłej dziewczyny. O ile jednak "Amelia" jest zrobiona w konwencji baśni, o tyle "Rusałka" raczej dobitnie ukazuje rzeczywistość. Ten film chwilami az boli. Ale jest piękny.

Zgadzam się - ten film jest "inny" od wszystkich, główna bohaterka bawi, ale i wzrusza...zakończenie mogło być jednak troszkę inne wink
Mimo wszystko - genialny!!! smile

Być jak płynąca rzeka...

26

a co myślicie o japońskich filmach? ja na przykład lubie:
- Dom latających sztyletów
- Shinobi (taki fantazy troche)
- przyczajony tygrys ukryty smok

<3

27

Dziewczyny - coś dla osób lubiących film o uczuciach z dużą dawką napięcia:
"Ostrożnie, pożądanie" - chiński melodramat i thriller w jednym.
Film opowiada o grupie młodych ludzi z podziemnego ruchu oporu, którzy planują zastawić pułapkę na pana Yee, ważną figurę pracującą dla chińskiego rządu.
Piękna młoda studentka jest wysłana w celu uwiedzenia go, co daje jednak katastrofalne skutki...rodzi się między nimi silne, niszczące uczucie...

Polecam gorąco - bo sama nie przepadam za romansidłami, ale ten film jest inny...przekonajcie się same wink

http://1.fwcdn.pl/ph/76/90/337690/106145.0.jpg  http://1.fwcdn.pl/ph/76/90/337690/106143.0.jpg  http://1.fwcdn.pl/ph/76/90/337690/107288.0.jpg  http://1.fwcdn.pl/ph/76/90/337690/107287.0.jpg

Być jak płynąca rzeka...

28

Hiszpańskie horrory uwielbiam jak choćby REC czy Sierociniec ....

29

niestety dobre nieanglojęzyczne filmy są trudne do zdobycia, stąd też moje pytanie: skąd udaje wam się wygrzebać takie perełki?
z mojej strony chciałabym jeszcze dorzucić: księżniczki (chyba hiszpański reżyser) oraz prostytutki (białoruski). oba poruszają temat prostutucji, ale oba w inny sposób. warto zobaczyć. Karmel libańskiej reżyserki- film o kobietach dla kobiet ;] i oczywiście moje ulubione filmy Almodovara: porozmawiaj z nią oraz wszystko o mojej matce

30 Ostatnio edytowany przez GetReal (2011-05-09 14:37:00)

camilja napisał/a:

skąd udaje wam się wygrzebać takie perełki?

internet (ogladam online), amazon, biblioteka

nastepna dawka filmow:

Odna voyna/Jedna wojna z 2009 - Akcja filmu rozgrywa się 8-9 maja 1945 roku na niewielkiej północnej wyspie, gdzie mieszka pięć młodych kobiet, pięcioro dzieci i odwołany z frontu Karp Nicziporuk. Kobiety zostały odesłane na wyspę z terenów okupowanych przez faszystów, a ojcowie ich dzieci to Niemcy.

Milarepa z 2006 roku - Milarepa: Magik. Morderca. Święty. Przypowieść o przezwyciężeniu zemsty, pokazująca, że ścieżka do oświecenia jest dostępna dla wszystkich. Film przedstawia historię Milarepy - wielkiego tybetańskiego świętego, żyjącego na przełomie X i XI wieku. Urodził się w bogatej rodzinie, ale po śmierci ojca, kiedy Milarepa był jeszcze dzieckiem, majątek przywłaszczyli krewni. Milarepa, jak głosi legenda, dzięki praktykom czarnej magii, zemścił się, zabijając wielu ludzi. Potem jednak przerażony wizją negatywnej karmy, postanowił odpokutować przewinienia i zwrócił się ku praktyce buddyjskiej. Film zrealizował Neten Chokling, młody mnich z Bhutanu.
W ciągu najbliższych kilku lat ma być nakręcona druga część czyli jego droga do oświecenia.

Oczy szeroko otwarte / Einaym Pkuhot - Aaron prowadzi koszerny sklep mięsny w dzielnicy zamieszkałej przez ultra-ortodoksyjnych Żydów. Wraz z żoną i czterema synami wiedzie spokojne, pobożne życie. Zostaje ono zakłócone pojawieniem się zagubionej duszy ? studenta Ezriego, który budzi w Aaronie zakazane uczucia. Reżyser bada moralne granice własnej religii poprzez dokładne, dojrzałe śledztwo. Umiejętnie uchwycił dwoistość życia w małej społeczności, gdzie nie istnieje coś takiego, jak wolna wola. Ludzie mogą się liczyć ze sobą nawzajem, ale ich dobroć nie jest bezinteresowna. Powstało uniwersalne powściągliwe arcydzieło ukrytych napięć, które są obecne w każdej społeczności.

Ukamieniowanie Sorayi M. / The Stoning of Soraya M. (2008) - Akcja filmu, opartego na prawdziwych wydarzeniach sprzed dwóch dekad, ma miejsce w małej irańskiej wiosce. Jest to historia kobiety fałszywie oskarżonej o cudzołóstwo przez własnego męża, którego intrygi doprowadzają do jej ukamienowania przez tłum.

milego ogladania

-kazdy z was jest inny!

Posty [ 31 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Najlepsze filmy nieanglojęzyczne - nasze typy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018