Wsppomnienia dwoch pokoleń - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Wsppomnienia dwoch pokoleń

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

1

Temat: Wsppomnienia dwoch pokoleń

Oto książki w ktorych dwa pokolenia rodziny Lemów wspominają. Stanisław w "Wysokim Zamku", jego syn Tomasz w "Awanturach na tle powszechnego ciążenia".

  Stanisław Lem - z wykształcenia lekarz, z zawodu pisarz, znany głównie jako autor książek science-fiction, urodzony we Lwowie, mieszkał w Krakowie i w Wiedniu.

  Tomasz Lem - syn Stanisława, absolwent fizyki, z zawodu tłumacz, mieszkał i uczył się w Wiedniu, USA, teraz w Krakowie.

  Obie książki są bardzo różne. Stanisław wspomina głównie samego siebie z okresu dzieciństwa i młodości. Mało pamięta ludzi, raczej przedmioty, ulice domy. Dowiadujemy się jakie miał hobby (dwa zupełnie różne, jednemu oddawał się w szkole, drugiemu w domu), jak wyglądał, jak i z czyją pomocą się uczył.

  Jednej z tej pasji poświęca bardzo dużo miejsca przynudzając trochę więc trzeba bardzo uważnie czytać, aby znaleźć takie zdanie: "Zgwałcić sztuką nikogo się nie da - zachwycamy się nią, jeśli godzimy się być zachwyceni". Książka kończy się pobytem autora-bohatera na przedmaturalnym letnim obozie wojskowym.

  "Awantury na tle powszechnego ciążenia" to dalszy ciąg tej rodziny. Poznajemy charakter, słabości i śmiesznostki ojca autora. Także dzieje rodziny żony pisarza. Dowiadujemy się dlaczego Tomasz urodził się czternaście lat po ślubie Stanisława Lema i jakie dyktanda tenże wymyslał dla siostrzeńca żony.

  Obie pozycje polecam nie tylko wielbicielom książek science-fiction i biografii.

smile"Uroda mija głupota zostaje."smile

Zapraszam na mój blog: kotnagalezi1.blox.pl
Zobacz podobne tematy :

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Wsppomnienia dwoch pokoleń

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018