Jak kolorem zmienić wnętrze mieszkania? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak kolorem zmienić wnętrze mieszkania?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Jak kolorem zmienić wnętrze mieszkania?

Interesuje mnie jak mogłabym się pobawić kolorami aby zmienić wnętrze mieszkania. Jak tworzyć przestrzeń, optycznie powiększać itp. Dziękuję za poradę!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak kolorem zmienić wnętrze mieszkania?

Witaj, już podpowiadam:). Kolory ścian dobierasz uwzględniająć nasłonecznienie mieszkania, rodzaj i rozmieszczenie oświetlenia sztucznego, wysokość mieszkania, usytuowanie okien, parametry poszczególnych pomieszczeń (np czy pokoje są długie i wąskie), kolorystykę mebli, styl wnętrza (klasyczny czy może modernistyczny), nie zapominając o własnych upodobaniach i guście.  Od ilości odcieni, palet i nazw farb aż kręci się w głowie, ale pamiętaj, że odcień oglądany na próbniku będzie wyglądał na dużej powierzchni -czyli ścianie- ciemniej i intensywniej.
Jasne pastelowe kolory, z pigmentem odbijającym światło, rozjaśnią pomieszczenia, ciemne je zmniejszają. Ale mając np. niskie mieszkanie, możesz pomalować sufit i ściany na jasno, a skontrastować to z ciemną podłogą. I odwrotnie, wysokie mieszkania obniżymy malując je na kolor ciemniejszy niż ściany. Obniżyć możemy też stosując różnego rodzaju bordiurę, lamperię wykonaną z materiału. Pokój wąski i długi będzie wyglądał korzystniej, jeśli jedna z węższych ścian będzie pomalowana kolorem ciemniejszym i intensywniejszym niż pozostałe, uzyskasz efekt optycznego przybliżenia tej ściany. Skosy, o ile masz takie,  korzystnie jest pomalować na kolor jaśniejszy niż ściany, ale z tej samej palety barw.
Zastanów się też nad tym, czy chcesz uzyskać powierzchnię: matową, półmatową (satynową) czy też z połyskiem. Te dwie ostanie sprawdzają się dobrze tylko na ścianach idealnych, pokrytych gładzią, w przeciwnym wypadku wszelkie defekty będą bardziej widoczne, wtedy doradzam mat (a wygląda ciekawie - aksamitnie). Jest teraz bogaty wybór farb tzw strukturalnych, które pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów na ścianach, ale warto zachować umiar w ich stosowaniu tzn. nie do wszystkich ścian w pomieszczeniu, ale do wybranej lub jej fragmentu.
Wybierając kolory i nie chcąc eskperymentować, warto zestawiać ze sobą odcienie spośród barw ciepłych LUB zimnych, ale unikamy mieszania ich. No chyba, że mamy dużą "świadomość" kolorów i jesteśmy pewni, że takie połączenie pięknie zagra...
Osobiście unikam bardzo intensywnych kolorów; po kilku wizytach u znajomych, którzy pomalowali swoje mieszkanie (awangardowo urządzone) na różne mocne zielenie, pomarańcze, niebieskości i róże...przekonałam się, że zwyczajnie boli mnie od tego głowa:) i mam ochotę szybko wyjść. Do mojego mieszkania wybrałam pastele, takie trochę przydymione, dało to przytulny elegancki efekt. Ale każdy z nas ma inny gust i dobrze!:)
Pamiętaj, że dużą rolę w końcowym efekcie zagrają dodatki, jakie wybierzesz do odnowionego mieszkania... zasłonki, rolety, poduchy na kanapę, lampy itp. Warto o nich pomyśleć już teraz, odwiedź kilka sklepów z wyposażeniem wnętrz, może jakiś drobiazg stanie się dla Ciebie inspiracją do planowanego remontu...
Mam nadzieję, że trochę Ci podpowiedziałam, jeśli masz jakieś jeszcze pytania to zapraszam:). Pozdrawiam!

3

Odp: Jak kolorem zmienić wnętrze mieszkania?

Dziękuję, chyba masz rację z tymi intensywnymi kolorami, jednak na dłuższą metę mogą się znudzić i zmęczyć, a jasne kolory na pewno nie!Wydaje mi się, że tapety chyba tez pomniejszają mieszkanie. Chybaprzy najbliższym malowaniu, zrecygnuję z nich na rzecz gładkich ładnie pomalowanych ścian.pozdrawiam ;-)

4

Odp: Jak kolorem zmienić wnętrze mieszkania?

Anika, dzięki, bardzo ciekawie wszystko wyjaśniłaś:-)

5

Odp: Jak kolorem zmienić wnętrze mieszkania?

Ja uwielbiam kolorowe wnetrza, dodatki (oczywiście nie znaczy ze ma byc pstro, ale harmonijnie).  Tym bardziej, że na rynku nie brakuje fajnych farb, a tym bardziej dekoracyjnych dodatków. Nawet zwyłku włącznik elektryczny czy gniazdko może być teraz kolorowe. Widziałyście take cudeńka, jak te od Schneidera?
http://www.schneider-electric.pl/images/datasheet/osprzet_i_systemy/unica_range.jpg

6

Odp: Jak kolorem zmienić wnętrze mieszkania?

Ja zatrudniłam dekoratora wnętrz i to on zorganizował dla mnie ciekawe propozycje kolorystyczne (pistacja plus lawenda- boskie:)). I ja jestem zwolenniczką kolorów, ale rozbielonych, wnetrze nie jest nudne, ale tez nie przytłacza barwą

7

Odp: Jak kolorem zmienić wnętrze mieszkania?
redbeauty napisał/a:

Ja zatrudniłam dekoratora wnętrz i to on zorganizował dla mnie ciekawe propozycje kolorystyczne (pistacja plus lawenda- boskie:)). I ja jestem zwolenniczką kolorów, ale rozbielonych, wnetrze nie jest nudne, ale tez nie przytłacza barwą

Wszystko zależy od tego, jakie będą dodatki, sprzęty itp.
Co do mnie, to jednak stawiam na wyraźne ciepłe barwy (choć unikam nadmiaru czerwieni). A swoja drogą ile kosztuje taka usługa dekoratorska?
I jeszcze jedno, kupując włączniki Unica, dowiedziałam się, że daje ona w połączeniu z pewnymi elektronicznymi gadżetami możliwości sterowania temperaturą, oświetleniem itp. Pisza tez o tym tutaj:
http://termodom.pl/inne/dobry_projekt/w … teligencji
Czy takie rozwiązania sie sprawdzają?

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak kolorem zmienić wnętrze mieszkania?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024