Afrykańskie wnętrze - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Afrykańskie wnętrze

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: Afrykańskie wnętrze

Chciałąbym sobie tanim kosztem urządzić jeden pokój w stylu afrykańskim. Wiem, że takie gadzety nie są tanie, ale może mi poradzicie jakieś miejsca lub po prostu sposoby na własnoręczne przygotowanie różnych stylowych ozdób. Na co powinnam postawić przede wszystkim, co byłoby tu najwazniejsze?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Afrykańskie wnętrze

Witaj! Z przyjemnością przygotuję dla Ciebie odpowiedź na jutro, jako że dzisiaj dopiero niedawno dotarłam do domu po pracy, a chciałabym sporo napisać w Twoim temacie:).

3

Styl afrykański to szerokie pojęcie. Mieści się tu:
1) styl marokański - to pastelowe kolory, dużo beżu, bieli, ale też niebieskiego, elementy złota, metalowe koronkowe meble, dodatki z ceramiki, miedzi, srebra, lampiony...te klimaty
2) styl wschodnioafrykański - operuje jedną barwą w kilku odcieniach, są to brązy, beże, khaki, biele, a do tego jasne naturalne tkaniny we wnętrzu (jako podpowiedź i inspirację polecam film "Pożegnanie z Afryką"); styl ten sprawdza się dobrze w obszernych wnętrzach, gdzie można odtworzyć atmosferę bungalowu
3) styl południowoafrykański - tu już znajdziemy mocne wyraziste kolory, skontrastowane z elementami bieli i czerni

Najprościej urządzić pokój/mieszkanie w stylu afrykańskim zwracając uwagę NA:
- ściany- kolor np palonej terakoty, faktura chropowata, przecierki itp.
- meble - drewniane, ciemne
- podłoga - drewniana, pokryta kolorowym wzorzystym kilimem
- wzory- kolorowe, geometryczne, charakterystyczne afrykańskie, podobne tkaniny na poduszkach i zasłonach, można wykorzystać desenie w zwierzęce wzory (z umiarem)
- kute żelazo - takie elementy w meblach lub dodatkach też pasują
- sporo lampek, lampionów dla uzyskania ciepłego przytulnego klimatu; do lampek można wykorzystać żarówki o barwie cieplejszej niż tradycyjna np. kolor soft orange
- kwiaty - ciemnozielone lśniące (np draceny, palmy), w stosownych doniczkach oczywiście (mnie podobają się te nieszkliwione, z wypalanej glinki, wyglądają b.naturalnie)

Dodatki typu obrazki, świeczki, maski, figurki możesz znaleźć w wielu sklepach... ceny zależne od miejsca, w niektórych są naprawdę przystępne, zwłaszcza jeśli trafisz na przeceny. Widuję takie dodatki w Ikei, Jysku, Home&You, ale też w lokalnych małych sklepikach, galeryjkach, upominkach itp. Możesz kupić tylko kilka elementów, łatwo tu przedobrzyć a nie o to chodzi. Dzisiaj na przykład widziałam piękne duże świece w lamparcie desenie...ozdoba sama w sobie! Jeśli masz talenty plastyczne możesz pokusić się o namalowanie stylowych dekoracji na ścianach, to też fajnie wygląda.
Pozdrawiam Cię serdecznie i powodzenia!:)

4

Witam. Ach cudownie brzmi ten styl. Tak ładnie go zareklamowałaś i przedstawiłaś ,ze zaczynam myśleć o zmianie wnętrza mojego pokoju smile

5

kiedy interesowałam się urządzeniem salonu w stylu afrykańskim i przeszukiwałam internet w poszukiwaniu inspiracji, okazało się że to nie lada sztuka, znaleźć fajne pomysły na takie wnętrze, nie chciałam drewnianej żyrafy smile 
na środku pokoju, kilka fajnych naczyń w stylu afrykańskim kupiłam w galerii vox, zobacz talerze i misy, na podłodze mam dywan (sztuczny) leopard (czy coś w tym stylu, w każdym razie w cętki) bardzo fajnie wygląda, pokój mam pomalowany kolorem piasek pustyni, ogólnie tonacja w beżach z kilkoma silnymi kolorystycznymi akcentami

6 Ostatnio edytowany przez Słowikowa (2009-09-05 23:06:08)

Witam,

Na począku podziękowania dla Aniki za super wskazów :-).

Dorzucę swoje "pięć groszy" do tematu. Ja chętnie bym coś sama zrobiła, ale z czasem kiepsko, a z umiejętności jeszcze gorzej, no więc pozostał mi tylko zakup.

Jeśi chodzi o styl afrykański to po "przetestowaniu" mogę polecić Sklep Afrykański (www.sklepafrykanski.pl - jak dobrze pamiętam). Zamówiłam tam jedną figurkę o nazwie Toklosz i dwie rzeźby. Kusiło mnie jeszcze na maskę, bo są niesamowite, ale to na pewno w przyszłym miesiącu :-).

Figurki i rzeźby wyglądają naprawdę bardzo ładnie, nie wydałam fortuny, a pokój zmienił swoje oblicze. Zmieniłam też zasłony i dodałam nowe poduszki na kanapę i tak drobne sprawy a robią swoje.

Pozdrawiam,

Słowikowa :-)

7

Jka ktos juz wczesniej napisal; wazna jest kolorystyka. Wedlug mnie najlepsze beda cieple kolory, granie barwanie miedzy czerwonym, pomaranczem czy zoltym.
Ciekawym dodatkiem beda napewno odpowiednio zdobieone wazony, czy inne dekoracje stojace.

8

Uwielbiam takie klimaty, urządziłam sobie pokój w takim stylu. U mnie są ciemne meble, ściany w niezydentyfikowanym bliżej jasnym kolorze (między beżem a żółtym). Ważne są dodatki - ja mam maski, bo je uwielbiam, djembe  prosto z Senegalu, jakieś tam moje obrazy i świece. Zrezygnowałam z dodatków z żelaza, wole raczej, żeby było ciepło i przytulnie:)

Kto marzy o doskonałości, zazwyczaj poucza, poprawia, daje lekcje innym i wszyscy od niego uciekają.
L. Kołakowski

9

A co myślicie o tym, żeby poradzić się jakiegoś profesjonalisty, np. projektanta wnętrz. Chętnie by mi się przydała taka fachowa porada, bo bardzo podoba mi się styl afrykański, ale mam skłonność do przesady, więc mój dom może zacząć wyglądać nieco komicznie, jak sama zacznę go przystrajać.

10

mysle ze to bardzo dobry pomysl. jesli uwazasz ze sama nie podolasz to wynajmij projektanta smile

11

Samemu nie jest wcale trudno urządzić wnętrze w stylu afrykańskim. Ściany w takim wnętrzu powinny być w kolorach brązu, żółtym, miodowym, cynamonowym. Meble drewniane, najlepiej w stylu kolonialnym, ale nie muszą. Dodatki afrykańskie: maski, figurki Masajek, figurki zwierząt afrykańskich np. słoń, żyrafa, nosorożec. Na ścianie można powiesić obraz z Masajką, czy zdjęcia z afrykańskimi zwierzakami. Podłoga drewniana, panele, parkiet,  włochaty dywanik, najlepiej z akcentami afrykańskimi: w cętki czy w paski zebry.

12

Powiem wam, że takie maski i tego typu gadżety nie sa nawet wcale potrzebne do tego, żeby wnętrze przypominało afrykańskie. Wystarczy tapeta (fototapeta) na ścianie, zdjęcia czy nawet samo zagranie kolorem i fakturą oraz wzorami. Zgadzam się jednak, ze meble powinny być drewniane - niekoniecznie kolonialne (jak zostało wspomniane) ale choćby takie jak na esmebel.com mają - próbowaliście np. sosny we wnętrzu?

13

Znajoma ma swoją sypialnię właśnie w stylu afrykańskim czarwono-żółta tapeta w geometryczne figury + figurki żyraf i wielbłądów, wszędzie tego pełno + jaśki w takim samym stylu oraz obraz ja mogę polecić te które ma znajoma smile

time4art.pl/zdjecia/160054.jpg
time4art.pl/zdjecia/160043.jpg
time4art.pl/zdjecia/4491.jpg

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Afrykańskie wnętrze

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018