Usuwanie ósemek - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Usuwanie ósemek

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

1

Temat: Usuwanie ósemek

Jestem dzień po dłutowaniu zatrzymanej ósemki. Samo usunięcie przeprowadzał chirurg szczękowy, pozakładał mi szwy, dał antybiotyk (Keflex) i Ketonal Forte. Miałam też usuwaną, w ten sam sposób, ósemkę z drugiej strony - nie wytrzymałam tygodnia i już w połowie wylądowałam u dentystki, która zdjęła mi połowę szwów i wsadziła tabletki, przyniosło mi to wtedy sporą ulgę.

Teraz ból nie jest tak dotkliwy, jak ostatnim razem, ale dwa razy bardziej spuchłam, mimo okładów z lodu i ledwo mogę otwierać usta. Czy któraś z Was przeszła dłutowanie ósemek i ma jakieś "złote rady"? Coś, co pomogło pozbyć się opuchlizny i przyspieszyło Wasz powrót do "zdrowia"?

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Usuwanie ósemek

Polecam okłady z lodu, ale nie za dużo, bo można się przeziębić. wink

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

3

Okładam się tym lodem non stop, spałam z policzkiem na butelce z zamrożoną wodą, bo ostatnio właśnie takie "zabiegi" uchroniły mnie przed opuchlizną i naprawdę niemalże wcale nie spuchłam. A teraz już wyglądam, jakbym trzymała piłeczkę w ustach wink I nie wiem, co z tym zrobić, skoro lód nie pomaga...

Kiedyś moja mama spuchła na twarzy będąc na wsi (reakcja na słońce) i moja prababcia przyniosła jej z ogrodu liście białej kapusty. Leżała z nimi 5-6 godzin, zmieniając co pół godziny liście i... Wszystko jej szybko zeszło. Mam jakieś opory, żeby robić to samo, bo z dwojga wolę na razie okładać się lodem, ale może któraś z Was ma lepsze pomysły?

4

yvette
Płukanie szałwią a następnie na zębodół położyć woreczek po zaparzonej szałwi.Mozna stosować płukankę  z wody utlenionej w stosunku 1/3 do wody przegotowanej.
Lód od wewnątrz
Okłady z Altacet żel(oczywiście zew)a wew.Elugel żel (bez wcierania)
Można rozważyć zastosowanie antybiotyku
Co do białej kapusty to lepiej jest "rozciapać" i schłodzić w lodówce.
Może wystarczy tych propozycji.

5

Ale płukanie szałwią to jak sądzę mocno wystudzoną, żeby nie zaszkodzić szwom?
Ta płukanka z wody utlenionej i szałwia też działa na opuchliznę czy bardziej na gojący się zębodół?

Antybiotyk biorę doustnie, tak jak mi kazał chirurg, 2 razy na dobę.
Ostatnim razem nie wytrzymywałam z bólu, Ketonal przestawał działać po 3 godzinach i ból robił sie z dnia na dzień gorszy, teraz po Ketonalu wcale go nie odczuwam, za to opuchlizna jest coraz większa.

Jeszcze tak mi się przypomniało, że po zdjęciu szwów chirurg kazał mi płukać usta Eludrilem - teraz też tak robić?

6

yvette
Opuchlizna jest spowodowana stanem zapalnym w wyniku ekstrakcji,usunięcie stanu zapalnego przyśpieszy zejście opuchlizny.Takie reakcje po ekstrakcji szczególnie 8 są częstym zjawiskiem zależnym od pacjenta,tak,ze jest to sprawa indywidualna(czasem opuchlizna może zmniejszając utrzymywać się i 2 tygodnie).Eludril nie ma przeciwwskazań stosowania po zabiegu.I jeszcze jedno kiedy opuchlizna zejdzie proszę stosować ciepłe okłady lub ogrzewanie co pozwoli na szybszą regeneracje i gojenie.

7

Stosuję płukanki z szałwii, "zagryzam" kostkami lodu, przeszłam na silniejszy antybiotyk Dalacin C, przykładam zimne kompresy - ale z godziny na godzinę jestem bardziej spuchnięta.

Torebki po herbacie z szałwią nie mogę niestety ułożyć na zębodół, bo na tą chwilę dosłownie minimalnie otwieram usta...

8

Proszę pamiętać że antybiotyk działa  w ciągu 3 dni.Jeśli jednak stan jest niepokojący można kontrolnie sprawdzić czy nie wystąpiła infekcja.Chociaż antybiotyk powinien zwalczyć ten stan(niestety nie od razu)

9

Ile razy dziennie powinnam płukać usta szałwią? Czy to ma w ogóle jakieś znaczenie?

10 Ostatnio edytowany przez carboczar (2010-08-05 20:11:34)

4-5 x dn.
Jeszcze jedno.Płukanie mas polegać na trzymaniu płynu w ustach.

Płukanie szałwią zmniejsza tylko odczuwanie napięcia na dziąśle, które wywołuje opuchlizna. Tak samo działa wapno rozpuszczalne.  Mi dentystka po zabiegu przepisała antybiotyk clindamycin 600 i lek przeciwbólowy mefacit i po dwóch dniach opuchlizna zeszła całkowicie. Nie ma cudownej rady, każdy przeciez reaguje inaczej, a swoje trzeba po prostu przecierpieć.

12

Witam.

Jestem 3-ci dzień po usuwaniu ósemek. Biorę antybiotyk, niestety mam skłonność do aftozy, biorę co prawda osłonę ale w nocy śpię po maks 3 h, bo w końcu budzę się z bólu. Jak już wspominałem, z powodu mojej aftozy, muszę utrzymywać w mojej jamie ustnej dość sterylne warunki, a niestety szczękościsk wyklucza mycie zębów, gdyż nie mogę tam włożyć szczoteczki. Zaglądając przez szparę między lekko rozwartymi ustami widzę biały nalot w jamie ustnej, czuję przykry zapach. Co robić? Jak dbać o higienę w takiej sytuacji?

13

kochana ja Ci niestety nie pomoge ale z niecierpliwoscia czekam na odpowiedzi w temacie  bo za 2 tyg czeka mnie usuwanie dwóch 8mek na raz...jestem przerazona...bardzo sie boje...jak znioslas zabieg?ile zwolnienia dostalas?

" Bo  Miłość boli" powiedział zając ściskając jeża...

14

rilen, może jakiś płyn ściągający, chłodzący, antybakteryjny. Ja stosowałam taki czerwony, tylko nie pamiętam już nazwy.

Desire1987, będziesz miała usuwane dwie za jednym razem? Ja nie wspominam dobrze, ale jeśli dostaniesz dobrze znieczulenie, to nie jest to przyjemne uczucie, ale nie boli. Niestety za drugim razem nie miałam tyle szczęścia, bo wkłuł mi się w nerw i nie czułam, żeby znieczulenie w ogóle działało. W sumie wyłam z bólu, ale to pewnie dlatego, że rwali na żywca. Mimo wszystko przeżyłam wink Ale w obu przypadkach opuchlizna zeszła po tygodniu, tylko miałam lekko zasinione policzki, ale prawie nie widocznie. Na drugi-trzeci dzień już mogłam gryźć normalnie. Buzia w środku się dosyć szybko goi. Zwolnienie miałam na tydzień czasu i to w zupełności wystarczyło.

15

bajaderka tak bede miała 2 na raz po lewej stronie i  6 tyg pozniej druga strona...mam nadzieje ze jakos przezyje

" Bo  Miłość boli" powiedział zając ściskając jeża...

16

Jakoś na pewno wink Jak 2 po jednej stronie to ok, drugą będziesz mogła spokojnie jeść. Ja miałam tylko dolne usuwane.

17

Ja płukałam jamę ustną takim ziołowym płynem do płukania ust z szałwią teraz nie pamiętam jak on się nazywa, ale w aptece będą wiedzieć, zresztą sama dentystka mi to zleciła. Szałwia ma właściwości antybakteryjne i ściągające, więc ładnie się wszystko zagoiło. Można tez płukać naparem z szałwii.

18

Byłam dzisiaj u dentysty i kurde mam wszystkie cztery ósemki do ekstrakcji hmm I najgorsze, że wszystkie rosną mi źle, krzywo. Górne wbijają się w policzki. I dostałam skierowanie do chirurga. Masakra jakaś. naczytałam się tyle w necie, iście sceny z horroru!!! Boję się jak cholera eh... 19 grudnia mam mieć wyrywaną pierwszą, aaaaaaaaaa

Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć! big_smile:D

19

kate1234 w te wakacje przeszłam ekstrakcje trzech ósemek, ale uwierz, że to co piszą w internecie mija się bardzo z prawdą. Byłam u chirurga na ich wyrywaniu, fakt jest ból, ale bardziej po kilku godzinach od wyrwania niż od razu, ale da się przeżyć. Nie bój się, będę trzymała kciuki bo wiem co przeżywasz, bo ja też się naczytałam na forach niepotrzebnie.

"To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas."O.W.Holmes

"Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre i dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości."G.GMarquez

20

Roskalinda napisał/a:

kate1234 w te wakacje przeszłam ekstrakcje trzech ósemek, ale uwierz, że to co piszą w internecie mija się bardzo z prawdą. Byłam u chirurga na ich wyrywaniu, fakt jest ból, ale bardziej po kilku godzinach od wyrwania niż od razu, ale da się przeżyć. Nie bój się, będę trzymała kciuki bo wiem co przeżywasz, bo ja też się naczytałam na forach niepotrzebnie.

No właśnie. Ten głupi internet hehe. Liczę, że tak będzie. Bo się nakręcałam tylko.. Ale przestałam już czytać! smile

Dzięki!

Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć! big_smile:D

21

Nie czytaj, nie warto. Ja i przed ósemkami i przed migdałkami czytałam. Miałam pietra nieziemskiego, a poszło gładko.

"To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas."O.W.Holmes

"Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre i dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości."G.GMarquez

22

Witam, mam pytanie odnośnie dziąseł po zabiegu usuwania ósemek na górze, a mianowicie zostały mi usunięte dwie górne ósemki i pani doktor nie założyła mi szwów gdyż stwierdziła,że nie było krwotoku i nie ma takiej potrzeby. Teraz jestem 3 dni po tym zdarzeniu i dotykając jezykiem dziąseł czuje jak ruszają mi sie zakończenia tych dziąseł ,boję się że one sie wkońcu urwią bo mało brakuje, czy ktoś może wie czy po urwaniu te dziąsła sie zregeneruja i odrosną czy może powinnam wybrac sie do innego lekarza aby mi to zszył zanim odpadnie. Z góry dziekuje za odpowiedzi

23

Dobry stomatolog to podstawa. Nie wiem dokładnie co Ci się tam dzieję ale radziąłbym zmineić lekarza na takiego który wszystko wytłumaczy. U mnie po usunięciu 2 ósemek na raz nic kompletnie sie nie działo, nawet nie byłam bardzo spuchnięta. Zalęży skąd jesteś bo ja dojeżdzałam do Warszawy na Mokotów do lekarza z Implant art, napradwę polecam. Jak masz blisko możesz sie wybrać.

24

Jestem dzień po wyrwaniu prawej górnej ósemki i siódemki obok niej. Te dwa zęby wyrywał chirurg szczekowy. Na początku masakrycznie się bałam, bo naczytałam się na różnych forach strasznych rzeczy. Moja ósemka była doszczętnie zniszczona i ledwo wystawała ponad dziąsło. Samo usuwanie nie bolało z racji znieczulenia. Tylko uczucie ucisku, rozpierania i rwania, a tak to zero bólu. Po zabiegu nie dostałam żadnego antybiotyku, żadnego szczękościsku nie mam, a przyłożony okład z lodu zaraz po powrocie uchronił mnie przed opuchlizna. Po zejściu znieczulenia leciutko czułam ranę w buzi  po usunieciu, ale żadnych większych boli. Mam 2 szwy i tylko one sprawiają  lekki dyskomfort. Dzis w pracy, dobrze się czuje. Całe usuwanie tych zębów trwało może 15 minut. smile O przyrządach do tego użytych nie będę pisać, bo aż ciarki przechodza na samo wspomnienie o nich big_smile ogólnie: wg mnie na dzień dzisiejszy uznaje robotę wykonana celująco smile

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Usuwanie ósemek

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018